*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 123408 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mauri_agelada

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • οταν η εκπαιδευση παιδευει και τους εκπαιδευτες
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 29, 2008, 03:51:01 μμ »
Εγω υπολογιζω γυρω στα 30 κενα, αλλά ισως τα καλυψουν με Φυσικους που ειναι υπεραριθμοι σε αρκετες περιοχες.

Να σου πω και κατι αλλο. Μπορει να ειμαστε βιολογοι κι οχι φιλολογοι, αλλά δεν επιτρεπεται ενας μελλοντικος καθηγητης να κανει τοσα ορθογραφικα λαθη σε ολα τα μηνυματα του, ειδικα του τυπου "εχο", κλπ.
[/quote]

αγαπητε Utenar σ'ευχαριστω για τη διορθωση-επισημανση. και η αληθεια ειναι οτι

οιπαρχη ωρθωγραφεικως ελεγχως που μπωροι καπειως να κανι αφτωματα, παρωλα αυτα το "ΕΧΟ" σε αφτοι τι σιζητισι δεν το βροικα για να το διωρθοσο.  Φεναιτε ομος ωτι παρακολουθης με πρωσωχι για πιθανα μου λαθει........βλαιποις ωμως τορα πωσω με αγχοσαι αυτω που

ειπες και εκανα ποση ωρα για να το ξεπερασω.


ελπιζω να μη με παρεξηγησεις φιλε μου.   κανω πλακα.    περα απο αυτην ομως, εχεις ενα δικιο, απλως οταν εχεις συνηθησει να γραφεις με greeklish στον υπολογιστη ειναι λογικο να κανεις ορθογραφικα λαθη εδω.    πανε αυτοματα τα δαχτυλα σε λαθος πληκτρα.   

1000 συγγνωμη απο ολους για τα ορθογραφικα μου λαθη,   ωστοσο,   εαν ημουν δυσλεκτικος και μετα απο πολυ κοπο καταφερνα να μειωσω τα ορθογραφικα μου λαθη σε καποια "ΕΧΟ" και "ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ" δε θα γουσταρα απο κανεναν συναδελφο 'η μη να μου κανει παρατηρησεις τετοιου ειδους.
ασχετα με το εαν ειμαι φιλολογος ή βιολογος προτιμω να κρινουν το περιεχομενο μου, οπως εγω των αγαπητων μου συναδελφων.

και επειδη σας κουρασα με αυτα, ισως δεν μπω συντομα σε συζητηση στο Forum  (οπως αλλωστε θα ξερετε απο παλαιοτερα οσοι με παρακολουθειτε).     θα περιμενω να διαβασω νεοτερα για τη Β φαση αναπληρωτων.    ευχομαι σε ολους σας να προσληφθειτε συντομα.
να ειστε ολοι καλα.
και σας ευχαριστω για την ενημερωση που μου παρεχετε.   σας ευχαριστω πολυ.
ΠΕ0404
ετσι απλα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:52:35 »

Αποσυνδεδεμένος mariak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 29, 2008, 05:27:25 μμ »
Σήμερα μίλησα με την Δευτεροβάθμια της περιοχής μου και μου είπαν πως το υπουργείο θα καλέσει μέχρι τέλος Οκτωβρίου όσους αναπληρωτές χρειάζεται....Έπειτα θα καλύπτονται τα κενά με ωρομισθίους.....
Οπότε εκτιμούν πως θα υπάρξουν άλλες 2 φάσεις αναπληρωτών εως τέλος Οκτωβρίου! (Βέβαια μπορεί να καλέσουν λιγοστούς ή κανέναν Βιολόγο :(  :(  ....)
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν τα παραπάνω, απλά τα παραθέτω....

Αποσυνδεδεμένος geo71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 29, 2008, 06:00:01 μμ »
ΡΕΠΟΡΤΑΖ:esos.gr

Το υπ. Παιδείας δεν  έχει αποφασίσει , τουλάχιστον μέχρι σήμερα Παρασκευή 29 Αυγούστου εάν θα διορίσει αναπληρωτές καθηγητές Αγγλικής Γλώσσας  και Γυμναστές στα Αθλητικά Σχολεία.

 Την απάντηση αυτή έδωσε το υπ. Παιδείας στο esos.gr  σε σχετικό ερώτημα που κάναμε μετά από πολλά μηνύματα που λάβαμε.

 Το υπ. Παιδείας εξήγησε στο esos.gr πως δεν έχει αποφασιστεί τίπτε ακόμη αναμένοντας την εικόνα εάν θα υπάρξουν κενά.
 Οσον αφορά τον διορισμό αναπληρωτών ΣΜΕΑ της β φάσης τα ονόματα θα ανοινωθούν μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος sandra77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 29, 2008, 10:20:25 μμ »
Σήμερα μίλησα με την Δευτεροβάθμια της περιοχής μου και μου είπαν πως το υπουργείο θα καλέσει μέχρι τέλος Οκτωβρίου όσους αναπληρωτές χρειάζεται....Έπειτα θα καλύπτονται τα κενά με ωρομισθίους.....
Οπότε εκτιμούν πως θα υπάρξουν άλλες 2 φάσεις αναπληρωτών εως τέλος Οκτωβρίου! (Βέβαια μπορεί να καλέσουν λιγοστούς ή κανέναν Βιολόγο :(  :(  ....)
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν τα παραπάνω, απλά τα παραθέτω....
Αν γίνει αυτό που λες θα είναι πρωτόγνωρο για τα ελληνικά δεδομένα.Σε ποιά Δευτεροβάθμια στο είπαν;
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΟ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:52:35 »

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 30, 2008, 09:06:16 πμ »
Σήμερα μίλησα με την Δευτεροβάθμια της περιοχής μου και μου είπαν πως το υπουργείο θα καλέσει μέχρι τέλος Οκτωβρίου όσους αναπληρωτές χρειάζεται....Έπειτα θα καλύπτονται τα κενά με ωρομισθίους.....
Οπότε εκτιμούν πως θα υπάρξουν άλλες 2 φάσεις αναπληρωτών εως τέλος Οκτωβρίου! (Βέβαια μπορεί να καλέσουν λιγοστούς ή κανέναν Βιολόγο :(  :(  ....)
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν τα παραπάνω, απλά τα παραθέτω....
καλημέρα παιδιά. αν ισχύσει αυτό πάντως σημαίνει τι; δύο μεγάλες φάσεις, όπου θα πάρει περίπου όσους και πέρισυ ή ότι οι αναπληρωτές φέτος θα είναι λιγότεροι; τι να πω κάθε μέρα απογοητεύομαι και περισσότερο, αν και πίστευα ότι με σειρά στο 600+ φέτος θα ήμουν σίγουρα αναπληρώτρια και μάλιστα νωρίς.

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 30, 2008, 09:13:31 πμ »
Mirto, καλημέρα! Αν είσαι φιλόλογος κι εχεις αυτή τη σειρά δε θα πρέπει να απογοητεύεσαι .Αργά ή γρήγορα ,αν οχι στη β'φάση ,τότε σίγουρα στην γ' νομίζω πως θα σε καλέσουν.

Αποσυνδεδεμένος shide

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 30, 2008, 09:59:34 πμ »
Παράθεση από: Stratilio link=topic=8066.msg94328#msg94328 dat=1220076811
Mirto, καλημέρα! Αν είσαι φιλόλογος κι εχεις αυτή τη σειρά δε θα πρέπει να απογοητεύεσαι .Αργά ή γρήγορα ,αν οχι στη β'φάση ,τότε σίγουρα στην γ' νομίζω πως θα σε καλέσουν.
Συμφωνώ  απολύτως. Θα δουλέψεις εφέτος, μην ανησυχείς. Ακόμα και στο νομό μου, που είναι σχετικά μικρός, υπάρχουν ακόμη κενά, αν και πήραν περίπου 19 αναπληρωτές. Ήδη χτες ο προιστάμενος δευτεροβάθμιας είπε ότι έχει ακόμη ανάγκες σε φιλολόγους. ;)

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:07:24 πμ »
Παράθεση από: Stratilio link=topic=8066.msg94328#msg94328 dat=1220076811
Mirto, καλημέρα! Αν είσαι φιλόλογος κι εχεις αυτή τη σειρά δε θα πρέπει να απογοητεύεσαι .Αργά ή γρήγορα ,αν οχι στη β'φάση ,τότε σίγουρα στην γ' νομίζω πως θα σε καλέσουν.
Συμφωνώ  απολύτως. Θα δουλέψεις εφέτος, μην ανησυχείς. Ακόμα και στο νομό μου, που είναι σχετικά μικρός, υπάρχουν ακόμη κενά, αν και πήραν περίπου 19 αναπληρωτές. Ήδη χτες ο προιστάμενος δευτεροβάθμιας είπε ότι έχει ακόμη ανάγκες σε φιλολόγους. ;)

Σου είπε μήπως πότε προβλέπει τη β' φάση. Είμαι ξέρεις γυρω στο 100 πλέον κι ενδιαφέρομαι...

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:11:23 πμ »
ευχαριστώ πολύ παιδιά για το κουράγιο. ελπίζω σε πολλά κενά , ώστε να δουλέψουν όσο το δυνατον περισσότεροι

Αποσυνδεδεμένος shide

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 30, 2008, 10:30:13 πμ »
Παράθεση από: Stratilio link=topic=8066.msg94328#msg94328 dat=1220076811
Mirto, καλημέρα! Αν είσαι φιλόλογος κι εχεις αυτή τη σειρά δε θα πρέπει να απογοητεύεσαι .Αργά ή γρήγορα ,αν οχι στη β'φάση ,τότε σίγουρα στην γ' νομίζω πως θα σε καλέσουν.
Συμφωνώ  απολύτως. Θα δουλέψεις εφέτος, μην ανησυχείς. Ακόμα και στο νομό μου, που είναι σχετικά μικρός, υπάρχουν ακόμη κενά, αν και πήραν περίπου 19 αναπληρωτές. Ήδη χτες ο προιστάμενος δευτεροβάθμιας είπε ότι έχει ακόμη ανάγκες σε φιλολόγους. ;)

Σου είπε μήπως πότε προβλέπει τη β' φάση. Είμαι ξέρεις γυρω στο 100 πλέον κι ενδιαφέρομαι...
Μια πό τα ίδια, είμαι κι εγώ περίπου στο 80! Δεν τον είδα προσωπικά, μιλούσε σε τοπικό κανάλι ;) Υπολογίζω πάντως μετά τις 11/9. Μακάρι νωρίτερα βέβαια ;)

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 30, 2008, 11:24:16 πμ »

[/quote]καλημέρα παιδιά. αν ισχύσει αυτό πάντως σημαίνει τι; δύο μεγάλες φάσεις, όπου θα πάρει περίπου όσους και πέρισυ ή ότι οι αναπληρωτές φέτος θα είναι λιγότεροι; τι να πω κάθε μέρα απογοητεύομαι και περισσότερο, αν και πίστευα ότι με σειρά στο 600+ φέτος θα ήμουν σίγουρα αναπληρώτρια και μάλιστα νωρίς.
[/quote]
 Μυρτώ κι εγώ κοντά εκεί είμαι, 600 και κάτι και ανησυχώ πολύ. Αφαίρεσα τους αναπληρωτές της α' φάσης και είμαι γύρω στο 200. θα πάρει όμως τόσους στη β' φάση;;; Ευχαριστώ πολύ τους συναδέλφους που μας συμπαρίστανται και μας δίνουν κουράγιο.

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 30, 2008, 11:30:52 πμ »
Εγω 260+ και φοβάμαι κι εγώ για την επόμενη φάση μήπως μείνω απ'έξω.....

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 30, 2008, 11:38:05 πμ »
Lara ,το είπαμε .Δε θα μείνεις απ'εξω. Θα προσληφθείς κι εσύ σίτουρα. Σε διαφορετική περιπτωση θα σημαίνει ότι φέτος τα σχολεία θα υπολειτουργούν.

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Β' φάση αναπληρωτών
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 30, 2008, 11:45:30 πμ »
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7161.360

Παράθεση
Τα κύματα αναπλήρωσης
2005-6
Α' φάση : 22/9/2005  : 596
Β' φάση : 10/10/2005 : 221
Γ' φάση : 5/12/2005 : 2
Δ' φάση : 17/1/2006 : 16
Ε' φάση : 24/1/2006 : 13
Στ΄φάση : 9/2/2006 : 7
Ζ' φάση : 24/2/2006 : 7


σύνολο : 862

2007-8
Α' φάση : 2/10/2007 : 727
Β' φάση : 16/10/2007 : 171
Γ' φάση : 7/11/2007 : 215
Δ' φάση : 16/11/2007 : 51
Ε' φάση : 23/11/2007 : 1
Στ' φάση : 6/12/2007 : 20
Ζ' φάση : 3/1/2008 : 20
Η' φάση : 18/1/2008 : 20
Θ' φάση : 5/2/2008 : 10

ΣΥΝΟΛΟ : 1235

Δεν υπάρχει περίπτωση το +260 να πάει σε φάση μτά τα μέσα Οκτώβρη. Τώρα αν αυή θα λέγεται Β' ή Γ' έχει να κάνει με τη στρατηγική του Υπουργείου.
CARPE DIEM

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 728

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.