*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 762998 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Claire1616

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #574 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 04:15:32 μμ »
Γεια σε όλους! Ξεκίνησα πρόσφατα να διδάσκω αγγλικά σε ιδιαίτερα και θέλω την έμπειρη γνώμη σας για βιβλία! Πέρυσι έκανα C senior με τα access της Express Publishing αλλά ήταν πολύπλοκα και μη κατάλληλα για ιδιαίτερα!

Φέτος θα κάνω D class και μου πρότειναν ή το B1 for all της Supercourse ή το Connect της Burlington..

Εσείς τι λέτε;;;Περιμένω βοήθεια σύντομα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:39:21 »

Αποσυνδεδεμένος Tzortzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #575 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:02:16 μμ »
Kαλησπερα!

Εχω κανει το connect b1+ και ολα τα choices. Kαι με τα δυο ειμαι ικανοποιημενη, αν και πιστευω οτι το choices ειναι λιγο καλυτερο. το Connect μου κανει λιγο... σαν αντιγραφο... αλλα ειναι πιο καινουργιο. Γενικα για intermediate level μου αρεσουν τα βιβλια της burlington, ειναι στρωτα και ευκολα στην παραδοση. Το αλλο βιβλιο στο οποιο αναφερθηκες δεν το εχω κανει!! sorry!
I hope I've helped....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:04:12 μμ από Tzortzina »
What's past is prologue...

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #576 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 10:03:03 πμ »
Καλησπέρα! Έχω μαθήτρια που τελειώσαμε πέρυσι Senior B. Κάναμε το Super Star 2 από New Editions και από Γραμματική το Grammar Steps 2 του Γρίβα. Στο σχολείο θα πάει φέτος Α' Γυμνασίου. Είναι άριστη στα Αγγλικά και μαθαίνει εύκολα. Ζητάει επίμονα να δώσει για Lower το αργότερο στη Γ' Γυμνασίου. Ξέρω ότι μπορεί να τα καταφέρει αλλά προβληματίζομαι κάπως μιας και φέτος θα πάει Γυμνάσιο και θα έχει περισσότερο διάβασμα. Είναι και δύσκολο να καλυφθούν C και D Class σε ένα έτος. Έχετε καμιά ιδέα πώς θα μπορούσα να το οργανώσω; Θα με βοηθούσατε αν μπορούσατε π.χ. να μου προτείνετε συνδυασμούς βιβλίων. Πότε πιστεύετε ότι θα ήταν το νωρίτερο να δώσει εξετάσεις;
Καλημέρα! Επαναφέρω το θέμα καθώς αυτές τις μέρες θα ξεκινήσουμε με τη μαθήτρια και θα πρέπει να της πω τι βιβλία να αγοράσει. Όποιος-α θέλει ας μου πει γνώμες.

Αποσυνδεδεμένος Claire1616

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #577 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 11:29:28 πμ »
Σ ευχαριστώ πολύ που απάντησες!! Ξέρετε που μπορώ να δω δείγματα από αυτά τα βιβλία ώστε να δω ποιο με βολεύει καλύτερα;; Αν παω σε κάποιο βιβλιοπωλείο θα μπορώ να τα δω;;

Και κάτι άλλο η Burlington κι η Supercourse στέλνουν βιβλία δωρεάν αν έχεις άδεια διδασκαλίας;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:39:21 »

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #578 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 11:34:54 πμ »
Σ ευχαριστώ πολύ που απάντησες!! Ξέρετε που μπορώ να δω δείγματα από αυτά τα βιβλία ώστε να δω ποιο με βολεύει καλύτερα;; Αν παω σε κάποιο βιβλιοπωλείο θα μπορώ να τα δω;;

Και κάτι άλλο η Burlington κι η Supercourse στέλνουν βιβλία δωρεάν αν έχεις άδεια διδασκαλίας;

Ευχαριστώ!
Η Burlington μέχρι πέρυσι έστελνε, φέτος δεν ξέρω. Η Supercourse στέλνει δωρεάν βιβλία αλλά τα CDs τα στένει δωρεάν αν έχεις 3 μαθητές που χρησιμοποιούν τα βιβλία. Κόβεις τα κουπόνια από τα βιβλία των μαθητών, τα στέλνεις και σου στέλνουν τα CDs. Με 2 μαθητές έχεις έκπτωση 50%. Με 1 μαθητή δε δικαιούσαι έκπτωση. Τουλάχιστον μέχρι πέρσι.

Αποσυνδεδεμένος Claire1616

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #579 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 11:58:01 πμ »
Ευχαριστώ πολύ!!!!

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #580 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:01:16 μμ »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #581 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:10:15 μμ »
το μονο που μπορω να σκεφτω για να βγει c+d μαζι ειναι να βγει η c μεχρι τον φεβρουαριο , με εξτρα ωρες ισως, κ μετα μεχρι τελος ιουνιου να βγει η μιση d και αυγουστο - σεπτεμβριο η αλλη μιση d. τους μηνες που δεν εχει σχολειο, οπως τις μερες του ιουνιου κ αυγουστο - σπετεμβριο μπορεις να κανεις κ καθημερινα μαθημα. τι λες? 
ενα βιβλιο για c-d δεν ξερω αν υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #582 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:20:51 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ που απάντησες!! Ξέρετε που μπορώ να δω δείγματα από αυτά τα βιβλία ώστε να δω ποιο με βολεύει καλύτερα;; Αν παω σε κάποιο βιβλιοπωλείο θα μπορώ να τα δω;;

Και κάτι άλλο η Burlington κι η Supercourse στέλνουν βιβλία δωρεάν αν έχεις άδεια διδασκαλίας;

Ευχαριστώ!
Η Burlington μέχρι πέρυσι έστελνε, φέτος δεν ξέρω. Η Supercourse στέλνει δωρεάν βιβλία αλλά τα CDs τα στένει δωρεάν αν έχεις 3 μαθητές που χρησιμοποιούν τα βιβλία. Κόβεις τα κουπόνια από τα βιβλία των μαθητών, τα στέλνεις και σου στέλνουν τα CDs. Με 2 μαθητές έχεις έκπτωση 50%. Με 1 μαθητή δε δικαιούσαι έκπτωση. Τουλάχιστον μέχρι πέρσι.

στη Burlington πληρώνεις μόνο την courrier

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #583 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:25:27 μμ »
το μονο που μπορω να σκεφτω για να βγει c+d μαζι ειναι να βγει η c μεχρι τον φεβρουαριο , με εξτρα ωρες ισως, κ μετα μεχρι τελος ιουνιου να βγει η μιση d και αυγουστο - σεπτεμβριο η αλλη μιση d. τους μηνες που δεν εχει σχολειο, οπως τις μερες του ιουνιου κ αυγουστο - σπετεμβριο μπορεις να κανεις κ καθημερινα μαθημα. τι λες? 
ενα βιβλιο για c-d δεν ξερω αν υπαρχει.
Ναι, δε νομίζω πως γίνεται και κάπως αλλιώς. Κι εγώ δεν ξέρω αν υπάρχει βιβλίο για C και D μαζί, οπότε έτσι θα γίνει. Το θετικό είναι πως είναι πολύ δυνατή μαθήτρια στα Αγγλικά, προσπαθεί να επωφελείται από τα πάντα (τραγούδια, ταινίες, χρησιμοποιεί sites με ασκήσεις, μελετάει τα Αγγλικά του σχολείου για το λεξιλόγιο που δεν έχουμε βρει μαζί) και ζητάει επιπλέον υλικό και δραστηριότητες. Και το θέλει η ίδια, δεν είναι από τις περιπτώσεις που οι γονείς ζητάνε ανέφικτα πράγματα. Γι' αυτό θέλω να τη βοηθήσω όσο γίνεται.
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!  :)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #584 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:30:47 μμ »
αα μια χαρα τοτε. θα μπορεις να τις βαζεις κτ παραπανω οταν βλεπεεις οτι σε "παιρνει" για να βγει κ πιο γρηγορα η υλη. παντως να τις παραλειψεις αυτες τις ταξεις δυσκολα. δες πως θα παει κ αν μπορεις παρελειψε την e αργοτερα. θα κανεις κ καποιο skills book παραλληλα?

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #585 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 12:36:32 μμ »
αα μια χαρα τοτε. θα μπορεις να τις βαζεις κτ παραπανω οταν βλεπεεις οτι σε "παιρνει" για να βγει κ πιο γρηγορα η υλη. παντως να τις παραλειψεις αυτες τις ταξεις δυσκολα. δες πως θα παει κ αν μπορεις παρελειψε την e αργοτερα. θα κανεις κ καποιο skills book παραλληλα?
E, ναι, να παραλειφθούν αυτές οι τάξεις δε γίνεται. Την Ε την παραλείπω με πολύ δυνατούς μαθητές. Όσο για Skills Book, σίγουρα θα της πηγαίνω υλικό από αρκετά βιβλία (βλέπεις δεν είναι κι εύκολο να αγοράζουν πολλά βιβλία οι μαθητές στις μέρες μας) και υλικό που φτιάχνω μόνη μου. Αν δε σε κουράζω, θα είχες να μου προτείνεις κάποια βιβλία (Coursebooks, Grammar, Skills Books, whatever!); Αναφέρω στο αρχικό μου μήνυμα ποια βιβλία δουλέψαμε πέρσι.

Αποσυνδεδεμένος Claire1616

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #586 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 08:52:45 μμ »
Άρα η διαδικασία πως έχει; Πρέπει να πάρω τηλέφωνο και να τους πω ποιο θέλω δίνοντας κάποιο κωδικό αριθμό από την άδειά μου;

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #587 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 08:55:16 μμ »
Άρα η διαδικασία πως έχει; Πρέπει να πάρω τηλέφωνο και να τους πω ποιο θέλω δίνοντας κάποιο κωδικό αριθμό από την άδειά μου;

αν θυμάμαι καλά... ναι! από κει και πέρα θα έχουν τα στοιχεία σου και απλά θα γίνεται μια επιβεβαίωση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159924
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 647
Σύνολο: 662

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.