*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2668529 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10836 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 01:10:25 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:13:29 »

Αποσυνδεδεμένος albak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10837 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 04:33:36 μμ »
Στην προϋπηρεσία χρειάζεται βεβαίωση εργοδότη αλλά και λογαριασμό ασφαλισμένου; Αν ναι μόνο ένα αρχείο αφήνει να επισυνάψεις...

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10838 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 05:32:37 μμ »
Στην προϋπηρεσία χρειάζεται βεβαίωση εργοδότη αλλά και λογαριασμό ασφαλισμένου; Αν ναι μόνο ένα αρχείο αφήνει να επισυνάψεις...

Ναι, θέλει και τα δύο. Μπορείς να τα κάνεις σε ένα αρχείο χρησιμοποιώντας κάποια εφαρμογή πχ.https://smallpdf.com/merge-pdf

Αποσυνδεδεμένος Ismini2020

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10839 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 06:26:54 μμ »
Καλησπέρα σας. Τα φροντιστήρια τα βάλατε πουθενά; Προβληματίζομαι γιατί είναι διδακτική (κι όπως γράφει δε μοριοδοτείται σαν επαγγελματική η διδακτική στη μη τυπική) και από την άλλη ως διδακτική δεν ανήκει σε κάποιο από τα 5 πεδία της διδακτικής. Στο τηλ. δεν απαντούν. Εσείς (όσοι έχετε) τη βάλατε;

Πού το γράφει; Λες "κι όπως γράφει δε μοριοδοτείται σαν επαγγελματική η διδακτική στη μη τυπική". Πού το γράφει αυτό γιατί την έχω λιώσει την πρόσκληση και δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Χαρακτηριστικά λέει:
2. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
Για την απόδειξη της  επαγγελματικής εμπειρίας ο υποψήφιος πρέπει απαραίτητα να προσκομίσει τα παρακάτω ανάλογα με την κατηγορία:1) Οι υποψήφιοι μισθωτοί του δημόσιου και ιδιωτικού φορέα θα πρέπει να υποβάλλουν:α) Βεβαίωση προϋπηρεσίας όπου θα αποδεικνύεται με σαφήνεια ο χρόνος και το είδος απασχόλησής τους και β) Βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα εάν η βεβαίωση προϋπηρεσίας προέρχεται από ιδιωτικό φορέα.Στην περίπτωση που η καταβολή του εργολαβικού ανταλλάγματος έγινε μέσω Τιμολογίου Λήψης Υπηρεσιών (πρώην ΑΕΔ) πρέπει να υποβάλλει παραστατικά πληρωμής που θα αντιστοιχούν στο χρονικό διάστημα που αναφέρεται η βεβαίωση προϋπηρεσίας. Σε αντίθετη περίπτωση η προϋπηρεσία δεν λαμβάνεται υπόψη.

Επίσης, έχω κάνει 3 φορές αίτηση στο παρελθόν και πάντα έβαζα στην εργασιακή εμπειρία τα φροντιστήρια. Γιατί όχι; Φιλόλογος είμαι, φιλολογικά μαθήματα επιδιώκω να διδάξω στα ΙΕΚ.

Θα με βοηθούσες πάρα πολύ, αν μου απαντούσες στο πού κατάλαβες ότι δε λαμβάνεται υπόψη η εργασία στα φροντιστήρια ως επαγγελματική εμπειρία. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:13:29 »

Αποσυνδεδεμένος albak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10840 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 06:32:49 μμ »
Ναι, θέλει και τα δύο. Μπορείς να τα κάνεις σε ένα αρχείο χρησιμοποιώντας κάποια εφαρμογή πχ.https://smallpdf.com/merge-pdf

Έχεις δίκιο, το βρήκα...οκ...σε ευχαριστωωωω!!!

Αποσυνδεδεμένος katekokkini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10841 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 07:09:16 μμ »
Η πλατφόρμα είναι για τα πανηγύρια......λες κ δεν υπάρχουν άλλες πλατφόρμες να πάρουν μια ιδέα ...η των ΙΕΚ μια και μοναδική.
Τα αγγλικά όταν έκανα την αίτηση δεν υπήρχαν πουθενά, αναγκαστικά τα έβαλα στα πτυχία. Αίτηση στις 31/8 βλέπεις με το που άνοιξε η υποτιθέμενη πλατφόρμα.
Να μη σχολιάσω για τις προϋπηρεσίες...αλλά ντα άλλων.
Έγραψα κ σε προηγούμενη ανάρτηση ότι μόνο την επαγγελματική εμπειρία μετράει το σύστημα απευθείας. Τα άλλα αν δεν είσαι πληροφορικός να ξέρεις  να κάνεις μικρότερα αρχεία , την πάτησες;;; Όχι αγαπημένο μητρώο θα φας ενστάσεις που θα πάει σύννεφο....που μάλλον εκεί αποσκοπούν για να βγάλουν κανένα euro από μας που μας πληρώνουν μια φορά το εξάμηνο....θου κύριε...
Καλή επιτυχία σε όλους και σε όλες και καλή μας υπομονή με τους τρελούς σε αυτόν τον τόπο.

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10842 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 07:39:24 μμ »
Η πλατφόρμα είναι για τα πανηγύρια......λες κ δεν υπάρχουν άλλες πλατφόρμες να πάρουν μια ιδέα ...η των ΙΕΚ μια και μοναδική.
Τα αγγλικά όταν έκανα την αίτηση δεν υπήρχαν πουθενά, αναγκαστικά τα έβαλα στα πτυχία. Αίτηση στις 31/8 βλέπεις με το που άνοιξε η υποτιθέμενη πλατφόρμα.
Να μη σχολιάσω για τις προϋπηρεσίες...αλλά ντα άλλων.
Έγραψα κ σε προηγούμενη ανάρτηση ότι μόνο την επαγγελματική εμπειρία μετράει το σύστημα απευθείας. Τα άλλα αν δεν είσαι πληροφορικός να ξέρεις  να κάνεις μικρότερα αρχεία , την πάτησες;;; Όχι αγαπημένο μητρώο θα φας ενστάσεις που θα πάει σύννεφο....που μάλλον εκεί αποσκοπούν για να βγάλουν κανένα euro από μας που μας πληρώνουν μια φορά το εξάμηνο....θου κύριε...
Καλή επιτυχία σε όλους και σε όλες και καλή μας υπομονή με τους τρελούς σε αυτόν τον τόπο.
Τα αγγλικά έπρεπε να τα βάλεις στην επιμόρφωση καθώς σε αυτό το πεδίο είχε επιλογή αγγλικά και Η/Υ.

Αποσυνδεδεμένος katekokkini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10843 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 07:49:12 μμ »
Δεν υπήρχε η επιλογή ξένης γλώσσας στις 31/8. Υπήρχε μόνο η επιλογή για H/Υ, και αν είχες κ άλλες επιμορφώσεις , όπως σεμινάρια.
Έψαξα ένα ένα τα κουτάκια και ξένες γλώσσες πουθενά.....
Τέλος πάντων αναλωνουμε τον χρόνο μας για μερικά ψωρομορια....
Δεν ντρέπονται λίγο λέω εγώ ......
Εκπαιδευτές που αγαπάμε τη δουλειά μας είμαστε ,όχι μαιντανοι.

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10844 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 08:03:46 μμ »
Πού το γράφει; Λες "κι όπως γράφει δε μοριοδοτείται σαν επαγγελματική η διδακτική στη μη τυπική". Πού το γράφει αυτό γιατί την έχω λιώσει την πρόσκληση και δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Χαρακτηριστικά λέει:
2. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
Για την απόδειξη της  επαγγελματικής εμπειρίας ο υποψήφιος πρέπει απαραίτητα να προσκομίσει τα παρακάτω ανάλογα με την κατηγορία:1) Οι υποψήφιοι μισθωτοί του δημόσιου και ιδιωτικού φορέα θα πρέπει να υποβάλλουν:α) Βεβαίωση προϋπηρεσίας όπου θα αποδεικνύεται με σαφήνεια ο χρόνος και το είδος απασχόλησής τους και β) Βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα εάν η βεβαίωση προϋπηρεσίας προέρχεται από ιδιωτικό φορέα.Στην περίπτωση που η καταβολή του εργολαβικού ανταλλάγματος έγινε μέσω Τιμολογίου Λήψης Υπηρεσιών (πρώην ΑΕΔ) πρέπει να υποβάλλει παραστατικά πληρωμής που θα αντιστοιχούν στο χρονικό διάστημα που αναφέρεται η βεβαίωση προϋπηρεσίας. Σε αντίθετη περίπτωση η προϋπηρεσία δεν λαμβάνεται υπόψη.



Επίσης, έχω κάνει 3 φορές αίτηση στο παρελθόν και πάντα έβαζα στην εργασιακή εμπειρία τα φροντιστήρια. Γιατί όχι; Φιλόλογος είμαι, φιλολογικά μαθήματα επιδιώκω να διδάξω στα ΙΕΚ.

Θα με βοηθούσες πάρα πολύ, αν μου απαντούσες στο πού κατάλαβες ότι δε λαμβάνεται υπόψη η εργασία στα φροντιστήρια ως επαγγελματική εμπειρία.

Μα για το βασικό λόγο ότι είναι διδακτική προϋπηρεσία αφού διδάσκεις που δεν εμπίπτει σε κάποιο πεδίο στη διδακτική αφού αφορούν εκπαίδευση σε ενήλικες (τα πεδία).  Είπα ότι προκύπτει από τα γραφόμενα ότι δεν μοριοδοτείται. Στη σελ 5 γράφει στο πεδίο 2.1 διδακτική σε ΙΕΚ-ΣΕΚ, άρα δε μπαίνει εκεί. Πεδίο 2.2 τυπική που δεν είναι.  Πεδίο 2.3 Αλλα προγράμματα μη τυπικής εκπαίδευσης -Γενικής εκπαίδευσης ενηλίκων δε μετράει ούτε εκεί λόγω του ότι δεν απευθύνονται σε ενήλικες (Εννοεί ΚΔΒΜ ως μη τυπική ενηλίκων, ΣΔΕ-τα ΣΔΕ γιατί είναι Γενική εκπαίδευση ενηλικων).
Επαγγελματική δεν είναι διότι διδάσκεις, άρα είναι διδακτική που δεν εμπίπτει σε κάποιο από τα πεδία παραπάνω. Ούτε και παλαιότερα μετρούσε ποτέ με το ίδιο αιτιολογικό-ότι είναι διδακτική που δεν εμπίπτει σε κάποιο πεδίο διδακτικής.
Αρα σας μετρούσαν κάτι που εμένα μου το είχαν κόψει και μου είχαν πει να μην το ξαναβάλω γιατί δε μετράει με το αιτιολογικό που ανέφερα. Σε σας επαγγελματική πχ θα ήταν η  επιμέλεια ενός βιβλίου (διόρθωση βιβλίου,κτλ). Αφού μιλάμε για διδασκαλία είναι διδακτική-τώρα αν κάποιοι διευθυντές τη βάφτιζαν επαγγελματική για να βγουν τα μόρια σε κάποιους, να που τελικά το μητρώο θα φανεί χρήσιμο σε αυτό το κομμάτι...αν φυσικά γίνουν σωστά οι έλεγχοι και δε μας δουλεύουν.

Επίσης λίγο πιο κάτω γράφει στο πεδίο 3 της επαγγελματικής: δεν συνυπολογίζεται η εργασία του εκπαιδευτικού στην τυπική ή μη τυπική εκπαίδευση καθώς έχει ήδη μοριοδοτηθεί ως διδακτική εμπειρία. Αφού λοιπόν σου λέει δεν μπαίνει από πάνω, δεν μπαίνει καθόλου. Λογικό κιόλας είναι. Αλλιώς πχ σε μας τους Αγγλικούς θα δίδασκαν καθηγητές φροντιστηρίων με proficiency, τόσο που μετράει η επαγγελματική...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2020, 08:09:48 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10845 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 08:18:56 μμ »
Μα για το βασικό λόγο ότι είναι διδακτική προϋπηρεσία αφού διδάσκεις που δεν εμπίπτει σε κάποιο πεδίο στη διδακτική αφού αφορούν εκπαίδευση σε ενήλικες (τα πεδία).  Είπα ότι προκύπτει από τα γραφόμενα ότι δεν μοριοδοτείται. Στη σελ 5 γράφει στο πεδίο 2.1 διδακτική σε ΙΕΚ-ΣΕΚ, άρα δε μπαίνει εκεί. Πεδίο 2.2 τυπική που δεν είναι.  Πεδίο 2.3 Αλλα προγράμματα μη τυπικής εκπαίδευσης -Γενικής εκπαίδευσης ενηλίκων δε μετράει ούτε εκεί λόγω του ότι δεν απευθύνονται σε ενήλικες (Εννοεί ΚΔΒΜ ως μη τυπική ενηλίκων, ΣΔΕ-τα ΣΔΕ γιατί είναι Γενική εκπαίδευση ενηλικων).
Επαγγελματική δεν είναι διότι διδάσκεις, άρα είναι διδακτική που δεν εμπίπτει σε κάποιο από τα πεδία παραπάνω. Ούτε και παλαιότερα μετρούσε ποτέ με το ίδιο αιτιολογικό-ότι είναι διδακτική που δεν εμπίπτει σε κάποιο πεδίο διδακτικής.
Αρα σας μετρούσαν κάτι που εμένα μου το είχαν κόψει και μου είχαν πει να μην το ξαναβάλω γιατί δε μετράει με το αιτιολογικό που ανέφερα. Σε σας επαγγελματική πχ θα ήταν η  επιμέλεια ενός βιβλίου (διόρθωση βιβλίου,κτλ). Αφού μιλάμε για διδασκαλία είναι διδακτική-τώρα αν κάποιοι διευθυντές τη βάφτιζαν επαγγελματική για να βγουν τα μόρια σε κάποιους, να που τελικά το μητρώο θα φανεί χρήσιμο σε αυτό το κομμάτι...αν φυσικά γίνουν σωστά οι έλεγχοι και δε μας δουλεύουν.

Επίσης λίγο πιο κάτω γράφει στο πεδίο 3 της επαγγελματικής: δεν συνυπολογίζεται η εργασία του εκπαιδευτικού στην τυπική ή μη τυπική εκπαίδευση καθώς έχει ήδη μοριοδοτηθεί ως διδακτική εμπειρία. Αφού λοιπόν σου λέει δεν μπαίνει από πάνω, δεν μπαίνει καθόλου. Λογικό κιόλας είναι. Αλλιώς πχ σε μας τους Αγγλικούς θα δίδασκαν καθηγητές φροντιστηρίων με proficiency, τόσο που μετράει η επαγγελματική...

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου για την επαγγελματική.Και εμένα μου την είχαν απορρίψει στο παρελθόν τη διδακτική σε φροντιστήριο και έκτοτε δεν την.ξαναεβαλα

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10846 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 08:23:11 μμ »

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου για την επαγγελματική.Και εμένα μου την είχαν απορρίψει στο παρελθόν τη διδακτική σε φροντιστήριο και έκτοτε δεν την.ξαναεβαλα
Κι εγώ το ίδιο, δεν την ξαναέβαλα. Ομως βλέπουμε ότι υπήρχαν ΔΙΕΚ που τη μετρούσαν...χαμούλης στα ΔΙΕΚ σε όλα! Ας ελπίσουμε το μητρώο να τα λύσει όλα αυτά,αν και χλωμό το κόβω να κάνουν έλεγχο όπως πρέπει ως τις 5 Οκτωβρίου...οπότε μάλλον εκεί ποντάρουν όσοι τη βάζουν μέσα...Το ίδιο κάνουν και με τα σεμινάρια ενηλίκων και καταρτισης, τα βάζουν και λενε ό,τι γίνει (άρα κάνουν ψευδή δήλωση ενώ βλέπουν ότι ζητάει επιμόρφωση στο αντικείμενο μόνο)...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2020, 08:29:30 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος Ismini2020

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10847 στις: Σεπτέμβριος 08, 2020, 08:58:27 μμ »
Μα για το βασικό λόγο ότι είναι διδακτική προϋπηρεσία αφού διδάσκεις που δεν εμπίπτει σε κάποιο πεδίο στη διδακτική αφού αφορούν εκπαίδευση σε ενήλικες (τα πεδία).  Είπα ότι προκύπτει από τα γραφόμενα ότι δεν μοριοδοτείται. Στη σελ 5 γράφει στο πεδίο 2.1 διδακτική σε ΙΕΚ-ΣΕΚ, άρα δε μπαίνει εκεί. Πεδίο 2.2 τυπική που δεν είναι.  Πεδίο 2.3 Αλλα προγράμματα μη τυπικής εκπαίδευσης -Γενικής εκπαίδευσης ενηλίκων δε μετράει ούτε εκεί λόγω του ότι δεν απευθύνονται σε ενήλικες (Εννοεί ΚΔΒΜ ως μη τυπική ενηλίκων, ΣΔΕ-τα ΣΔΕ γιατί είναι Γενική εκπαίδευση ενηλικων).
Επαγγελματική δεν είναι διότι διδάσκεις, άρα είναι διδακτική που δεν εμπίπτει σε κάποιο από τα πεδία παραπάνω. Ούτε και παλαιότερα μετρούσε ποτέ με το ίδιο αιτιολογικό-ότι είναι διδακτική που δεν εμπίπτει σε κάποιο πεδίο διδακτικής.
Αρα σας μετρούσαν κάτι που εμένα μου το είχαν κόψει και μου είχαν πει να μην το ξαναβάλω γιατί δε μετράει με το αιτιολογικό που ανέφερα. Σε σας επαγγελματική πχ θα ήταν η  επιμέλεια ενός βιβλίου (διόρθωση βιβλίου,κτλ). Αφού μιλάμε για διδασκαλία είναι διδακτική-τώρα αν κάποιοι διευθυντές τη βάφτιζαν επαγγελματική για να βγουν τα μόρια σε κάποιους, να που τελικά το μητρώο θα φανεί χρήσιμο σε αυτό το κομμάτι...αν φυσικά γίνουν σωστά οι έλεγχοι και δε μας δουλεύουν.

Επίσης λίγο πιο κάτω γράφει στο πεδίο 3 της επαγγελματικής: δεν συνυπολογίζεται η εργασία του εκπαιδευτικού στην τυπική ή μη τυπική εκπαίδευση καθώς έχει ήδη μοριοδοτηθεί ως διδακτική εμπειρία. Αφού λοιπόν σου λέει δεν μπαίνει από πάνω, δεν μπαίνει καθόλου. Λογικό κιόλας είναι. Αλλιώς πχ σε μας τους Αγγλικούς θα δίδασκαν καθηγητές φροντιστηρίων με proficiency, τόσο που μετράει η επαγγελματική...

Είναι λογικά όσα λες, οκ; Και σ ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση. Από την άλλη, από τη στιγμή που δεν είμαι πχ ζαχαροπλάστης να πω ότι δούλεψα στον ΜΙΛΤΟ μαι είμαι φιλόλογος, διδακτική κ επαγγελματική συμπίπτουν. Δεν το δέχεται η φόρμα της διδακτικής, το βάζω σε εκείνη της επαγγελματικής. Τι να πω... Τηλεφώνησα σε ιιεκ και ρωτησα σχετικά, άλλος υπάλληλος μου λέει ναι, άλλος όχι, άλλος δεν ξέρουμε...Λένε συμπληρώνετε εσείς και παίρνετε το ρίσκο. Στο ΙΝΕΔΕΒΙΜ δεν το σηκώνουν καθόλου το τηλέφωνο...Να το βάλω ή θα μας ακυρώσουν την αίτηση; Δεν είναι κ τίποτα σπουδαίο, 0,31 βγήκε σε έτη...

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10848 στις: Σεπτέμβριος 09, 2020, 11:02:38 πμ »


Σχόλιο «κατόπιν εορτής»… 

…ήτοι , λίγη ώρα ύστερα από την τυπική λήξη της στιγμής ανάρτησης – εγγραφής στο «μητρώο»… 
•   Μια αθλιότητα και μισή….  Μάλλον σκέτη αθλιότητα   … κι όχι μόνο η multi π@π@ριά της «φόρμας»…
•   …  από τους κορυφαίους εμπαιγμούς που έχω συναντήσει στη (μπόλικη) ζωή μου…. Όπως σίγουρα και κάθε Συνάδελφος…
•   ΔΕΝ μπορώ να ξέρω Πόσες – οι κατάφεραν να τη συμπληρώσουν & υποβάλλουν πλήρως , χωρίς ατέλειες , ελλείψεις και τα σχετικά… 
……………………..

..Και το πιο τραγικό…  μπουνιά κατ΄ ευθείαν  στα πρόσωπά μας...

Προκειμένου να οριστικοποιήσουμε τη υποβολή  ΟΦΕΙΛΑΜΕ να χτυπήσουμε το βελάκι ότι και καλά … αποδεχόμαστε ανεπιφύλακτα το Φ.ε.κ. του «Μητρώου» - κοντολογίς  σύμπασα την εγκληματικότητα των διατάξεων που όρισε σχετικά το Υπ. Παιδείας.

Το Κράτος μας συμπεριφέρεται όπως σε εισερχόμενους σε καζίνο!!!....

– Αν θέλετε (υποθετικά) να «κερδίσετε» ΥΠΟΧΡΕΟΥΣΤΕ να ΔΕΧΤΕΙΤΕ τους ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ της ΜΠΑΝΚΑΣ … 

ΥΓΟΥ.

ΕΑΝ θέλουν να είναι στοιχειωδώς …ή μάλλον κατ’ επίφαση «κανονικοί»… ΟΚ , με τους «όρους» τους ή τεσπά με συνθήκες Δημόσιου Διαγωνισμού , ΠΡΕΠΕΙ…  ΠΡΕΠΕΙ… ΠΡΕΠΕΙ… βελτιώνοντας ριζικά τη «φόρμα» , να δώσουν περιθώρια Πρόσθετης Επεξεργασίας – ΕπαναΥποβολής.

Αφτά. 

ΘΗΤΑ._
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10849 στις: Σεπτέμβριος 09, 2020, 11:37:23 πμ »
Theta χωρίς να σε γνωρίζουμε προσωπικά
είσαι φοβερός και σε πάμε τρελά να ξέρεις
μακάρι να γράφεις και στα φόρουμ
εκπαιδευτων ΙΕΚ στο facebook όλα αυτά
τα ωραία

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.