*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2656073 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10500 στις: Σεπτέμβριος 02, 2019, 09:15:32 μμ »
Εκεί που έκανες αίτηση θα μπεις στο mis inedivim

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:45:38 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10501 στις: Σεπτέμβριος 02, 2019, 10:30:04 μμ »
Εκεί που έκανες αίτηση θα μπεις στο mis inedivim

Ακριβώς!.. Αφτός είν' ο τρόπος - οδός.

Τώρα απτην άλλη: 

Ξανα- ξανα... παραγίνεται το κακό , με άλλους να βάζουν ό,τι νά' ναι και να αρπάζουν κάτι Μοριοδοτήσεις νααααα!...  (χωρίς συμπάθειο...).



Σε "μικρούς" Κλάδους - Ειδικότητες , όπως η δική μου ... περίπου Γνωριζόμαστε και , παρότι καλώς (λόγω Νομοθεσίας περί προσωπικών Δεδομένων...) ή κακώς (διότι , όπως σε κάθε Ειδικότητα χαόνεσαι "ποιος" και "τι"..)  στις καταστάσεις βλέπουμε μόνον αριθμούς...

... Αντιλαμβάνομαι περιπτώσεις , που

Ι. Αν και Κατόπιν Ιεραρχικών Προσφυγών Συναδέλφων  , κάποιες  "γενναίες" Μοριοδοτήσεις ,  στους Τελικούς Πίνακες , εμετρήθησαν , εζυγίσθηκαν και ευρέθηκαν ελλιπείς... συνεπώς περικόπηκαν δραστικά... επιμένουν στο χαβά τους...

ΙΙ. Κι άλλα "μπουμπούκια" ..

ΙΙΙ. Αν και κατόπιν περασμένων  Ενστάσεων Δικών τους , Έτεροι , Σωστοί,  Συνάδελφοι απέκτησαν τα ΚΑΝΟΝΙΚΑ Μόριά τους ... πάλι κάποια άσχετη διοικητική επαλήθευση έρχεται (και) φέτος να τους ... ξυρίσει!...


... Τώρα η "απάντηση" λέει... "ενστάσεις" κι "επανεντάσεις"...

(ΔΕΝ' μαι αφτής της "λογικής"... τεσπά....).

Αλλά ρε γ%%$##τηνα...  Μια απλή - απλούστατη Βάση ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ,στη Γ.Γ. "Δια Βίου κλπκλπ.." + Ινεδιβιμ ...  με οριστικό ξεκαθάρισμα των Πραγματικών ή εικονικών (;;...) Προσόντων Όλων μας;;....  Ε;;... 

Αφτάα... 

Θ._





« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2019, 10:33:38 μμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10502 στις: Σεπτέμβριος 02, 2019, 10:42:59 μμ »
Όποιος σκεφτεται να κάνει ένσταση ας το ξανασκεφτεί καλύτερα. Έχει αποδειχθεί ότι η ένσταση στα ΔΙΕΚ γυρίζει μπούμερανγκ.....κανεις ένσταση για να μετρησουν παραπανω 1-2 μόρια και βρίσκεσαι με 3-4 μόρια παρακάτω  πολλές φορές αφού ο φάκελός σου εξετάζεται από τα κεντρικά ΙΝΕΔΙΒΙΜ (με πολύ πιο αυστηρά κριτήρια δηλαδή απ ότι στα ΔΙΕΚ). Επίσης αν κάνεις ένσταση εναντίον άλλου και πάλι σου κάνουν φύλλο και φτερό και το δικό σου φάκελο με τις προαναφερόμενες συνέπειες. Επίσης μπαίνεις στο μάτι του Διευθυντή του ΔΙΕΚ αφού ουσιαστικά τον κατηγορείς ότι μέτρησε λάθος τα μόριά σου με ότι συνέπειες έχει αυτό για τις αναθέσεις που θα έχεις...

Αυτή είναι δυστυχώς η κατάσταση.....από κει και πέρα ας κάνει ο καθένας μας ό,τι νομίζει....

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10503 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 12:05:19 πμ »
Όποιος σκεφτεται να κάνει ένσταση ας το ξανασκεφτεί καλύτερα. Έχει αποδειχθεί ότι η ένσταση στα ΔΙΕΚ γυρίζει μπούμερανγκ.....κανεις ένσταση για να μετρησουν παραπανω 1-2 μόρια και βρίσκεσαι με 3-4 μόρια παρακάτω  πολλές φορές αφού ο φάκελός σου εξετάζεται από τα κεντρικά ΙΝΕΔΙΒΙΜ (με πολύ πιο αυστηρά κριτήρια δηλαδή απ ότι στα ΔΙΕΚ). Επίσης αν κάνεις ένσταση εναντίον άλλου και πάλι σου κάνουν φύλλο και φτερό και το δικό σου φάκελο με τις προαναφερόμενες συνέπειες. Επίσης μπαίνεις στο μάτι του Διευθυντή του ΔΙΕΚ αφού ουσιαστικά τον κατηγορείς ότι μέτρησε λάθος τα μόριά σου με ότι συνέπειες έχει αυτό για τις αναθέσεις που θα έχεις...

Αυτή είναι δυστυχώς η κατάσταση.....από κει και πέρα ας κάνει ο καθένας μας ό,τι νομίζει....



Συνάδελφε konstantine1 Συν Συνάδελφοι Όλοι- ες… 

Τα πράματα , από τη μία είν’ πολύ απλούστερα και μηδενικά «φοβικά» , συγκριτικά με την ανάρτηση από konstantinos1 κι απτην άλληνα , σε άλλο πεδίο απείρως ζορικότερα – περίπλοκα…

Ι. Νοματαίος , που Αδικείται , τον έχουν χαντακώσει ακόμη και για Μισό Μόριο , την ένστασή του , επί του Φακέλλου του Δικαιούται να τηνε κάνει ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ!.... και να τηνε ΚΑΝΕΙ!....
•   Η Γενική γραμμή του Ι.νε.δι.βι.μ. είν’ ότι δικαιώνει.

•   Μαζί , οι Διεφθύνσεις των Δ.ιε.κ.  , είτε ΔΕΝ ασχολούνται με το ποιος – γιατί υπέβαλε ένσταση κι απλά δέχονται το αποτέλεσμα…  είτε εάν είναι Δυσκοίλιες , Μάλλον αντί να μπουν στο μόρτικο «εκδίκησης»….  Διότι Μόρτικες ΔΕΝ είν’…. Ακόμη και εάν σουκρατάνε μούτρα , το πιθανότατο λέει ότι θα σου δώσουν κανονικότατα και πλήρως τας ώρας σου , με τον Φόβον ότι θα υποβάλεις Νέα Ένστασις , η οποία πλέον ΔΕΝ θα είν’ γενικά για Μοριοδότησις – Πίναξ   , αλλά Εναντίον Διεύθυνσης  … ήτοι Ένστασις που τους Τσακίζει Προσωπικώς ως Διευθυντικά Στελέχη…

ΙΙ.  Απείρως περιπλοκότερες είν’ οι περιπτώσεις Ένστασης Κατά «άλλων» … ΔΙΚΑΙΕΣ ή Άδικες... Βλαμμένες , ίσως και Συμπλεγματικές....

Τεραστία Κουβέντα… 

Ας ΜΗΝ την κάνω τώρα , ούτε καν στα βασικά αιώνιά της πεδία 1. Με Όρους Δικαιοσύνης  … 2.  Με Όρους Ανθρωποφαγίς.

Θ._



Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:45:38 »

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10504 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 12:18:07 πμ »
Και να διανοηθεί κάποιος να υποβάλει ένσταση για κάποιον συνάδελφο που κατά τη διοικητική επαλήθευση π.χ. πριμοδοτήθηκε σε υπερβολικό βαθμό από την επιτροπή (μόνο σε εμένα φαίνεται ύποπτο να λαμβάνει 3 επιπλέον μόρια σε σχέση με αυτά που είχαν προκύψει από την καταμέτρηση των στοιχείων που είχε καταχωρίσει ο ίδιος στο πληροφοριακό σύστημα;), γρήγορα θα εγκαταλείψει την ιδέα. Ο λόγος; Προφανής. Δεν μπορεί να είναι απόλυτα βέβαιος ότι πίσω από το συγκεκριμένο αριθμό πρωτοκόλλου κρύβεται όντως ο συγκεκριμένος υποψήφιος (για τον οποίο έχει υπόνοιες)! Και σα να μην έφτανε αυτό, απουσιάζει η αναλυτική μοριοδοτηση για κάθε πεδίο που θα διευκόλυνε τη σύνταξη μίας τεκμηριωμένης ένστασης.
Συγχαρητήρια στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ που κάνει τα πάντα για να εξαλείψει κάθε ίχνος καχυποψίας.

Αποσυνδεδεμένος katekokkini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10505 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 12:22:03 πμ »
Αγαπητοί Συνάδελφοι-Συναδέλφισσες

Παρότι πρώτη στον πίνακα......μου έκοψαν κοντά 8 μόρια....και χωρίς αυτά πάλι πρώτη είμαι, όμως .....ένσταση μόλις έκανα. Πώς κόβεις εργασιακή εμπειρία 2 ετών; Πετάς 1478 ώρες στη μη τυπική εκπαίδευση;;;; Και η ανεργία;;; Και αυτή στο καλάθι των αχρήστων;;;
Έκαναν λέει λάθος, μίλησα με το ΔΙΕΚ μόλις είδα την μοριοδότηση...και να κάνω ένσταση...

Περίμενα να μου το πουν;; Καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται...και επειδή παίζουμε όλοι στο θέατρο του παραλόγου..θα συνεχίσω να το παίζω κ εγώ παράλογη.

Πρώτη ναι μεν...αδικημένη δε. Δεν χαρίζουμε τη δουλειά και τους κόπους μας σε κανέναν. Και μισό μόριο να είναι εκτός από αυτά που πρέπει να το διεκδικήσουμε συνάδελφοι.

Κανείς δεν μας χαρίστηκε.........



Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10506 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 12:53:49 πμ »
Αγαπητοί Συνάδελφοι-Συναδέλφισσες

Παρότι πρώτη στον πίνακα......μου έκοψαν κοντά 8 μόρια....και χωρίς αυτά πάλι πρώτη είμαι, όμως .....ένσταση μόλις έκανα. Πώς κόβεις εργασιακή εμπειρία 2 ετών; Πετάς 1478 ώρες στη μη τυπική εκπαίδευση;;;; Και η ανεργία;;; Και αυτή στο καλάθι των αχρήστων;;;
Έκαναν λέει λάθος, μίλησα με το ΔΙΕΚ μόλις είδα την μοριοδότηση...και να κάνω ένσταση...

Περίμενα να μου το πουν;; Καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται...και επειδή παίζουμε όλοι στο θέατρο του παραλόγου..θα συνεχίσω να το παίζω κ εγώ παράλογη.

Πρώτη ναι μεν...αδικημένη δε. Δεν χαρίζουμε τη δουλειά και τους κόπους μας σε κανέναν. Και μισό μόριο να είναι εκτός από αυτά που πρέπει να το διεκδικήσουμε συνάδελφοι.

Κανείς δεν μας χαρίστηκε.........

Έτσι...μα Έτσι  Συν. katekokkini


Κι όχι μόνο για Αποκατάσταση , Τρέχοντος ΔΙΚΙΟΥ!....  Με απόλυτο το "...Δεν χαρίζουμε τη δουλειά και τους κόπους μας σε κανέναν. Και μισό μόριο να είναι εκτός από αυτά που πρέπει να το διεκδικήσουμε συνάδελφοι...." ... 

Αλλά για σκέψου...ας σκεφτούμε   .... επιτέλους η Γ.Γ. Δια Βλιου κλπκλπ  , συν Ινεδιβιμ... Επιτέλους να αποδεχτούν ...Ο,ΤΙ Ζητάμε!... ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ...


Εάν το κάνουν Προχειροδουλειά και το πάνε Βάση "τελικών" φετινών ... Χάνεις Εσαεί Μπόλικα Μόρια... 

Αφτά.

Συναδελφικά,

Θ._



Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος katekokkini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10507 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 01:12:57 πμ »
Αγαπητέ συνάδελφε Θ.  και λοιποί...
Στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βροντα.....

Βάση δεδομένων....χμμμμ μακάρι αλλά χλωμό το κόβω.
Εδώ δεν είναι άξιοι να μας πληρώσουν για το προηγούμενο εξάμηνο...
Που να τρέχουν να κάνουν κ βάση δεδομένων.......
Μετά από κόπους, προσπάθειες, συζητήσεις άνοιξαν εκείνον τον έρμο τον ΟΠΣΥΔ...το 2015. Που περιμέναμε μέσα στο κατακαλοκαιρο....ουρές και ώρες να καταθέσουμε τις νέες αιτήσεις. Μεγάλες στιγμές απείρου κάλλους ζούσαμε τότε... Αξέχαστες εμπειρίες.....

Μέχρι λοιπόν να μπει το νερό στο αυλάκι...να πληρωθούμε ...να μας καλέσουν......κλπ κλπ κλπ έχουμε καιρό.
Όνειρο θερινής νυκτός η βάση δεδομένων .........




Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10508 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 02:00:54 πμ »
 Συνάδελφοι καλή αρχή σας εύχομαι 🙂 και ελπίζω αυτή τη χρονιά με λιγότερα προβλήματα. Έκανα και εγώ τα χαρτιά μου πρώτη φορά (αφού πτυχίο πήρα φέτος) και δίχως πιστοποίηση είμαι 3 θέσεις από το τέλος (26η στον κλάδο μου,3η στο διεκ 1ης προτίμησης). Δεν πίστευα εξ αρχής ότι θα έχω καλή σειρά, αφού δεν έχω την πιστοποίηση εκπαιδευτών ενηλίκων και για να την αποκτήσω εγώ πρέπει να διαβάσω, ενώ οι πρώτοι 5 την έχουν αυτόματα όντας διδάσκοντες στην τριτοβάθμια εκπαίδευση αλλά μη μόνιμοι δημόσιοι υπάλληλοι 😎 .
Τεσπά, έχω να περιμένω άλλες 2 προκηρύξεις όπου θα είμαι ψηλά λόγω παιδαγωγικής επάρκειας.
Τουλάχιστον έχω μία εικόνα για το μέλλον.
Καλή αρχή ,καλή τοποθέτηση και γρήγορες πληρωμές σε όλους και όλες 😊💰
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος irisiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10509 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 02:11:25 πμ »
Πως έμαθες τη σειρά σου στο ιεκ προτίμησης σου;
Συνάδελφοι καλή αρχή σας εύχομαι 🙂 και ελπίζω αυτή τη χρονιά με λιγότερα προβλήματα. Έκανα και εγώ τα χαρτιά μου πρώτη φορά (αφού πτυχίο πήρα φέτος) και δίχως πιστοποίηση είμαι 3 θέσεις από το τέλος (26η στον κλάδο μου,3η στο διεκ 1ης προτίμησης). Δεν πίστευα εξ αρχής ότι θα έχω καλή σειρά, αφού δεν έχω την πιστοποίηση εκπαιδευτών ενηλίκων και για να την αποκτήσω εγώ πρέπει να διαβάσω, ενώ οι πρώτοι 5 την έχουν αυτόματα όντας διδάσκοντες στην τριτοβάθμια εκπαίδευση αλλά μη μόνιμοι δημόσιοι υπάλληλοι 😎 .
Τεσπά, έχω να περιμένω άλλες 2 προκηρύξεις όπου θα είμαι ψηλά λόγω παιδαγωγικής επάρκειας.
Τουλάχιστον έχω μία εικόνα για το μέλλον.
Καλή αρχή ,καλή τοποθέτηση και γρήγορες πληρωμές σε όλους και όλες 😊💰

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10510 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 02:34:55 πμ »
Πως έμαθες τη σειρά σου στο ιεκ προτίμησης σου;
Το συγκεκριμένο ιεκ το έχουν βάλει πρώτο 3 άτομα (εγώ και άλλοι 2) το γράφει ο πίνακας αυτό (εφόσον λέει ιεκ κατάθεσης φακέλου) είναι το ιεκ που καταθέσαμε τα χαρτιά μας,άρα η λογική λέει ότι θα είναι και το πιο κοντινό σε εμάς για να προτιμήσουμε αυτό για κατάθεση φακέλου. Και με όσους εκπαιδευτές μίλησα με αυτή τη λογική επέλεξαν ιεκ για να καταθέσουν τον φάκελο (με βάση την απόσταση δηλαδή) και αφού οι προτιμήσεις μας πήγαν με αλφαβητική σειρά και όχι με σειρά προτίμησης (να βάζουμε εμείς 2,3,4 στα διεκ), το ιεκ κατάθεσης φακέλου είναι και το ν.1 για εμάς. Εγώ τουλάχιστον έτσι λειτούργησα όπως και άλλοι.
Έτσι και αλλιώς, είναι ηλίου φαεινότερον ότι μόνο με πιστοποίηση εοππεπ θα με προσλάβουν κάποια στιγμή και απλά επιβεβαιώθηκα με τα αποτελέσματα.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος ΚΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10511 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 07:20:47 πμ »
Τελικά τα ΣΔΕ προσμετρούνται στην τυπική δευτεροβάθμια ή μη τυπική εκπαίδευση εκτός ΙΕΚ ;

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10512 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 09:36:08 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Απορία: και που θα ξέρουμε εμείς τώρα με την συγχώνευση των κλάδων, πως θα καλέσουν εμάς και όχι συνάδερφο άλλο πτυχίου? μην μας παρακάμψουν δηλαδή> πως το ελέγχουμε? ;D

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10513 στις: Σεπτέμβριος 03, 2019, 09:53:40 πμ »
Το συγκεκριμένο ιεκ το έχουν βάλει πρώτο 3 άτομα (εγώ και άλλοι 2) το γράφει ο πίνακας αυτό (εφόσον λέει ιεκ κατάθεσης φακέλου) είναι το ιεκ που καταθέσαμε τα χαρτιά μας,άρα η λογική λέει ότι θα είναι και το πιο κοντινό σε εμάς για να προτιμήσουμε αυτό για κατάθεση φακέλου. Και με όσους εκπαιδευτές μίλησα με αυτή τη λογική επέλεξαν ιεκ για να καταθέσουν τον φάκελο (με βάση την απόσταση δηλαδή) και αφού οι προτιμήσεις μας πήγαν με αλφαβητική σειρά και όχι με σειρά προτίμησης (να βάζουμε εμείς 2,3,4 στα διεκ), το ιεκ κατάθεσης φακέλου είναι και το ν.1 για εμάς. Εγώ τουλάχιστον έτσι λειτούργησα όπως και άλλοι.
Έτσι και αλλιώς, είναι ηλίου φαεινότερον ότι μόνο με πιστοποίηση εοππεπ θα με προσλάβουν κάποια στιγμή και απλά επιβεβαιώθηκα με τα αποτελέσματα.

Βέβαια τυπικά αυτό δεν ισχύει. Διότι δεν υπάρχει ΙΕΚ πρώτης προτίμησης, ο καθένας μπορεί να επιλέξει όποιο ΙΕΚ επιθυμεί, δηλαδή μπορεί να υπάρχουν άτομα που να είναι πιο ψηλά από εσάς, αλλά να έχουν επιλέξει να καταθέσουν τον φάκελο τους σε άλλο ΙΕΚ. Εγώ σχεδόν κάθε χρόνο καταθέτω τον φάκελο μου σε διαφορετικό ΙΕΚ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.