*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2676504 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3584 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 10:16:40 μμ »
Κάτι πολύ σημάντικό που δε ξεκαθαρίζεται είναι μετά θα βγει νέος πίνακας με τη σωστή μοριοδότηση; Θα μπορούν δηλαδή από τα ΙΕΚ να μπουν στο σύστημα να κάνουν αλλαγές; Η απλά θα πάρουν τα χαρτιά μας και θα τα βάλουν σε ένα συρτάρι;

Eτσι πως εχει καθυστερησει το ολο συστημα χλωμο το κοβω...μαλλον για συρταρι το βλεπω.
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:54 »

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3585 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 10:32:10 μμ »
Καλησπέρα ! Ειμαι νοσηλευτρια ΠΕ 18.10 (από ΤΕΙ)και εχω μπερδευτει λιγακι με τη διαδικασια. Ειναι η πρωτη φορά που κάνω αιτηση. Στις κατηγορίες της ηλεκτρονικής αίτησης το μόνο λεκτικό για νοσηλευτές ηταν το ΠΕ 14.06 (νοσηλευτές ΑΕΙ), το οποίο και χρησιμοποίησα για να κάνω αιτηση, θεωρόντας οτι το λεκτικό ΠΕ 18.10 ελειπε από την αιτηση εκ παραδρομής. Σημερα που βλεπω τα αποτελεσματα, βλέπω το όνομά μου στη λιστα με τους ΠΕ 14.06 ενω υπάρχει κανονικά και λιστα με 18.10 !!! Γνωριζει κανεις τι εχει συμβει?

'Εχεις κάνει λάθος και αν θα σε καλέσουν θα σου ζητήσουν  το πτυχίο ΑΕΙ. Κ εγώ την ίδια ειδικότητα έχω και υπήρχε κανονικά κωδικός του κλάδου μας ΠΕ 18.10


Αποσυνδεδεμένος σισσυ4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3587 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 12:23:44 πμ »
Καλησπερα και απο μενα...

Λοιπον...πηγα και γω σε ενα ιεκ...πως εχει η κατασταση εκει απο αυτα που ειδα...
καταρχην ειναι στανταρ πλεον ποια μαθηματα παιρνει ηκαθε ειδικοτητα που σημαινει οτι δεν ειναι πλεον ελευθερος ο διευθυντης να δωσει  καποιο μαθημα σε οποιον θελει αλλα πρεπει να το δωσει υποχρωτικα σε καποιον με την ειδικοτητα που ζητειται..πχ ο χημικος πε04.02 μπορει να παρει πολυ λιγοτερα μαθηματα απο αυτα που μπορουσε παλαιοτερα..
Επισης σχετικα με τη σειρα καταταξης στους πινακες μαλλον δε θα δωσουν και μεγααααλη σημασια στα δικαιολογητικα , απο οτι καταλαβα θα μας "πιστεψουν"!!!!
Σχετικα με τη σειρα στους πινακες...παλι ο διευθυντης κανει οτι θελει..αν καποιον τον θελει μπορει να του δωσει και 5 μαθηματα και στον επομενο κανενα..αν αυτος που θελει ειναι πχ τριτος τοτε θα δωσει καμια ωριτσα στους απο πανω και 20 ωριτσες στον τριτο.. >:( >:(
Εγω παντως εχω χιλιαδες ωρες προυπηρεσιας, διδακτορικο και πολλα αλλα και ακομη κανεις δε με εχει φωναξει στη β αθηνας...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2013, 01:39:47 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:54 »

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3588 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 02:01:06 πμ »

πώς είναι σνάνταρ ποια μαθήματα παίρνει η κάθε ειδικότητα; υπάρχει κάποιο έγγραφο για τα ιεκ;

Καλησπερα και απο μενα...

Λοιπον...πηγα και γω σε ενα ιεκ...πως εχει η κατασταση εκει απο αυτα που ειδα...
καταρχην ειναι στανταρ πλεον ποια μαθηματα παιρνει ηκαθε ειδικοτητα που σημαινει οτι δεν ειναι πλεον ελευθερος ο διευθυντης να δωσει  καποιο μαθημα σε οποιον θελει αλλα πρεπει να το δωσει υποχρωτικα σε καποιον με την ειδικοτητα που ζητειται..πχ ο χημικος πε04.02 μπορει να παρει πολυ λιγοτερα μαθηματα απο αυτα που μπορουσε παλαιοτερα..
Επισης σχετικα με τη σειρα καταταξης στους πινακες μαλλον δε θα δωσουν και μεγααααλη σημασια στα δικαιολογητικα , απο οτι καταλαβα θα μας "πιστεψουν"!!!!
Σχετικα με τη σειρα στους πινακες...παλι ο διευθυντης κανει οτι θελει..αν καποιον τον θελει μπορει να του δωσει και 5 μαθηματα και στον επομενο κανενα..αν αυτος που θελει ειναι πχ τριτος τοτε θα δωσει καμια ωριτσα στους απο πανω και 20 ωριτσες στον τριτο.. >:( >:(
Εγω παντως εχω χιλιαδες ωρες προυπηρεσιας, διδακτορικο και πολλα αλλα και ακομη κανεις δε με εχει φωναξει στη β αθηνας...

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3589 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 02:16:21 πμ »
πού θα γίνει η επιτροπή; σε κάθε ιεκ; εγώ νομίζω αν δεν υπάρχει επίσημο διαθέσιμο έγγραφο, γνωστό εις άπαντες, προσωπικά επιφυλλάσομαι..
Παιδια δεν εχουν καλεσει ακομα εκπαιδευτες στα ΙΕΚ. Και καποιος που ανακοινωσε σε αυτο το φορουμ οτι στην Χιο καλουν , δεν ηξερε καθολου διοτι ειναι σπουδαστης, απο οσο μου ειπε.
Χθες μιλησα με τον διευθυντη στο ΙΕκ και ειπε οτι απο 1η Νοεμβρη θα γινει μια επιτροπη που θα επεξεργαστει τις ωρες καθε ειδικοτητας και θα ολοκληρωσει τις διαδικασιες αφου λαβει οδηγιες απο τα κεντρικα. Αργουμε ακομα, με λιγα λογια...

Αποσυνδεδεμένος Alex_D

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3590 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 08:59:50 πμ »
'Εχεις κάνει λάθος και αν θα σε καλέσουν θα σου ζητήσουν  το πτυχίο ΑΕΙ. Κ εγώ την ίδια ειδικότητα έχω και υπήρχε κανονικά κωδικός του κλάδου μας ΠΕ 18.10

Σε ευχαριστω για την απάντηση, πάντως την ωρα που εκανα εγω την αιτηση (Πέμπτη πρωι αν θυμαμμαι καλά) ειμαι 1000% σιγγουση οτι δεν υπήρχε το λεκτικο, το κοιταξα και το ξανακοιταξα και εν γνωσει μου εβαλα το λαθος λεκτικο γιατι δεν εβρισκα το δικο μας, τελοσπαντων, απο οτι βλεπω επικρατει μπαχαλο, βρισκω επίσης το ιδιο ονομα γνωστης μου ΠΕ και στις 2 κατηγοριες, οτι ναναι... στην αναζητηση που εκανα χθες το βραδυ στο ιντερνετ προκειμενου να βρω ακρη επεσα πάνω σε αυτο, σου λεει κατι?

http://enne.gr/6316
Love like you have never been hurt, sing like noone os listening, dance like noone is watching...

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3591 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 09:07:40 πμ »
Alex_D πραγματικά επικρατεί μπάχαλο. Και εγώ όταν έκανα την αίτηση στα κοινωνικά κριτήρια δεν έγραφε στο πεδίο ΑΜΕΑ να συμπλήρωσω ως σύζυγος ΑΜΕΑ για να πάρω μόρια. Όταν βγήκε όμως η μοριοδότηση φαινόταν ότι θα μπορούσα να είχα πάρει επιπλέον μόρια. Τους έστειλα mail αλλα τπτ. Μετά βίας έκανα την άιτηση καθώς μου έβγαζε σφάλμα συνέχεια και μία συνάδελφος απο εδώ μου είπε τι να κάνω και τελικά την δέχτηκε κ εκτυπώθηκε. Ούτε στην εκτύπωση δεν μου έβγαλε στα κοινωνικά κριτήρια αυτό που σου γράφω παραπάνω ώστε να την τροποποιήσω. Τι ψάχνεις.....

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3592 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 09:12:17 πμ »
Φυσικά και μου λέει αυτό που παρέθεσες. Το έχω διαβάσει και εγώ. Απο φέτος ξεκίνησαν με την κατάργηση του κλάδου μας στα ΕΠΑΛ - ΕΠΑΣ.. Θα υπάρξει και συνέχεια δυστυχώωωωως.

Αποσυνδεδεμένος korina_gr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3593 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 10:17:03 πμ »
melpo κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τα ΑΜΕΑ. Τους έστειλα μαιλ, αλλά απάντηση δεν πήρα.
Ντροπή τους!
Ή τα βάζουνε τα κοινωνικά κριτήρια ή δεν τα βάζουνε!

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3594 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 10:20:37 πμ »
Έχεις δίκιο korina_gr αλλα τί ήταν σωστό απο την όλη διαδικασία για να ήταν και αυτό??

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3595 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 11:25:59 πμ »
Καλησπέρα ! Ειμαι νοσηλευτρια ΠΕ 18.10 (από ΤΕΙ)και εχω μπερδευτει λιγακι με τη διαδικασια. Ειναι η πρωτη φορά που κάνω αιτηση. Στις κατηγορίες της ηλεκτρονικής αίτησης το μόνο λεκτικό για νοσηλευτές ηταν το ΠΕ 14.06 (νοσηλευτές ΑΕΙ), το οποίο και χρησιμοποίησα για να κάνω αιτηση, θεωρόντας οτι το λεκτικό ΠΕ 18.10 ελειπε από την αιτηση εκ παραδρομής. Σημερα που βλεπω τα αποτελεσματα, βλέπω το όνομά μου στη λιστα με τους ΠΕ 14.06 ενω υπάρχει κανονικά και λιστα με 18.10 !!! Γνωριζει κανεις τι εχει συμβει?
Μήπως παίζει ρόλος ο Νομός στον οποίο έκανες αίτηση; Το λέω, γιατί παρατηρώντας τον πίνακα, π.χ. στη Βοιωτία, υπάρχουν γιατροί ΠΕ14 ενώ δεν υπάρχουν νοσηλευτές ΠΕ18. Μάλλον λόγω αντιστοιχίας ανάθεσης μαθημάτων και ειδικοτήτων που λειτουργούν ανά Νομό.

Αποσυνδεδεμένος Alex_D

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3596 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 12:43:37 μμ »
Φυσικά και μου λέει αυτό που παρέθεσες. Το έχω διαβάσει και εγώ. Απο φέτος ξεκίνησαν με την κατάργηση του κλάδου μας στα ΕΠΑΛ - ΕΠΑΣ.. Θα υπάρξει και συνέχεια δυστυχώωωωως.
Καλα κρασια δηλαδη... δεν ευελπιστω να βγαλω ακρη, την αλλη φορα... αυτη η αιτηση που καναμε ισχυει για ενα εξαμηνο η για ολη τη σχολική χρονια?
Love like you have never been hurt, sing like noone os listening, dance like noone is watching...

Αποσυνδεδεμένος Alex_D

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3597 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 12:46:50 μμ »
Μήπως παίζει ρόλος ο Νομός στον οποίο έκανες αίτηση; Το λέω, γιατί παρατηρώντας τον πίνακα, π.χ. στη Βοιωτία, υπάρχουν γιατροί ΠΕ14 ενώ δεν υπάρχουν νοσηλευτές ΠΕ18. Μάλλον λόγω αντιστοιχίας ανάθεσης μαθημάτων και ειδικοτήτων που λειτουργούν ανά Νομό.
Δεν μπορω να καταλάβω τι γινεται, ενω δεν υπήρχε το λεκτικο ΠΕ 18.10 για Β' Θεσσαλονίκης, τελικά βγαινει πίνακας με αυτό το λεκτικό για την ιδια περιοχη, μήπως το πρόσθεσαν στην πορεια αφού ειχα κάνει εγω την αίτηση μου?
Love like you have never been hurt, sing like noone os listening, dance like noone is watching...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 457

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.