*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2673612 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1316 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:34:45 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι και εγώ ένας από αυτούς με πτυχίο πολυτεχνείου από το 2002, master και κανά 600 ώρες σε Δ.ΙΕΚ που δεν κρίθηκα ικανός να διδάξω. :o Σε ερώτησή μου τηλεφωνικά μου απάντησε ο υποδιευθυντής πως προκρίθηκαν οι έχοντες κάρτα ανεργίας. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα και αντίθετα ίσως να είναι και το σωστό αλλά άραγε υπάρχει τέτοιο κριτήριο και αν ναι με πόσο μοριοδοτείται η ανεργία? Μήπως έβαλαν του δικούς τους? Πέρυσι είχε υποπέσει στην αντίληψή μου κάτι παρόμοιο αλλά δεν ήθελα να το κάνω θέμα...
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:41:10 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1317 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:43:32 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι και εγώ ένας από αυτούς με πτυχίο πολυτεχνείου από το 2002, master και κανά 600 ώρες σε Δ.ΙΕΚ που δεν κρίθηκα ικανός να διδάξω. :o Σε ερώτησή μου τηλεφωνικά μου απάντησε ο υποδιευθυντής πως προκρίθηκαν οι έχοντες κάρτα ανεργίας. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα και αντίθετα ίσως να είναι και το σωστό αλλά άραγε υπάρχει τέτοιο κριτήριο και αν ναι με πόσο μοριοδοτείται η ανεργία? Μήπως έβαλαν του δικούς τους? Πέρυσι είχε υποπέσει στην αντίληψή μου κάτι παρόμοιο αλλά δεν ήθελα να το κάνω θέμα...
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ........σου λειπει το μεγαλυτερο προσον, οπωσ και σε μενα......................ΤΟ ΒΥΣΜΑ.................. >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1318 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 09:23:21 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι και εγώ ένας από αυτούς με πτυχίο πολυτεχνείου από το 2002, master και κανά 600 ώρες σε Δ.ΙΕΚ που δεν κρίθηκα ικανός να διδάξω. :o Σε ερώτησή μου τηλεφωνικά μου απάντησε ο υποδιευθυντής πως προκρίθηκαν οι έχοντες κάρτα ανεργίας. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα και αντίθετα ίσως να είναι και το σωστό αλλά άραγε υπάρχει τέτοιο κριτήριο και αν ναι με πόσο μοριοδοτείται η ανεργία? Μήπως έβαλαν του δικούς τους? Πέρυσι είχε υποπέσει στην αντίληψή μου κάτι παρόμοιο αλλά δεν ήθελα να το κάνω θέμα...
Εγώ φίλε μου με 1400+ ώρες σε ΙΕΚ, μηχανικός Η/Υ, με αρκετή προϋπηρεσία, με μεταπτυχιακό στην πληροφορική, παιδαγωγική επάρκεια, σεμινάρια, εν ενεργεία μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά ΚΑΙ κάρτα ανεργίας, έκανα αίτηση σε 4 ΙΕΚ και πήρα συνολικά 2 ώρες Χρήση Η/Υ... Με το νέο μισθολόγιο δυστυχώς έπεσε πολύ δουλειά σε διορισμένους...

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1319 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 09:55:21 μμ »
Συνάδελφοι μην παραμυθιάζεστε, άνεργοι και βλακείες.... άντε να δώσουν καμιά ώρα σε άνεργο για να ρίξουν στάχτη στα μάτια. Αυτά μου έλεγε κι εμένα πέρσυ ο διευθυντής μου και λίγο λίγο εντός του εξαμήνου ανακάλυπτα ότι ο κάθε άνεργος είχε τη βυσματάρα του.........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:41:10 »

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1320 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 10:46:51 μμ »
@tikos
Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν κριτήρια σαφώς ορισμένα με αποτέλεσμα ο καθένας να μοριοδοτεί ότι θέλει... Οι πίνακες κατάταξης δεν δημοσιοποιούνται παρά μόνο την τελευταία ημέρα.... και κάποιες φορές σε κοιτάνε και περίεργα.
Οι 3 Δ.Υ έχουν προσληφθεί???

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1321 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:00:32 πμ »
Κάθε λιμάνι και καημός κάθε ΙΕΚ κ την ιστορία του ... αλλά αυτό που έγινε Ηλιούπολη φέτος δεν έχει ξαναγίνει ... το προηγούμενο εξάμηνο είμασταν 3 καθηγητές κ κάναμε λειτουργικά 2 με μεράκι ο καθένας παρόλο που είμασταν 3 σε ένα 4ωρο (μόντα ωραία μόνο στην Ηλιούπολη γίνονται αυτά ... κ εκτός ύλης κ παραπάνω όσα προέβλεπε ο οδηγός κατάρτισης γενικότερα ... το μάθημα δεν είχε να ζηλέψει τπτ από το αντίστοιχο π γίνεται στο Τμήμα Πληροφορικής του ΕΚΠΑ ... για προσόντα δεν μιλάμε ... κ οι 3 είμασταν π@π@ρ@τοι να μ επιτραπεί η έκφραση ...

στο τωρινό εξάμηνο ... όχι 1 ούτε 2 αλλά 3 ειδικότητες ... δεν πήραν ούτε ένα από εμάς έστω 2 ώρες να μας κλείσουν το στόμα βέβαια γίναμε δεκτοί σε άλλα ΙΕΚ γτ αν είσαι όπως προείπα δυνατός κ τα έχεις βαριά κανένα βύσμα δεν σε αποκλείει ... άλλα όλα γίνονται ...

Όσο για τυπικά προσόντα ... υποψήφιος διδάκτορας σε πανεπιστήμιο 2 μεταπτυχιακά (όλα άριστα με υποτροφίες επίδοσης σε όλα τα εξάμηνα), πτυχίο στο 2005 (στο top 3.5% όλων των αποφοίτων - τι γράφω ο ανόητος...)  ... 3 χρόνια υπουργείο οικονομικών στο αντικείμενο ... proficiency(+επάρκεια), Γερμανικά, πιστοποιήσεις, σεμινάρια ΟΑΕΔ, τεστ δεξιοτήτων ... (μην το ξεχνάμε ...) 300 ώρες σε ΙΕΚ (3 διαφορετικά + Ηλιούπολης) ... αλλά ψιλά γράμματα ... κ ΑΝΕΡΓΟΣ !!!

αδέρφια ... πραγματικά δν είχα ανάγκη τις ώρες τους ευτυχώς αλλά είναι ντροπή ξεφτίλα κ πάνω από όλα κατάντια ...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2011, 03:09:03 πμ από csemis10 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1322 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 03:21:58 πμ »
Πάντως μιας και μιλάμε για προσόντα... Ένα από τα μεγαλύτερα όπλα που έχουν οι διευθυντές των ΙΕΚ για τις προσλήψεις των εκπαιδευτών είναι η αξιολόγηση από τους σπουδαστές. Από τους δεκάδες εκπαιδευτές με τους οποίους έχω συνεργαστεί τα τελευταία χρόνια σε 7-8 ΙΕΚ που έτυχε να εργαστώ, έχω πετύχει κάποιους εξαιρετικά αξιόλογους, αλλά και αρκετούς που ούτε το αντικείμενο γνωρίζουν, ούτε έχουν καμία διάθεση να το μάθουν. Οι σπουδαστές φυσικά το βλέπουν αυτό και κάνουν συνεχώς παράπονα στους άλλους εκπαιδευτές, χωρίς όμως να γίνεται αντιληπτό από τις διευθύνσεις. Μέχρι πριν 3-4 χρόνια θυμάμαι ότι κάποια ΙΕΚ είχαν επιχειρήσει αξιολόγηση και έβγαζαν κάποια λίστα που την έβλεπαν μόνο 3-4 άτομα. Βέβαια τότε έπεφταν αρκετά τηλέφωνα από γραφεία πολιτικών, με αποτέλεσμα να βλέπει κανείς να προσλαμβάνονται άτομα που είχαν συγκεντρώσει τους 3-4 χαμηλότερους βαθμούς στην αξιολόγηση... Και μοιραία εγκαταλείφθηκε. Δεν λέω ότι είναι πανάκεια, ή απόλυτα αντικειμενική, αλλά θα μπορούσε να συνυπολογιστεί μαζί με τα άλλα προσόντα.

Αποσυνδεδεμένος elenX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1323 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 09:56:59 πμ »
Πρίν 10 λεπτά, τηλεφώνησα στο Δ.ΙΕΚ  που είχα κάνει αίτηση.
Ο μονόλογος του υπαλλήλου:
"- Μου λέει έχουμε ενημερώσει σήμερα όλους τους ωρομίσθιους που θα προσληφθούν, πείτε μου το όνομά σας και αν είστε ΑΕΙ ή ΤΕΙ;;
....................................................
- Είστε 12ος, δεδομένου ότι ο 1ος έχει και μεταπτυχιακό.. εξάλλου δεν έχουμε και τα πολλά μαθήματα φέτος για να προσλάβουμε και πολλούς μου λέει.."

- Τον ρωτάω: Στα Δ.ΙΕΚ δεν ομαδοποιούνται ΑΕΙ-ΤΕΙ, όπως στους πίνακες του Υπ. Παιδείας;
(εκεί κατάπιε τα λόγια του λεγοντάς μου ότι πιο άκυρο....  )

Απλά θέλω να τονίσω ότι με τα Δ.ΙΕΚ δυστυχώς, δεν υπάρχει και είναι σαφές καμία απολύτως αξιοκρατία..Δυστυχώς συνεχίζεται το πελατειακό καθεστώς..

    Στα Δ.Ι.Ε.Κ δεν είναι μια ομάδα ΑΕΙ - ΤΕΙ. Καλώς ή κακώς υπάρχει διαφοροποίηση η οποία σε αρκετές  ειδικότητες (όχι όλες) προβλέπεται απο τον κανονισμό κατάρτισης.  Πέρσι που είχα πρόβλημα με τον διευθυντή   η διένεξή μας ήταν ακριβώς αυτή,  και τελικά μετά απο παρέμβαση του ΙΔΕΚΕ προτάθηκαν οι πτυχιούχοι ΑΕΙ και μετά οι πτυχιούχοι ΤΕΙ. Τώρα απο κει και πέρα το όλο θέμα παίζεται στα "συνεκτιμόμενα προσόντα" που είναι στην κρίση του Διευθυντή και ακρη δεν βρίσκεις.

Αποσυνδεδεμένος Kyri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1324 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 06:15:49 μμ »
Δηλαδη για τα ΙΕΚ στην Αθηνα οσους καλεσαν κ τελος? Η θα συνεχισει και την επομενη βδομαδα???

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1325 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 07:00:57 μμ »
Δηλαδη για τα ΙΕΚ στην Αθηνα οσους καλεσαν κ τελος? Η θα συνεχισει και την επομενη βδομαδα???
και εγω περιμενω απο κορυδαλλο, κερατσινι και πειραια. καλεσαν καποιους απο εσας;
για να μην περιμενω τσαμπα...

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1326 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 07:23:04 μμ »
Γεια σου kairi για τα άλλα 2 δεν ξέρω αλλά ο Πειραιάς κάλεσε την Πέμπτη κ είχαμε ενημέρωση την Παρασκευή το μεσημέρι.

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1327 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 07:16:22 πμ »
Γεια σου kairi για τα άλλα 2 δεν ξέρω αλλά ο Πειραιάς κάλεσε την Πέμπτη κ είχαμε ενημέρωση την Παρασκευή το μεσημέρι.
σε ευχαριστω tamy

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1328 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 11:00:14 μμ »
Κάθε λιμάνι και καημός κάθε ΙΕΚ κ την ιστορία του ... αλλά αυτό που έγινε Ηλιούπολη φέτος δεν έχει ξαναγίνει ... το προηγούμενο εξάμηνο είμασταν 3 καθηγητές κ κάναμε λειτουργικά 2 με μεράκι ο καθένας παρόλο που είμασταν 3 σε ένα 4ωρο (μόντα ωραία μόνο στην Ηλιούπολη γίνονται αυτά ... κ εκτός ύλης κ παραπάνω όσα προέβλεπε ο οδηγός κατάρτισης γενικότερα ... το μάθημα δεν είχε να ζηλέψει τπτ από το αντίστοιχο π γίνεται στο Τμήμα Πληροφορικής του ΕΚΠΑ ... για προσόντα δεν μιλάμε ... κ οι 3 είμασταν π@π@ρ@τοι να μ επιτραπεί η έκφραση ...

στο τωρινό εξάμηνο ... όχι 1 ούτε 2 αλλά 3 ειδικότητες ... δεν πήραν ούτε ένα από εμάς έστω 2 ώρες να μας κλείσουν το στόμα βέβαια γίναμε δεκτοί σε άλλα ΙΕΚ γτ αν είσαι όπως προείπα δυνατός κ τα έχεις βαριά κανένα βύσμα δεν σε αποκλείει ... άλλα όλα γίνονται ...

Όσο για τυπικά προσόντα ... υποψήφιος διδάκτορας σε πανεπιστήμιο 2 μεταπτυχιακά (όλα άριστα με υποτροφίες επίδοσης σε όλα τα εξάμηνα), πτυχίο στο 2005 (στο top 3.5% όλων των αποφοίτων - τι γράφω ο ανόητος...)  ... 3 χρόνια υπουργείο οικονομικών στο αντικείμενο ... proficiency(+επάρκεια), Γερμανικά, πιστοποιήσεις, σεμινάρια ΟΑΕΔ, τεστ δεξιοτήτων ... (μην το ξεχνάμε ...) 300 ώρες σε ΙΕΚ (3 διαφορετικά + Ηλιούπολης) ... αλλά ψιλά γράμματα ... κ ΑΝΕΡΓΟΣ !!!

αδέρφια ... πραγματικά δν είχα ανάγκη τις ώρες τους ευτυχώς αλλά είναι ντροπή ξεφτίλα κ πάνω από όλα κατάντια ...

Και ψαχνεις 2 και 3 ωρες στα ΙΕΚ με τετοια προσοντα (οπως και οι αλλοι 2 συναδελφοι)? :o
Παρολα τα προσοντα δεν εχεις αντιληφθει το εξης: Ο κοσμος εχει γεμισει διδακτορικα (πλαστα και γνησια) και τιτλους σπουδων, πτυχια, κτλ... Δεν γινεται ολοι να ειναι σε θεσεις γραφειου. Προτεινω το εξης: Πιάσε το τσαπί για να ζήσεις. Ελπιζω να ξερεις τουλαχιστον τι ειναι το τσαπί... Εναλλακτικά, το εξωτερικό.
Τα παραπανω τα λεω φιλικα και χωρις παρεξηγηση!
 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2011, 11:02:02 μμ από Κοροιδο »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #1329 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 12:34:59 πμ »
Κάθε λιμάνι και καημός κάθε ΙΕΚ κ την ιστορία του ... αλλά αυτό που έγινε Ηλιούπολη φέτος δεν έχει ξαναγίνει ... το προηγούμενο εξάμηνο είμασταν 3 καθηγητές κ κάναμε λειτουργικά 2 με μεράκι ο καθένας παρόλο που είμασταν 3 σε ένα 4ωρο (μόντα ωραία μόνο στην Ηλιούπολη γίνονται αυτά ... κ εκτός ύλης κ παραπάνω όσα προέβλεπε ο οδηγός κατάρτισης γενικότερα ... το μάθημα δεν είχε να ζηλέψει τπτ από το αντίστοιχο π γίνεται στο Τμήμα Πληροφορικής του ΕΚΠΑ ... για προσόντα δεν μιλάμε ... κ οι 3 είμασταν π@π@ρ@τοι να μ επιτραπεί η έκφραση ...

στο τωρινό εξάμηνο ... όχι 1 ούτε 2 αλλά 3 ειδικότητες ... δεν πήραν ούτε ένα από εμάς έστω 2 ώρες να μας κλείσουν το στόμα βέβαια γίναμε δεκτοί σε άλλα ΙΕΚ γτ αν είσαι όπως προείπα δυνατός κ τα έχεις βαριά κανένα βύσμα δεν σε αποκλείει ... άλλα όλα γίνονται ...

Όσο για τυπικά προσόντα ... υποψήφιος διδάκτορας σε πανεπιστήμιο 2 μεταπτυχιακά (όλα άριστα με υποτροφίες επίδοσης σε όλα τα εξάμηνα), πτυχίο στο 2005 (στο top 3.5% όλων των αποφοίτων - τι γράφω ο ανόητος...)  ... 3 χρόνια υπουργείο οικονομικών στο αντικείμενο ... proficiency(+επάρκεια), Γερμανικά, πιστοποιήσεις, σεμινάρια ΟΑΕΔ, τεστ δεξιοτήτων ... (μην το ξεχνάμε ...) 300 ώρες σε ΙΕΚ (3 διαφορετικά + Ηλιούπολης) ... αλλά ψιλά γράμματα ... κ ΑΝΕΡΓΟΣ !!!

αδέρφια ... πραγματικά δν είχα ανάγκη τις ώρες τους ευτυχώς αλλά είναι ντροπή ξεφτίλα κ πάνω από όλα κατάντια ...

Και ψαχνεις 2 και 3 ωρες στα ΙΕΚ με τετοια προσοντα (οπως και οι αλλοι 2 συναδελφοι)? :o
Παρολα τα προσοντα δεν εχεις αντιληφθει το εξης: Ο κοσμος εχει γεμισει διδακτορικα (πλαστα και γνησια) και τιτλους σπουδων, πτυχια, κτλ... Δεν γινεται ολοι να ειναι σε θεσεις γραφειου. Προτεινω το εξης: Πιάσε το τσαπί για να ζήσεις. Ελπιζω να ξερεις τουλαχιστον τι ειναι το τσαπί... Εναλλακτικά, το εξωτερικό.
Τα παραπανω τα λεω φιλικα και χωρις παρεξηγηση!
 :)
Το πρόβλημα δεν είναι ότι παίρνει κάποιος διδακτορικό. Το πρόβλημα είναι ότι αναγκάζεται να κυνηγάει τις 2-3 ώρες στα ΙΕΚ, γιατί στη θέση που θα έπρεπε κανονικά να είναι αυτός "τοποθετείται" κάποιος άλλος με λιγότερα προσόντα. Και το χειρότερο είναι ότι τις περισσότερες φορές και αυτοί με τα διδακτορικά είναι υποχρεωμένοι να χρησιμοποιήσουν μέσα και γνωριμίες για να πάρουν και αυτές τις 2-3 ώρες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.