*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια  (Αναγνώστηκε 60753 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 05:35:53 μμ »
Συνάδελφοι κανείς δεν έχει να προσθέσει κάτι από την προσωπική του εμπειρία? Θα ήταν πολύ χρήσιμο ενόψει των αυριανών  τοποθετήσεων...
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος @G

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
  • so and so ...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 01:35:45 πμ »
Να σας μεταφέρω και 'γω τις εμπειρίες μου σχετικά με το θέμα.
Καταρχήν, τα προηγούμενα 3 χρόνια, όταν μας γινόταν διάθεση στην Α/θμια (Σεπτεμβριο) παρατηρόυνταν τα εξής:

- Όσοι ήσαν στη διάθεση του πυσπε είχαν ήδη τοποθετηθεί (τέλος Αυγούστου-αρχες Σεπτέμβρη) όσο εμείς ήμασταν ακόμα στην Β/μια. Αρα δεν υπήρχε ζήτημα αδικίας προς αυτους... όσο για μας ποιος μας υπολογίζει...

-Εμείς (διάθεση πυσδε) συγκρινόμαστε μόνο μεταξύ μας, όταν διατεθούμε στην Α/θμια, συμφωνα με τα συνολικά μόρια μετάθεσης.

-Οι αποσπασμένοι από άλλα πυδε δεν προηγούνται αυτων που ήδη βρισκονται στη διαθεση του συγκεκριμένου πυσδε και ανεξαρτήτως των μορίων που διαθέτουν περνούν τελευταίοι.

-Καθε χρονια που μας γινόταν εξ ολοκλήρου διαθεση στην Α/θμια μας αποδίδονταν τα μορια του σχολείου που
ήταν περισσοτερα  (είτε του δημοτικού στο οποίο διδασκαμε, είτε του Γυμνασίου/λυκείου όπου ήταν η αρχική μας τοποθέτηση).

-Αν και όλα τα παραπανω στηρίζονται σε νόμους  πολλές φορές χρειάστηκε να πιέσουμε για τα αυτονόητα είτε θυμίζοντας τους ότι υπαρχουμε,  ότι ενημερωνόμαστε , οτι γνωρίζουμε τις διαδικασίες και ότι περιμένουμε να εφαρμοστουν σύννομα.
 
-Δεν ελειψαν βεβαια και και περιπτώσεις που χρειάστηκε να καταφύγουμε σε ενσταση την οποία ... κερδίσαμε
 αφού πρωτα χρειάστηκε να ανακατέψουμε/ ενημερώσουμε το υπουργείο και την κυρία του...

-Πιστέψτε με όλοι θέλουν να βολεύτουν ακόμα και παράτυπα, ακόμα και εις βάρος των συναδέλφων τους.

-Συμβουλή μου: Η αγνοια της νομοθεσίας δεν συγχωρείται, η απάθεια πληρώνεται, η προσπάθεια και η αφυπνηση
επιβαλλεται έτσι ωστε, με λίγη (η πολύ) τύχη που πάντα χρειάζεται (βλέπε... ανθρώπινος παραγοντας), να επιβιώσουμε και φέτος!

-Φιλιά σε όλους και καλή τύχη. Καληνύχτα!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2011, 01:42:51 πμ από Agse »

Αποσυνδεδεμένος @G

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
  • so and so ...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:11:04 πμ »
Καλησπέρα ... Δηλαδή Καλό ξήμερωμα!
Σου απαντώ σύμφωνα με  προσωπική μου εμπειρία στο θέμα σε συνδυασμό με τους νόμους που διέπουν
αυτά τη ζητήματα:

1. ΝΑΙ, χωρίς καμία αμφισβήτηση.
2. ΝΑΙ, χωρίς καμία αμφισβήτηση.
3. ΝΑΙ, αρκεί οι ώρες που θα διδάσκεις καθε μέρα να μην επεκτείνονται εκτός 6ωρου.
    Να εργάζεσαι δηλαδή καθημερινά 8-2 ή 9-3 ή 10-4.
4. ΝΑΙ, με την προυπόθεση ότι στην περιοχή υπάρχει συνάδελφος της ίδιας ειδικότητας που διδάσκει με
    μειωμένο ωράριο.  Διαφορετικά θα αναγκαστεις  να δεχτείς τις υπερωρίες (υπάρχει σχετική διάταξη).
5. ΝΑΙ, όμως συνήθως οι διευθυντες (Γυμνασίων) είναι ελαστικόι στις περιπτώσεις αυτές και δεν απαιτουν
    καθημερινή παρουσία. Εγώ μαλιστα, επειδή επιθυμούσα να επανέλθω στο Γυμνασιό μου (μου είχε λείψει),
    και επειδή η απόφαση διάθεσής μου έγραφε "μέχρι την λήξη των μαθημάτων", μετέβαινα στο Γυμνασιό
    μου στις 15/6, άμέσως μετά την λήξη των μαθημάτων του Δημοτικού.

Καλή χρονιά ευχομαι.
     



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:14:00 πμ από Agse »

Αποσυνδεδεμένος npb

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 09:13:29 πμ »
Πάντως φέτος συνέβη το εξής: με την απόφαση του υπουργείου να αποσπάσει τις ειδικότητες απευθείας στην Α/θμια οι αποσπασμένοι από άλλα ΠΥΣΔΕ έχουν ήδη τοποθετηθεί, ενώ εμείς που διατεθήκαμε στο ΠΥΣΠΕ από το οικείο ΠΥΣΔΕ ακόμη περιμένουμε.
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 09:18:43 πμ »
1.Δεν πληρωνομαστε πλεον απο κάποιο σχολειο, αλλά απο τη Β'θμια που ανήκουμε. Μπορεί να σε χρέωσαν μονο για να πάρεις τα μόρια του σχολείου (κάνε τλφωνο στο γραφείο για να μάθεις) 
2. ΝΑΙ
3.ΝΑΙ
4.ΝΑΙ
5. ΟΧΙ, η διαθεση είναι μεχρι το τελος του σχολικης χρονιας, που για τους δασκάλους είναι γύρω στις 25/6. Αν δε σε χρειάζονται για κάποιο λόγο (πχ. γιορτή της ΣΤ') τότε αρχίζεις διακοπες απο την τελευταία μέρα μαθημάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2011, 09:21:45 πμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:25:36 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!  :D

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 10:23:45 μμ »
Οι απαντήσεις για το 5 είναι αντικρουόμενες. Η σωστή είναι η πρώτη. ΝΑΙ, μετά την λήξη της διάθεσής σου στην Αθμια θα πρέπει να παρουσιαστείς στην οργανική σου (θα το λέει μάλλον αυτό και το ανακοινωτήριο της διάθεσης) για υπηρεσία, οπότε θα κάνεις εκεί ότι κάνουν και οι υπόλοιποι συνάδελφοι που υπηρετούν στο σχολείο.
Πρακτικά βέβαια, δεν πρόκειται ούτε να σε βάλουν σε τάξη ούτε να κάνεις εξετάσεις, αφού δεν δίδαξες κανένα μάθημα εκεί, αλλά θα πρέπει να παρουσιάζεσαι μέχρι να αρχίσουν οι θερινές διακοπές για την Βθμια.

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 10:45:35 μμ »
Οι απαντήσεις για το 5 είναι αντικρουόμενες. Η σωστή είναι η πρώτη. ΝΑΙ, μετά την λήξη της διάθεσής σου στην Αθμια θα πρέπει να παρουσιαστείς στην οργανική σου (θα το λέει μάλλον αυτό και το ανακοινωτήριο της διάθεσης) για υπηρεσία, οπότε θα κάνεις εκεί ότι κάνουν και οι υπόλοιποι συνάδελφοι που υπηρετούν στο σχολείο.
Πρακτικά βέβαια, δεν πρόκειται ούτε να σε βάλουν σε τάξη ούτε να κάνεις εξετάσεις, αφού δεν δίδαξες κανένα μάθημα εκεί, αλλά θα πρέπει να παρουσιάζεσαι μέχρι να αρχίσουν οι θερινές διακοπές για την Βθμια.
Δεν έχω οργανική, είμαι στη διάθεση του Πύσδε, απλά τοποθετήθηκα φέτος στο συγκεκριμμένο γυμνάσιο και στη συνέχεια διατέθηκα ολικά χωρίς αίτησή μου στην α/θμια της περιοχής. Απλά τελικά διαπίστωσα ότι ήξερα περισσότερα για το θέμα και από τους υπαλλήλους στην α/θμια της περιοχής και από τον αν. δ/ντη της...ούτε για το ωράριο ήξεραν, ούτε τι γίνεται με τις διαθέσεις...το χάος λέμε...Πάντως πρέπει να ενημερωνόμαστε ατομικά όσο μπορούμε, γιατί από αυτά που έχω δει τα τελευταία χρόνια... :o

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 08:06:01 μμ »
Θα παρουσιάζεσαι σε αυτό το γυμνάσιο λοιπόν, που φέτος λειτουργεί σαν να ήταν η οργανική σου.

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 10:45:34 μμ »
Καλησπέρα ... Δηλαδή Καλό ξήμερωμα!
Σου απαντώ σύμφωνα με  προσωπική μου εμπειρία στο θέμα σε συνδυασμό με τους νόμους που διέπουν
αυτά τη ζητήματα:

1. ΝΑΙ, χωρίς καμία αμφισβήτηση.
2. ΝΑΙ, χωρίς καμία αμφισβήτηση.
3. ΝΑΙ, αρκεί οι ώρες που θα διδάσκεις καθε μέρα να μην επεκτείνονται εκτός 6ωρου.
    Να εργάζεσαι δηλαδή καθημερινά 8-2 ή 9-3 ή 10-4.
4. ΝΑΙ, με την προυπόθεση ότι στην περιοχή υπάρχει συνάδελφος της ίδιας ειδικότητας που διδάσκει με
    μειωμένο ωράριο.  Διαφορετικά θα αναγκαστεις  να δεχτείς τις υπερωρίες (υπάρχει σχετική διάταξη).
5. ΝΑΙ, όμως συνήθως οι διευθυντες (Γυμνασίων) είναι ελαστικόι στις περιπτώσεις αυτές και δεν απαιτουν
    καθημερινή παρουσία. Εγώ μαλιστα, επειδή επιθυμούσα να επανέλθω στο Γυμνασιό μου (μου είχε λείψει),
    και επειδή η απόφαση διάθεσής μου έγραφε "μέχρι την λήξη των μαθημάτων", μετέβαινα στο Γυμνασιό
    μου στις 15/6, άμέσως μετά την λήξη των μαθημάτων του Δημοτικού.

Καλή χρονιά ευχομαι.
   

Επειδή το θέμα των μορίων με "καίει" πάρα πολύ παραθέτω το απόσπασμα από την περσινή εγκύκλιο μεταθέσεων

************************************************************************************
3.1.3.  Ρύθμιση Μ.Σ.Δ. μονίμων εκπαιδευτικών σε περίπτωση διάθεσης ή απόσπασης για εξαιρετικές υπηρεσιακές ανάγκες ή λόγω υπεραριθμίας
Ο υπολογισμός μονάδων δυσμενών συνθηκών ρυθμίζεται ειδικά, ως ακολούθως, στις περιπτώσεις που εκπαιδευτικοί μετά από διορισμό, μετάθεση ή μετάταξη, αφού τοποθετηθούν (μόνιμα ή προσωρινά) σε θέση σχολείου μιας περιοχής μετάθεσης, καλούνται να μετακινηθούν (αποσπαστούν ή διατεθούν):
•   είτε για λειτουργικούς λόγους των σχολείων (εξαιρετικές υπηρεσιακές ανάγκες),
•   είτε λόγω πλεονάσματος ή υπεραριθμίας που δημιουργούνται και επομένως αδυναμίας συμπλήρωσης του υποχρεωτικού ωραρίου τους.
α) Εάν αποσπώνται ή διατίθενται ως πλεονάζον προσωπικό, σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 3 του άρθρου 31 του Ν. 3848/2010 (ΦΕΚ 71/19-5-2010 τ. Α΄), «ως μονάδες μετάθεσης υπολογίζονται οι μονάδες της οργανικής θέσης του εκπαιδευτικού, εφόσον δεν υπολείπονται».
β) Εάν διατέθηκαν σε σχολεία άλλης περιοχής αρμοδιότητας του ίδιου ΠΥΣΔΕ από αυτή που ανήκαν οργανικά για εξαιρετικές υπηρεσιακές ανάγκες, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 16 κεφ. Γ΄ παρ. 1 και 2 του Ν. 1566/85 (ΦΕΚ 167 Α΄) και του άρθρου 14 του ίδιου νόμου σε συνδυασμό το άρθρο 18 παρ. 6  της Υ.Α. Φ.353.1/324/105657/Δ1/8-10-2002 (Φ.Ε.Κ. 1340 τ. Β/16-10-2002), λαμβάνουν τις μονάδες μετάθεσης για δυσμενείς συνθήκες που αντιστοιχούν στη σχολική μονάδα της διάθεσης, εκτός αν οι μονάδες συνθηκών διαβίωσης μετάθεσης για δυσμενείς συνθήκες της οργανικής τους θέσης είναι περισσότερες οπότε και λαμβάνουν αυτές. 
γ) Εάν διατέθηκαν για μερικές ημέρες ως υπεράριθμοι σε σχολικές μονάδες άλλης περιοχής αρμοδιότητας του ίδιου ΠΥΣΔΕ για τη συμπλήρωση του υποχρεωτικού τους ωραρίου διδασκαλίας, σύμφωνα με το άρθρο 14 § 14 του ν.1566/1985 σε συνδυασμό το άρθρο 18 παρ. 4 της Υ.Α. Φ.353.1/324/105657/Δ1/8-10-2002 (Φ.Ε.Κ. 1340 τ. Β/16-10-2002),
•   όταν οι μονάδες δυσμενών συνθηκών διαβίωσης της οργανικής τους θέσης είναι περισσότερες από αυτές της διάθεσης, ακολουθείται ο προηγούμενος (3.1.3.α) υπολογισμός και
•   όταν οι μονάδες δυσμενών συνθηκών διαβίωσης της οργανικής τους θέσης είναι λιγότερες, τότε θα ακολουθείται ο αναλογικός υπολογισμός με βάση την εβδομάδα των πέντε (5) ημερών.
δ) Εάν αποσπώνται ή διατίθενται χωρίς αίτησή τους για υπηρεσιακές ανάγκες εξ ολοκλήρου από σχολείο σε σχολείο της ίδιας περιοχής μετάθεσης ή και για συμπλήρωση του υποχρεωτικού τους ωραρίου, σύμφωνα με το άρθρο 21 παρ, 5 του ν.3475/2006 (ΦΕΚ 146 τ. Α’/ 13-7-2006) και το άρθρο 18 παρ. 5 της Φ.353.1/324/105657/Δ1/8-10- 2002 (Φ.Ε.Κ. 1340 τ. Β/16-10-2002), ακολουθείται η ανωτέρω ρύθμιση (3.1.3 β).
ε) Εάν διατίθενται ολικά ή για συμπλήρωση ωραρίου σε σχολεία Α/θμιας Εκπαίδευσης λαμβάνουν τις ΜΣΔ της πλησιέστερης σχολικής μονάδας Δ.Ε.
***************************************************************************************

Σύμφωνα με το ε) τελικά κάποιος που διατίθεται από την Β/θμια στην Α/θμια τι μόρια παίρνει? Σίγουρα τα περισσότερα? Παίζει ρόλο αν γίνεται με αίτησή του?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος kambuli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 09:15:13 πμ »
Συνάδελφοι καλη μερα και απο μενα. Εχω και εγω μια απορια. Ειμαι ΠΕ 07 διορισμενη με οργανικη στην Ββαθμια και εκανα αιτηση για  συμπληρωση ωραριο στη Αβαθμια  - μου λειπουν 11 ωρες. Ειδα στον πινακα οτι έχουν ήδη τοποθετηθεί οι  " στη διαθεση και οι υπεράριθμοι", και ας εχουν πολυ λιγοτερα μορια απο μενα.
1. Δεν θεωρουμε και εγω υπεράριθμη αφου δεν συμπληρωνω ωραριο στο σχολειο μου;
2. Δεν μπορω να καταλαβω με ποια σειρα τοποθετουμαστε τελικα.
3. Μου ειπαν στο γραφειο οτι δεν μετρανε τα μορια εντοπιοτητας, γιατι οχι;
4. Ποια ειναι η  διαφορα μεταξυ "υπεράριθμον" και "πλεοναζον";

Ελπιζω καποιος μπορει να με βοηθήσει ;)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 09:27:38 πμ »
Συνάδελφοι καλη μερα και απο μενα. Εχω και εγω μια απορια. Ειμαι ΠΕ 07 διορισμενη με οργανικη στην Ββαθμια και εκανα αιτηση για  συμπληρωση ωραριο στη Αβαθμια  - μου λειπουν 11 ωρες. Ειδα στον πινακα οτι έχουν ήδη τοποθετηθεί οι  " στη διαθεση και οι υπεράριθμοι", και ας εχουν πολυ λιγοτερα μορια απο μενα.
1. Δεν θεωρουμε και εγω υπεράριθμη αφου δεν συμπληρωνω ωραριο στο σχολειο μου;
2. Δεν μπορω να καταλαβω με ποια σειρα τοποθετουμαστε τελικα.
3. Μου ειπαν στο γραφειο οτι δεν μετρανε τα μορια εντοπιοτητας, γιατι οχι;
4. Ποια ειναι η  διαφορα μεταξυ "υπεράριθμον" και "πλεοναζον";

Ελπιζω καποιος μπορει να με βοηθήσει ;)

Συναφέλφισσα, δεν ξέρω να σου απαντήσω σ'αυτά που μας ρωτάς. Ωστόσο, όλες αυτές τις μέρες μου έχει δημιουργηθεί μια άλλη απορία..Όλοι αυτοί οι
συνάδελφοι που τους "περίσσευαν" ώρες τι ακριβώς έκαναν τα προηγούμενα χρόνια εκείνες τις ώρες?Γραφειοκρατία?

Αποσυνδεδεμένος kambuli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 09:45:53 πμ »
Εγω μπορω μονο να απαντησω για μενα. Πηγα περυσι σε τεσσερα σχολεια, 2 γυμνασια και 2 δημοτικα :P. Πρεπει και να υπολογιστει ο δρομος μεταξυ των σχολειων. Και οι προγραμματιστες !Βεβαιως υπαρχουν συναδλεφοι μου δεν το κανανε. Αλλα ποιος ειμαι εγω να κρινω; ;)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Β/βάθμιας στην Α/βάθμια
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 09:50:17 πμ »
Εγω μπορω μονο να απαντησω για μενα. Πηγα περυσι σε τεσσερα σχολεια, 2 γυμνασια και 2 δημοτικα :P. Πρεπει και να υπολογιστει ο δρομος μεταξυ των σχολειων. Και οι προγραμματιστες !Βεβαιως υπαρχουν συναδλεφοι μου δεν το κανανε. Αλλα ποιος ειμαι εγω να κρινω; ;)

Με κάλυψες πλήρως  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 367
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.