*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιωτικά και νηπιαγωγοί!  (Αναγνώστηκε 12900 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά και νηπιαγωγοί!
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 12:20:58 πμ »
Είμαστε πολλά χρόνια μετά, αλλά πρόκειται να μου κανουν σύμβαση αορίστου χρόνου πε60 με διοριστήριο σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο (εχω γραφτεί και στην επετηρίδα) και έχω 2 απορίες που ταιριάζουν στο συγκεκριμένο θέμα.

1. Έχω 0 χρόνια υπηρεσίας και έχω μεταπτυχιακό. Αυτό σημαίνει πως όταν λέμε πως ανεβαίνω 2 μισθολ. κλιμάκια λόγω μεταπτυχιακού σημαίνει πάω στο ΜΚ4, δηλ. 1210 μικτά; Ή επειδή ξεκινάω τώρα πρώτη φορά με το διοριστήριο, είμαι στα 1092;

2. Τελικά πόσα έτη πρέπει να εργαστώ στο ιδιωτικό ώστε να μετρήσει η προυπηρεσία μου ύστερα στο δημόσιο και τι ακριβώς πρέπει να προσέξω ώστε να μην μπλεχτεί το πράγμα και πάει τσάμπα η εργασία στο ιδιωτικό;

Γενικά... εν έτει 2021, τι ισχύει;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
1. Χωρίς προϋπηρεσία και μεταπτυχιακό πας ΜΚ3.
2. Για να προσμετρηθεί στους πίνακες η προϋπηρεσία του ιδιωτικού χρειάζεται να σε απολύσουν κι όχι να παραιτηθείς. Αυτή τη στιγμή ισχύει ότι πρέπει να δουλέψεις 2 έτη στο δημόσιο για να "μετρήσει' η προϋπηρεσία σε ενδεχόμενους διορισμούς μονίμων (πάντα με απόλυση από το ιδιωτικό σχολείο).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιωτικά και νηπιαγωγοί!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:46:33 »

Αποσυνδεδεμένος MariaZt1993

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά και νηπιαγωγοί!
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 09:41:11 πμ »
Γεια σας παιδια!! Για όποιον ξέρει… σε όσα νηπιαγωγεία εχω παει μου εχουν πει οτι δεν μπορούν να μου κάνουν πρόσληψη μέσω Υπουργείου Παιδείας. Η μια μου ανέφερε οτι εχει συμπληρώσει τον αριθμό των νηπιαγωγών που το δικαιούνται. Επομένως, η ερώτηση μου ειναι…
Τα νηπιαγωγεία μπορούν οντως να κάνουν μονο σε συγκεκριμένο αριθμό νηπιαγωγών πρόσληψη μέσω του Υπουργείου;
Σε τι επιβαρύνονται και μπορεί να μην θελουν να μ κάνουν την πρόσληψη ετσι; Στον μισθό;

Ευχαριστω πολυ και καλη σχολική χρόνια σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος mary8

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά και νηπιαγωγοί!
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 24, 2022, 12:53:52 μμ »
Καλησπερα, γνωριζει να μου πει καποιος την κατασταση που επικρατει αυτη τη στιγμη μισθολογικα για καποιον με πτυχιο και χωρις προυπηρεσια και τι ισχυει με την προσληψη στα ιδιωτικα; Γινεται μια απλη συμβαση οπως στον ιδιωτικο τομεα ή θελει καποια αλλη διαδικασια λογω του οτι εισαι στον εκπαιδευτικο τομεα; Συγγνωμη ειμαι λιγο ασχετη, παω στα τυφλα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159791
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.