*

Αποστολέας Θέμα: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!  (Αναγνώστηκε 2672 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magmion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • sky is the limit
    • Προφίλ
Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« στις: Αύγουστος 25, 2008, 05:15:05 μμ »
Αναμένω να με καλέσουν για διορισμό*ΠΕ06* με τους συμπληρωματικούς που θα γίνουν γιατί είμαι στην πρώτη πεντάδα. Υποθέτω ότι μαζί με την εγκύκλιο θα βγουν και τα κενά που υπάρχουν.. :P Λοιπόν μετά τι γίνεται?δηλώνω μόνο τα προσφερόμενα κενά ή αν βάλω και κάποια περιοχή που δεν υπάρχει ως ανοιχτή έχω ένα τις χιλίοις να καταλήξω εκεί?? ???γιατί από ότι θυμάμαι είναι τριάντα οι επιλογές και δε νομίζω τέτοια εποχή να προσφέρουν 30 κενά..Με συμφέρει δε να επιλέξω δυσπρόσιτο  ή όχι?Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν έχω δικαίωμα για αίτηση μετάθεσης ή μετάταξης φέτος ?Ή περιμένω μέχρι του χρόνου? Και το πιο καίριο για να έρθω κοντά στο σπίτι μου -Θεσσαλονίκη- πόσα κατά προσέγγιση χρόνια θα χρειαστεί να ξενιτευτώ?? :P Μπορώ τέλος να βρω κάπου πόσα μόρια θέλω για Θεσ/νικη??ή τριγύρω..?? Και συνοψίζοντας είναι λογικό να με έχει φάει το άγχος της ξενιτιάς ή δεν είναι τίποτα και θα περάσει εύκολα-σημειωτέον υπάρχουν και δυο μωρά..η εμπειρία των γονιών θα μου φανεί χρήσιμη...γιατί τώρα μου φαίνεται βουνό..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:22:00 »

Αποσυνδεδεμένος teacherakos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε. 70
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 25, 2008, 09:09:44 μμ »
Οι φετινές βάσεις της πρωτοβάθμιας: http://www.ypepth.gr/docs/baseis_leykwn_080318.xls

οι βάσεις της δευτεροβάθμιας: http://www.ypepth.gr/docs/vaseis_metatheseon2008_080401.xls

βέβαια υπάρχουν και οι αποσπάσεις. φέτος όσοι εκπαιδευτικοί είχαν από δύο και πάνω παιδιά πήραν όλοι απόσπαση, άνευ μέσου. οπότε έχεις αρκετές ελπίδες να πάρεις απόσπαση την επόμενη χρονιά αν δεν πάρεις μετάθεση.
Γηράσκω αεί διδάσκοντας

Αποσυνδεδεμένος magmion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • sky is the limit
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 25, 2008, 10:10:20 μμ »
ευχαριστώ teacherakos!τα αρχεία όμως του excel με τις βάσεις μου τα βγάζει κατεστραμένα... :P

Αποσυνδεδεμένος teacherakos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε. 70
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 26, 2008, 11:41:30 πμ »
Εμένα τα ανοίγει κανονικά, για να ξαναδοκίμασε αλλιώς ψάξε λίγο στο site του υπουργείου www.ypepth.gr και θα τις βρεις στην επιλογή δεξιά στην σελίδα Εκπαιδευτικοί
Γηράσκω αεί διδάσκοντας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:22:00 »

Αποσυνδεδεμένος magmion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • sky is the limit
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 27, 2008, 01:35:40 μμ »
το βρήκααα!!και τώρα πάω να αγοράσω χαρτομάντηλα να βρω και ένα παγκάκι να κάτσω να μοιρολογήσω!!!!!σε καμιααα δεκαριά χρόνια θα τον ξαναδούμε τον Πύργο το Λευκό :P :P :P :P :P :P :P :P Ευχαριστώ πάντως teacherakos!Καλά ρε παιδιά δεν υπάρχει κανείς γονιός που να ξεσπιτώθηκε με τα παιδιά του να μου πει τι πρέπει να προσέξω ή να εξασφαλισω για τα παιδιά πριν παρουσιαστώ??

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 28, 2008, 01:39:26 πμ »
το βρήκααα!!και τώρα πάω να αγοράσω χαρτομάντηλα να βρω και ένα παγκάκι να κάτσω να μοιρολογήσω!!!!!σε καμιααα δεκαριά χρόνια θα τον ξαναδούμε τον Πύργο το Λευκό :P :P :P :P :P :P :P :P Ευχαριστώ πάντως teacherakos!Καλά ρε παιδιά δεν υπάρχει κανείς γονιός που να ξεσπιτώθηκε με τα παιδιά του να μου πει τι πρέπει να προσέξω ή να εξασφαλισω για τα παιδιά πριν παρουσιαστώ??
magmion,εγω ΘΑ ξεσπιτωθω με τα παιδια μου σε 2-3 χρονια,οποτε σε νιωθω απο τωρα αλλα να σε βοηθησω δεν μπορω..ΠΕ06 κι εγω,απο Θεσσαλονικη,κι οσο για επιστροφη στο Λευκο Πυργο..κατα το 2018! Κρατα μου κι εμενα μια θεση στο παγκακι  :'( :'( :'(
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος magmion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • sky is the limit
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 28, 2008, 11:00:39 πμ »
μήπως να αρνούμασταν την τοποθέτηση εκτός και αν είναι κάτω από το σπίτι μας???? ;D ;D ;D ;D ;Dμπορεί να φοβηθούν ότι θα μας στερηθούν οι μαθητές και να το κάνουν ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 30, 2008, 12:44:46 πμ »
Αχ μπραβο , με εκανες να γελασω!!!!!!
Οπως λεω εγω στον μεγαλο μου γιο(ειναι 5 χρονων):
-Οταν θα εισαι αγορι μου στο Δημοτικο,θα εχεις εμενα για δασκαλα Αγγλικων και θα παμε σε ενα σχολειο πολυ μακρια,με αεροπλανο η καραβι.
-Γιατι δεν παμε μαμα σε αυτο εδω κατω απο το μπαλκονι μας;
-Αυτο δεν ειναι πολυ καλο,θα σε παω εγω σε αλλο καλυτερο! ;D ;D ;D
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος magmion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • sky is the limit
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 30, 2008, 09:48:27 πμ »
ΜΗΠΩΣ μήπως λέω βρε παιδί μου να κάναμε ένα τρίτο παιδί? Δεν αντιμετοπιζόμαστε πιο ευνοϊκά?

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 30, 2008, 09:58:13 πμ »
Μπα, από το 4ο και μετά είσαι στο σπίτι σου... Εγώ είμαι ξεσπιτωμένη Θεσσαλονικιά για τη δουλεια του άντρα μου εδώ και 7 χρόνια και όταν πάω Θεσσαλονκη ούτε στο παγκάκι του Λευκού Πύργου δεν προλαβαίνω να κλάψω. Φτάνουμε ξημερώματα στην πόλη, παίρνουμε τον παραλιακό και μόλις φτάνουμε Λευκό Πύργο λέω στα (3) παιδιά μου "εδώ κάποτε με τον μπαμπά πηγαίναμε βόλτες-κλαψ!".
 Τώρα διορίστηκα μόνιμη Ρόδο και μετράω τα μόρια ώστε του χρόνου να είμαι στον τόπο που μένω-αλλιώς απόσπαση αν γίνεται...εδώ ίσως για τα τρία παιδιά να τη δίνουν...
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος magmion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • sky is the limit
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:09:13 πμ »
δεν θέλω να είμαι απαισιόδοξη γιατί χθες μου ήρθε η πρόσκληση για διορισμό...αλλά με τα μωρά εκτός και τον άντρα μου Θεσσαλονίκη δε νομίζω ότι θα το αντέξω. Και τα παιδιά ρε σεις το αντιμετωπίζουν ψύχραιμα που είναι μόνο με τον ένα γονιό συνέχεια πλην εθνικών εορτών και επετείων? δηλαδή αν ήταν επισήμως μονογονεϊκή η οικογένεια πια η διαφορά. Αναρωτιέμαι το δημόσιο δεν το ενδιαφέρει η οικογενειακή συνοχή και μου βγάζουν στην ειδικότητα μου αναπληρώτρια Α θεσσαλονίκης και γω πρέπει να πάω β ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ή Χίο ή δεν συμμαζεύεται??

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:17:06 πμ »
Ευτυχώς έχω άδεια ανατροφής μέχρι Ιούνιο , αλλά τον Ιούνιο θα πάω με τα τρία παιδιά Α' Δωδεκανήσου. Λοιπόν ακριβώς, δεν τους ενδιαφέρει τίποτα. Τρέμω τώρα που από Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο στο σχολείο για την ανάληψη υπηρεσίας και θα τους ζητήσω αν γίνεται να μην εμφανιστώ Ρόδο (μένω έξω από Χαλκίδα=100 χλμ από Σπάτα-100 χλμ από Πειραία).Αν μου πουν δε γίνεται θα πρέπει να αφήσω τα τρία παιδιά για 2 μέρες με κόστος από 300€ και πάνω, ενώ βρίσκομαι σε άδεια , για να πάω να βάλω μία υπογραφή...
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:24:13 πμ »
Σχετικά με αιτήσεις για μετάθεση τί γίνεται ακριβώς; Έστω ότι διορίζεται επιτέλους κάποιος με 1 παιδί..Παίρνει άδεια ανατροφής και λίγο πρίν λήξει..Ζητάει μετάθεση. Δεν την δίνουν εύκολα;
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Ζητείται βοήθεια από παλιούς και έμπειρους!!
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:31:33 πμ »
Καλημέρα Νίκη!
Από όσα καταλαβαίνω για τις μεταθέσεις, κάθε χρονιά και για κάθε περιοχή υπάρχει μία βάση μορίων (ανάλογη με τη ζήτηση) που θα πρέπει να την ξεπερνάς για να πάρεις τη μετάθεση πχ στον κλάδο μου η βάση στην Α Ευβοίας κυμαίνεται στα 15 μόρια ενώ για Θεσσαλονίκη περίπου 80 μόρια. Το κάθε παιδί δίνει 4 μορια για τα δύο πρώτα, 6 το τρίτο και 7 το τέταρτο. Γάμος 4, χρονιά 2. Εγώ ας πούμε θα μαζέψω 25 μόρια (5 το σχολείο που τοποθετήθηκα) στο τέλος της χρονιάς, οπότε θέλω να πιστεύω πως θα πάρω του χρόνου τη μετάθεση για Α Ευβοίας..(αν υπάρχουν κενά και αν δεν ανέβει η βάση).
...στη θάλασσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.