*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 762135 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Scocco

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #350 στις: Αύγουστος 28, 2010, 06:28:25 μμ »
 Φετος θα αναλαβω πρωτη φορα επιπεδο Proficiency και θελω να μου προτεινετε καποιο καλο βιβλιο για ECPE.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:16:49 »

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #351 στις: Αύγουστος 28, 2010, 06:38:10 μμ »
Φετος θα αναλαβω πρωτη φορα επιπεδο Proficiency και θελω να μου προτεινετε καποιο καλο βιβλιο για ECPE.


   Εγώ που έδωσα για το ecpe το Μάιο διαβάζοντας μόνη μου, έκανα μερικά τεστ από τη σειρά του Andrew Betsis "Succeed in the Michigan ECPE". Το προτίμησα γιατί είναι έκδοση του 2010, προσαρμοσμένη και στις αλλαγές που έγιναν στα προφορικά. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ, γιατί είχε αρκετό λεξιλόγιο, πρότυπα εκθέσεων, cd για listening και γενικά με έβαλε στο κλίμα. Και φυσικά πέρασα. Δε ξέρω να παίζει ρόλο το γεγονός ότι είμαι ενήλικη και διαβάζω πιο συνειδητά, αλλά νομίζω πως η σειρά είναι πολύ καλή. Είχα και κάτι τεστ από ένα βιβλίο με παλιά preliminary tests της Sylvia Kar που μου έδωσε μια φίλη, καλό για επανάληψη κάποιων λέξεων και γραμματοσυντακτικών φαινομένων, όχι όμως για εξάσκηση σε θέματα χρόνου κτλ

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #352 στις: Αύγουστος 28, 2010, 09:46:52 μμ »
Συναδελφοι θα ηθελα την αποψη σας....   ??? ???  φετος θα αναλαβω ενα κοριτσι α'γυμνασιου ( που ειναι επιπεδο Β1) για προετοιμασια για εξετασεις B2...περυσι εκανε το Connect Β1 της Burlington και το New Plus intermediate ( listening-speaking- writing) της MMpublications. Τι μου προτεινετε να χρησιμοποιησω σαν υλικο για Β1+ /Β2 ? Σκεφτομουν την συνεχεια των Connect δηλαδη το B1+ αλλα δεν ειμαι σιγουρη ...θεωρειτε κατι ως πιο καταλληλο ? η μαθητρια ειναι αρκετα καλη οπως εχω ηδη καταλαβει με λιγα προβληματακια στην γραμματικη και δεν υπαρχει πιεση να δωσει μαη του 2011 απαραιτητα αλλα και αργοτερα αν χρειαστει...Προτεινετε μου σειρες βιβλιων που χρησιμοποιειτε και μεινατε ικανοποιημενοι....thanks in advance ! :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #353 στις: Αύγουστος 29, 2010, 03:55:10 μμ »
Γνωρίζει κανείς το Action της Macmillan (γιαι C' class) να μου πει τη γνώμη του?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:16:49 »

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #354 στις: Αύγουστος 29, 2010, 04:00:26 μμ »
Συναδελφοι θα ηθελα την αποψη σας....   ??? ???  φετος θα αναλαβω ενα κοριτσι α'γυμνασιου ( που ειναι επιπεδο Β1) για προετοιμασια για εξετασεις B2...περυσι εκανε το Connect Β1 της Burlington και το New Plus intermediate ( listening-speaking- writing) της MMpublications. Τι μου προτεινετε να χρησιμοποιησω σαν υλικο για Β1+ /Β2 ? Σκεφτομουν την συνεχεια των Connect δηλαδη το B1+ αλλα δεν ειμαι σιγουρη ...θεωρειτε κατι ως πιο καταλληλο ? η μαθητρια ειναι αρκετα καλη οπως εχω ηδη καταλαβει με λιγα προβληματακια στην γραμματικη και δεν υπαρχει πιεση να δωσει μαη του 2011 απαραιτητα αλλα και αργοτερα αν χρειαστει...Προτεινετε μου σειρες βιβλιων που χρησιμοποιειτε και μεινατε ικανοποιημενοι....thanks in advance ! :) :) :)

Το Connect το έχω,μου φαίνεται αρκετά καλό και σκέφτομαι να το δουλέψω,απ' την άλλη έχω δει και το Breakers της Macmillan και το Result της Oxford.Δεν έχω αποφασίσει ακόμα.Δεν έχω εμπειρία από αυτό το επίπεδο,δεν τα έχω δουλέψει,απλά τα κοίταξα καιμου άρεσαν αν θέλεις να τους ρίξεις μια ματιά..Καλύτερα να σου πει κάποιος που τα έχει δουλέψει.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #355 στις: Αύγουστος 30, 2010, 12:19:40 πμ »
Γνωρίζει κανείς το Action της Macmillan (γιαι C' class) να μου πει τη γνώμη του?

δεν τα εχω κανει, μονο ενα ξεφυλλισμα κ μου φανηκαν καλα. οταν ξεκινουσα πριν απο 5 χρονια περιπου, ηξερα οτι τα χρησιμοποιουσαν σε αρκετα φροντιστηρια.
σε c επιλεγω συνηθως αναμεσα σε here we go , heroes, on course 3.

Αποσυνδεδεμένος kiki_sach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #356 στις: Αύγουστος 30, 2010, 12:27:39 πμ »
Γνωρίζει κανείς το Action της Macmillan (γιαι C' class) να μου πει τη γνώμη του?

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το action A και μου είχε φανεί πολύ βαρετό. Ειδικά οι ασκήσεις στο workbook. Και η γραμματική του δεν είναι επαρκής, ένα δισέλιδο για κάθε μάθημα. Εγώ χρησιμοποιώ τα cool english, που αρέσουν και στα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #357 στις: Αύγουστος 30, 2010, 12:05:02 μμ »
Μου τα είπαν,δεν τα έχω δει..Ευχαριστώ πολύ,να 'στε καλά!!

Κανείς για e class?Μεταξύ connect b1+(burlington),breakers(macmillan), και result(oxford) τι προτείνετε?
Έχω το connect b1+,αλλά μου άρεσαν και τ' άλα δυο..

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #358 στις: Αύγουστος 30, 2010, 02:30:39 μμ »
 Kαλησπέρα σας συναδελφοι θα ηθελα την αποψη σας.... φετος θα αναλαβω ενα κοριτσι α'γυμνασιου ( που ειναι επιπεδο Β1) για προετοιμασια για εξετασεις B2...περυσι εκανε το Connect Β1 της Burlington και το New Plus intermediate ( listening-speaking- writing) της MMpublications. Τι μου προτεινετε να χρησιμοποιησω σαν υλικο για Β1+ /Β2 ? Σκεφτομουν την συνεχεια των Connect δηλαδη το B1+ αλλα δεν ειμαι σιγουρη ...θεωρειτε κατι ως πιο καταλληλο ? η μαθητρια ειναι αρκετα καλη οπως εχω ηδη καταλαβει με λιγα προβληματακια στην γραμματικη και δεν υπαρχει πιεση να δωσει μαη του 2011 απαραιτητα αλλα και αργοτερα αν χρειαστει...                                                                                                   Προτεινετε μου σειρες βιβλιων που χρησιμοποιειτε και μεινατε ικανοποιημενοι....thanks in advance !   :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #359 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:08:43 μμ »
choices

Αποσυνδεδεμένος maria_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #360 στις: Αύγουστος 30, 2010, 11:46:42 μμ »
Ιmpact McMillan και Destination για γραμματικη κ λεξιλογιο εξτρα  ;)

Αποσυνδεδεμένος maria_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #361 στις: Αύγουστος 30, 2010, 11:54:23 μμ »
Γνωρίζει κανείς το Action της Macmillan (γιαι C' class) να μου πει τη γνώμη του?

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το action A και μου είχε φανεί πολύ βαρετό. Ειδικά οι ασκήσεις στο workbook. Και η γραμματική του δεν είναι επαρκής, ένα δισέλιδο για κάθε μάθημα. Εγώ χρησιμοποιώ τα cool english, που αρέσουν και στα παιδιά.

Πωπω..ναι τα action ειναι παρα πολυ βαρετα..τα εκανα εγω μια χρονια στην b kai C στο φροντιστηριο κ δεν αρεσαν ουτε σε εμενα ουτε στα παιδια,αν καταληξεις σε mcmillan παλι προτιμησε το smash - ειναι πιο ενδιαφερον,αν και προσωπικα νομιζω οτι υστερει στην γραμματικη.

Αποσυνδεδεμένος madeleine

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #362 στις: Αύγουστος 31, 2010, 03:35:16 μμ »
kiki sach, σε ευχαριστω για την αναλυτικη σου απαντηση.

αλλα να σας ρωτησω και κατι αλλο? εγω διδασκω μονο με το proficiency,  καθως ειμαι ακομη φοιτητρια.. δεν εχω αδεια διδασκαλιας, ουτε εχω κανει εναρξη επιχειρησης. εξακολουθω να μπορω να παιρνω βιβλια ως καθηγητρια?
συγνωμη και για το αφελες της ερωτησης μου..

Αποσυνδεδεμένος kiki_sach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #363 στις: Αύγουστος 31, 2010, 04:24:59 μμ »
kiki sach, σε ευχαριστω για την αναλυτικη σου απαντηση.

αλλα να σας ρωτησω και κατι αλλο? εγω διδασκω μονο με το proficiency,  καθως ειμαι ακομη φοιτητρια.. δεν εχω αδεια διδασκαλιας, ουτε εχω κανει εναρξη επιχειρησης. εξακολουθω να μπορω να παιρνω βιβλια ως καθηγητρια?
συγνωμη και για το αφελες της ερωτησης μου..

Ναι, μπορείς. Μόνο ο Γρίβας και η express publishing ζητάνε άδεια διδασκαλίας για να σου στείλουν βιβλία. Αλλά και πάλι αν τα θές, τα αγοράζεις, απλά δεν θα έχεις τις εκπτώσεις τους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159828
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 336
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.