*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 771723 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος drew

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #112 στις: Αύγουστος 27, 2009, 01:15:52 μμ »
εχω ενα μαθητη που φετος θα κανουμε την e class. θα παει α' γυμνασιου και αναμεσα στα choice της burlington και result της oxford,  λεω να κανω το δευτερο. ειναι καινουργιο αναφερει στο site της oxford και εχω ακουσει καλα λογια για το result d. βγαινει μαζι με extra υλικο listening, writing, speaking σε 3 ωρες/εβδομαδα? :-\ ποια γραμματικη προτεινετε σε αυτο το επιπεδο?



Αν ο μαθητής έχει θέληση να διαβάσει και με μια ώρα που λεέι ο λόγος βγαίνει η ύλη σε αυτά τα επίπεδα. Στο lower & proficiency είναι το τρέξιμο. Στο e' class υποτίθεται ότι έχει τελειώσει τη γραμματική και κάνει επανάληψή της. Αν έχει όμως κάποια κενά να κάνει ή την functional 3 ή grammar in use 4!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:56:33 »

Αποσυνδεδεμένος bittersweet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #113 στις: Αύγουστος 27, 2009, 03:04:06 μμ »
πολυ καλα βιβλια ειναι και τα access της express.να κανω μια ερωτηση...τα βιβλια functional grammar, use of english τα κανετε μονο σε οσους θελουν να δωσουν fce ή γενικα ανεξαρτητως πτυχιου??γενικως τι βιβλια γραμματικης δουλευετε σε ολα τα επιπεδα??

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #114 στις: Αύγουστος 27, 2009, 06:09:21 μμ »
Εγω δουλευω 4 χρονια σε φροντιστηριο και για ολες τις ταξεις μεχρι και c senior diladi level2 κανουμε τα without borders 1-2-3 tis hillside. Ειναι παλια βιβλια το ξερω αλλα εχουν ξεχωριστη γραμματικη το καθενα και βολευει απιστευτα.... για lower: ECCE,FCE κανουμε για ολουσ το new tracks 3 tis hillside παλι που ειναι η καλυτερη γραμματικη  ever..............
δευτερη ζωη δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #115 στις: Αύγουστος 27, 2009, 07:50:03 μμ »
Κι εμείς without borders κάνουμε, (στο φροντιστήριο) αλλά τα παιδιά το βαριούνται.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2009, 07:57:30 μμ από tinkerbel! »
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:56:33 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #116 στις: Αύγουστος 27, 2009, 08:12:17 μμ »
τρια χρόνια το κάνω στο φροντ. βαρεμάρα σκέτη...................................................... ::)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #117 στις: Αύγουστος 27, 2009, 08:26:03 μμ »
Κι εμείς without borders κάνουμε, (στο φροντιστήριο) αλλά τα παιδιά το βαριούνται.

αα το εχω δει. το κανανε στο γυμνασιο καποια ιδιαιτερα που ειχα.

καλα και στα φροντιστηρια τους καλυπτει αυτο το βιβλιο?? μου φανηκε πολυ λειψο να το πω, λιγο...δεν ξερω ::)

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #118 στις: Αύγουστος 27, 2009, 10:10:53 μμ »
Ειναι βαρετο εννοειται αλλα η ακηθεια ειναι οτι απο λεξιλογιο εχει καλο και μπολικο το βιβλιο της γραμματικης του το easy grammar1,2,3 βοηθαει αρκετα αλλα θελει υλικο και απο εσενα.
δευτερη ζωη δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #119 στις: Αύγουστος 27, 2009, 10:38:41 μμ »
καλα μου θυμησατε τα σχολικα μου χρονια.τοση καινουρια βιβλιογραφια και ακομα κανεντε το without the borders?βασικα δεν ξερω αν θα συμφωνησετε μαζι μου αλλα νομιζω οτι καθε περσι και καλυτερα.θυμαμαι οτι τα βιβλια που εκανα σαν μαθητρια ηταν σαφεστατα καλυτερα απο τα σημερινα.και με μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας.τοτε και οι μαθητες ειχαν καλυτερο επιπεδο.ο χειροτερος της ταξης μου τοτε ειναι ο μεσος μαθητης της ταξης μου τωρα.φυσικα τα συμπερασματα τα βγαζω μονο απο το τι συμβαινει στην περιοχη που ζω.μεχρι πριν 6-7 χρονια οι μαθητες ηταν και πιο μελετηροι και πιο καλοι χαρακτηρες.κανεις δεν ειχε την αυθαδεια και το θρασος των σημερινων παιδιων.

να ρωτησω και κατι με τη σειρα μου ως προς τη βιβλιογραφια.ειδα το καινουριο let'ς listen speak and write  1 του   γριβα και μου αρεσε τρελα.εδω και 5 χρονια κανω παντα τα σκιλς της πρωτης κανονικης και πραγματικα τιποτα αλλο δεν με εχει ικανοποιησει τοσο.( το συγκεκριμενο δεν εχω προλαβει να το διδαξω οποτε κρατω μια  μικρη επιφυλαξη).αλλα θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για τα υπολοιπα τις ιδιας σειρας 2-5 αν εχει τυχει να δειτε καποιο.σκεφτομαι να τα χρησιμοποιησω ολα αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν και τα αλλα ειναι τοσο καλα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #120 στις: Αύγουστος 27, 2009, 10:45:52 μμ »
το συγκεκριμενο που λες δεν το εχω δει αλλα και εγω σε skills σε ταξεις a με c κανω του γριβα. ειδικα στο writing το simple steps ως εξτρα υλικο. θα του ριξω μια ματια στην εκθεση και θα σου πω.

(επειδη ομως χαλαμε το θεμα  δεν τα λεμε καλυτερα για τα βιβλια στο καταλληλο topic που εχει ανοιχτει? ;) )
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2009, 11:37:16 μμ από evi06 »

Αποσυνδεδεμένος bittersweet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #121 στις: Αύγουστος 27, 2009, 10:46:36 μμ »
εμεις στο φροντιστηριο κανουμε του μπουκουβαλα την καινουρια σειρα to the point απο A-C class.ειναι τελεια βιβλια πολυ κατανοητα για τον μαθητη, πολυ ευκολοδουλευτα για μας και καλυπτουν πληρως τα γραμματικα φαινομενα.απο D-lower κανουμε τa destination ths hillside.ωραια βιβλια αλλα η θεωρια ειναι στα αγγλικα...οσον αφορα στα skills books δεν ειναι λιγο νωρις να χρησιμοποιουνται απο τοσο μικρα επιπεδα?χρειαζονται και εξτρα ωρα...

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #122 στις: Αύγουστος 27, 2009, 11:09:12 μμ »
βασικα σε ολες τις ταξεις κανουμε  2 φορες τη βδομαδα  απο 1,5 ωρα κορσμπουκ και γραμματικη και καθε παρασκευη 1 ωρα σκιλς.στις τζουνιορ ταξεις την παρασκευη κνουμε γραμματικη.επαναληψη του τι εχει διδαχθει τη βδομαδα ή αν ειναι καποιο φαινομενο ευκολο και το εχουν καταλαβει ολοι προχωραμε σε κατι αλλο.νομιζω πως χρειαζεται απο την πρωτη κανονικη να κανεις σκιλς καθως τα παιδια εξοικιωνονται σιγα σιγα με την εκθεση κυριως

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #123 στις: Αύγουστος 27, 2009, 11:24:07 μμ »
evi06  σε ποιο τοπικ αναφερεσαι?

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #124 στις: Αύγουστος 27, 2009, 11:27:43 μμ »
σε αυτό  ;D ε να μην μπαινει ο αλλος να μαθει για τα φροντιστηρια και εμεις να μιλαμε για βιβλια. ας μιλαμε για βιβλια εδω καλυτερα ;D ;D ;D

απλα εχω δει σε αλλα τοπικ σε ασχετα θεματα να παρασυρομαστε και να μιλαμε για βιβλια :P
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2009, 11:36:26 μμ από evi06 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #125 στις: Αύγουστος 27, 2009, 11:41:42 μμ »
εοσον αφορα στα skills books δεν ειναι λιγο νωρις να χρησιμοποιουνται απο τοσο μικρα επιπεδα?χρειαζονται και εξτρα ωρα...

εγω δεν κανω καποια skills books σταθερα στο προγραμμα της εβδομαδας αλλα ως extra υλικο οταν θεωρω οτι δεν με καλυπτει σε κτ το βιβλιο ή οταν βλεπω οτι το παιδι τραβα για κτ παραπανω ή εξτρα ή χρειαζεται δουλεια σε συγκεκριμενo skill. δλδ εγώ εχω τα βιβλια και βγαζω φωτοτυπιες οταν χρειαζομαι να κανουμε κτ. μιλαμε για επιπεδο a-c
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2009, 11:55:47 μμ από evi06 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 755
Σύνολο: 766

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.