*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2669891 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος minimagiasena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10024 στις: Αύγουστος 07, 2018, 12:46:49 πμ »
Αν θελω να κανω αιτηση για ενα ιεκ στην αλλη ακρη της ελλαδας πως γινεται αυτο? (δεν σκοπευω να παω εκει μεσα στην προθεσμια)
Γινεται με εξουσιοδοτηση? Επισης εχω δουλεψει αναπληρωτης 2 χρονια πως μετραει αυτο στην προυπηρεσια?) Υπαρχει καπου που να τα γραφει ολα? Γιατι με την εγκυκλιο δε βγαζει ακρη ουτε στα μισα. Κανω πρωτη φορα αιτηση....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2018, 01:00:00 πμ από minimagiasena »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:55:08 »

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10025 στις: Αύγουστος 07, 2018, 03:57:29 πμ »
Επειδή πέρσι έγινε ένα μπέρδεμα με την προϋπηρεσία, τελικά που θα πρέπει να δηλώσουμε τη διδακτική μας εμπειρία σε ιδιωτικά ΙΕΚ και ΚΔΒΜ; Η απάντηση του ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν είναι καθόλου διαφωτιστική.     

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10026 στις: Αύγουστος 07, 2018, 06:57:03 πμ »
jimpapas1
εκτος το θέμα που την βγαζουν χωρις καμμια προειδοποίση ,το προβλημα ειναι πρακτικό ειναι νεκρα περιοδος αυγουστος για τα ιεκ γενικως, περυσι ετσι καναν και μετα διναν παρατάσεις γιατι δεν προλαβαιναν οι ίδιοι

JimP
ΚΒΔΜ ,μπαινουν μη τυπική μάθηση, ιδιωτικά ΙΕΚ ,μπαινουν  μαζί με δημοσια

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10027 στις: Αύγουστος 07, 2018, 07:30:43 πμ »
jimpapas1
εκτος το θέμα που την βγαζουν χωρις καμμια προειδοποίση ,το προβλημα ειναι πρακτικό ειναι νεκρα περιοδος αυγουστος για τα ιεκ γενικως, περυσι ετσι καναν και μετα διναν παρατάσεις γιατι δεν προλαβαιναν οι ίδιοι


Μια χαρά είναι 17-28 Αυγούστου σου δίνουν περιθωριο να καταθέσεις τα χαρτιά σου και από σήμερα μπορείς να μαζεύεις ότι χαρτιά θέλεις από υπηρεσίες και να τα τακτοποιήσεις.
Όσο για την προειδοποίηση δεν το σχολιάζω 😀.
Από την πλευρά μου έχω να πω ένα μπράβο στο συγκεκριμένο θέμα στο ινεδιβιμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2018, 07:32:32 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:55:08 »

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10028 στις: Αύγουστος 07, 2018, 08:31:08 πμ »
Αν και την έκανα σε άλλο θέμα την ερώτηση είπα να την κάνω εδώ που μάλλον το διαβάζουν περισσότεροι:  ::)

Γνωρίζει κανείς αν η διδασκαλία σε σεμινάρια ΛΑΕΚ του ΟΑΕΔ μπορεί να δηλωθεί στο κριτήριο 2.3, δηλαδή ως διδακτική εμπειρία σε άλλα προγράμματα μη τυπικής εκπαίδευσης, γενικής εκπαίδευσης ενηλίκων και επαγγελματικής κατάρτισης, εκτός ΙΕΚ;
Αν ναι, αρκεί η εκτύπωση των ωρών από το online πληροφοριακό σύστημα του ΟΑΕΔ;


Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10029 στις: Αύγουστος 07, 2018, 12:00:42 μμ »
Αν και την έκανα σε άλλο θέμα την ερώτηση είπα να την κάνω εδώ που μάλλον το διαβάζουν περισσότεροι:  ::)

Γνωρίζει κανείς αν η διδασκαλία σε σεμινάρια ΛΑΕΚ του ΟΑΕΔ μπορεί να δηλωθεί στο κριτήριο 2.3, δηλαδή ως διδακτική εμπειρία σε άλλα προγράμματα μη τυπικής εκπαίδευσης, γενικής εκπαίδευσης ενηλίκων και επαγγελματικής κατάρτισης, εκτός ΙΕΚ;
Αν ναι, αρκεί η εκτύπωση των ωρών από το online πληροφοριακό σύστημα του ΟΑΕΔ;

Και να απαντήσω μόνος μου μια και πήρα τηλ στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ  ;) Μου είπαν να τις δηλώσω κανονικά στο 2.3 τις ώρες και για καλό και για κακό να κάνω και μια υπεύθυνη δήλωση, ότι δηλ. είναι η γνήσια εκτύπωση από το πληροφοριακό σύστημα του ΟΑΕΔ...

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10030 στις: Αύγουστος 07, 2018, 02:27:58 μμ »
Επειδή πέρσι έγινε ένα μπέρδεμα με την προϋπηρεσία, τελικά που θα πρέπει να δηλώσουμε τη διδακτική μας εμπειρία σε ιδιωτικά ΙΕΚ και ΚΔΒΜ; Η απάντηση του ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν είναι καθόλου διαφωτιστική.   
"Το πεδίο «2.1. ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ σε ΙΕΚ και ΣΕΚ σχετική με το αντικείμενο των προκηρυσσόμενων ειδικοτήτων:» αφορά τη διδακτική εμπειρία σε όλα τα δημόσια ΙΕΚ και όλες τις δημόσιες ΣΕΚ, δηλαδή τα εποπτευόμενα από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων αλλά και άλλων φορέων όπως πχ ΙΕΚ του ΟΑΕΔ του Υπουργείου Εργασίας."
https://www.inedivim.gr/sites/default/files/announcements-proclamations-publicity/files/_06_08_2018_prosklisi_diek_erotiseis_apantiseis_2018_2019_0.pdf

Η προϋπηρεσία σε ιδιωτικά ΙΕΚ λογίζεται ως εργασιακή!

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10031 στις: Αύγουστος 07, 2018, 05:46:31 μμ »
Γκρίνιαζα κι εγώ , η Μούρη μου αυτοπροσώπως (αιτιολογημένα) Διότι ενώ είχε βγει η προκήρυξη , άνοιξαν οι σχετικές Φόρμες ,  Ωστόσο ΔΕΝ Είχαν βγεί οι Ενάρξεις Ειδικοτήτων , του '18- '19...  Άρα ΔΕΕΕΕΕΝ ξέραμε Τι και ΠΟΥ να Δηλώσουμε..

Κυρίες και Κύριοι , ΔΕΝ ξέρω εάν Συνάδελφος το ανήρτησε σε άλλο θρεντ...

Επιτέλους , Ω ΝΑΙ!... Εδώ και Λίγες Ώρες , Έχομεν Ειδικότητες....

Ανακοινώθηκαν από τη Γεν. Γραμματεία Νέας Γενεάς και Δια Βίου κλπκλπ.

Λιγκάκιον: http://www.gsae.edu.gr/el/toppress/1521-eidikotites-dimosion-iek-etous-katartisis-2018-2019


Ανοίξτε το εσώκλειστο XL και δείτε αναλυτικά , ανά Περιφέρεια - κάθε Δ.ι.ε.κ.

Αφτονόητο: Αφορά τις περί Έναρξη Ειδικότητες.... Η συνέχεια Γ' και Δου' Εξαμήνου , μέσες - άκρες μας είν΄γνωστή από Δ.ι.ε.κ. που διδάξαμε φέτος , ή με ψάξιμο...

Καλή μας Επιτυχία!

Θ._
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2018, 12:00:17 μμ από Stelios »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10032 στις: Αύγουστος 07, 2018, 07:01:11 μμ »
ωραια,  ως Τεταρτη 15 Αυγουστου τα περισσοτερα ΙΕΚ ειναι κλειστα. Πεμπτη παρασκευη σιγα μην ερθει κανεις αρα πάμε για 20 Αυγούστου για να πούμε οτι ξεκινάνε να λειτουργουν. οποτε έχουμε μια βδομάδα και μια μέρα για να κανουμε κατάθεση τα δικαιολογητικά.  Και περυσι είχαν την ευφάνταστη ιδεα για τις αιτήσεις μεσα στον 15 αυγουστο αλλα φέτος το τερμάτισαν. θα πάμε για παρατάσεις σίγουρα.
copy paste
Η κατάθεση του φακέλου των δικαιολογητικών μαζί με την εκτυπωμένη υπογεγραμμένη αίτηση,
θα γίνεται από τους ενδιαφερόμενους αυτοπροσώπως στην έδρα των κατά τόπους ΔΙΕΚ όπως
αναφέρεται στην παράγραφο «ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ» της παρούσας πρόσκλησης. Σε περίπτωση που
ο υποψήφιος έχει προχωρήσει σε τροποποιήσεις της ηλεκτρονικής αίτησης ως έγκυρη θεωρείται
η τελευταία υποβληθείσα. Αν για οποιοδήποτε λόγο ο υποψήφιος δεν μπορεί να εκτυπώσει την
ηλεκτρονική αίτηση, θα υποβάλλει υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα καταγράφει τον αριθμό
πρωτοκόλλου που θα του έχει αποδώσει το ηλεκτρονικό σύστημα κατά την ολοκλήρωση της
διαδικασίας υποβολής της αίτησής του. Ως περίοδος υποβολής φακέλων δικαιολογητικών στα
κατά τόπους ΔΙΕΚ ορίζεται από 17/08/2018 έως 28/08/2018
και κατά τις ώρες που θα ορίζονται
με ανακοίνωση από τα κατά τόπους ΔΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10033 στις: Αύγουστος 07, 2018, 07:24:34 μμ »
θαναση , οι ειδικοτητες ειναι προς έγκριση , δεν σημαινει οτι θα εγκριθούν και μετα ειναι το αν γινουν τα τμηματα , αν συμπληρωσουν το απαιτουμενο αριθμο σπουδαστών,  οποτε εχουμε μέλλον

σταυρο το διαβασα αυτά μακαρι να πανε ολα  καλα αλλα ειμαι απαισιοδοξος
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2018, 07:27:45 μμ από alfa_vita »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10034 στις: Αύγουστος 08, 2018, 12:33:50 πμ »
θαναση , οι ειδικοτητες ειναι προς έγκριση , δεν σημαινει οτι θα εγκριθούν και μετα ειναι το αν γινουν τα τμηματα , αν συμπληρωσουν το απαιτουμενο αριθμο σπουδαστών,  οποτε εχουμε μέλλον

σταυρο το διαβασα αυτά μακαρι να πανε ολα  καλα αλλα ειμαι απαισιοδοξος
alfa_vita κι όλοι οι Συνάδελφοι  , ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!...

Πολύ Ορθή παρατήρηση!...  Ωστόσο , μια γενική πολιτική Της Γου - Γου Δια Βίου κλπκλπ. & του Υπουργείου , είναι να ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ τις Προτάσεις (Σ.Σ.: των Διευθυντών Δ.ι.ε.κ. - από εκεί προέρχονται..) και κάπου Τέλος Αυγούστου ή και Σεπτέμβρη , να αποφασίζουν τη Δημιουργεία όλων των Νέων Προτεινομένων Τμημάτων - Ειδικοτήτων , ανά Περιφέρειοα και Δ.ι.ε.κ.

Μου το επιβεβαίωσε , πρόσφατα (.. λέμε τώρα.. πριν κανά Μήνα .. βάλε...) ο Υφυπουργός , Αρμόδιος για Δ.ι.ε.κ.  Βαξεβανάκης...  χμμμ... ΔΕΝ τον ήξερα προφανώς - τον πέτυχα σε εκδήλωση του Ε.ο.π.π.ε.π.  , κουβεντιάσαμε κανά τέταρτο , καθώς ανησυχούσα-με για τις ειδικότητες του Κλάδου μου , να του πω ότι θα στέλναμε Υπόμνημα κλπκλπ. 
Στο προκείμενο ("προτάσεις") μου είπε επί λέξει - "Μα Δεχόμαστε Όλες τις Προτάσεις που μας στέλνουν οι Διευθυντές, ΔΕΝ απορρίπτουμε καμία...".


(άχετο: Βεβαίως Τότε η απάντηση ήταν στο Τί Ειδικότητες ΔΕΝ προτείνουν και για ποιούς λόγους οι Διευθυντές... ΟΚ , πάει κιαφτό.... Δεν' της Τώρα Κουβέντας..).

Από την άλλη ,  για πρώτη φορά ...χμμ... για να πω και στου στραβού (Γ.Γ. Δια Βίου..)  το δίκιο προειδοποιεί Υπεύθυνα , με κεφαλαία κι όλας "...ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ/ΜΕΤΑΒΛΗΘΟΥΝ ...".

Κατά τη δική μου , όχι ντε και καλά απόλυτη ερμηνεία, αφτό σημαίνει

Ι.  Εφόσον υπάρξουν Υπογραφές από Υποψήφιους Σπουδαστές Μιας Ειδικότητας , η οποία είτε ΔΕΝ προτάθηκε , είτε προτάθηκε "ολίγον" .... πχ. Σαλόνικα σε Μόνο Ένα Δ.ι.ε.κ.  , Είτε καθώς το προηγούμενο είν' πρακτικά Δύσκολο ... Πού-  Πώς να βρεθούν τα Παιδιά   να συντάξουν & υπογράψουν , Υπόμνημα Εκπαιδευτών το Οποίο να ζητεί την Ειδικότητά τους ή Προσθήκη Ειδικότητας σε κάποιο- α Δ.ι.δε.κ. ή περιφέρεια....
(παρένθεση: Όπως έχω ματαπεί , ο ανασυστατικός Νόμος για τα Δ.ι.ε.κ. του 2013 προβλέπει εξαρχής ΚΑΙ συνέργεια στο ρόλο προγραμματισμού Ειδικοτήτων στη Συνέλευση των Διδασκόντων  κάθε Δ.ι.ε.κ...  χμμμ.. αλλά πούουου!...).

ΙΙ. Κάποιος -οι , να κρίνει - ουν ... χμμμ.. στη Γεν. Γραμμ. ;...  Επόμενος Διευθυντής Δ.ι.ε.κ.  καθώς οι προηγούμενοι πρότειναν , οι νέοι αναλαμβάνουν από τέλη Αυγούστου;;... Σεπτέμβρη;;;...  Ότι ορισμένες Ειδικότητες ... ΔΕΝ.... το να "ΜΕΤΑΒΛΗΘΟΥΝ", που λέει η ανακοίνωση , εμένα τουλάχιστο μου λέει όχι επακριβώς κατάργησή τους , αλλά αντικατάσταση με κάποια παραπλήσια του ίδιου Τομέα: Πουχού (άκυρο , αλλά παράδειγμα) Ειδικότητα "Βοηθός Αστικής Πυρόσβεσης και Πρόληψης Αίθριων Χώρων".... Μεταβάλεται σε "Βοηθός Δασοπυρόσβεσης και ΑντιπλυμμηρικώνΈργων".  Ή πιο κοντά στην πραγματικότητα , "Δημοσιογραφίας - Συντακτών & Ρεπόρτερς" , σε "Αθλητική Δημοσιογραφία".


ΙΙΙ. ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ προτεινόμενων Ειδικοτήτων , Λογικά …. ΟΚ , με ό,τι υπάρχει ως Λογική σαφτόν τον Τόπο , Εκτιμώ ότι θα υπάρξει μεθύστερα , με τη συμπλήρωση Δηλώσεων Εγγραφής Σπουδαστών … Εφόσον Υπάρξει Ελάχιστο , προς Μηδενικό Ενδιαφέρον Υποψήφιων Παιδιών.

Επίλογος επ' αφτού , με πάντα φύλαγε τα ρούχα σου.... Αρκετά Δύσκολη η Απόρριψη Έναρξης Ειδικοτήτων... Πιο πιθανές ελάχιστες μεταβολές στις προταθείσες ΚΑΙ , λέω για 100η Φορά , Συνάδελφοι οι οποίοι  βλέπετε ότι Στερείται η Ειδικότητά ΣΑΣ , Εφόσον Αντιλαμβάνεστε ότι Υπάρχει Πραγματική Ζήτηση από Υποψήφιους Σπουδαστές .. αμμ... Κινηθείτε!..   Έτσι κάναμε , μάλλον Εγκαίρως , στο Δικό μας Κλάδο πιέζοντας Διευθυντές , μιλώντας με Κυβερνητικούς καιο Αντιπολιτεύομενους Υπεύθυνους , Στέλνοντας Υπομνήματα ... και , έστω , μια κατά 1/2 Νίκη , σήμερα , με την ανακοίνωση των "προτάσεων" την είχαμε.... 

Πολύ Ορθή και η παρατήρηση του Σταύρου....

Τί να τρέξει "προθεσμιακά" ντάλα Αύγουστο - καλοκαίρι , νεκρούς χρόνους …. καλοκαίρι το οποίο ως προς τα δικά μας Δηλωσιακά και τρεχάλες  ΔΕΝ τόσο Δροσερό καρπούζι , όπως παληού  τέλη '80ς - αρχές '90ς... Σαββόπουλου  https://youtu.be/tyCpNwU7XpM


δεν δένω κανά κόμπο , αλλά ΜΑΛΛΟΝ κάποια παράταση και στις Δηλώσεις και στις Προθεσμίες Υποβολής Δικαιολογητικών.


Αφτά... 
Κατά το σύνηθες , ώστε νά' μαι λεπτομερώς σαφής ... πάλι σεντόνι έγραψα..

ΥΓΟΥ'
Αλαφαβήτα , ΔΕΝ σε ξέχασα ... τρεχάλες... 

Σου Χρωστώ π.μ.

Θ._
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2018, 11:59:47 πμ από Stelios »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10035 στις: Αύγουστος 08, 2018, 12:36:25 πμ »
jimpapas1
εκτος το θέμα που την βγαζουν χωρις καμμια προειδοποίση ,το προβλημα ειναι πρακτικό ειναι νεκρα περιοδος αυγουστος για τα ιεκ γενικως, περυσι ετσι καναν και μετα διναν παρατάσεις γιατι δεν προλαβαιναν οι ίδιοι

JimP
ΚΒΔΜ ,μπαινουν μη τυπική μάθηση, ιδιωτικά ΙΕΚ ,μπαινουν  μαζί με δημοσια

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Έτσι είναι, πέρσι είχα βάλει την εμπειρία μου σε ιδιωτικό ΚΔΒΜ ως εργασιακή και μου τη διόρθωσαν, βάζοντάς την στη διδακτική.   

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10036 στις: Αύγουστος 08, 2018, 01:36:54 πμ »
Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Έτσι είναι, πέρσι είχα βάλει την εμπειρία μου σε ιδιωτικό ΚΔΒΜ ως εργασιακή και μου τη διόρθωσαν, βάζοντάς την στη διδακτική.

Δημήτρη Π. ,καλώς τον!...

Έτσι είναι.....


Από την άλλη αφτό έχει ένα κακό κι ένα καλό αντίκρισμα... 

Ι. Με την Τρέχουσα (φετινή) μοριοδότηση , δεν πανάχει ο άλλος 666.667 ώρες Διδασκαλίας , οι Μονάδες σταματούν στις 1600 - αν θυμάμαι  σωστά , τώρα κουρασμέρνος , στη Διαίρεση Ωρών προς Μόρια , με Μέγιστο αριθμό στο πεδίο.

ΙΙ. Από την άλλη , ας Δεχτούμε Γενναία , ότι η τρέχουσα ρύθμιση , Ευνοεί Ορθά κατά τη Γνώμη μου , τους Νέους Συναδέλφους , με Λίγη Διδακτική Προϋπηρεσία … Ενδεχομένως και Μηδενική (άντε με υφιστάμενους όρους "πιστών" - "απίστων") , καθώς έχουν να μας "ανταγωνιστούν" σε Βάση Πραγματικότερων Προσόντων …  Πτυχίων , Μεταπτυχιακών , Χρόνου Εργασίας στο Αντικείμενο κλπ.


ΙΙΙ. Από την παράλλη , ΟΜΩΣ, εάν ΔΕΝ Αφορούσε Εργασίες και Διδασκαλίες θα ήταν μόνο Γκροτέσκο....  ΔΕΝ είναι όμως!... Κάθε Χρονιά , οι Προκηρύξεις - Μοριοδοτήσεις ΑΛΛΑΖΟΥΝ!....  ΟΚ , υπάρχει το στοιχείο της έκπληξης … μακάρι να μπορούσαμε να το δούμε ως παρωδία θρίλλερ…..  που ΔΕΝ!... 

Αφτά!

Χαιρετώ Δημήτρη Π.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2018, 11:59:17 πμ από Stelios »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10037 στις: Αύγουστος 08, 2018, 02:45:53 πμ »
Δημήτρη Π. ,καλώς τον!...

Έτσι είναι.....


Από την άλλη αφτό έχει ένα κακό κι ένα καλό αντίκρισμα... 

Ι. Με την Τρέχουσα (φετινή) μοριοδότηση , δεν πανάχει ο άλλος 666.667 ώρες Διδασκαλίας , οι Μονάδες σταματούν στις 1600 - αν θυμάμαι  σωστά , τώρα κουρασμέρνος , στη Διαίρεση Ωρών προς Μόρια , με Μέγιστο αριθμό στο πεδίο.

ΙΙ. Από την άλλη , ας Δεχτούμε Γενναία , ότι η τρέχουσα ρύθμιση , Ευνοεί Ορθά κατά τη Γνώμη μου , τους Νέους Συναδέλφους , με Λίγη Διδακτική Προϋπηρεσία … Ενδεχομένως και Μηδενική (άντε με υφιστάμενους όρους "πιστών" - "απίστων") , καθώς έχουν να μας "ανταγωνιστούν" σε Βάση Πραγματικότερων Προσόντων …  Πτυχίων , Μεταπτυχιακών , Χρόνου Εργασίας στο Αντικείμενο κλπ.


ΙΙΙ. Από την παράλλη , ΟΜΩΣ, εάν ΔΕΝ Αφορούσε Εργασίες και Διδασκαλίες θα ήταν μόνο Γκροτέσκο....  ΔΕΝ είναι όμως!... Κάθε Χρονιά , οι Προκηρύξεις - Μοριοδοτήσεις ΑΛΛΑΖΟΥΝ!....  ΟΚ , υπάρχει το στοιχείο της έκπληξης … μακάρι να μπορούσαμε να το δούμε ως παρωδία θρίλλερ…..  που ΔΕΝ!... 

Αφτά!

Χαιρετώ Δημήτρη Π.


Γεια σου Θανάση. Ακόμα δεν διάβασα την προκήρυξη, δεν είναι καλό αυτό για τη διδακτική εμπειρία για όσους διδάσκουμε εδώ και κάποια χρόνια...καλή επιτυχία και στον φετινό μας αγώνα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.