*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 762086 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kiki_sach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #364 στις: Αύγουστος 31, 2010, 04:27:48 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: ξέρει κανείς καμιά σειρά βιβλίων που να συνδυάζει d+e? Εκτός από τα supercourse (γιατί δεν στέλνουν δωρεάν και είναι πολλά τα λεφτά για όλη τη σειρά). Θέλω να τις κάνω σε μία χρονιά και μετά να πάμε για michigan ecce.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:13:38 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #365 στις: Αύγουστος 31, 2010, 04:38:32 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: ξέρει κανείς καμιά σειρά βιβλίων που να συνδυάζει d+e? Εκτός από τα supercourse (γιατί δεν στέλνουν δωρεάν και είναι πολλά τα λεφτά για όλη τη σειρά). Θέλω να τις κάνω σε μία χρονιά και μετά να πάμε για michigan ecce.

προσωπικα αλλη εκτος του supercourse δεν  γνωριζω. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βρεις ενα απαιτητικο βιβλιο για την d να κανεις αυτο κ μετα να προχωρησεις για ecce ή να κανεις 1,5 σχολικη χρονια για ecce. δλδ να δωσει δεκεμβρη. δεν ξερω κ το μαθητη σου απλα σεκψεις κανω ισως σε βοηθησω.... :-\

παντως μες τη χρονια που ζητησα εγω απο την supercourse βιβλια, μου εδωσε ολο το πακετο δωρεαν...ακομα κ τα cds ειχε μεσα.

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #366 στις: Αύγουστος 31, 2010, 04:42:43 μμ »
Αυτό με τη Supercourse ειλικρινά αδυνατώ να το κατανοήσω.Τη μία χρονιά μου έστειλε ό,τι υλικό ζήτησα για μία τάξη, την επόμενη ήταν κάθετοι πως δεν δίνουν ποτέ σε καθηγητές ιδιαιτέρων.Τι τους είπες και πείστηκαν να σου στείλουν?
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #367 στις: Αύγουστος 31, 2010, 04:45:31 μμ »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: ξέρει κανείς καμιά σειρά βιβλίων που να συνδυάζει d+e? Εκτός από τα supercourse (γιατί δεν στέλνουν δωρεάν και είναι πολλά τα λεφτά για όλη τη σειρά). Θέλω να τις κάνω σε μία χρονιά και μετά να πάμε για michigan ecce.

Lift-off is designed to give students the lexical and structural practice they need to take them from an intermediate level up to entry into a B2 exam course, covering both D and E levels in one year.  A bright, young, motivating course, ideal for teenage students at an intermediate level, Lift-off provides consistent development of the skills required for success in all major exams at B2 level.
http://www.macmillan.gr/site.asp?id=482

(αν και δεν το εχω δουλεψει)  ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2010, 04:47:02 μμ από Χαρά »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:13:38 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #368 στις: Αύγουστος 31, 2010, 04:48:42 μμ »
Αυτό με τη Supercourse ειλικρινά αδυνατώ να το κατανοήσω.Τη μία χρονιά μου έστειλε ό,τι υλικό ζήτησα για μία τάξη, την επόμενη ήταν κάθετοι πως δεν δίνουν ποτέ σε καθηγητές ιδιαιτέρων.Τι τους είπες και πείστηκαν να σου στείλουν?

 ;D τπτ! ειχα ακουσει κ εγω οτι δεν δινουν σε καθηγητες ιδιαιτερων γιατι "πουλανε" τα βιβλια τους στα φροντιστηρια αλλα εκανα ενα τηλεφωνο καλου κακου κ μου τα εστειλαν ολα. δεν θυμαμαι αν ειχα πληρωσει το κουριερ μονο...

δεν ξερω παιδια γιατι με μενα λειτουργησαν ετσι? μηπως επειδη ηταν στην μεση της χρονιας? τους εξηγησα οτι ηθελα τα teacher's γιατι ξεκινουσα με μαθητη που εκανε την σειρα στο φροντιστηριο κ ηθελε τον γεναρη να συνεχισει με ιδιαιτερο...

Αποσυνδεδεμένος kiki_sach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #369 στις: Αύγουστος 31, 2010, 09:43:00 μμ »
Ευχαριστώ! Θα κοιτάξω το lift off.

Αποσυνδεδεμένος dgoudela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #370 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 11:23:44 πμ »

 ;D τπτ! ειχα ακουσει κ εγω οτι δεν δινουν σε καθηγητες ιδιαιτερων γιατι "πουλανε" τα βιβλια τους στα φροντιστηρια αλλα εκανα ενα τηλεφωνο καλου κακου κ μου τα εστειλαν ολα. δεν θυμαμαι αν ειχα πληρωσει το κουριερ μονο...

δεν ξερω παιδια γιατι με μενα λειτουργησαν ετσι? μηπως επειδη ηταν στην μεση της χρονιας? τους εξηγησα οτι ηθελα τα teacher's γιατι ξεκινουσα με μαθητη που εκανε την σειρα στο φροντιστηριο κ ηθελε τον γεναρη να συνεχισει με ιδιαιτερο...

Δεν ξέρω αν πήγε κανείς στην έκθεση της Θεσσαλονίκης, αλλά η SuperCourse έδινε τη νέα της σειρά B1 for all (νομίζω), αλλά επειδή δεν είχαν προλάβει να εκτυπώσουν μόνο το ένα βιβλίο, έλεγαν ότι αν τους πεις το όνομα σου θα σου στείλουν δωρεάν όλη τη σειρά.
Βέβαια εγώ δεν πήγα στο stand τους να το κάνω, αλλά υποθέτω ότι αν πείτε ότι είσασταν στην εκθεση κ τα σχετικά μπορεί να σας στείλουν τη σειρά. Είναι για d+e class.
Αν τους πάρει κάποιος τηλέφωνο ας μας πει τι του είπαν :)

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #371 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 12:26:25 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω για Ε class τι άποψη έχετε για το Connect B1+?Σκέφτομαι να κάνω αυτό μαζί με το Towards Mastering Use of English for Pre-FCE Κ πιθανόν κ κάποια Practice tests για να δώσει το PET.Σας φαίνονται πολλά?Θα κάνω 2,5 ώρες, είναι παιδί που διαβάζει κ θα ήθελα φέτος να δώσει κάτι για να δοκιμάσει τις δυνάμεις του.Να πω την αλήθεια δεν έχω αποφασίσει αν θα δώσει του χρόνου (FCE ή ECCE) θα ήθελα (fce) αλλά πιστεύω ότι θα φανεί φέτος τι θα πρέπει να δώσει.Όλες οι απόψεις ευπρόσδεκτες.Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #372 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 04:19:55 μμ »
Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε ποιο βιβλιο ειναι το πιο καταλληλο για παιδι εκτης δημοτικου το οποιο δεν εχει κανει ποτε αγγλικα. Θα ξεκινησω ιδιαιτερα μαζι του και καθως ειναι και για μενα η πρωτη φορα που κανω ιδιαιτερα πραγματικα δεν ξερω ποιο βιβλιο να προτιμησω, και γενικα απο που να ξεκινησω, οι συμβουλες σας θα ειναι πολυτιμες.

Αποσυνδεδεμένος kiki_sach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #373 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 05:11:56 μμ »
Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε ποιο βιβλιο ειναι το πιο καταλληλο για παιδι εκτης δημοτικου το οποιο δεν εχει κανει ποτε αγγλικα. Θα ξεκινησω ιδιαιτερα μαζι του και καθως ειναι και για μενα η πρωτη φορα που κανω ιδιαιτερα πραγματικα δεν ξερω ποιο βιβλιο να προτιμησω, και γενικα απο που να ξεκινησω, οι συμβουλες σας θα ειναι πολυτιμες.

Καλό θα ήταν να του κάνεις τα junior σε 1 χρονιά γιατί είναι και σε μεγάλη ηλικία. Βέβαια όλα τα βιβλία που είναι για junior είναι πολύ παιδικά, αλλά δεν ξέρω τί άλλο να σου προτείνω. Υπάρχει η σειρά wonderland in one year (longman) freddy and friends, ace fron space, our town (burlington). Δε μου 'ρχεται τίποτα άλλο τώρα στο μυαλό. Ελπίζω να βοήθησα! :)

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #374 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 06:39:06 μμ »
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, φαινονται πολυ ωραια βιβλια αλλα νομιζω οτι το our town του Burlington ειναι πιο κοντα στην ηλικια του παιδιου, ειναι καλο βιβλιο ευχαριστο?  Το εχει δοκιμασει κανεις? Επισης που μπορω να αγορασω αυτα τα βιβλια και τι πρεπει να κανω για να μου δωσουν τα βιβλια καθηγητη δωρεαν?

Αποσυνδεδεμένος dgoudela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #375 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 07:29:42 μμ »
Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε ποιο βιβλιο ειναι το πιο καταλληλο για παιδι εκτης δημοτικου το οποιο δεν εχει κανει ποτε αγγλικα. Θα ξεκινησω ιδιαιτερα μαζι του και καθως ειναι και για μενα η πρωτη φορα που κανω ιδιαιτερα πραγματικα δεν ξερω ποιο βιβλιο να προτιμησω, και γενικα απο που να ξεκινησω, οι συμβουλες σας θα ειναι πολυτιμες.

Καλό θα ήταν να του κάνεις τα junior σε 1 χρονιά γιατί είναι και σε μεγάλη ηλικία. Βέβαια όλα τα βιβλία που είναι για junior είναι πολύ παιδικά, αλλά δεν ξέρω τί άλλο να σου προτείνω. Υπάρχει η σειρά wonderland in one year (longman) freddy and friends, ace fron space, our town (burlington). Δε μου 'ρχεται τίποτα άλλο τώρα στο μυαλό. Ελπίζω να βοήθησα! :)

Φαντάζομαι πως στο στο σχολείο θα έχει κάνει αγγλικά, οπότε καλύτερα να παραλείψει τα juniors και να πάει κατευθείαν σε Α Senior. Νομίζω θα είναι και καλύτερα για το παιδί αφού είναι έκτη δημοτικού και τα juniors θα του/της φαίνονται βαρετά :-\

Αποσυνδεδεμένος medellia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #376 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 09:24:41 μμ »
Καλησπέρα,

Ποιά σειρά θα μου προτείνατε για μια μαθήτρια 9 ετών που έχει ολοκληρώσει τα wonderland και grammarland με άνεση? Σκεφτόμουν να συνεχίσω με τα wonderkids (τα οποία όμως δεν έχω δουλέψει) γιατί έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τα wonderland, μήπως όμως υπάρχει κάποια καλύτερη σειρά (ίσως κάποια του Macmillan)?

Σας ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #377 στις: Σεπτέμβριος 04, 2010, 02:26:09 πμ »
Καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε ποιο βιβλιο ειναι το πιο καταλληλο για παιδι εκτης δημοτικου το οποιο δεν εχει κανει ποτε αγγλικα. Θα ξεκινησω ιδιαιτερα μαζι του και καθως ειναι και για μενα η πρωτη φορα που κανω ιδιαιτερα πραγματικα δεν ξερω ποιο βιβλιο να προτιμησω, και γενικα απο που να ξεκινησω, οι συμβουλες σας θα ειναι πολυτιμες.

Καλό θα ήταν να του κάνεις τα junior σε 1 χρονιά γιατί είναι και σε μεγάλη ηλικία. Βέβαια όλα τα βιβλία που είναι για junior είναι πολύ παιδικά, αλλά δεν ξέρω τί άλλο να σου προτείνω. Υπάρχει η σειρά wonderland in one year (longman) freddy and friends, ace fron space, our town (burlington). Δε μου 'ρχεται τίποτα άλλο τώρα στο μυαλό. Ελπίζω να βοήθησα! :)

Φαντάζομαι πως στο στο σχολείο θα έχει κάνει αγγλικά, οπότε καλύτερα να παραλείψει τα juniors και να πάει κατευθείαν σε Α Senior. Νομίζω θα είναι και καλύτερα για το παιδί αφού είναι έκτη δημοτικού και τα juniors θα του/της φαίνονται βαρετά :-\

Η μητερα της μικρης μου ειπε οτι ειχε παει μονο ενα μηνα φροντιστηριο και στο σχολειο δεν εμαθε τιποτα και συγκεκριμενα μου ειπε να ξεκινησω απο την αρχη απο την αλφαβητα.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 329
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.