*

Αποστολέας Θέμα: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;  (Αναγνώστηκε 89400 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teliskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #350 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 07:27:49 μμ »
γεια σας. Μπορεί κανείς να μου πει πού μπορώ να βρω στο Internet τα θέματα του φετινου ΑΣΕΠ φιλολογων και γυμναστων? Ευχαριστώ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:58:16 »

Αποσυνδεδεμένος teliskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #351 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 07:28:30 μμ »
γεια σας. Μπορεί κανείς να μου πει πού μπορώ να βρω στο Internet τα θέματα του φετινου ΑΣΕΠ φιλολογων και γυμναστων? Ευχαριστώ....

Αποσυνδεδεμένος teliskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #352 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 07:29:28 μμ »
γεια σας. Μπορεί κανείς να μου πει πού μπορώ να βρω στο Internet τα θέματα του φετινου ΑΣΕΠ φιλολογων και γυμναστων? Ευχαριστώ....

Αποσυνδεδεμένος vassilis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα καλύτερα έρχονται ! ! ! (ΠΕ 02)
    • Προφίλ
    • http://dradio.gr
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #353 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 08:03:05 μμ »
γεια σας. Μπορεί κανείς να μου πει πού μπορώ να βρω στο Internet τα θέματα του φετινου ΑΣΕΠ φιλολογων και γυμναστων? Ευχαριστώ....
http://www.xkatsikas.gr/ASEP/ ;) ;) ;)
<br />blog:adioristos <br /><br /><br />radio station dRadio

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:58:16 »

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #354 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 10:17:05 μμ »
γεια σας. Μπορεί κανείς να μου πει πού μπορώ να βρω στο Internet τα θέματα του φετινου ΑΣΕΠ φιλολογων και γυμναστων? Ευχαριστώ....

γεια σας. Μπορεί κανείς να μου πει πού μπορώ να βρω στο Internet τα θέματα του φετινου ΑΣΕΠ φιλολογων και γυμναστων? Ευχαριστώ....

γεια σας. Μπορεί κανείς να μου πει πού μπορώ να βρω στο Internet τα θέματα του φετινου ΑΣΕΠ φιλολογων και γυμναστων? Ευχαριστώ....

γεια σας. Μπορεί κανείς να μου πει πού μπορώ να βρω στο Internet τα θέματα του φετινου ΑΣΕΠ φιλολογων και γυμναστων? Ευχαριστώ....
http://www.xkatsikas.gr/ASEP/ ;) ;) ;)

teliskar, μόλις επινόησες νέα τεχνική επιτυχίας στον ΑΣΕΠ: όταν ρωτάς τρις - όπως το Κύριε ελέησον στην εκκλησία - έχεις περισσότερες πιθανότητες να εισακουστείς ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2007, 10:25:29 μμ από spaceoddity »
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #355 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 10:21:46 μμ »
Και σε λίγες μέρες (ή ώρες), τα θέματα ΕΠΙΣΗΜΩΣ και από την ΕΠΙΣΗΜΗ σελίδα του ΑΣΕΠ 8)
(Για ΕΠΙΣΗΜΕΣ απαντήσεις μην το ψάχνετε, εδώ ούτε ο Θεός ούτε ο Κύριος... καλό ξεμάλλιασμα στα διάφορα alfavita για τις λύσεις)
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος vassilis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα καλύτερα έρχονται ! ! ! (ΠΕ 02)
    • Προφίλ
    • http://dradio.gr
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #356 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 10:29:57 μμ »
Παράθεση από: spaceoddity


teliskar, μόλις επινόησες νέα τεχνική επιτυχίας στον ΑΣΕΠ: όταν ρωτάς τρις - όπως το Κύριε ελέησον στην εκκλησία - έχεις περισσότερες πιθανότητες να εισακουστείς ;)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Καλό ;)
<br />blog:adioristos <br /><br /><br />radio station dRadio

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #357 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 10:34:41 μμ »
Αντε παιδιά τελείωσε για φέτος η ταλαιπωρία. Για όσους από μας δεν τελείωσε οριστικά η αγωνία μη σκάτε πάμε για άλλα... και εννοώ ραντεβού στον επόμενο ΑΣΕΠ. ;)

Όσο για τις απορίες της συναδέλφου (έτσι γενικά το λέω) παραπάνω θέλω να την καθησυχάσω. Πρώτον όσον αφορά τα χρήματα εμείς όλοι που δίνουμε στις εξετάσεις φράγκα έχουμε δεν μας νοιάζει!!. Δεύτερον για τους "πρωτευουσιάνους" δεν υπήρξε θέμα ταλαιπωρίας γιατί οι γονείς μας, μας έστειλαν στα εξεταστικά κέντρα με τα ιδιωτικά μας αυτοκίνητα που τα οδηγούσε ο σοφέρ της οικογενείας (διότι δεν ήταν δυνατόν να τους δώσουμε και ρεπό αφού τους δίνουμε μισθό). Τρίτον για τους "επαρχιώτες" φίλους μας, οι οποίοι επίσης φράγκα έχουν, οι ζάπλουτοι γονείς τους διέθεσαν όλα τα ιδιωτικά μέσα μεταφοράς που διαθέτουν στην οικογένειαπχ τζετ, ελικόπτερα, τζάκουαρ κτλ. Κι έτσι για να δεις τη χλίδα  στην οποία ζούμε να ξέρεις πως οι γονείς μας έστειλαν από κοντά και τον οικογενειακό μπάτλερ! 8)
Τέλος, επειδή όπως λέν και οι πτωχοί συγγενείς μας, ο λαός, ότι όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια, διαθέτουμε όχι μόνο χρήμα αλλά και πείσμα και σθένος. Ε... γενικώς δεν μας σκιάζει φοβέρα καμιά. ;D

Υ.Γ ξέχασα "εμείς", οι "άλλοι" ντε... οι απέξω καλέ, το μόνο που δεν έχουμε είναι ηλικία διότι είμαστε ζόμπι ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #358 στις: Ιανουάριος 28, 2007, 11:21:35 μμ »
όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια


ειλικρινά αυτό το σχόλιο δεν το καταλαβαίνω mat... μάλλον ξεχνάς ότι εγώ είμαι διορισμένη, ενώ εσύ ακόμα δίνεις ΑΣΕΠ... οπότε ποια αλεπού και ποια κρεμαστάρια επικαλείσαι;

Τώρα, για το γεγονός ότι αν και έδωσα ΑΣΕΠ δεν πέρασα, θα παρέθετα τώρα μια άλλη λαϊκή ρήση, αλλά θα πέσεις να με φας ότι είναι απρεπής, οπότε θα την εξευγενίσω λίγο: "το θηλυκό άτι εναπόθεσε τα περιττώματά του εις το αλώνιον"... εξάλλου, δεν το είχα κάνει ποτέ σκοπό ζωής να περάσω ΑΣΕΠ για να περάσω ΑΣΕΠ (ενώ εσύ αυτό φαίνεται να είναι ο στόχος σου: από τα λεγόμενά σου είσαι προετοιμασμένη για πολλούς γύρους ακόμη...): το 2005 διέθεσα 4 ώρες για διάβασμα, πήγα στην Πάτρα χωρίς κανένα άγχος και με χάλασε τόσο πολύ το σκηνικό σαραντάρα μια-δυο γυναίκα (τώρα πια επισήμως ;D) να κάθομαι στα θρανία με τα φρεσκόμπαρκα πιτσιρίκια, που ορκίστηκα να μην ξανα-υποβάλλω τον εαυτό μου στην ταλαιπωρία... επειδή υπήρχε η δυνατότητα του Πίνακα Β, μάζεψα την προϋπηρεσία μου (που έφτανε και περίσσευε τελικά) και διορίστηκα στην πρώτη μου προτίμηση, ως ΕΠΑΡΧΙΩΤΙΣΣΑ (τιμή και καμάρι μου) που είμαι ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Και μάλιστα, δεν πήγαν χαμένες και όλες αυτές οι ώρες ΙΕΚ-ΤΕΙ (πάνω από 1000) που είχα μαζέψει, αφού αναγνωρίστηκαν ΠΛΗΡΩΣ, ανέβηκα μισθολογικό κλιμάκιο και γλίτωσα και τη Β' φάση ΠΕΚ (μη τυχόν και μου πεις λοιπόν ότι δεν με εμπιστεύεται το Υπουργείο από παιδαγωγική άποψη, γιατί ακριβώς αυτό το διάστημα θα ήμουν υποχρεωμένη να παρακολουθώ δειγματικές διδασκαλίες... ξανά  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D)
Και για όποιον από σας δουλεύει ωρομίσθιος/α σε ΙΕΚ και ΤΕΙ και ενδιαφέρεται να δει τι θα γίνουν όλες αυτές οι ώρες όταν διοριστεί (πώς θα αναγνωριστούν δηλαδή), ευχαρίστως να του στείλω την αντίστοιχη εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ (το έχω γράψει και σε άλλο θέμα συζήτησης. Όποιος ενδιαφέρεται λοιπόν μου στέλνει ένα μέιλ και του στέλνω την εγκύκλιο 8) )
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #359 στις: Ιανουάριος 29, 2007, 04:36:22 μμ »
Spaceoddity, κοίτα για να τελειώνει επιτέλους αυτή η αλληλοεπίθεση όλων προς όλους σου στέλνω όσο πιο συνοπτικά μπορώ την απάντηση μου. Είθε να γίνω κατανοητή.
- Πρώτα από όλα λίγο χιούμορ στη ζωή δεν βλάπτει. Διαβάζοντας παραμονές εξετάσεων το post σου η πρώτη αντίδρασή μου ήταν να με πιάσουν τα γέλια παρότι ήταν πικρόχολο και επιθετικό προς όλους.
- Δεύτερον, θα ήθελα να σου προτείνω να μην κρίνεις και να μη ερμηνεύεις τα πράγματα με βάση εσένα και τις επιλογές σου (για το σημείο αυτό θα επανέλθω παρακάτω).
- Τρίτον δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος αντιπαράθεσης ή απολογίας μεταξύ αυτών που διορίζονται μέσω επετηρίδας και αυτών που διορίζονται μέσω εξετάσεων. Για να στο πω πιο απλά όλοι μα όλοι όσοι δίνουν εξετάσεις αν είχαν τη δυνατότητα να διορίζονται με άλλο τρόπο και πολύ περισσότερο μέσω επετηρίδας αναπληρωτών να είσαι σίγουρη ότι θα έκαναν όλοι το ίδιο. Αν το σύστημα επιλογής των εκπαιδευτικών έχει κενά ή δυο μέτρα και σταθμά κατάλαβε τόσο εσύ όσο και όλοι οι υπόλοιποι ότι το πρόβλημα δεν είναι μεταξύ μας. Επειδή καθένας μας επιλέγει διαφορετικό τρόπο για να πετύχει αυτό που επιθυμεί και είναι κοινωνικά θεμιτό και νόμιμο ως προς το αποτέλεσμα. Ως προς τα μέσα που θα το επιτύχουμε το στόχο μας και οι δυο πλευρές, το πλαίσιο είναι ασαφή ή αν θες τους κανόνες του παιχνιδιού δεν τους ορίσαμε εμείς αλλά άλλοι κι αυτό ίσως δεν καταλαβαίνουμε γιατί δεν το γνωρίζουμε ή δεν θέλουμε να γνωρίσουμε.
Στο πλαίσιο αυτής της λογικής δεν θα μπω, αλλά ούτε και συ να μπαίνεις σε μια διαδικασία απολογίας και εξηγήσεων του πως και γιατί δεν δίνεις εξετάσεις ή ο κάθε ένας από εμάς που δίνουμε γιατί δίνουμε. Σε μια τέτοιου τύπου αντιπαράθεση να είσαι σίγουρη πως τα εκατέρωθεν επιχειρήματα θα είναι ατελείωτα και το δίκιο ανήκει και στις δυο πλευρές.
Το αποτέλεσμα  μιας τέτοιας επιθετικής στάσης από μέρους και των δύο πλευρών θα είναι παλεύοντας για το δέντρο να χάσουμε το δάσος. Άλλωστε σε μια δημόσια συζήτηση για τον τρόπο επιλογής των εκπαιδευτικών δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει η έκθεση των προσωπικών επιλογών και η όποια εξορθολογική τους τεκμηρίωση, παραθέτοντας μάλιστα τις "περγαμενές" του ο καθένας μας ως αποδεικτικό στοιχείο.
- Τέταρτον, για να επανέλθω στο δεύτερο θέμα που θίγω, θα το ξαναπώ πως επειδή ούτε γνωριζόμαστε ούτε και πρόκειται πιθανόν να γνωριστούμε μη βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα για το ποιοι είναι ή δεν είναι οι σκοποί ή οι αυτοσκοποί των άλλων. Σε τελική ανάλυση δεν πέφτει λόγος σε κανέναν για τις επιλογές του άλλου (από την στιγμή που δεν βλάπτει τη ζωή των άλλων). Στον μόνο που έχουμε εν αρχή υποχρέωση να δίνουμε εξηγήσεις και να είμαστε ειλικρινής είναι ο ευατός μας. 

Αντι για   ;D   σου στέλνω  :)
Mat.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Πότε είναι ο επόμενος ΑΣΕΠ;
« Απάντηση #360 στις: Ιανουάριος 29, 2007, 07:42:39 μμ »
Καθώς τα τελευταία μηνύματα, μόνο σχέση με τον τίτλο του θέματος δεν έχουν, το θέμα δεν έχει πλέον λόγο ύπαρξης και κλειδώνεται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 358
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.