*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2674540 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8820 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:25:56 μμ »
Αντιγράφω από την προκήρυξη (Αρ. Πρωτ:4259/221/01.09.2016):

"Οι πιστοποιημένοι και εγγεγραμμένοι εκπαιδευτές στα μητρώα εκπαιδευτών ενηλίκων του ΕΟΠΠΕΠ επιλέγονται κατά προτεραιότητα παντός άλλου."
"Οι υποψήφιοι θα καταταγούν σε δύο (2) αξιολογικούς πίνακες κατάταξης (σε πιστοποιημένους και εγγεγραμμένους εκπαιδευτές στα μητρώα εκπαιδευτών ενηλίκων και σε μη πιστοποιημένους εκπαιδευτές ενηλίκων) ανά ΔΙΕΚ και ΔΣΕΚ, ανάλογα με την ειδικότητά τους.
Οι συνταξιούχοι και οι δημόσιοι υπάλληλοι κατατάσσονται στο τέλος των αξιολογικών πινάκων."

Νομίζω ότι το μίσος σας για τους ΔΥ σας τυφλώνει τόσο που δεν μπορείτε να ερμηνεύσετε ακόμα κι ένα απλό κείμενο.
Μόνο μίσος , φαντάσου αυτοί οι τύποι εδω να πεινάνε και οχι μόνο δεν εχουν τσιγάρα να παρουν , αλλά έχουν και μία παράνομη κυβέρνηση με καταγεγραμμένο το 8% επι του συνόλου  να τους χώνει φορολογία καργα , να χρωστάνε ανεργοι απλήρωτοι εξωφρενικα ποσα για πρωτη φορά  εφορία για να πληρώνει διχίλιαρα σε αυτούς.
Εγω απορώ που δεν την στηνουν εξω απο τους δημόσιους οργανισμούς να τους τουφεκίζουν ενα ενα.
εσυ ακόμα μιλάς για μίσος?
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:22:54 »

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8821 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:34:34 μμ »
Μόνο μίσος , φαντάσου αυτοί οι τύποι εδω να πεινάνε και οχι μόνο δεν εχουν τσιγάρα να παρουν , αλλά έχουν και μία παράνομη κυβέρνηση με καταγεγραμμένο το 8% επι του συνόλου  να τους χώνει φορολογία καργα , να χρωστάνε ανεργοι απλήρωτοι εξωφρενικα ποσα για πρωτη φορά  εφορία για να πληρώνει διχίλιαρα σε αυτούς.
Εγω απορώ που δεν την στηνουν εξω απο τους δημόσιους οργανισμούς να τους τουφεκίζουν ενα ενα.
εσυ ακόμα μιλάς για μίσος?

 ??? :o
Στο τέλος του τέλους ή στο τέλος του πρώτου τέλος από το τέλος. Ιδού το ερώτημα. Ελλάδα το μεγαλείο σου.
 Θα μου πεις πιο κάτω από τον πάτο η εκπαίδευση ενηλίκων στη χώρα μας δεν πάει.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:36:50 μμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8822 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:35:16 μμ »
χειροτεροι και απο δασκαλακια γινατε

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8823 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:39:44 μμ »
χειροτεροι και απο δασκαλακια γινατε

 Ε ναι στο τέλος του πρώτου τέλους έχουν καμιά ελπίδα ο διευθυντής που είναι συνάδελφος του συναδέλφου της ίδιας παράταξης να τους δώσει καμιά συναδελφική ώρα προσπερνώντας καμια 10αριά στον πίνακα. 50αρια στο πίνακα πως θα πρσπεράσει.
Για γέλια είναι η κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:22:54 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8824 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:42:57 μμ »
χειροτεροι και απο δασκαλακια γινατε
τα δασκαλάκια παιρνουν χιλιάρικα εσυ τι παίρνεις? ακόμα και αναπληρωτές παιρνουν σε ενα μήνα αυτα που θα παρεις εσυ σε ενα χρόνο μετα απο 8 μηνες.
Εγω απορώ που δεν βγαινουν όλοι στο συνταγμα το σαββατο να ρίξουν μια κλωτσια στην παρανομη κυβερνηση του 8%  να παρουν δρόμο μία και καλή
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος stardust 15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Today is the first day of the rest of your life.
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8825 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:45:44 μμ »
Πάντως οι πίνακες δεν είναι και πολύ διαφωτιστικοί με την έννοια ότι αφορούν τις ειδικότητες βάσει περιφέρειας... Γνωρίζει κανείς ενδεχομένως από εμπειρία προηγούμενων ετών αν, μετά το πέρας των ενστάσεων, ανακοινώνεται η σειρά κατάταξης σε κάθε ΙΕΚ ξεχωριστά;
Αυτη την απορια εχω κι εγω συναδελφοι! Ανακοινωθηκαν ανα περιφερεια. Αυτο ομως δεν ειναι καθολου διαφωτιστικο, γιατι στην ουσια δεν εχουμε ιδεα για το ποια ειναι η σειρα καταταξης μας στα ιεκ που επιλεξαμε στην αιτηση. Λιγο υποπτο μου κανει... Ποιος ο λογος να βγαινουν κατ αυτον τον τροπο κι οχι ανα ιεκ? Εσεις οι παλιοτεροι γνωριζετε κατι παραπανω? Και κατι αλλο.. Αφου βγουνε οι οριστικοι, πώς λειτουργει το συστημα? Σε καλουν απο το ιεκ ή επικοινωνεις εσυ μαζι τους? Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος AkisG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8826 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:49:43 μμ »
Αντιγράφω από την προκήρυξη (Αρ. Πρωτ:4259/221/01.09.2016):

"Οι πιστοποιημένοι και εγγεγραμμένοι εκπαιδευτές στα μητρώα εκπαιδευτών ενηλίκων του ΕΟΠΠΕΠ επιλέγονται κατά προτεραιότητα παντός άλλου."
"Οι υποψήφιοι θα καταταγούν σε δύο (2) αξιολογικούς πίνακες κατάταξης (σε πιστοποιημένους και εγγεγραμμένους εκπαιδευτές στα μητρώα εκπαιδευτών ενηλίκων και σε μη πιστοποιημένους εκπαιδευτές ενηλίκων) ανά ΔΙΕΚ και ΔΣΕΚ, ανάλογα με την ειδικότητά τους.
Οι συνταξιούχοι και οι δημόσιοι υπάλληλοι κατατάσσονται στο τέλος των αξιολογικών πινάκων."

Νομίζω ότι το μίσος σας για τους ΔΥ σας τυφλώνει τόσο που δεν μπορείτε να ερμηνεύσετε ακόμα κι ένα απλό κείμενο.

Για να βγούνε σε αυτή τη μορφή οι πίνακες η απόφαση έχει ήδη παρθεί. Όποιος διαφωνεί κάνει ένσταση και καλή επιτυχία. Ακόμα και αν δικαιωθεί (ναι καλά!) οι προσλήψεις για το 2016Β θα γίνουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα με αυτούς του πίνακες. Προσωπικά δεν πιστεύω ούτε να ξαναδούμε ούτε καν να ξανακούσουμε για ΔΥ να κάνουν ώρες στα ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος AkisG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8827 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 12:00:43 πμ »
Αυτη την απορια εχω κι εγω συναδελφοι! Ανακοινωθηκαν ανα περιφερεια. Αυτο ομως δεν ειναι καθολου διαφωτιστικο, γιατι στην ουσια δεν εχουμε ιδεα για το ποια ειναι η σειρα καταταξης μας στα ιεκ που επιλεξαμε στην αιτηση. Λιγο υποπτο μου κανει...

Στο ΙΕΚ του ενδιαφέροντός σου δεν μπορεί να πάρει κάποιον που είναι κάτω από σένα στον πίνακα! Ακόμα κι αν δε ξέρεις την κατάταξή σου στο συγκεκριμένο ΙΕΚ δε μπορούν να σε αδικήσουν.

Αποσυνδεδεμένος stardust 15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Today is the first day of the rest of your life.
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8828 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 12:03:57 πμ »
Στο ΙΕΚ του ενδιαφέροντός σου δεν μπορεί να πάρει κάποιον που είναι κάτω από σένα στον πίνακα! Ακόμα κι αν δε ξέρεις την κατάταξή σου στο συγκεκριμένο ΙΕΚ δε μπορούν να σε αδικήσουν.
Εγω ομως με ποιον τροπο μπορω να το τσεκαρω αυτο? Για λογους διαφανειας καθαρα...

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8829 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 12:07:03 πμ »
Αν οι πίνακες είναι όπως τους κατανοούμε οι περισσότεροι και δεν προκύψει αργότερα με μορφή ανακοίνωσης από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ καμία δυσάρεστη έκπληξη, τότε μιλάμε για την αποκατάσταση μιας τεράστιας αδικίας. Στον ΟΑΕΔ που χρόνια τώρα οι ΔΥ και οι συντ/οι μπαίνουν στο τέλος δεν είδα κανέναν να διαμαρτύρεται, έτσι είναι το σωστό και εδώ και μακάρι  το Υπουργείο να εφαρμόσει έστω από την επόμενη χρονιά ένα νέο σύστημα για τους διορισμούς των αναπληρωτών στα σχολεία...να είναι βέβαιος ο Υπουργός ότι εκτός από τους εργατοπατέρες που θα τον πιέσουν να μην αλλάξει τίποτα, θα έχει όλους τους νέους και άνεργους με ματαπτυχιακά, διδακτορικά και εμπειρία σωστή (όχι δασκαλοκεντρικό, τιμωρητικό σύστημα της δεκαετίας του 80) μαζί του! 

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8830 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 12:11:50 πμ »
τα δασκαλάκια παιρνουν χιλιάρικα εσυ τι παίρνεις? ακόμα και αναπληρωτές παιρνουν σε ενα μήνα αυτα που θα παρεις εσυ σε ενα χρόνο μετα απο 8 μηνες.
Εγω απορώ που δεν βγαινουν όλοι στο συνταγμα το σαββατο να ρίξουν μια κλωτσια στην παρανομη κυβερνηση του 8%  να παρουν δρόμο μία και καλή
εγω παιρνω δυχιλιαρο.
Αλλα αλλο εννοω οτι καθεστε και μαλωνετε σαν τους μιζερους δασκαλους τι πρεπει και τι δεν πρεπει.

Αποσυνδεδεμένος yellow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • ΠΕ17.02
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8831 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 12:15:11 πμ »
Συγγνωμη παιδια αλλα για να καταλαβουμε.τα διεκ ασκουν κοινωνικη πολιτικη ή καταρτιση;αν δεν κανω λαθος ο εοππεπ παιρνει παραβολα 120 Ευρω για πιστοποιησει κατοπιν εξετασεων εκπαιδευτες ενηλικων και τελικα βαζει και τος πιστοποιημενους στο τελος επειδη ειναι δημοσιοι υπαλληλοι;Ο πιστοποιημενος δυ γιατι μπαινει στο τελος δηλαδη απο τον μη πιστοποιημενο;Επιπλεον καποιος δουλευει στον ιδιωτικο τομεα και εχει προτεραιοτητσ και στα ιεκ;Και τι γινεται με αυτον που την περιοδο των αιτησεων ηταν ανετγος και τωρα ειναι αναπληρωτης;επισης να σας αναφερω οτι στους πινακες ιδιωτων υοαρχουν δυ που εχουν κρυψει την ιδιοτητσ τους και φαινονατι σαν ιδιωτες.το ξερετε;

Αποσυνδεδεμένος billpet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8832 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 12:17:52 πμ »
Για να βγούνε σε αυτή τη μορφή οι πίνακες η απόφαση έχει ήδη παρθεί. Όποιος διαφωνεί κάνει ένσταση και καλή επιτυχία. Ακόμα και αν δικαιωθεί (ναι καλά!) οι προσλήψεις για το 2016Β θα γίνουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα με αυτούς του πίνακες. Προσωπικά δεν πιστεύω ούτε να ξαναδούμε ούτε καν να ξανακούσουμε για ΔΥ να κάνουν ώρες στα ΙΕΚ.

Αν εδώ μέσα πιστεύετε ότι οι προκυρήξεις πρέπει να είναι για πέταμα για να βγαίνουν στο τέλος πίνακες ό,τι να 'ναι προκειμένου να ικανοποιηθεί η απέχθειά σας για όποιον έχει την τύχη να έχει ακόμα μια δουλειά, πιστεύω ότι όντως θα μας τουφεκίζατε έξω από τις υπηρεσίες και τα σχολεία αν δεν θα είχατε ποινικές ευθύνες μετά. Προσέξτε μόνο γιατί ήδη έχετε γίνει χειρότεροι από αυτό που κοροιδεύετε (και ταυτόχρονα το ζηλεύετε απίστευτα).

Αποσυνδεδεμένος AkisG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8833 στις: Οκτώβριος 01, 2016, 12:18:52 πμ »
Εγω ομως με ποιον τροπο μπορω να το τσεκαρω αυτο? Για λογους διαφανειας καθαρα...

Ξέρεις τη σειρά σου στον πίνακα. Αν δεις στην ειδικότητά σου να έχουν πάρει κάποιον που είναι κάτω από σένα χωρίς να έχουν επικοινωνήσει μαζί σου κάνεις προσφυγή προσωπικά εναντίον του διευθυντή. Μπορείς να τον κυνηγήσεις και αστικά για αποζημίωση. Δεν θα τολμήσει!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159839
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 569
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.