*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655450 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11410 στις: Ιανουάριος 08, 2022, 06:27:21 μμ »
Επειδή δεν έχω καταλάβει, αν είμαστε εμβολιασμένοι πρέπει από Δευτέρα μα πάμε με αρνητικό self test? Αν θυμάμαι καλά η Νίκη είπε ότι δεν αλλάζει κάτι στην λειτουργία των ΔΙΕΚ. Αναμένεται μεγάλο μπάχαλο πάντως... Είμαστε 3 εβδομάδες πριν τις εξετάσεις, τι θα γίνει αν αρρωστήσει κάποιος εκπαιδευτής; Ήδη είμαστε από αναπλήρωση σε αναπλήρωση λόγω αργιών - τοπικών κι εθνικών - αλλά και τις καθυστέρησης στο άνοιγμα που σε  κάποιες περιπτώσεις άγγιξε τις τρεις εβδομάδες. Σε πολλά τμήματα που κάνω μάθημα εγώ (Βόρεια Ελλάδα) έχω στην τάξη πολύ νεαρά άτομα - παιδιά που μόλις τελέιωσαν το Λύκειο - και άτομα άνω των 45 μέχρι και 60, τι θα γίνει αν οι νέοι κολλήσουν τους μεγάλους; Οι μεγάλοι είναι κατά πλειοψηφία εμβολιασμένοι αλλά μέχρι και πριν τις γιορτές, σχεδόν όλοι οι νεότεροι ήταν ανεμβολίαστοι και δεν δέχονταν καμία κουβέντα επ' αυτού. Εννοείται ότι στη τάξη φοράμε μάσκες - οι μισοί κάτω από τη μύτη - αλλά μετά στο διάλλειμα είναι όλοι μαζί έξω για τσιγαράκι και καφέ... Καλά θα περάσουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:19:55 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11411 στις: Ιανουάριος 08, 2022, 07:40:59 μμ »
Επειδή δεν έχω καταλάβει, αν είμαστε εμβολιασμένοι πρέπει από Δευτέρα μα πάμε με αρνητικό self test? Αν θυμάμαι καλά η Νίκη είπε ότι δεν αλλάζει κάτι στην λειτουργία των ΔΙΕΚ. Αναμένεται μεγάλο μπάχαλο πάντως...
+++++++++++++++++++++++++++++
όπως τα λες και ακόμα χειρότερα... και πολλοί στα ΔΙΕΚ πετάνε χαρταετό

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11412 στις: Ιανουάριος 08, 2022, 10:24:32 μμ »

Επειδή δεν έχω καταλάβει, αν είμαστε εμβολιασμένοι πρέπει από Δευτέρα μα πάμε με αρνητικό self test? Αν θυμάμαι καλά η Νίκη είπε ότι δεν αλλάζει κάτι στην λειτουργία των ΔΙΕΚ. Αναμένεται μεγάλο μπάχαλο πάντως... Είμαστε 3 εβδομάδες πριν τις εξετάσεις, τι θα γίνει αν αρρωστήσει κάποιος εκπαιδευτής; Ήδη είμαστε από αναπλήρωση σε αναπλήρωση λόγω αργιών - τοπικών κι εθνικών - αλλά και τις καθυστέρησης στο άνοιγμα που σε  κάποιες περιπτώσεις άγγιξε τις τρεις εβδομάδες. Σε πολλά τμήματα που κάνω μάθημα εγώ (Βόρεια Ελλάδα) έχω στην τάξη πολύ νεαρά άτομα - παιδιά που μόλις τελέιωσαν το Λύκειο - και άτομα άνω των 45 μέχρι και 60, τι θα γίνει αν οι νέοι κολλήσουν τους μεγάλους; Οι μεγάλοι είναι κατά πλειοψηφία εμβολιασμένοι αλλά μέχρι και πριν τις γιορτές, σχεδόν όλοι οι νεότεροι ήταν ανεμβολίαστοι και δεν δέχονταν καμία κουβέντα επ' αυτού. Εννοείται ότι στη τάξη φοράμε μάσκες - οι μισοί κάτω από τη μύτη - αλλά μετά στο διάλλειμα είναι όλοι μαζί έξω για τσιγαράκι και καφέ... Καλά θα περάσουμε!


+++++++++++++++++++++++++++++
όπως τα λες και ακόμα χειρότερα... και πολλοί στα ΔΙΕΚ πετάνε χαρταετό


Ας πάρω , πρώτον ,  την “άριστη” περίπτωση  , Ημών των Εμβολιασμένων , Τριπλά ή σε Αναμονή του Τριπλού....

... Κολλάμε κι Εμείς ... “ηπιότερα” , ΝΑΙ;;;...

Μας έχει ανοίξει άραγε καμιά Εφαρμογή , ως ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ,  για (ΔΩΡΕΑΝ... ) σελφ.... ράπιντ.... ΜΗΝ πω τα αξιόπιστα Μοριακά.... Ε;... 

Μας Ενημέρωσε Κανένας σχετικά.... Ε;;....


(σύμφωνοι... η Μούρη μου έχει κρατήσει ένα από τα δυο “εορταστικά” σελφ.... να μυτιάσω αύριο Κυριακή , πριν τα μαθήματα της Δευτέρας.  ΚΑΙ ΜΕΤΑ;;.... ).

Αφήνω κατά μέρος το Σύμπαν στο οποίο ματαμπάινουμε από Δευτέρα ....  Πλήρως Εμβολιασμένοι .... Νοσήσαντες .... Μερικώς Εμβολιασμένοι .... Ανεμβολίαστοι ... ή μάλλον το κάνω “λιγο” Παράδεισο , υποθέτοντας .... μόνο για την οικονομία της κουβέντας ότι κάθε Μέλος , Κάθε Τμήματος ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ εβδομαδιαίως φέρνει ΑΡΝΗΤΙΚΗ Βεβαίωση ΤΕΣΤ...  ΝΑΙ  ... (ΟΚ , λέμε Τώρα....).

Όσοι Διδάσκουμε στα “Μητροπολιτικά Κέντρα” (Αττική , Σαλόνικα .... ) ή διαβαίνουν από Πόλη σε Πόλη στα “Γεωγραφικά Διαμερίσματα” ....  όπως και το Σπουδαστικό μας Ανθρώπινο Υλικό .... κατά βάση μετακινούμαστε με Τιγκαρισμένα Μ.Μ.Μ.

Πάω με Αρνητικό τεστάκιον τη Δευτέρα .... οπότε που και χου μετακινούμαι από Παγκράτι – Αχαρνές (Μ.Μ.Μ.)  και την Τρίτη από Παγκράτι – Πειραιά – Αχαρνές (πάλι Μ.Μ.Μ.). Κολλάω .... είμαι Ασυμπτωματικός και το Τεστ Τετάρτης ΔΕΝ έχει Προλάβει να “δείξει”   .... ή βγαίνει Ψευδώς ΑΡΝΗΤΙΚΟ....   ΠΟΣΟΥΣ Προλαβαίνω να τους Μεταδόσω Από Τρίτη .... μέχρι Πέμπτη;;;..  Ε;;...



ΖΟΥΜΕ ένα Έγκλημα!...

“Κάποιοι” , επιστρατεύοντας “λογικές” Τζόνσον στην Αρχή της Επιδημίας .... τώρα στο .... αμμμ.... ξανά “τελευταίο μίλι” , Αποφάσισαν να Υποστούμε την “ΑΝΟΣΙΑ ΤΗΣ ΑΓΕΛΗΣ”     ....  ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ και Να Κολλήσουμε κι άλλους ...  Ιδίως ΕΜΕΙΣ οι ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ!....


Με “ήπια νόσο- παραλλαγή” .... (λένε).

ΠΟΙΟΣ σας είπε ρε “Άριστοι” ότι ΕΓΩ...  ΕΜΕΙΣ ... οι Πλέον “προφυλαγμένοι” και “προσεχτικοί” θέλουμε να Γίνουμε “ΑΓΕΛΗ” , να Νοσήσουμε .... και ακόμη ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ....  ΧΕΙΡΙΣΤΑ .... να αντιληφτούμε ότι Εν Αγνοία ΜΑΣ Μεταδόσαμε σε άλλους;;;....

ΑΜΑ νοσήσουμε “ελαφρά” ή ΒΑΡΕΙΑ ΕΜΕΙΣ .... κι άν το στείλουμε ΒΑΡΕΙΑ σε ΑΛΛΟΥΣ;;;;.....

ΥΓΟΥ 1.

Ο μέσος Όρος των Εισαγωγών στα Νοσοκομεία με ΚΟΒ.  , εδώ και ενάμισι Μήνα , είναι τα 36 χρόνια.... Αντιληπτή η Διασπορά στους 18 – 50  ....  Δηλαδή η Ηλικίες των Διδασκομένων και Διδασκόντων στα Ι.Ε.Κ.


ΥΓΟΥ 2.

“Κολλάω” , Νοσώ.... Ήπια .... ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ Μεταδίδω σε άλλους.....

ΤΙ Γίνονται τα Μαθήματα και τα Τμήματα και οι Εξετάσεις , οσονούπω;;....


ΤηλεΕκπάιδευση – ΤΗΛΕΕΡΓΑΣΙΑ  ...  ΤΩΡΑ!....  ΧΤΕΣ!.... 

Στην οποία θα Υποχρεωθούν οι Διοικούντες “Άριστοι” .... με φορτίο Νοσούντων , σε Μια ;;... Δυο;;; Βδομάδες  ..... Με Νοσούντες “ήπια” ή ΒΑΡΕΩΣ αναρίθμητους Σπουδαστές και Εκπαιδευτές ....  ακριβώς πάνω στην ΤΕΛΙΚΗ Εξεταστική , με το Εξάμηνο ανελαστικά να λήγει κάπου κοντά στου συμπαθούς Αη Βαλεντίνου ... 

Αφτά...  και άει στα Δι$$#λα.... 


ΔΕΝ ΘΕΛΩ να Κολλήσω.....  ΔΕΝ Θέλω να Μεταδώσω ΠΟΥΘΕΝΑ , Υποχρεωμένος από τις Άθλιες Τρέχουσες Συνθήκες Μιας Εκπαιδευτικής Δι- ΕΡΓΑΣΙΑΣ που Αγαπώ  , Λατρεύω!.. 


Έτσι;...

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ!.... 

Θ._


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11413 στις: Ιανουάριος 09, 2022, 12:19:49 πμ »
Όπως τα λες είναι Θ. Μετά τη διαφήμιση που ρίξανε στα ΙΕΚ το Σεπτέμβρη, τώρα ξεχάσανε την ύπαρξη τους και μας έχουν αφήσει στο έλεος. Βλέποντας πάντως τη στάση τους στα Πανεπιστήμια, δεν νομίζω να αφήσουν περιθώριο για εξ αποστάσεως. Τουλάχιστον ας σκεφτούν ότι υπάρχουν και μεγαλύτεροι γιατί οι μικροί την έχουν δει άτρωτοι, ειδικά τώρα που πουλάνε την Όμικρον σαν μια απλή γρίπη, άντε να τους μαζέψεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:19:55 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11414 στις: Ιανουάριος 09, 2022, 08:29:45 πμ »
Όπως τα λες είναι Θ. Μετά τη διαφήμιση που ρίξανε στα ΙΕΚ το Σεπτέμβρη, τώρα ξεχάσανε την ύπαρξη τους και μας έχουν αφήσει στο έλεος. Βλέποντας πάντως τη στάση τους στα Πανεπιστήμια, δεν νομίζω να αφήσουν περιθώριο για εξ αποστάσεως. Τουλάχιστον ας σκεφτούν ότι υπάρχουν και μεγαλύτεροι γιατί οι μικροί την έχουν δει άτρωτοι, ειδικά τώρα που πουλάνε την Όμικρον σαν μια απλή γρίπη, άντε να τους μαζέψεις...

φοβερή διαφήμιση από την υπουργάρα και τον παππού, τι να σου πω ! πάμε σε ανοσία αγέλης ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ μέσα από τις εκπαιδευτικές δομές μικρών και μεγάλων , πέρα από τις μπαρούφες για ασφαλή περιβάλλοντα και ελεγχόμενα (αχαχαχαχαχα, στα σχολεία δεν κάνουν σελφ τεστ, στα ιεκ γίνονται έλεγχοι συνέχεια ;;;;; δε νομίζω, μακάρι... edupass έχει ανοίξει για να ανεβάζουν τα τεστ ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΟΟΟΟΟΟ ;;;;;;;;; τα ξέχασαν μάλλον). οι δομές έχουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ παραμονή σε συγχρωτισμό ! κακώς μιλούν πολλοί για ελεύθερες δραστηριότητες , στις άλλες δραστηριότητες ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό να πάω, όπως στα εκπαιδευτικά, τόση βλακεία έχει κολλήσει το σύμπαν;

τεστ πού λέει να κάνεις ; το πρωτόκολλο είναι των πανεπιστημίων , άρα ΟΛΑ καλά , όπως πριν. λες να βγάλουν τίποτα για τα πανεπιστήμια απόψε ή αύριο;

ο απίθανος -ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ - εκπρόσωπος τύπου (τον πληρώνουν για να λέει τέτοιες μπαρούφες; σχολείο δεν πήγε παλιά κι αυτός , είχε κορωνοϊό και τότε; ) είπε μόλις προ ολίγου ότι το 90 % μαθητών πήραν σελφ, αν πήραν στο 1,5 εκατ το 1 εκατομ όλα καλά ! μόνο που αυτό που ΛΕΕΙ είναι 66% αχαχαχαχαχ. δείτε βίντεο  ! τόσο γελοίοι . και περιμένετε σοβαρότητα στα ΔΙΕΚ , με αυτές τις διαδικασίες στελεχών (πίνακες χωρίς ονόματα) , με αυτές τις προβλέψεις κανονισμών και τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα ; άντε καλέ...

πάρτε το  χαλαρά , κανείς δεν δίνει σημασία στη δομή , γενικά στη γγ διά βίου. στο μαρούσι από αύριο  αραιά (έχουν και τηλεργασία 50 % φαντάζομαι , παρατεταμένες διακοπές, στην υγειά των κορόιδων ! άσπρο πάτο ! )

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11415 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 01:29:24 μμ »
Οσοι δεν ειχαν κανει επικαιροποιηση του μητρωου το Νοεμβριο θα μπορουν να δηλωσουν μαθηματα το εαρινο εξαμηνο??

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11416 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 04:47:16 μμ »
Βρε παιδια πως μπορουμε να   δουμε αν   εχουμε κανει επικαιροποιηση?  φαινεται καπου αυτο   βρε  τι ελεος   τι αλητες ειναι αυτοι?

Αποσυνδεδεμένος James_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11417 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 05:14:04 μμ »
Οσοι δεν ειχαν κανει επικαιροποιηση του μητρωου το Νοεμβριο θα μπορουν να δηλωσουν μαθηματα το εαρινο εξαμηνο??

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Λογικά, θα μπορούμε. Αν δεν έχει κάποιος κάτι καινούριο να βάλει στο μητρώο, πως θα κάνει επικαιροποίηση; Εμένα, για παράδειγμα, το μητρώο έχει ημερομηνία οριστικοποίησης Ιούλιο, 2021. Συνεπώς, δεν νομίζω να μην επιτραπεί αίτηση δήλωσης μαθημάτων το επόμενο διάστημα, αφού έχει καταχωρηθεί η οριστικοποίηση του μητρώου.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11418 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 05:23:10 μμ »
Επικαιροποίηση κάνεις αν έχεις να προσθέσεις κάτι καινούργιο ή κάποιο δικαιολογητικό που μπορεί να μην είχες βάλει την προηγούμενη φορά. Αλλιώς αν είναι οριστικοποιημένο, μια χαρά προχωράς σε δήλωση μαθημάτων όταν ανοίξουν οι αιτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11419 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 05:26:45 μμ »
Πότε ξεκινάνε περίπου οι δηλώσεις??

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11420 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 05:34:09 μμ »
Πότε ξεκινάνε περίπου οι δηλώσεις??
Νομίζω κάπου μέσα Φλεβάρη τελειώνει το τρέχον εξάμηνο οπότε τότε περίπου θα γίνουν και οι δηλώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Pe03math

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11421 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 05:37:27 μμ »
Το ότι δεν πληρώνουν μάλλον έχει γίνει αποδεκτό....

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11422 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 05:44:09 μμ »
Το ότι δεν πληρώνουν μάλλον έχει γίνει αποδεκτό....
Πώς προκύπτει αυτό το συμπέρασμα;
Σε σχέση με παλιότερα έχει βελτιωθεί η κατάσταση είναι η αλήθεια αλλά και πάλι κάθε άλλο παρά ιδανική είναι. Προσωπικά το βλέπω ως δευτερεύουσα απασχόληση και δε με ενοχλεί να πάρω ένα μαζεμένο ποσό μετά από καιρό. Για κύρια απασχόληση δεν μπορεί να σε καλύψει η διδασκαλία στα ΔΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #11423 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 08:24:16 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να ρωτήσω για κάποιον δικό μου... Ψάχνει τους πίνακες αξιολόγησης και δεν βρίσκει τίποτα. Υπάρχουν κάπου για να δει που περίπου βρίσκεται στον νομό του? Ευχαριστώ πολύ
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158526
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 550

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.