*

Αποστολέας Θέμα: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 69596 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #280 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 03:28:59 μμ »
Καλησπέρα σας αγαπητοί συνάδελφοι,

Θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος πληροφορικάριος ποιες ώρες λειτουργεί το ολοήμερο δημοτικό σχολείο. Κάποιος γνωστός μου έχει αναλάβει 12 ώρες σε ολοήμερο και 4 σε ΠΔΣ. Μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται αυτό αφού μπορούμε να αναλάβουμε οι ωρομίσθιοι μέχρι και 11 ώρες;
Τα μαθήματα της Πληροφορικής πόσες ώρες γίνονται την ημέρα στο ολοήμερο;

Σας ευχαριστώ.


Το ολοήμερο λειτουργεί από τις 12.35 μέχρι τις 16.15. Είναι 4 ώρες τη μέρα. Όταν σε προσλάβουν κανονίζεις με τους υπεύθυνους του ολοήμερου ποιες μέρες και ώρες θα πηγαίνεις για μάθημα.
Μπορούμε να πάρουμε έως 12 ώρες σε ολοήμερα και άλλες 9 σε Δευτεροβάθμια. Σϋνολο δηλαδή μέχρι 21 ώρες!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:48:26 »

Αποσυνδεδεμένος tsixlas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #281 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 03:51:06 μμ »
Η κατάσταση είναι κάτι παραπάνω απο κυριλέ στο καινούργιο σχολείο που μου έλαχε...

Ο περσινός πληροφορικός ήταν πολύ οργανωμένος με τα ramkid. Σε όλους τους υπολογιστές είναι άριστα περασμένα και αρχειοθετημένα. Πρέπει να διαθέτει το κατάστημα όλη την συλλογή μέχρι τον Ιούνιο του 2008.

Μιλάμε για καμμια 35 τεμάχια....

Τα παιδιά περνάνε καλά απο οτι φαίνεται εδω πέρα. Και θα συνεχίσουν να περνούν....  8)


Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #282 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 04:12:42 μμ »
εσεις που δουλευετε στην Δ Θεσνικης μπορειτε να μου πειτε ποσα ατομα ακομη θα παρουν και ποιες περιοχες ειναι διαθεσιμες?
ευχαριστω


Αποσυνδεδεμένος FleXcan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #283 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 04:32:52 μμ »

Με κάλεσαν KAI σήμερα στις 2 το μεσημέρι περίπου από Δ' Αθηνών και αρνήθικα. (γύρω στο 260 είμαι). Αυτή μάλιστα στο τηλέφωνο μου την ψιλο-είπαι κιόλας όταν αρνήθικα.
Μου λέει δεν φτάνει που παραπονιέστε ότι δεν σας καλούνε νωρίς είστε και
'περι ορέξεως κολοκυθόπιττα'  οι περισσότεροι. Με την έννοια ας πούμε ότι αρνούμαστε κιόλας για να πάμε εκεί που θέλουμε! Αυτή φαίνεται θα είχε βαρεθεί από το πρωί να παίρνει τηλέφωνα και ξέσπασε....
Θα μπορούσα κάλιστα να της ανταπαντήσω κατάλληλα για το μισθό που παίρνει και τη δουλειά που κάνει αλλά δεν ήθελα να δώσω συνέχεια....
Τι να πεί κανείς πια....ήμαρτον!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:48:26 »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #284 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 04:35:35 μμ »
Η κατάσταση είναι κάτι παραπάνω απο κυριλέ στο καινούργιο σχολείο που μου έλαχε...

Ο περσινός πληροφορικός ήταν πολύ οργανωμένος με τα ramkid. Σε όλους τους υπολογιστές είναι άριστα περασμένα και αρχειοθετημένα. Πρέπει να διαθέτει το κατάστημα όλη την συλλογή μέχρι τον Ιούνιο του 2008.

Μιλάμε για καμμια 35 τεμάχια....

Τα παιδιά περνάνε καλά απο οτι φαίνεται εδω πέρα. Και θα συνεχίσουν να περνούν....  8)

 ;D ;D ;D Κάπως έτσι θα βρουν και μενα το δικό μου περυσινό σχολείο.. ;D Φέτος να δούμε πως τα ξαναπερνάμε πάλι..


Αποσυνδεδεμένος Dasoponos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #285 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 04:44:33 μμ »
Γεια χαρά σε όλους, εγώ είμαι πτυχιούχος ΤΕΙ Δασοπονίας ΠΕ 18.16, είδα ότι έχω δικαίωμα να διδάξω στα ΕΠΑΛ μαθήματα που έχουν σχέση με Αρχιτεκτινική Τοπίου και Περιβάλλοντος.Δήλωσα αναπληρωτής  και ωρομίσθιος αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ για να μαζέψω κανα μόριο .Βλέπω στους Πίνακες άτομα με 0,48 μόρια να διορίζονται χωρίς καν να είναι σε κάποια ειδική κατηγορία,χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση.Πόσο βύσμα πρέπει να έχεις σ ΄αυτή τη χώρα??? Έλεος!!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #286 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 04:46:40 μμ »

Με κάλεσαν KAI σήμερα στις 2 το μεσημέρι περίπου από Δ' Αθηνών και αρνήθικα. (γύρω στο 260 είμαι). Αυτή μάλιστα στο τηλέφωνο μου την ψιλο-είπαι κιόλας όταν αρνήθικα.
Μου λέει δεν φτάνει που παραπονιέστε ότι δεν σας καλούνε νωρίς είστε και
'περι ορέξεως κολοκυθόπιττα'  οι περισσότεροι. Με την έννοια ας πούμε ότι αρνούμαστε κιόλας για να πάμε εκεί που θέλουμε! Αυτή φαίνεται θα είχε βαρεθεί από το πρωί να παίρνει τηλέφωνα και ξέσπασε....
Θα μπορούσα κάλιστα να της ανταπαντήσω κατάλληλα για το μισθό που παίρνει και τη δουλειά που κάνει αλλά δεν ήθελα να δώσω συνέχεια....
Τι να πεί κανείς πια....ήμαρτον!

Καλά κάνουμε και αρνούμαστε!Δικαίωμα μας δεν είναι?Αν και γω είμαι της άποψης (τουλάχιστον για τα ολοήμερα) ότι αν δεν έχεις σκοπό να πας σε ένα μέρος μην το δηλώνεις καθόλου και βάλε εξαρχής μόνο την πόλη σου..Όχι τίποτα άλλο αλλά γιατί να μπαίνεις στη διαδιακασία και στη σκέψη του μήπως και να πάω αφού στο τέλος δε θα πας..

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #287 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 04:48:46 μμ »
Γεια χαρά σε όλους, εγώ είμαι πτυχιούχος ΤΕΙ Δασοπονίας ΠΕ 18.16, είδα ότι έχω δικαίωμα να διδάξω στα ΕΠΑΛ μαθήματα που έχουν σχέση με Αρχιτεκτινική Τοπίου και Περιβάλλοντος.Δήλωσα αναπληρωτής  και ωρομίσθιος αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ για να μαζέψω κανα μόριο .Βλέπω στους Πίνακες άτομα με 0,48 μόρια να διορίζονται χωρίς καν να είναι σε κάποια ειδική κατηγορία,χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση.Πόσο βύσμα πρέπει να έχεις σ ΄αυτή τη χώρα??? Έλεος!!

1η φορά έκανες αίτηση? Μήπως αυτά τα άτομα με 0.48 μόρια που είπες πέρασαν μέσω ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος Dasoponos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #288 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 05:00:41 μμ »
Ούτε ΑΣΕΠ δεν είχαν, στους Πίνακες Διορισμών τα έχει αναλυτικά.
Εγώ δεύτερη φορά είναι που έκανα αίτηση, έτσι είναι όλοι με την σειρά.( Την υποτιθέμενη σειρά αν όλα λειτουργούσαν αξιοκρατικά )

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #289 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 05:19:13 μμ »
Ούτε ΑΣΕΠ δεν είχαν, στους Πίνακες Διορισμών τα έχει αναλυτικά.
Εγώ δεύτερη φορά είναι που έκανα αίτηση, έτσι είναι όλοι με την σειρά.( Την υποτιθέμενη σειρά αν όλα λειτουργούσαν αξιοκρατικά )

Γάμησετά πολύ βύσμα παντού και συνεχώς...Μα μιλάμε για πάρα πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #290 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 05:59:15 μμ »
Καλησπέρα σας αγαπητοί συνάδελφοι,

Θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος πληροφορικάριος ποιες ώρες λειτουργεί το ολοήμερο δημοτικό σχολείο. Κάποιος γνωστός μου έχει αναλάβει 12 ώρες σε ολοήμερο και 4 σε ΠΔΣ. Μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται αυτό αφού μπορούμε να αναλάβουμε οι ωρομίσθιοι μέχρι και 11 ώρες;
Τα μαθήματα της Πληροφορικής πόσες ώρες γίνονται την ημέρα στο ολοήμερο;

Σας ευχαριστώ.


Το ολοήμερο λειτουργεί από τις 12.35 μέχρι τις 16.15. Είναι 4 ώρες τη μέρα. Όταν σε προσλάβουν κανονίζεις με τους υπεύθυνους του ολοήμερου ποιες μέρες και ώρες θα πηγαίνεις για μάθημα.
Μπορούμε να πάρουμε έως 12 ώρες σε ολοήμερα και άλλες 9 σε Δευτεροβάθμια. Σϋνολο δηλαδή μέχρι 21 ώρες!

Μπορούμε να πάρουμε 12 στην Α/θμια και 11 στην Δ/θμια. Καρατσεκκαρισμένο!!!

εσεις που δουλευετε στην Δ Θεσνικης μπορειτε να μου πειτε ποσα ατομα ακομη θα παρουν και ποιες περιοχες ειναι διαθεσιμες?
ευχαριστω


Δεν νομίζω ότι μπορεί να ξέρουν τόν αριθμό των ατόμων που υπολείπονται. Αυτοί πήγαν πλέον και δεν τοιυς νοιάζει. Μάλλον θα πρέπει να ρωτήσεις στην Α/θμια τι κενά έχουν
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #291 στις: Οκτώβριος 02, 2008, 06:05:54 μμ »
Γεια χαρά σε όλους, εγώ είμαι πτυχιούχος ΤΕΙ Δασοπονίας ΠΕ 18.16, είδα ότι έχω δικαίωμα να διδάξω στα ΕΠΑΛ μαθήματα που έχουν σχέση με Αρχιτεκτινική Τοπίου και Περιβάλλοντος.Δήλωσα αναπληρωτής  και ωρομίσθιος αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ για να μαζέψω κανα μόριο .Βλέπω στους Πίνακες άτομα με 0,48 μόρια να διορίζονται χωρίς καν να είναι σε κάποια ειδική κατηγορία,χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση.Πόσο βύσμα πρέπει να έχεις σ ΄αυτή τη χώρα??? Έλεος!!

Φίλε μου, θα με επιτρέψεις να διαφωνήσω όσον αφορά το βύσμα στο διορισμό. Κάτι θα σου ξεφεύγει... Δεν είναι λογικό. Άσε που διορισμούς στον κλάδο σας έχουν να κάνουν εδώ και 2 χρόνια, όπως σε όλες τις τεχνικές ειδικότητες.

Όσον αφορά τον τρόπο απόκτησης μορίων, θα συμφωνήσω ότι ενδεχομένως να έβαλαν βύσμα και να πήραν κάποιες ώρες πρόσθετης. Έτσι λογικά απέκτησαν και προϋπηρεσία αφού στον κλάδο σας δεν καλούν και πολλά άτομα.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος taba-co

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #292 στις: Οκτώβριος 05, 2008, 11:33:51 μμ »
Συνάδελφε jetry με καλέσανε στην Έδεσσα.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων
« Απάντηση #293 στις: Οκτώβριος 06, 2008, 09:45:31 πμ »
Καλή εβδομάδα σε όλους.
Έχουμε εξελίξεις (πίνακας: ολοήμερα, Νέες Τεχν. Κεντρ. Μακεδ.).
Καλέσανε από Δυτ. Θεσσαλονίκη γύρω στο 190
Στην Αν. Θεσσαλονίκη δεν καλούν άλλους προς το παρόν,  γύρω στο 110 είναι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 461
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.