*

Αποστολέας Θέμα: Τρίτεκνοι εκπαιδευτικοί  (Αναγνώστηκε 31467 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γυμναστης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Τρίτεκνοι εκπαιδευτικοί
« στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 06:31:44 μμ »
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ Σ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ(ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ -ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥ) Η ΔΙΧΩΣ.

ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΟΥ.

ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ 500 ΠΕΡΙΠΟΥ.

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2008, 11:24:26 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:05:32 »

Αποσυνδεδεμένος eve elf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε70
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 06:51:01 μμ »
δάσκαλοι καμιά εικοσαριά το πολύ
"δύο πράγματα είναι άπειρα. το σύμπαν και η ανθρώπινη βλάκεια. και για το πρώτο διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις" (’λμπερτ Αϊνστάιν)

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 06:56:03 μμ »
δεν ειναι δυσκολο. κανε ταξινομηση στους πινακες ως προς τριτεκνους και θα τους βρεις ολους.

Αποσυνδεδεμένος babis35

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 07:18:46 μμ »
Λάθος κάνεις για τους γυμναστές!!!
Δεν είναι 500

Είναι 8000 οι τρίτεκνοι γυμναστές... από το πολύ φούσκωμα θα σκάσετε.....
Δεν μας παρατάτε που βάζετε τα παιδιά σας μπροστά για να πιάσετε δουλειά.....
Να ντρέπεστε ρε.... να πάρετε επιδόματα όχι θέσεις  με το έτσι θέλω... >:( >:( >:(
ουστ μπουστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2008, 07:25:38 μμ από babis35 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:05:32 »

Αποσυνδεδεμένος Γυμναστης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 07:37:00 μμ »
Η φρασεολογια της απαντησης σου ,κατ αρχην, δεν αρμοζει σε εκπαιδευτικο και το παραβλεπω.

Σε καμια περιπτωση,μιλωντας προσωπικα,δεν εκανα 3 παιδια για να παρω επιδοματα της πεινας ή για να διοριστω.

Αλλωστε μαλλον δεν εισαι γονεας για να γνωριζεις το κοστος ανατροφης.

Σου λεω λοιπον οτι μας δινουν 350 Euro το διμηνο.

Μιλαμε δηλαδη για τεραστια βοηθεια.

Αλλα εθεσα το θεμα για να μαθω για τι αριθμο μιλαμε που αναγκαζει την παρουσα κυβερνηση να αιρει τις προεκλογικες δεσμευσεις της και να μας παει απο βαθος πρωτης σε δευτερης 4ετιας.

Στα 40 μου δεν εχω αναγκη τα 1300-1500 το μηνα γιατι εχω δουλεψει πολυ γι αυτο και ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ τα καταφερα να εχω μια πολυ ανετη ζωη.


Αποσυνδεδεμένος babis35

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 08:19:31 μμ »
Μπράβο σου....’ξιος άξιος!!!!

χειροκροτείστε όλοι στο φόρουμ την εργατιά.....που απλώς για hobby και στατιστικούς λόγους θέτει ερωτήματα....

έτσι για να περνάει η ώρα βρε αδερφέ μιας και δεν έχει ανάγκη τα 1300-1500 ευρούλια.

Αφού λοιπόν δεν έχεις ανάγκη τα ευρώπουλα εγώ θα χτυπήσω φιλικά στην πλάτη προτρέποντάς σε να κάνεις ακόμη ένα παιδί για να διοριστείς στο δημόσιο ως πολύτεκνος μιας και μόνο εκείνα τα χρήματα ΝΑΙ ΝΑΙ αυτά που δεν έχεις ανάγκη θα είναι αρκετά για το επόμενο παιδί σου....


Κοίταξε μόνο να μην είστε ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΚΛΕΙΨΗΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ (4 ΠΑΙΔΙΑ) ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ 4.....

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 08:31:37 μμ »
Η φρασεολογια της απαντησης σου ,κατ αρχην, δεν αρμοζει σε εκπαιδευτικο και το παραβλεπω.

Σε καμια περιπτωση,μιλωντας προσωπικα,δεν εκανα 3 παιδια για να παρω επιδοματα της πεινας ή για να διοριστω.

Αλλωστε μαλλον δεν εισαι γονεας για να γνωριζεις το κοστος ανατροφης.

Σου λεω λοιπον οτι μας δινουν 350 Euro το διμηνο.

Μιλαμε δηλαδη για τεραστια βοηθεια.

Αλλα εθεσα το θεμα για να μαθω για τι αριθμο μιλαμε που αναγκαζει την παρουσα κυβερνηση να αιρει τις προεκλογικες δεσμευσεις της και να μας παει απο βαθος πρωτης σε δευτερης 4ετιας.

Στα 40 μου δεν εχω αναγκη τα 1300-1500 το μηνα γιατι εχω δουλεψει πολυ γι αυτο και ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ τα καταφερα να εχω μια πολυ ανετη ζωη.


Λυπάμαι που αναγκάζομαι να παρέμβω για ενα θέμα που θεωρώ οτι αποτελεί ντροπή για όλους μας. Πρώτα για τους ίδιους τους τρίτεκνους που -υποβοηθούμενοι απο την ψηφοθηρικής "ηθικής" προνομιακή αντιμετώπισή τους απο την Πολιτεία σε σχέση με τους υπόλοιπους μή τρίτεκνους συναδέλφους τους- απαιτούν τον διορισμό ακόμα και όταν καταλαμβάνουν θέσεις στη Δημόσια Εκπαίδευση που στερούνται άλλοι με περισσότερα μόρια, "εξαργυρώνοντας" επι της ουσίας τα παιδιά τους και κατά δεύτερον για τους μή τρίτεκνους (μεταξύ των οποίων και ο γράφων) που ανεχόμαστε να θεωρείται ηθικόν επειδή κατέστη νόμιμον -για να χρησιμοποιήσω επίκαιρη φράση- το πρωτοφανές και γιαυτές ακόμη τις χώρες του Τρίτου Κόσμου να επιδοτείται η τρίτεκνη οικογένεια σε είδος!!! Αντί να απαιτήσουμε όλοι μαζί απο την εκάστοτε Πολιτεία να βρεί τρόπο (και μην μου πείτε οτι δεν μπορεί) να χορηγήσει αξιοπρεπή και γενναιόδωρα επιδόματα στις όποιες τέλος πάντων (τρίτεκνες-πολύτεκνες) οικογένειες χρήζουν στήριξης, ξεδιάντροπα ανεχόμαστε όλοι το απίστευτο κι όμως ελληνικό, να αποτελεί η ...καρπερότητα αμάχητο κριτήριο για το διορισμό επιστημόνων!!! Επιτέλους, ας δοθεί στην τρίτεκνη μητέρα μισθός εκπαιδευτικού με τη μορφή επιδόματος! Γιατί πρέπει να βλέπω εγω και πολλοί άλλοι το λογισμικό σύστημα του ΥΠΕΠΘ να με/μας προσπερνάει ψάχνοντας απεγνωσμένα να ικανοποιήσει την ούτως ή άλλως σκανδαλώδη ποσόστωση του 20%; Ας μην ξεχάσω βέβαια και το ρόλο των περισσότερων δημοσιογράφων που με κάθε ευκαιρία υπερθεματίζουν σε σχέση με τους λογής λογής πολιτικάντηδες για τα "δικαιώματα" των τρίτεκνων! Έλεος πιά! Έχουμε και εμείς οι υπόλοιποι δικαιώματα! Το σύνθημα "δεν μας αρκούν τα επιδόματα, θέλουμε διορισμούς" που ξεστομίζουν ανερυθρίαστα οι επικεφαλής των οργανώσεων των τριτέκνων πρέπει να καταγγελθεί απ'όλους μας! Δεν έχω τίποτε προσωπικό με κανέναν τρίτεκνο (ή και πολύτεκνο) συνάδελφο, αλλά μέχρι εδώ! Θέλω κι εγω να φτιάξω τη ζωή μου, θέλω κι εγω εργασιακή αποκατάσταση.
Θεόδωρος Δ., 39 ετών και επι 6 χρόνια ωρομίσθιος φιλόλογος

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 08:36:22 μμ »
Τι θα πει ανερυθρίαστα? ???


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 08:40:10 μμ »
Χωρίς να κοκκινιζουν και τουτέστιν χωρίς να ντρέπονται, αφού το κοκκίνισμα στα μάγουλα είναι ένδειξη ντροπής βρε Αγαπούλα...
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 08:48:28 μμ »
Η φρασεολογια της απαντησης σου ,κατ αρχην, δεν αρμοζει σε εκπαιδευτικο και το παραβλεπω.

Σε καμια περιπτωση,μιλωντας προσωπικα,δεν εκανα 3 παιδια για να παρω επιδοματα της πεινας ή για να διοριστω.

Αλλωστε μαλλον δεν εισαι γονεας για να γνωριζεις το κοστος ανατροφης.

Σου λεω λοιπον οτι μας δινουν 350 Euro το διμηνο.

Μιλαμε δηλαδη για τεραστια βοηθεια.

Αλλα εθεσα το θεμα για να μαθω για τι αριθμο μιλαμε που αναγκαζει την παρουσα κυβερνηση να αιρει τις προεκλογικες δεσμευσεις της και να μας παει απο βαθος πρωτης σε δευτερης 4ετιας.

Στα 40 μου δεν εχω αναγκη τα 1300-1500 το μηνα γιατι εχω δουλεψει πολυ γι αυτο και ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ τα καταφερα να εχω μια πολυ ανετη ζωη.


Λυπάμαι που αναγκάζομαι να παρέμβω για ενα θέμα που θεωρώ οτι αποτελεί ντροπή για όλους μας. Πρώτα για τους ίδιους τους τρίτεκνους που -υποβοηθούμενοι απο την ψηφοθηρικής "ηθικής" προνομιακή αντιμετώπισή τους απο την Πολιτεία σε σχέση με τους υπόλοιπους μή τρίτεκνους συναδέλφους τους- απαιτούν τον διορισμό ακόμα και όταν καταλαμβάνουν θέσεις στη Δημόσια Εκπαίδευση που στερούνται άλλοι με περισσότερα μόρια, "εξαργυρώνοντας" επι της ουσίας τα παιδιά τους και κατά δεύτερον για τους μή τρίτεκνους (μεταξύ των οποίων και ο γράφων) που ανεχόμαστε να θεωρείται ηθικόν επειδή κατέστη νόμιμον -για να χρησιμοποιήσω επίκαιρη φράση- το πρωτοφανές και γιαυτές ακόμη τις χώρες του Τρίτου Κόσμου να επιδοτείται η τρίτεκνη οικογένεια σε είδος!!! Αντί να απαιτήσουμε όλοι μαζί απο την εκάστοτε Πολιτεία να βρεί τρόπο (και μην μου πείτε οτι δεν μπορεί) να χορηγήσει αξιοπρεπή και γενναιόδωρα επιδόματα στις όποιες τέλος πάντων (τρίτεκνες-πολύτεκνες) οικογένειες χρήζουν στήριξης, ξεδιάντροπα ανεχόμαστε όλοι το απίστευτο κι όμως ελληνικό, να αποτελεί η ...καρπερότητα αμάχητο κριτήριο για το διορισμό επιστημόνων!!! Επιτέλους, ας δοθεί στην τρίτεκνη μητέρα μισθός εκπαιδευτικού με τη μορφή επιδόματος! Γιατί πρέπει να βλέπω εγω και πολλοί άλλοι το λογισμικό σύστημα του ΥΠΕΠΘ να με/μας προσπερνάει ψάχνοντας απεγνωσμένα να ικανοποιήσει την ούτως ή άλλως σκανδαλώδη ποσόστωση του 20%; Ας μην ξεχάσω βέβαια και το ρόλο των περισσότερων δημοσιογράφων που με κάθε ευκαιρία υπερθεματίζουν σε σχέση με τους λογής λογής πολιτικάντηδες για τα "δικαιώματα" των τρίτεκνων! Έλεος πιά! Έχουμε και εμείς οι υπόλοιποι δικαιώματα! Το σύνθημα "δεν μας αρκούν τα επιδόματα, θέλουμε διορισμούς" που ξεστομίζουν ανερυθρίαστα οι επικεφαλής των οργανώσεων των τριτέκνων πρέπει να καταγγελθεί απ'όλους μας! Δεν έχω τίποτε προσωπικό με κανέναν τρίτεκνο (ή και πολύτεκνο) συνάδελφο, αλλά μέχρι εδώ! Θέλω κι εγω να φτιάξω τη ζωή μου, θέλω κι εγω εργασιακή αποκατάσταση.
Θεόδωρος Δ., 39 ετών και επι 6 χρόνια ωρομίσθιος φιλόλογος

Συμφωνω και επαυξανω! Ευγε!Βαρεθηκαμε πια εμεις να κρινομαστε και αλλοι να μας προσπερνανε, προβαλλοντας τα προβληματα μιας τριτεκνης οικογενειας. Ολοι εχουν προβληματα και καποιοι, ισως, και σοβαροτερα. Αλλα που να βρουν το δικιο τους μεσα σε αυτο το θεατρο του παραλογου;

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 08:52:12 μμ »
Χωρίς να κοκκινιζουν και τουτέστιν χωρίς να ντρέπονται, αφού το κοκκίνισμα στα μάγουλα είναι ένδειξη ντροπής βρε Αγαπούλα...

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά ήθελα να σιγουρευτώ.
Πάντως εμένα μου φάνηκε πολύ δύσκολο το κείμενο.

Και συμφωνώ με την Εύα.
Καλύτερα να μην αρχίσουμε να μετράμε τι προβλήματα έχει η κάθε οικογένεια και τι αντιμετωπίζει ο κάθε ένας.

Αν και μου φαίνεται ότι δεν ήταν στις προθέσεις του Γυμναστή να υπερασπιστεί τους n-τεκνους.
Μάλλον βρίκαμε την ευκαιρία να πούμε τον καημό μας.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος Γυμναστης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 09:02:33 μμ »
Το ερωτημα μου ηταν αυτο και ΜΟΝΟ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ Σ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ(ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ -ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥ) Η ΔΙΧΩΣ.

ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΟΥ.

ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ 500 ΠΕΡΙΠΟΥ.

Μαλλον καποιοι εβγαλαν απωθημενα τους.


 

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 14, 2008, 10:47:17 μμ »
δεν καταλαβαινω γιατι τα βαζετε με τους τριτεκνους.παει η πολιτεια να κανει και κατι πιο προχωρημενο και οποιον δεν τον συμφερει το κατηγορει;ζητηστε γενικως διορισμους συμφωνα με τις αναγκες και αστε τις κοινωνικες ομαδες απ εξω. μου θυμιζει το 98 που μαλωναν ασεπιτες με αναπληρωτες λες και φταιγανε οι εκπαιδευτικοι για τις αλλαγες

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 15, 2008, 07:27:53 μμ »

Λυπάμαι που αναγκάζομαι να παρέμβω για ενα θέμα που θεωρώ οτι αποτελεί ντροπή για όλους μας. Πρώτα για τους ίδιους τους τρίτεκνους που -υποβοηθούμενοι απο την ψηφοθηρικής "ηθικής" προνομιακή αντιμετώπισή τους απο την Πολιτεία σε σχέση με τους υπόλοιπους μή τρίτεκνους συναδέλφους τους- απαιτούν τον διορισμό ακόμα και όταν καταλαμβάνουν θέσεις στη Δημόσια Εκπαίδευση που στερούνται άλλοι με περισσότερα μόρια, "εξαργυρώνοντας" επι της ουσίας τα παιδιά τους και κατά δεύτερον για τους μή τρίτεκνους (μεταξύ των οποίων και ο γράφων) που ανεχόμαστε να θεωρείται ηθικόν επειδή κατέστη νόμιμον -για να χρησιμοποιήσω επίκαιρη φράση- το πρωτοφανές και γιαυτές ακόμη τις χώρες του Τρίτου Κόσμου να επιδοτείται η τρίτεκνη οικογένεια σε είδος!!! Αντί να απαιτήσουμε όλοι μαζί απο την εκάστοτε Πολιτεία να βρεί τρόπο (και μην μου πείτε οτι δεν μπορεί) να χορηγήσει αξιοπρεπή και γενναιόδωρα επιδόματα στις όποιες τέλος πάντων (τρίτεκνες-πολύτεκνες) οικογένειες χρήζουν στήριξης, ξεδιάντροπα ανεχόμαστε όλοι το απίστευτο κι όμως ελληνικό, να αποτελεί η ...καρπερότητα αμάχητο κριτήριο για το διορισμό επιστημόνων!!! Επιτέλους, ας δοθεί στην τρίτεκνη μητέρα μισθός εκπαιδευτικού με τη μορφή επιδόματος! Γιατί πρέπει να βλέπω εγω και πολλοί άλλοι το λογισμικό σύστημα του ΥΠΕΠΘ να με/μας προσπερνάει ψάχνοντας απεγνωσμένα να ικανοποιήσει την ούτως ή άλλως σκανδαλώδη ποσόστωση του 20%; Ας μην ξεχάσω βέβαια και το ρόλο των περισσότερων δημοσιογράφων που με κάθε ευκαιρία υπερθεματίζουν σε σχέση με τους λογής λογής πολιτικάντηδες για τα "δικαιώματα" των τρίτεκνων! Έλεος πιά! Έχουμε και εμείς οι υπόλοιποι δικαιώματα! Το σύνθημα "δεν μας αρκούν τα επιδόματα, θέλουμε διορισμούς" που ξεστομίζουν ανερυθρίαστα οι επικεφαλής των οργανώσεων των τριτέκνων πρέπει να καταγγελθεί απ'όλους μας! Δεν έχω τίποτε προσωπικό με κανέναν τρίτεκνο (ή και πολύτεκνο) συνάδελφο, αλλά μέχρι εδώ! Θέλω κι εγω να φτιάξω τη ζωή μου, θέλω κι εγω εργασιακή αποκατάσταση.
Θεόδωρος Δ., 39 ετών και επι 6 χρόνια ωρομίσθιος φιλόλογος
[/quote]

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μιλήσε και ένας άνθρθωπος σωστά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159832
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.