*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής  (Αναγνώστηκε 9808 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 07:35:20 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Δεν έκανα πιο πριν αίτηση για άδεια διότι περίμενα να βγουν οι πίνακες... Κ βασικά ήθελα να παραιτηθώ. Όμως μ είπαν από την υπηρεσία μ στην Αθήνα πως μπορώ να αναλάβω αμω κ πως κρίμα να αφήσω τη θέση μου ενώ προβλέπεται να έχω δεύτερη μειωμένου κ μ είπαν όλα καλά μην ανησυχείς θα τα τακτοποιήσουμε κ ορίστε τώρα... Θα δω τι θα μ πει κ ο εργατολογος. Έχω άδεια ανευ αποδοχων ανατροφής τέκνου από την υπηρεσία οπότε δε συμπίπτουν τα ωράρια... Έχω μιλήσει κ με τον προϊστάμενο της πρωτοβάθμιας... Με πήραν αμω σε νηπιαγωγείο. Αγγλικών. Θα δείξει.
Μπορείς να εισαι σε ανευ αποδοχων απο το δημόσιο και να εργαζεσαι πάλι για το δημόσιο εστω και ως συμβασιούχος; (απορία εκφράζω, θα ηθελα κάποιος που γνωρίζει στα σιγουρα να μας κατατοπίσει γιατί μπορεί να χρειαστεί και σε άλλους)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2023, 07:36:51 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:08:49 »

Αποσυνδεδεμένος Adarhodes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Wind of change
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 07:52:44 μμ »
Δες λίγο πιο πριν. Νομίζω στην πρώτη σελίδα κάποιος είπε παλιά πως ναι. Θα μιλήσω με τον εργατολογο την Πέμπτη κ θα σας ενημερώσω για όλα. Αλλά αν κάποιος ξέρει κάτι σίγουρα ας μας πει.

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 08:37:00 μμ »
Την έχω ζητήσει εδώ κ ένα μήνα. Τους έχω πρήξει... Όμως με έχουν πάρει τώρα στην πρώτη φάση κ Παρασκευή πρέπει να αναλαβω υπηρεσία. Μ είπε η υπηρεσία μου ότι δεν μπορώ. Έχω επικοινωνήσει με εργατολογο όμως έχω ραντεβού μεθαύριο... Ήθελα να ξέρω αν ξέρει κανείς αν αναλαμβάνω χωρίς την άδεια στα χέρια μου... Τόσο τους έχω πρήξει που προσπαθούν να κάνουν έκτακτο... Όμως κ πάλι μέχρι την Παρασκευή δεν προλαβαίνουν.

Στην αίτησή σου θα ζητήσεις η άδεια να ισχύει από την ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης και όχι από την ημέρα έκδοσής της...
[Αυτό εννοείται, αλλά...]

Από τη στιγμή που η άδεια θα ισχύει από την ημέρα παρουσίας σου ως ΑΜΩ τότε δεν χρειάζεται να την έχεις την 1η ημέρα (αφού δεν θα έχει ακόμα εκδοθεί) - πρόσεξε όμως να εκδοθεί (& την καταθέτεις τότε)...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 08:45:27 μμ »
μια χαρά μπορείς, αν δεν συμπίπτουν τα ωράρια, αλλά χρειάζεσαι άδεια υπηρεσιακού συμβουλίου

Κανένα υπηρεσιακό συμβούλιο. Σε καταγγελία είσαι έκθετος... Σύμφωνα με το άρθρο 35 παρ.1 του ν. 3528/2007, απαγορεύεται ο διορισμός υπαλλήλου, με οποιαδήποτε σχέση, σε δεύτερη θέση:
α) δημοσίων υπηρεσιών,
β) ΝΠΔΔ,
γ) Ο.Τ.Α., συμπεριλαμβανομένων και των ενώσεων αυτών,
δ) δημοσίων επιχειρήσεων και δημοσίων οργανισμών,
ε) κρατικών ΝΠΙΔ,
στ) ΝΠΙΔ των β), γ), δ), ε)
Η απαγόρευση κατοχής δεύτερης θέσης στο δημόσιο τομέα καταλαμβάνει όλους τους απασχολούμενους στο Δημόσιο ανεξάρτητα από το αν αυτοί συνδέονται μ’ αυτό με σχέση δημοσίου ή ιδιωτικού δικαίου, ενώ είναι αποδεκτό ότι στην έννοια της δεύτερης θέσης εμπίπτει και η απασχόληση σε δημόσια υπηρεσία ή ΝΠΔΔ τόσο με σχέση δημοσίου δικαίου όσο και στο πλαίσιο σύμβασης ιδιωτικού δικαίου (Σ.τ.Ε. 2284/2002, 4263/1987, Ν.Σ.Κ. 264/2007, 507/2008).
Από τη στιγμή που αποδέχεσαι το διορισμό με πλήρες ωράριο στην εκπαίδευση, μπαίνει σε εφαρμογή η παρ.3 του άρ.35 του ν. 3528/2007:
«3. Υπάλληλος που κατά παράβαση των διατάξεων των παραπάνω παραγράφων διορίζεται σε δεύτερη θέση και αποδέχεται το διορισμό του θεωρείται ότι παραιτείται αυτοδίκαια από την πρώτη θέση.»

Μπορείς φυσικά αν θέλεις να πάρεις το ρίσκο...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2023, 08:48:56 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:08:49 »

Αποσυνδεδεμένος Mpap84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 08:46:42 μμ »
Μπορείς να εισαι σε ανευ αποδοχων απο το δημόσιο και να εργαζεσαι πάλι για το δημόσιο εστω και ως συμβασιούχος; (απορία εκφράζω, θα ηθελα κάποιος που γνωρίζει στα σιγουρα να μας κατατοπίσει γιατί μπορεί να χρειαστεί και σε άλλους)
αυτή είναι καλη ερώτηση,  ::) , σιγουρα κ ΠΑΝΤΑ με άδεια υπ συμβουλίου μπορείς σ ανευ ανατροφής να εργαστείς ως ελευθ επαγγελματίας-το χω δει δλδ σ φιλη γιατρό (οχι του ΕΣΥ, υπ δικαισνης ) , αλλά δεν πρέπει να ακυρώνει το λόγο της άδειας, δλδ =πολλες ώρες δουλειά τη μέρα, αυτό βεβαιως δεν ελεγχεται ευκολα στους ελευ επαγγ , στο δημόσιο π λες ,πολυ θα θελα να μάθω την απάντηση  ;D

Αποσυνδεδεμένος Mpap84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 05, 2023, 09:00:26 μμ »
Κανένα υπηρεσιακό συμβούλιο. Σε μια καταγγελία είσαι έκθετος... Σύμφωνα με το άρθρο 35 παρ.1 του ν. 3528/2007, απαγορεύεται ο διορισμός υπαλλήλου, με οποιαδήποτε σχέση, σε δεύτερη θέση:
α) δημοσίων υπηρεσιών,
β) ΝΠΔΔ,
γ) Ο.Τ.Α., συμπεριλαμβανομένων και των ενώσεων αυτών,
δ) δημοσίων επιχειρήσεων και δημοσίων οργανισμών,
ε) κρατικών ΝΠΙΔ,
στ) ΝΠΙΔ των β), γ), δ), ε)
Η απαγόρευση κατοχής δεύτερης θέσης στο δημόσιο τομέα καταλαμβάνει όλους τους απασχολούμενους στο Δημόσιο ανεξάρτητα από το αν αυτοί συνδέονται μ’ αυτό με σχέση δημοσίου ή ιδιωτικού δικαίου, ενώ είναι αποδεκτό ότι στην έννοια της δεύτερης θέσης εμπίπτει και η απασχόληση σε δημόσια υπηρεσία ή ΝΠΔΔ τόσο με σχέση δημοσίου δικαίου όσο και στο πλαίσιο σύμβασης ιδιωτικού δικαίου (Σ.τ.Ε. 2284/2002, 4263/1987, Ν.Σ.Κ. 264/2007, 507/2008).
Από τη στιγμή που αποδέχεσαι το διορισμό με πλήρες ωράριο στην εκπαίδευση, μπαίνει σε εφαρμογή η παρ.3 του άρ.35 του ν. 3528/2007:
«3. Υπάλληλος που κατά παράβαση των διατάξεων των παραπάνω παραγράφων διορίζεται σε δεύτερη θέση και αποδέχεται το διορισμό του θεωρείται ότι παραιτείται αυτοδίκαια από την πρώτη θέση.»
ντοιονγκ
Καλε  μ κύριε, αυτά τ ξέρουμε, δεν μπορείς να ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ σ 2 ΜΟΝΙΜΕΣ θέσεις ΠΛΗΡΟΥΣ ωραριου , κατα τα αλλα αν είναι ιδιωτικου δικαίου ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ χρόνου ΜΕΡΙΚΗΣ απασχολησης , ζητάς την αδεια ασκ ιδιωτικού έργου, οπως κανουν 10δες χιλιάδες ΔΥ τώρα 500χρόνια , δεν πας στα μουλωχτά να διοριστείς σ 2ρη θέση  :o καταρχας έχουμε έχουμε ενιαια αρχη πληρωμων  ;D δεν χρειάζεται ΚΑΝ καταγγελία πλέον
Επίσης ο αναπληρωτής ειτε αμω είτε απω, δεν διορίζεται?! συμβασιούχος είναι ?!?! αλλο π τα λεμε μεις μόνοι μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2023, 09:02:29 μμ από Mpap84 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 06, 2023, 02:20:43 μμ »
ντοιονγκ
Καλε  μ κύριε, αυτά τ ξέρουμε, δεν μπορείς να ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ σ 2 ΜΟΝΙΜΕΣ θέσεις ΠΛΗΡΟΥΣ ωραριου , κατα τα αλλα αν είναι ιδιωτικου δικαίου ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ χρόνου ΜΕΡΙΚΗΣ απασχολησης , ζητάς την αδεια ασκ ιδιωτικού έργου, οπως κανουν 10δες χιλιάδες ΔΥ τώρα 500χρόνια , δεν πας στα μουλωχτά να διοριστείς σ 2ρη θέση  :o καταρχας έχουμε έχουμε ενιαια αρχη πληρωμων  ;D δεν χρειάζεται ΚΑΝ καταγγελία πλέον
Επίσης ο αναπληρωτής ειτε αμω είτε απω, δεν διορίζεται?! συμβασιούχος είναι ?!?! αλλο π τα λεμε μεις μόνοι μας.

Προκήρυξη (Aριθμός 2ΓΕ/2023) Για τη διαδικασία κατάταξης με σειρά προτεραιότητας, κατά κλάδο και ειδικότητα, υποψήφιων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης κατηγορίας Π.Ε.
Τεύχος Α.Σ.Ε.Π. 4/20.02.2023

Σελίδα 70 πάνω πάνω: "B. Έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης-δήλωσης, αλλά δεν μπορούν να αναλάβουν υπηρεσία σε περίπτωση πρόσληψης, αν εξακολουθούν να διατηρούν την ιδιότητά τους:
(iii) Οι υπάλληλοι που απασχολούνται στο Δημόσιο και τα Κρατικά Νομικά Πρόσωπα Δημοσίου και Ιδιωτικού Δικαίου με πλήρες ωράριο εργασίας (και άσχετα από τη φύση της σχέσεως που τους συνδέει με το Δημόσιο ή το νομικό πρόσωπο), δεν μπορούν να απασχοληθούν/αναλάβουν υπηρεσία στη δημόσια εκπ/ση με πλήρες ωράριο (άρθρο 1 του ν. 1256/1982, άρθρο 35 του ν. 3528/2007 και Γνωμοδότηση ΝΣΚ 251/2007).

Όπως καταλαβαίνεις εννοεί αναπληρωτές. Άσε που ξέρω αρκετές περιπτώσεις άμεσης απόλυσης μετα των συνεπειών... Μην ξεχνάς ότι ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ κατα την πρόσληψή σου ότι δεν εμπίπτεις σε ότι αναφέρει η 70 σελίδα περι δικαιώματος ανάληψης υπηρεσίας. Στα μουλωχτά όπως λες, κάνεις ότι γουστάρεις... αν σε ξετρυπώσουν όμως...

Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 07, 2023, 08:57:57 πμ »
Θέμα: Η αριθ. 109/2019 Γνωμοδότηση του Ε’ Τμήματος του Νομικού Συμβουλίου του Κράτους – Παροχή εργασίας ή έργου από δημοσίους υπαλλήλους σε φορείς του Δημοσίου ή ΝΠΔΔ
Σας γνωρίζουμε ότι κατόπιν σχετικού ερωτήματος της Υπηρεσίας μας εκδόθηκε η αριθ. 109/2019 Γνωμοδότηση του Ε’ Τμήματος του Νομικού Συμβουλίου του Κράτους, η οποία έγινε αποδεκτή από τον Υπουργό Εσωτερικών και αφορά στην εφαρμογή των διατάξεων του άρθρου 31 του Υπαλληλικού Κώδικα (ν.3528/2007), όπως ισχύει, περί άσκησης ιδιωτικού έργου με αμοιβή.
Σύμφωνα με την εν λόγω γνωμοδότηση:
Για την παροχή έργου ή εργασίας με αμοιβή από υπάλληλο του Δημοσίου και των ΝΠΔΔ που διέπονται από τον Υπαλληλικό Κώδικα στο Δημόσιο ή σε δημόσιους φορείς (ΝΠΔΔ, ΟΤΑ κλπ.) απαιτείται άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 31 του Υ.Κ., καθόσον η τήρηση της διαγραφόμενης από το νόμο διαδικασίας είναι ανεξάρτητη της νομικής μορφής του εργοδότη, ήτοι του αν το προς ανάθεση έργο ή εργασία παρέχεται σε ιδιώτη εργοδότη ή στο Δημόσιο ή σε δημόσιους φορείς (ΝΠΔΔ, ΟΤΑ κλπ.). Επισημαίνεται ότι παραμένουν σε ισχύ οι διατάξεις του άρθρου 127 του ν.4957/2022 σχετικά με την παροχή διδακτικού και ερευνητικού έργου από δημοσίους υπαλλήλους, σύμφωνα με τις οποίες, υπό τις οριζόμενες στη διάταξη προϋποθέσεις, δεν απαιτείται χορήγηση άδειας για άσκηση ιδιωτικού έργου με αμοιβή (σχετ. η αριθ. ΔΙΔΑΔ/Φ.69/212/οικ.13260/12-8-2022, ΑΔΑ: 694Δ46ΜΤΛ6-ΨΒΒ).

Αποσυνδεδεμένος Mp!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 07, 2023, 03:14:10 μμ »
Δηλαδή εάν κάποιος εργάζεται με σύμβαση τετράωρη το απόγευμα σε κδαπ νομικού προσώπου του Δήμου, μπορεί να παραμείνει στη θέση του και να προσληφθεί και ως αναπληρωτής το πρωΐ?

Αποσυνδεδεμένος MariaGrahm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 07, 2023, 04:15:33 μμ »
Δηλαδή εάν κάποιος εργάζεται με σύμβαση τετράωρη το απόγευμα σε κδαπ νομικού προσώπου του Δήμου, μπορεί να παραμείνει στη θέση του και να προσληφθεί και ως αναπληρωτής το πρωΐ?
Ναι φυσικά, απλά πρέπει να δει αν οι εβδομαδιαίες ώρες δεν βγαίνουν υπερωριακές. Σε αυτήν την περίπτωση θα ζητήσει μείωση ωρών από το κδαπ

Αποσυνδεδεμένος Adarhodes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Wind of change
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 07, 2023, 04:57:16 μμ »
Μίλησα με τον εργατολογο. Λοιπόν οι δημόσιοι υπάλληλοι μπορούν να εργαστούν ως αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Χρειάζεται άδεια άσκησης ιδιωτικόυ έργου από την υπηρεσία. Προσοχή μόνο μειωμένου. Άλλη ερώτηση τώρα. Η υπηρεσία μου ακόμα δεν μου έβγαλε την άδεια ενώ έκανα αίτηση πριν από ένα μήνα και. Χωρίς την άδεια αν αναλαμβάνω πάω πειθαρχικό. Καμία ιδέα πως μπορώ να καθυστερήσω την ανάληψη υπηρεσίας;;; μπας κ βγει η άδεια. Παίζει να βγει δύο τρεις μέρες αφού τελειώσει η προθεσμία... Τι να κάνω; έστω να μη φάω ποινή του χρόνου... Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος MariaGrahm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 07, 2023, 05:00:57 μμ »
Μίλησα με τον εργατολογο. Λοιπόν οι δημόσιοι υπάλληλοι μπορούν να εργαστούν ως αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου. Χρειάζεται άδεια άσκησης ιδιωτικόυ έργου από την υπηρεσία. Προσοχή μόνο μειωμένου. Άλλη ερώτηση τώρα. Η υπηρεσία μου ακόμα δεν μου έβγαλε την άδεια ενώ έκανα αίτηση πριν από ένα μήνα και. Χωρίς την άδεια αν αναλαμβάνω πάω πειθαρχικό. Καμία ιδέα πως μπορώ να καθυστερήσω την ανάληψη υπηρεσίας;;; μπας κ βγει η άδεια. Παίζει να βγει δύο τρεις μέρες αφού τελειώσει η προθεσμία... Τι να κάνω; έστω να μη φάω ποινή του χρόνου... Ευχαριστώ πολύ.
Ποια από τις 2 υπηρεσίες εννοείς; Εγώ φρόντιζα πρώτα να τακτοποιήσω το ωράριο ώστε από την ημέρα που προσλαμβανόμουν ως αναπληρώτρια να μην υπάρχει θέμα στην εργάνη και την εφορία. Έπειτα μαζί με τα χαρτιά ανάληψης έδινα και την αίτηση για την άδεια άσκησης. Ο/ διευθυντής του σχολείου μου την υπέγραφε. Δούλευα κανονικά όσο περίμενα την απάντηση από το πυσπε. Και κάποια στιγμή μετά από μήνες ερχόταν η έγκριση, αλλά μετρούσε η μέρα που έκανα την αίτηση

Αποσυνδεδεμένος Adarhodes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Wind of change
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 07, 2023, 05:03:30 μμ »
Ποια από τις 2 υπηρεσίες εννοείς; Εγώ φρόντιζα πρώτα να τακτοποιήσω το ωράριο ώστε από την ημέρα που προσλαμβανόμουν ως αναπληρώτρια να μην υπάρχει θέμα στην εργάνη και την εφορία. Έπειτα μαζί με τα χαρτιά ανάληψης έδινα και την αίτηση για την άδεια άσκησης. Ο/ διευθυντής του σχολείου μου την υπέγραφε. Δούλευα κανονικά όσο περίμενα την απάντηση από το πυσπε. Και κάποια στιγμή μετά από μήνες ερχόταν η έγκριση, αλλά μετρούσε η μέρα που έκανα την αίτηση
Η Υπηρεσία μου πρέπει να μου δώσει άδεια. Δλδ ο δημόσιος φορέας στον οποίο ανήκω οργανικά.Όχι η πυσπε... Έτσι μ είπε κ ο εργατολογος. Στείλε μου πμ αν ξέρεις κάτι παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2023, 05:07:06 μμ από Adarhodes »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσιος Υπάλληλος και Αναπληρωτής
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 07, 2023, 05:11:05 μμ »
Η Υπηρεσία μου πρέπει να μου δώσει άδεια. Δλδ ο δημόσιος φορέας στον οποίο ανήκω οργανικά.Όχι η πυσπε... Έτσι μ είπε κ ο εργατολογος. Στείλε μου πμ αν ξέρεις κάτι παραπάνω.
Σωστά. Ο πρώτος εργοδότης στο δημόσιο χορηγει την άδεια άσκησης παράλληλου έργου. Εμενα ομως η απορία μου εξακολουθεί να είναι η ίδια: μπορείς ενω εισαι σε άδεια άνευ αποδοχών απο το δημόσιο να εργαστείς πάλι στο δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2023, 05:21:05 μμ από topsy »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 507

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.