*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655897 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3934 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:39:56 μμ »
Ζήτα πίνακα Η2 (αξιολογικός) και Η3(προσλήψεως) και κάνεις σε αυτούς ένσταση. Δες και προηγούμενα μηνύματα μου.

Σε ποιό συγκεκριμένο ΙΕΚ να τα ζητήσω αυτά? Αφού δεν με πήραν από κανένα, ούτε για έλεγχο των στοιχείων μου.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:41:30 »

Αποσυνδεδεμένος chryssa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3935 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 02:57:55 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.

Την Πέμπτη που πήγα στο διεκ Λάρισας να δουν τα χαρτιά μου, υπήρχε με αρκετούς "συναδέλφους" μεγάλη οικειότητα από πλευράς διοικητικών.
"Θα σε πάρω εγώ αύριο να σου πω ώρες... μην ανησυχείς.. " και τέτοια.

Δε ξέρω... εμένα τελικά μου άλλαξαν τον αριθμό ωρών διδασκαλίας στο πεδίο με τις "ώρες διδασκαλίας στα προκυρησσόμενα μαθήματα" με το αιτιολογικό πως πρέπει να κατέγραφα μόνον τις ώρες που έχω διδάξει στα μαθήματα για τα οποία αιτούμαι να διδάξω, το οποίο όμως έγινε στο διεκ με υπεύθυνη δήλωση την Πέμπτη και όχι ονλάιν...
Μήπως με δουλέψαν; (Σημείωση: είμαι πρώτη στη λίστα στην ειδικότητά μου)

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3936 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 03:23:51 μμ »
τα προηγουμενα μαθηματα σου ειναι συναφη με αυτο που καλεισαι να διδαξεις;;γιατι κι εγω θα κανω ενσταση σε ατομο που καλειται να διδαξει αγγλικα αλλα στις ωρες διδακτικης απασχολησης εχει περασει μαλλον τα μαθηματα που εκανε στη νοσηλευτικη...δηλαδη εντελως ασχετα μεταξυ τους!

Αποσυνδεδεμένος chryssa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3937 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 03:32:55 μμ »
Καλησπέρα.

Όλα τα μαθήματα των οποίων έχω δηλώσει ώρες διδασκαλίας, είναι συναφή με την ειδικότητά μου. Αλλά στην υπεύθυνη δήλωση, σημείωσα μόνο 2 που θέλω να διδάξω.
Οπότε, αλλάξαμε τις ώρες διδασκαλίας στην αίτηση, διότι "λέει" ήθελε μόνον τις ώρες αυτών των 2 μαθημάτων που θελω γι αυτό το εξάμηνο. Αλλά του είπα, πως δεν ανέφερε κάτι τέτοιο η αίτηση, δηλ. δηλώστε πόσες ώρες διδασκαλίας έχετε στα μαθήματα που θέλετε να διδάξετε φέτος, αλλά γενικά πόσες ώρες διδασκαλίας έχουμε στα προκυρησσόμενα μαθήματα της ειδικότητάς μας γενικά (από β/μια και άνω).
Ε, αυτός τα ψιλομάσησε και με έβαλε να γράψω δήλωση...   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:41:30 »

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3938 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 03:54:38 μμ »
keravnos καλημερα. μιλησα με τη διευθυνση στο ιεκ κερατσινιου που ειχα δει απο τον οδηγο οτι θα λειτουργησουν 4 τμηματα στατιστικης και μου ειπαν οτι θα λειτουργησει 1 μονο και οτι τις ωρες θα τις δωσουν σε αυτον με μεταπτυχιακο στη στατιστικη και ας εχει λιγοτερα μορια απο μενα. εγω δεν τους πιστευω γιατι η διευθυντρια την ξερω και τα μαγειρευει. ειπα οτι θα κανω ενσταση στο ινεδιβιμ και θα παω στον εισαγγελεα γι αυτο να μου δωσουν αναλυτικα τα μορια . δεν μου απαντησαν για το ποτε θα ειναι ετοιμα. φοβαμαι μη χασω τις ημερομηνιες ενστασης. δεν ειναι για το 2ωρο. ξερω απο περυσι οτι ο καθενας δηλωνει πλασματικα μορια και αυτοι στους δικους τους τα περνουν χωρις να τα ψαξουν. στο ινεδιβιμ που μπορω να κανω ενσταση; υπαρχει καποιο τηλ; και θα την ελεγξει καποιος η απλα θα χασω το χρονο μου;

αν κρίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά να κάνεις την ένστασή σου!! Ετοίμασέ την και μπορείς να πάρεις εδώ 2131311696 & 2131311635 & 2131311626 ή στο e-mail: iekteachers@gsae.edu.gr. για να δεις που θα την απευθύνεις. Ίσως αρμόδιο τμήμα να είναι η δ/νση προγραμμάτων. Είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν βέβαια μπορεί να σου απαντήσουν καμία αερολογία αλλά με βάση την απάντησή τους κρίνεις αν είναι να ξανακαταθέσεις σε ανώτερη ιεραρχική βαθμίδα π.χ πρόεδρο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, Δ/ΝΣΗ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ κ.τ.λ

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3939 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 04:17:22 μμ »
Νομίζω πως αν δεν πάρει με κάποιο τρόπο δημοσιότητα το θέμα, θα δούμε τα ίδια και χειρότερα το επόμενο εξάμηνο.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3940 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 05:18:49 μμ »
στο νομό που ειμαι εγω τους δυο τους οποιους προσελαβαν ειναι δημοσιοι υπαλληλοι , ο ενας νοσηλευτης, ο αλλος υπαξιωματικος...κ με περνανε λιγοτερο απο μοριο.
φταστε το ως το τελος..πηγαινετε στα ιεκ που ειναι πιο κοντα στο σπιτι σας με δικηγορο κ ζητηστε να ανοιξουν τους φακελους με τα δικαιολογητικα, υπαρχουν διευθυντες που απλα πηραν τους πρωτους απο τον πινακα χωρις να ελεγξουν τα μορια τους.Μονο στο ΙΕΚ 1 Θεσσαλονικης εκαναν ελεγχο τα μορια απο οσο γνωριζω.
Επισης, μπορουμε να κανουμε ενσταση αναθεσης μαθηματος ως το τελος του εξαμηνου.

Αποσυνδεδεμένος σισσυ4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3941 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 05:32:30 μμ »
Παιδια οντως σιγουρα γινονται πολλα μη νομιμα...ομως..μη βλεπουμε παντου εχθρους...εγω ποτε δεν ειχα καποιο γνωστο διευτθυντη σε ιεκ, παντα με παιρανε επειδη εχω τα προσοντα, στην πορεια ομως με μαθαιναν με αποτελεσμα οταν ξαναπηγαινα για αιτηση προφανως να μου μιλουσαν φιλικα. Αυτο σε πολλους μπορει να φαινοταν οτι εχω γνωριμιες και με πηραν γι αυτο το λογο...ομως ηταν εντελως λαθος..οι γνωριμιες εγιναν ΜΕΤΑ την προσληψη μου.
Απο την αλλη ειναι καποιοι εντελως ακραιοι..πχ περυσι εκανα αιτηση στον κορυδαλλο, ημουν 1η και ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ! (γενικα η διευθυνση του κορυδαλλου ειναι ΑΙΣΧΡΗ!) Μην το αφηνετε ετσι αν ειστε ομως σιγουροι οτι οι απο πανω δεν αξιζουν Δυστυχως πλεον με την τεραστια κριση υπαρχουν παρα πολλοι που εχουν  τρελλα προσοντα, μη σας κανει εντυπωση...

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3942 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 05:52:17 μμ »
αν κρίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά να κάνεις την ένστασή σου!! Ετοίμασέ την και μπορείς να πάρεις εδώ 2131311696 & 2131311635 & 2131311626 ή στο e-mail: iekteachers@gsae.edu.gr. για να δεις που θα την απευθύνεις. Ίσως αρμόδιο τμήμα να είναι η δ/νση προγραμμάτων. Είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν βέβαια μπορεί να σου απαντήσουν καμία αερολογία αλλά με βάση την απάντησή τους κρίνεις αν είναι να ξανακαταθέσεις σε ανώτερη ιεραρχική βαθμίδα π.χ πρόεδρο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, Δ/ΝΣΗ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ κ.τ.λ
χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!θα παρω αυριο πρωι πρωι και θα σας ενημερωσω...

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3943 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 06:12:07 μμ »
Παιδια οντως σιγουρα γινονται πολλα μη νομιμα...ομως..μη βλεπουμε παντου εχθρους...εγω ποτε δεν ειχα καποιο γνωστο διευτθυντη σε ιεκ, παντα με παιρανε επειδη εχω τα προσοντα, στην πορεια ομως με μαθαιναν με αποτελεσμα οταν ξαναπηγαινα για αιτηση προφανως να μου μιλουσαν φιλικα. Αυτο σε πολλους μπορει να φαινοταν οτι εχω γνωριμιες και με πηραν γι αυτο το λογο...ομως ηταν εντελως λαθος..οι γνωριμιες εγιναν ΜΕΤΑ την προσληψη μου.
Απο την αλλη ειναι καποιοι εντελως ακραιοι..πχ περυσι εκανα αιτηση στον κορυδαλλο, ημουν 1η και ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΚΑΛΕΣΑΝ! (γενικα η διευθυνση του κορυδαλλου ειναι ΑΙΣΧΡΗ!) Μην το αφηνετε ετσι αν ειστε ομως σιγουροι οτι οι απο πανω δεν αξιζουν Δυστυχως πλεον με την τεραστια κριση υπαρχουν παρα πολλοι που εχουν  τρελλα προσοντα, μη σας κανει εντυπωση...
Δεν συμφωνω ότι δεν αξιζουν οι απο πανω και οι απο κάτω. Υπάρχει μια κατάταξη με βάση κάποια προσυμφωνημένα κριτήρια (που καλά θα ήταν να είχαμε συμφωνήσει σε αυτά προτού κάνουμε αίτηση ή έστω να τα γνωρίζουν όλοι). Ειναι μάλλον νομικό θέμα.
Οσο για τις γνωριμίες.... μπορούν να γίνουν και μετά την πρώτη πρόσληψη και να δουλέψουν πάλι αρνητικά (όχι πάντα).
Για παράδειγμα και εγώ φέτος ήμουν πρώτος αλλά πήραν την δεύτερη, από ότι κατάλαβα επειδή την προσλαμβάνουν συνέχεια τα τελευταία χρόνια, οπότε την έμαθαν και είναι πιο εύκολο να κάνουν την παρατυπία για χάρη της. Μια χαρά επιστήμονας πρέπει να είναι, αλλά αυτό απλώς δεν είναι νόμιμο.
(τες πα και να με καλούσαν θα έλεγα όχι)
Σαν πολίτης όμως θέλω οι δημόσιες υπηρεσίες να λειτουργούν ισότιμα και με διαφάνεια. όλες όμως!
Οι φιλίες δεν πρέπει να επηρεάζουν την λειτουργεία του δημοσίου.

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3944 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:16:24 μμ »
Με βάση τί πράγμα όμως θα γίνει ένσταση? Υποψία οτι δεν έγινε σωστός έλεγχος δικαιολογητικών?
Υποψία οτι δεν έγινε ορθη μοριοδότηση?
Με βάση την περσινή μοριοδότηση, ήμουν πρώτος σε 2 από τα 3 τμήματα για τα οποία έκανα αίτηση, σ' ένα και μόνο ΙΕΚ. Δεν μπορώ να δεχτώ έτσι απλά οτι με βάση το φετινό σύστημα (με ουσιαστικά ίδια μοριοδότηση, και τα ίδια μόρια, και μάλιστα με επιπλέον μόρια από κάρτα ανεργίας) δεν είμαι πρώτος ούτε σ' ένα τμήμα, ούτε σ'ένα ΙΕΚ απ' ΟΛΑ τα ΙΕΚ της περιοχής μου (αφού ουσιαστικά έτσι κάναμε την αίτηση, απ' ό,τι καταλαβαίνω).
Αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ ν' αποδείξω κάτι.

Έτσι ακριβώς Γιάννη.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3945 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:21:44 μμ »
Παρουσιάστηκα σήμερα στο ΙΕΚ που με είχαν καλέσει και με ενημερωσαν οτι δεν εγκριθηκε η ειδικοτητα που θα διδασκα. εφαγα ακυρο κι εγω και οι μαθητες και ολοι οι υπολοιποι καθηγητες!

Αποσυνδεδεμένος pb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3946 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:47:59 μμ »
Ποια ειδικότητα είσαι;

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3947 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:51:03 μμ »
Θα πρεπει να γινει ελεγχος για το κατα ποσο τηρειται το μεγιστο των ωρων που μπορει να παρει καποιος. Μπορει καποιος να βαλει την αποφαση που αναφερει για το μεγιστο των ωρων που μπορει να αναλαβει καποιος ως ωρομισθιος σε Επας, Ιεκ κ.α.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 384

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.