*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση για ΣΔΕ  (Αναγνώστηκε 4684 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ένσταση για ΣΔΕ
« στις: Αύγουστος 07, 2008, 09:42:24 πμ »
Βρε παιδιά αν θέλει κάποιος να κάνει ένσταση που θεωρεί ότι αδικήθηκε στη συνέντευξη τι γράφει στην ένσταση?Θεωρώ ότι με αδικήσατε?Και πως το επανεξετάζουν αυτό το θέμα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:55 »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 07, 2008, 09:51:26 πμ »
αιτιολογεις το σκεπτικο σου.δηλαδη:
ενισταμαι επειδη κρινω οτι
1.μπλα-μπλα
2.μπλα-μπλα
3.μπλα-μπλα
κ.ο.κ.
σκεψου αν εχεις γερα αντικειμενικα κριτηρια, αν αξιζει να χασεις χρονο και χρημα αφου οι θεσεις ειναι δοσμενες. απο ο,τι ξερω η συνεντευξη οπουδηποτε στο δημοσιο δεν ελεγχεται αρα και το αποτελεσμα της δεν ανατρεπεται ουτε ακυρωνεται...
αν εχεις καποιο φιλο δικηγορο (καλυτερα) ή φιλολογο ζητα τη συνδρομη του για τη συνταξη της ενστασης.(αν τελικα το αποφασισεις)
 :)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 07, 2008, 09:59:24 πμ »
:P Βασικά άλλο ήθελα να καταλάβω εγώ..Πες ότι έχουν αδικήσει κάποιον στη συνέντευξη όπως π.χ. καλή ώρα έτσι νιώθω εγώ..Γράφεις στην ένσταση ότι με αδικήσατε στη συνέντευξη.οκ! Και πως το επανεξετάζουν αυτοί?Η δεν το επανεξετάζουν και γίνεται αυτό που είπες?

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 07, 2008, 10:11:47 πμ »
:P Βασικά άλλο ήθελα να καταλάβω εγώ..Πες ότι έχουν αδικήσει κάποιον στη συνέντευξη όπως π.χ. καλή ώρα έτσι νιώθω εγώ..Γράφεις στην ένσταση ότι με αδικήσατε στη συνέντευξη.οκ! Και πως το επανεξετάζουν αυτοί?Η δεν το επανεξετάζουν και γίνεται αυτό που είπες?
σε αδικησαν οι ερωτησεις; σε αδικησαν ως προς τις σωστες (εσυ νομιζεις) απαντησεις σου; σε αδικησαν γενικως;(αδικη ζωη και τετοια;... )
να μη σε παρω στο λαιμο μου αλλα εγω νομιζω πως δεν εχει κανενα νοημα, αφου η συνεντευξη υπαρχει για αυτον ακριβως το λογο, δηλαδη να ξαποστελνουν τους προσοντουχους ("αν ειναι δυνατον και αυτοι πια με τα πτυχια τους!...") και ολα να κυλουν νομοτυπα και "ομαλοτατα" οπως τον παλιο καλο καιρο (αεναο πελατειακο κρατος!).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:32:55 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:08:25 πμ »
δυσκολο να κανεις ένσταση για την συνεντευξη. στο δικο μας ΣΔΕ σε κριση διευθυντων ο ενας ειχε περισσοτερα αντικειμενικα προσοντα και δεν πήρε την θεση διοτι του εβαλαν 15 στην συνενετυξη και στον αλλο 19. εκανε ενσατση αλλα τιποτα. τωρα θα το κυνηγησει δικαστικα. παντως μην το αφησεις , δεν ξερεις τι γινετε...και ισως με τις πολλες ενστασεις , καταλαβουν επιτελους ότι δεν ειμαστε τυφλοι... >:( >:( >:(
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:39:19 πμ »
...και ισως με τις πολλες ενστασεις , καταλαβουν επιτελους ότι δεν ειμαστε τυφλοι... >:( >:( >:(
ή απλως θα γεμισουν τα ταμεια τους.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:39:46 πμ »
:P Βασικά άλλο ήθελα να καταλάβω εγώ..Πες ότι έχουν αδικήσει κάποιον στη συνέντευξη όπως π.χ. καλή ώρα έτσι νιώθω εγώ..Γράφεις στην ένσταση ότι με αδικήσατε στη συνέντευξη.οκ! Και πως το επανεξετάζουν αυτοί?Η δεν το επανεξετάζουν και γίνεται αυτό που είπες?
σε αδικησαν οι ερωτησεις; σε αδικησαν ως προς τις σωστες (εσυ νομιζεις) απαντησεις σου; σε αδικησαν γενικως;(αδικη ζωη και τετοια;... )
να μη σε παρω στο λαιμο μου αλλα εγω νομιζω πως δεν εχει κανενα νοημα, αφου η συνεντευξη υπαρχει για αυτον ακριβως το λογο, δηλαδη να ξαποστελνουν τους προσοντουχους ("αν ειναι δυνατον και αυτοι πια με τα πτυχια τους!...") και ολα να κυλουν νομοτυπα και "ομαλοτατα" οπως τον παλιο καλο καιρο (αεναο πελατειακο κρατος!).


ΜΕ ΑΔΙΚΗΣΑΝ ΓΕΝΙΚΩΣ!Όχι ότι είχα τα τρελά προσόντα όμως δε γίνεται άτομα χωρίς προυπηρεσία να είναι πάνω από μενα που έχω 2 χρόνια..Ποιες ερωτήσεις και ποιες απαντήσεις λες εσύ? Αφού δε ρώτησαν και τίποτα..Εγώ τώρα συντάσσω την ένσταση μου δε με νοιάζει αν θα βγάλω άκρη όμως δεν μπορώ να το αφήσω και έτσι..

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:41:43 πμ »
...και ισως με τις πολλες ενστασεις , καταλαβουν επιτελους ότι δεν ειμαστε τυφλοι... >:( >:( >:(
ή απλως θα γεμισουν τα ταμεια τους.


Γιατί θέλει παράβολο?Εγώ πήρα να ρωτήσω πως θα στείλω την ένσταση και μου είπαν μπορώ και μέσω φαξ και δε μου είπαν κάτι για παράβολο.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:44:42 πμ »
Ποιες ερωτήσεις και ποιες απαντήσεις λες εσύ? Αφού δε ρώτησαν και τίποτα..Εγώ τώρα συντάσσω την ένσταση μου δε με νοιάζει αν θα βγάλω άκρη όμως δεν μπορώ να το αφήσω και έτσι..
συμπαθα με για την αγνοια...ειναι που οταν βλεπω προσωπικη συνεντευξη δεν κανω καν τα χαρτια μου. ( σε προκηρυξεις σαν της σιβ/ειου δε πεφτω κατω απο τα γελια..)
οσο για την ενσταση καλα κανεις. εσυ κρινεις.
 :)

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:47:33 πμ »
...και ισως με τις πολλες ενστασεις , καταλαβουν επιτελους ότι δεν ειμαστε τυφλοι... >:( >:( >:(
ή απλως θα γεμισουν τα ταμεια τους.


Γιατί θέλει παράβολο?Εγώ πήρα να ρωτήσω πως θα στείλω την ένσταση και μου είπαν μπορώ και μέσω φαξ και δε μου είπαν κάτι για παράβολο.
δεν ξερω συγκεκριμενα. εγω οποτε εκανα ενσταση πληρωσα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:49:58 πμ »
Ποιες ερωτήσεις και ποιες απαντήσεις λες εσύ? Αφού δε ρώτησαν και τίποτα..Εγώ τώρα συντάσσω την ένσταση μου δε με νοιάζει αν θα βγάλω άκρη όμως δεν μπορώ να το αφήσω και έτσι..
συμπαθα με για την αγνοια...ειναι που οταν βλεπω προσωπικη συνεντευξη δεν κανω καν τα χαρτια μου. ( σε προκηρυξεις σαν της σιβ/ειου δε πεφτω κατω απο τα γελια..)
οσο για την ενσταση καλα κανεις. εσυ κρινεις.
 :)

Το ξέρω ότι δε θα βρω άκρη όμως για 1 ελπίδα ζούμε..

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:54:06 πμ »
...και ισως με τις πολλες ενστασεις , καταλαβουν επιτελους ότι δεν ειμαστε τυφλοι... >:( >:( >:(
ή απλως θα γεμισουν τα ταμεια τους.


Γιατί θέλει παράβολο?Εγώ πήρα να ρωτήσω πως θα στείλω την ένσταση και μου είπαν μπορώ και μέσω φαξ και δε μου είπαν κάτι για παράβολο.
δεν ξερω συγκεκριμενα. εγω οποτε εκανα ενσταση πληρωσα.

Δε θέλει παράβολο πήρα τώρα τηλ και ρώτησα..Να στείλω λες καμιά 10αριά ενστάσεις τότε? :PPPP Τζάμπα πράμα..

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:58:38 πμ »
λέει κάπου με πόσο βαθμολογηθήκαμε στη συνέντευξη;
και τι ακριβώς βαθμολογούν;
δεδομένου ότι μείναμε μέσα για 5 λεπτά το πολύ και δεν μας ρώτησαν απολύτως ΤΙΠΟΤΑ..Απλά μας είδαν,δηλώσαμε παρουσία κατα κάποιο τρόπο!

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση για ΣΔΕ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 07, 2008, 12:02:21 μμ »
Δε θέλει παράβολο πήρα τώρα τηλ και ρώτησα..Να στείλω λες καμιά 10αριά ενστάσεις τότε? :PPPP Τζάμπα πράμα..

ΝΑΙ ΝΑΙ!  ;)
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.