*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2667954 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9058 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 05:34:36 μμ »
Όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως οι αναθέσεις έχουν παγώσει διότι χτες το ΙΝΕΔΙΒΙΜ έστειλε email στις διευθύνσεις στο οποίο αναφέρει ότι θα σταλούν νέοι πίνακες όπου θα αναγράφονται οι πιστοποιημένοι ΔΥ & συντ/χοι. Από όσο γνωρίζω κάποια ΙΕΚ ξεκίνησαν να καλούν για ορισμένα τμήματα (δεν τα πρόλαβαν όλα, είχαν περιθώριο μέχρι αύριο Πέμπτη) όμως μετά το email του ΙΝΕΔΙΒΙΜ σταμάτησαν, και οι όποιες αναθέσεις έγιναν είναι άκυρες προς το παρόν. Αναμένεται η εντολή από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ για να ξεκινήσουν εκ νέου τις αναθέσεις...     

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:46:46 »

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9059 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 05:38:36 μμ »
Το απόλυτο χάος ,

Τηλ στο ιεκ που εργάζομαι και μου είπαν οτι αλλάζουν
τους πίνακες και θα μπουν πάνω απο τους ιδιώτες
οι πιστοποιημένοι ΔΥ!Πως ειναι δυνατόν να διορθώσουν
πίνακες οταν ειμαστε στη φάση υποβολής ενστάσεων
και πριν εκδοθούν οριστικά αποτελεσματα ;Γιατι το
Ινεβεδιμ δε βγάζει ανακοίνωση;

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9060 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 05:39:08 μμ »
Μόλις τώρα στο διαύγεια ανακοινοποιηση στο ορθό της εγκρισεως των πινάκων με την εξής λεπτομέρεια:
Τους προσωρινούς πίνακες ,με την παρακάτω διάταξη, προέκυψαν από τη διαδικασία αξιολόγησης: Οι πιστοποιημένοι δημόσιοι υπάλληλοι-συνταξιούχοι εντάσσονται στο τέλος του πίνακα των πιστοποιημένων εκπαιδευτών και οι μη πιστοποιημένοι δημόσιοι υπάλληλοι-συνταξιούχοι εντάσσονται στο τέλος του πίνακα των μη πιστοποιημένων εκπαιδευτών.

https://diavgeia.gov.gr/doc/7%CE%98%CE%93646%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-%CE%981%CE%93?inline=true

Αποσυνδεδεμένος apostolia_d

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9061 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 06:12:07 μμ »
Μια βασική ερώτηση, ρε παιδιά... Οι συνταξιούχοι γιατί έχουν το δικαίωμα να εργαστούν????? :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:46:46 »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9062 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 06:28:44 μμ »
Στη σημερινή ανακοίνωση του ΙΝΕΔΙΒΙΜ για τους πίνακες είδα ότι παρατείνονται οι ενστάσεις μέχρι 10/10... πού και πώς όμως κάνουμε ένσταση;

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9063 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 06:30:43 μμ »
εγω  και στους  νεους  πινακες  του  ινεδιβιμ  βλεπω ατομο  που δηλωσε πιστοποιηση  και  δεν εχει...να εξακολουθει  να  ειναι  στην λιστα των πιστοποιημενων.....

Αποσυνδεδεμένος cse

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9064 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 07:09:55 μμ »
Υπόδειγμα ένστασης εδώ http://www.pde.gr/index.php?topic=766.msg949117#msg949117

Προσοχή στους ΠΕ19/20 για άτομα χωρίς πτυχίο Πληροφορικής που βρίσκονται στους πίνακες

Προσοχή στους ΠΕ19/20 γιατι τα ίδια άτομα παίρνουν και 3 μόρια για γνώση υπολογιστών ενώ κανονικά θα έπρεπε να απορριφθουν παντελώς από τους πίνακες


Αποσυνδεδεμένος stam77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9065 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 07:36:24 μμ »
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ  ΜΗ ΠΙΣΤΟΠΙΗΕΝΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ, ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΟΤΙ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΟΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ???

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9066 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 08:09:52 μμ »
Επιτέλους δικαιωθήκαμε! Πρώτα οι πιστοποιημένοι είτε είναι ιδιώτες, είτε ΔΥ! Ευτυχώς δεν πήγαν τζάπα 2 μήνες διάβασμα για την πιστοποίηση..

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9067 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 08:35:51 μμ »
CSE, ευχαριστώ για το υπόδειγμα, αλλά επειδή θέλω να κάνω ένσταση για τα μόρια μου που είναι λιγότερα λόγω όσων (δε)μου έχουν καταχωρήσει, έχει νόημα να το χρησιμοποιήσω ως πρότυπο ή χρειάζεται να πω μόνο για τα δικά μου δεδομένα;

STAM77, ορίστε το λινκ και παραπομπή στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ για την παράταση των ενστάσεων μέχρι 10/10 ! Ενημερώνουμε επίσης τους εκπαιδευτές ότι η προθεσμία υποβολής ενστάσεων λήγει  από την Δευτέρα 10/10/2016  Βέβαια αυτό το "από" με μπερδεύει...

https://www.inedivim.gr/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%89%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%AF-%CF%80%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%89%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B8%CE%AF%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%BA-%CE%B4%CF%83%CE%B5%CE%BA-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CF%81-0

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΟΤΙ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΟΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ???

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2016, 08:38:03 μμ από wam »

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9068 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 09:32:35 μμ »
Παραλογισμός! από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. Από το γεγονός ότι άρχισαν να καλούν ενώ υπήρχε περίοδος ενστάσεων και δεν υπολογίστηκαν οι πιστοποιημένοι ΔΥ; Από την ανακοίνωση ότι το εξάμηνο ξεκινάει την Παρασκευή ενώ οι πίνακες άλλαξαν και δόθηκε νέα περίοδος ενστάσεων; τι μπάχαλο είναι αυτό, αύριο θα πάω στο ΙΕΚ να δω τι γίνεται...     
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2016, 10:44:33 μμ από JimP »

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9069 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 10:18:17 μμ »
Δεν νομίζω ότι έχουν διορθωθεί εντελώς οι πίνακες. Υπάρχουν ακόμα πιστεύω μη πιστοποιημένοι. Πάντως όλη αυτή η κατασταση είναι απογοητευτική. Δεν ξέρεις ποιον να θεωρήσεις περισσότερο υπεύθυνους. Τους εκπαιδευτές που δήλωσαν κάτι που δεν είναι ή τους "σκληρά" εργαζόμενους της διοικητικής επαλήθευσης που δεν πρόσεξαν ή "δεν πρόσεξαν" ένα βασικό κρίτηριο (όπως η πιστοποίηση) που για κακή τους τύχη μπορούμε να ελέγξουμε.

Προφανώς θα ήθελαν διοικητικοί και ορισμένοι εκπαιδευτές να μην μπορούμε να ελέγξουμε.

Συγχαρητήρια στον κλάδο μας! Πρότυπα για τα παιδιά μας..

Αποσυνδεδεμένος cse

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9070 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 10:52:45 μμ »
CSE, ευχαριστώ για το υπόδειγμα, αλλά επειδή θέλω να κάνω ένσταση για τα μόρια μου που είναι λιγότερα λόγω όσων (δε)μου έχουν καταχωρήσει, έχει νόημα να το χρησιμοποιήσω ως πρότυπο ή χρειάζεται να πω μόνο για τα δικά μου δεδομένα;

δεν ξέρω επειδή δεν την έχω γράψει εγώ  :(

δεν υπάρχει κανείς ΠΕ13 εδώ στο forum που να μπορεί να βοηθήσει ;


απλά σκέφτομαι πως να αποδείξεις ότι τους τα έδωσες και π.χ. κάποιος υπάλληλος έσκισε το πτυχίο και μετά είπε "του αφαιρώ μορία γιατί δεν μου τα έδωσε" ; θεωρώ ότι είχες μάρτυρες όταν κατέθεσες και συνεχίζω
 

ας πούμε ότι την πρώτη πρώτη και την δεύτερη παράγραφο άφησε την μέσα αφού έτσι είναι και κανείς μας δεν ξέρει τα μόρια του άλλου με την γελοία δικαιολογία των προσωπικών δεδομένων κτλ "Δεδομενου οτι με αποκλειστικη δικια σας υπαιτιοτητα δεν γνωριζω τα κριτηρια"

οι επόμενες τέσσερις παράγραφοι (έννομο συμφέρον, ίση μεταχείριση, παράβαση καθήκοντος, απόρριψη λόγω προσόντων) δεν σε εμποδίζουν πουθενά οπότε άφησε τες μέσα


μετά γράψε από κάτω στο ίδιο στυλ όσα χρειάζεσαι

"δεδομένου ότι δεν μετρήθηκαν τα μόρια της ενότητας Α.8.4 παρά το γεγονός ότι παρουσία μαρτύρων κατέθεσα στο ΙΕΚ Ταδε το πιστοποιητικό τάδε"

"δεδομένου ότι δεν μετρήθηκαν τα μόρια της ενότητας Α.8.9 παρά το γεγονός ότι παρουσία μαρτύρων κατέθεσα ..."

"ενίσταμαι και απαιτώ ... "

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9071 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 11:30:36 μμ »
Το απόλυτο χάος. Οι πίνακες πειράζονται συνεχώς χωρίς να εξεταστούν ενστάσεις. Δημόσιοι υπάλληλοι έγιναν ιδιώτες. Ιδιώτες έγιναν ΔΥ. Μη πιστοποιημένοι έγιναν πιστοποιημένοι. Πιστοποιημένοι έγιναν μη πιστοποιημένοι  και όλα αυτά επαναλαμβάνω χωρίς ενστάσεις!!!!Χάος!!!Κρατήστε αντίγραφα των πινάκων. Έχει να γίνει της ένστασης!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159507
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 252
Σύνολο: 271

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.