*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης  (Αναγνώστηκε 78990 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 10:18:26 πμ »
Γιατί τόση ησυχία; Κάποιο νέο για το πότε θα συνεδριάσουν; Και τι πρόθεση έχουν;
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:40:17 »

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 10:52:12 πμ »
Εγώ πάντως που τηλεφώνησα στο  ΠΥΣΔΕ της περιοχής μου, γιατί στο υπουργείο είτε δεν έβγαζα με τίποτα γραμμή, είτε δεν το σηκώνανε, μου είπαν πως δεν έχουν ενημερωθεί για β΄φάση αποσπάσεων και πως δεν ξέρουν αν θα γίνουν πάλι μέσω ηλεκτρ. συστήματος...Πώς σας φαίνεται αυτό;;; ::) :-\
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 01:08:55 μμ »
Εγώ πάντως που τηλεφώνησα στο  ΠΥΣΔΕ της περιοχής μου, γιατί στο υπουργείο είτε δεν έβγαζα με τίποτα γραμμή, είτε δεν το σηκώνανε, μου είπαν πως δεν έχουν ενημερωθεί για β΄φάση αποσπάσεων και πως δεν ξέρουν αν θα γίνουν πάλι μέσω ηλεκτρ. συστήματος...Πώς σας φαίνεται αυτό;;; ::) :-\
Πως να μας φανουν. Αρχιζω να καταλαβαινω τους ανθρωπους που καποτε με απετρεπαν να μπω στον κλαδο. Τοτε τους χαρακτηριζα ¨ υπερβολικους¨!

Αποσυνδεδεμένος gioas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 01:49:01 μμ »


επομένως, μπορεί κάποιος με λιγότερα μόρια να βρέθηκε μπροστά επειδή είχε οργανική ενώ εσύ ήσουν στη διάθεση ( βημα δεύτερο) ή να πέρασε μπροστά με μοριοδότηση που προσμετρούσε ειδική κατηγορία ( βήμα τρίτο)

Στο βήμα 2 δεν εξετάστηκαν με προτεραιότητα όσοι είχαν οργανική σε σχέση με αυτούς που ήταν στη διάθεση στην ίδια περιοχή. Η επιλογή έγινε μόνο βάσει μορίων που ήταν και το σωστό. Φυσικά είναι λάθος του υπουργείου που δεν το ξεκαθαρίζει στην ανακοίνωση που έβγαλε με τις διευκρινήσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:40:17 »

Αποσυνδεδεμένος gravamaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • To the faithful departed......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 02:48:06 μμ »
Ρε παιδιά όποτε μάθει κάποιος πότε θα συνεδριάσουν ας μας πει γιατι η κατάσταση δεν παλεύεται.
Εχθές μου είπαν στην δδε όπου υπέβαλα αίτηση θεραπείας οτι το θέμα το πολύ σε μία εβδομάδα δηλ. τη Παρασκευή 09/09 θα λήξει το θέμα. 
Τώρα διάβασα από εσάς για μήνα...

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 02:55:01 μμ »


επομένως, μπορεί κάποιος με λιγότερα μόρια να βρέθηκε μπροστά επειδή είχε οργανική ενώ εσύ ήσουν στη διάθεση ( βημα δεύτερο) ή να πέρασε μπροστά με μοριοδότηση που προσμετρούσε ειδική κατηγορία ( βήμα τρίτο)

Στο βήμα 2 δεν εξετάστηκαν με προτεραιότητα όσοι είχαν οργανική σε σχέση με αυτούς που ήταν στη διάθεση στην ίδια περιοχή. Η επιλογή έγινε μόνο βάσει μορίων που ήταν και το σωστό. Φυσικά είναι λάθος του υπουργείου που δεν το ξεκαθαρίζει στην ανακοίνωση που έβγαλε με τις διευκρινήσεις.

Η επιλογή δεν έγινε ΜΟΝΟ βάσει μορίων που θα'ταν και το σωστό και δίκαιο, γιατί εγώ βρήκα στον πίνακα κατά προτεραιότητα, 3 άτομα που είχαν λιγότερα μόρια από μένα και 1 ίδια μόρια. Πώς θα βρω και γω το δίκιο μου σε αυτή την περίπτωση;
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 02:57:08 μμ »
Ρε παιδιά όποτε μάθει κάποιος πότε θα συνεδριάσουν ας μας πει γιατι η κατάσταση δεν παλεύεται.
Εχθές μου είπαν στην δδε όπου υπέβαλα αίτηση θεραπείας οτι το θέμα το πολύ σε μία εβδομάδα δηλ. τη Παρασκευή 09/09 θα λήξει το θέμα. 
Τώρα διάβασα από εσάς για μήνα...
που τα διάβασες ;;;;;
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 03:02:24 μμ »
ακοθσα οτι για αναπληρωτες πυσπε θα συνεδριασουν την πεμπτη.ισχυει;μηπως γινει κατι και για β φαση;

Αποσυνδεδεμένος gravamaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • To the faithful departed......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 03:09:50 μμ »
και ξέρεις ξανασυνεδριάζουνε η γινεται δεκτή ουτως η άλλος γιατι βλέπω όλες οι αποσπάσεις έχουν βγει στο ορθο και συμπληρώνουν ατομα ή βγαζουν καποιους και βάζουν αυτους που το δικαιούνται; σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου καταλαβαινεις οτι ειμαι σε αναμενα καρβουνα πηραν 8 ατομα αντι για εμενα αποσπαση και εγω πρεπει να παρουσιαστω ηρακλειο την πεμπτη;

Δυστυχώς, οι αιτήσεις θεραπείας παραπέμπονται σε προσεχή ΚΥΣΠΕ κι -όσο να ναι- θέλει καιρό. Μπορεί κι ένα μήνα... Στην περίπτωσή σου, μιας και βλέπεις ότι μπορεί να έχει γίνει λάθος με τα μόρια, πάρε ένα τηλέφωνο στο υπουργείο στο τμήμα των αποσπάσεων και ζήτα να σε καθοδηγήσουν. Η διαδικασία με τη μοριοδότηση γίνεται πρώτη φορά. Σίγουρα θα υπάρχουν πολλά λάθη. Μπορεί να μη σου πουν να κάνεις αίτηση θεραπείας, αλλά να ζητήσουν στοιχεία για άμεσο έλεγχο. Σίγουρα θα υπάρξει ανακοινοποίηση. Άρπα κόλλα έγινε η διαδικασία!Το Ηράκλειο, πάντως, δύσκολα το αποφεύγεις.... Καταλαβαίνω... Υπομονή... Δεν έμεινε και τίποτ' άλλο....
Antgiov edo to eida

Αποσυνδεδεμένος vpdt

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 03:44:01 μμ »
Είχα σήμερα μια δουλειά στη διεύθνση και έπαθα πλάκα! Γυμναστές και γυμνάστριες μαζεμένοι, πολύς κόσμος, έπαιρναν συνήθως απόσπαση, ενώ φέτος τίποτα!
Τι γίνεται, θα το διαλύσουμε το μαγαζί; Ούτε διορισμοί, ούτε μεταθέσεις, ούτε αποσπάσεις!

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 04:09:01 μμ »
Υπουργείο Παιδείας (ΕΠΕΙΓΟΝ): Άμεση αποστολή από τις Διευθύνσεις των ενστάσεων για ενδεχόμενα λάθη μοριοδότησης κλπ

02-09-2011 - 14:31:56




 
Παρακαλούμε:
Να μας αποστείλετε άμεσα το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα ώρα 10.00 π.μ. στο Φαξ 3442365 με τη σημείωση για γραφείο 1146 όσες αιτήσεις εκπαιδευτικών έχουν υποβληθεί στα Γραφεία σας και αφορούν σε ενστάσεις επί των αποσπάσεων σχετικές με:
•         ενδεχόμενα λάθη μοριοδότησης που οδήγησαν σε μη ικανοποίηση των αιτήσεων,
•         αιτήσεων κατά προτεραιότητα που είτε δεν ικανοποιήθηκαν είτε ικανοποιήθηκαν σε άλλη προτίμηση από εκείνη της συνυπηρέτησής τους ή
•         εκπαιδευτικών που είχαν λόγους σοβαρούς οι οποίοι συνιστούν λόγο απόσπασης.
ΔΕΝ θα αποστείλετε στο Υπουργείο τις αιτήσεις:
•         επανεξέτασης αιτήσεων απόσπασης,
•         ανακλήσεις αποσπάσεων και
•         νέες αιτήσεις (παλαιών εκπαιδευτικών ή νεοδιόριστων.
Οι αιτήσεις αυτές θα παραμείνουν στα Γραφεία μέχρι νεωτέρων οδηγιών.
Παρακαλούμε τις Διευθύνσεις να κοινοποιήσουν το παρόν και στα Γραφεία της αρμοδιότητάς τους.
Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ


Το άρθρο αυτό διαβάστηκε 3086 φορές.



Αποσυνδεδεμένος Elena_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ....για ότι δεν έκανες.... καλά να πάθεις!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 04:12:54 μμ »
Ρε παιδιά όποτε μάθει κάποιος πότε θα συνεδριάσουν ας μας πει γιατι η κατάσταση δεν παλεύεται.
Εχθές μου είπαν στην δδε όπου υπέβαλα αίτηση θεραπείας οτι το θέμα το πολύ σε μία εβδομάδα δηλ. τη Παρασκευή 09/09 θα λήξει το θέμα. 
Τώρα διάβασα από εσάς για μήνα...

Σήμερα το πρωί μίλησα με το Υπουργείο. Η κυρία που ήταν εκεί μου είπε ότι πρέπει οι ενστάσεις να γίνουν το συντομότρο δυνατό, γιατί σύντομα θα συνεδριάσει το ΚΥΣΠΕ.

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 04:20:06 μμ »
Διαβάστε το αρθρο που εβαλα πριν.
τι καταλαβατε ;Υπουργείο Παιδείας (ΕΠΕΙΓΟΝ): Άμεση αποστολή από τις Διευθύνσεις των ενστάσεων για ενδεχόμενα λάθη μοριοδότησης κλπ

02-09-2011 - 14:31:56




 
Παρακαλούμε:
Να μας αποστείλετε άμεσα το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα ώρα 10.00 π.μ. στο Φαξ 3442365 με τη σημείωση για γραφείο 1146 όσες αιτήσεις εκπαιδευτικών έχουν υποβληθεί στα Γραφεία σας και αφορούν σε ενστάσεις επί των αποσπάσεων σχετικές με:
•         ενδεχόμενα λάθη μοριοδότησης που οδήγησαν σε μη ικανοποίηση των αιτήσεων,
•         αιτήσεων κατά προτεραιότητα που είτε δεν ικανοποιήθηκαν είτε ικανοποιήθηκαν σε άλλη προτίμηση από εκείνη της συνυπηρέτησής τους ή
•         εκπαιδευτικών που είχαν λόγους σοβαρούς οι οποίοι συνιστούν λόγο απόσπασης.
ΔΕΝ θα αποστείλετε στο Υπουργείο τις αιτήσεις:
•         επανεξέτασης αιτήσεων απόσπασης,
•         ανακλήσεις αποσπάσεων και
•         νέες αιτήσεις (παλαιών εκπαιδευτικών ή νεοδιόριστων.
Οι αιτήσεις αυτές θα παραμείνουν στα Γραφεία μέχρι νεωτέρων οδηγιών.
Παρακαλούμε τις Διευθύνσεις να κοινοποιήσουν το παρόν και στα Γραφεία της αρμοδιότητάς τους.
Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ

.



Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις. Αίτηση θεραπείας/επανεξέτασης
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 04:34:27 μμ »
Ρε παιδιά όποτε μάθει κάποιος πότε θα συνεδριάσουν ας μας πει γιατι η κατάσταση δεν παλεύεται.
Εχθές μου είπαν στην δδε όπου υπέβαλα αίτηση θεραπείας οτι το θέμα το πολύ σε μία εβδομάδα δηλ. τη Παρασκευή 09/09 θα λήξει το θέμα. 
Τώρα διάβασα από εσάς για μήνα...

Σήμερα το πρωί μίλησα με το Υπουργείο. Η κυρία που ήταν εκεί μου είπε ότι πρέπει οι ενστάσεις να γίνουν το συντομότρο δυνατό, γιατί σύντομα θα συνεδριάσει το ΚΥΣΠΕ.
Τι επρεπε εμεις που ειμαστε κατα προτεραιοτητα και δεν αποσπαστηκαμε να κανουμε ενσταση ή αιτηση επανεξετασης; Γιατι εγω εκανα αιτηση επανεξετασης. Αυτο σημαινει οτι η δικη μου δεν θα σταλει στην Αθηνα; Τι να κανω . Να παω να ξανακανω ενσταση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159618
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.