*

Αποστολέας Θέμα: Βεβαίωση προϋπηρεσίας  (Αναγνώστηκε 19696 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 09:25:38 μμ »
Μπορούμε να δώσουμε σαν βεβαίωση το έντυπο του πληροφορικού συστήματος που μας έδωσε
η πρωτοβάθμια με σφραγίδα και υπογραφή και που περιλαμβάνει όλη την προϋπηρεσία ή πρέπει
να επισυνάψουμε τις βεβαιώσεις ανά έτος; Ρωτάω γιατι οι δικές μου βεβαιώσεις γράφουν μόνο τις
ώρες χωρίς αναγωγή σε μήνες και μέρες.

Μια βοήθεια σας παρακαλώ ! Εγω που έχω προϋπηρεσία 3,2 μόρια από πέρυσι ως ωρομίσθιος και 2 μόρια ως αναπληρωτής μέχρι 11/11 που λήγει η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων, συμπληρώνω 5,2 μόρια κι επομένως δεν υποβάλλω προϋπηρεσία γιατί δεν παίρνω κανένα μόριο ;

Βάλε τα χαρτιά σου στον φάκελο και θα πάρεις προσαύξηση 0,5 μονάδες στη βαθμολογία (άμα είσαι επιτυχών). Με 5 μήνες προύπηρεσία παιρνεις 0,5 μονάδες προσαύξηση, διάβασε την προκύρηξη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:14:10 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 09:34:35 μμ »
Μπορούμε να δώσουμε σαν βεβαίωση το έντυπο του πληροφορικού συστήματος που μας έδωσε
η πρωτοβάθμια με σφραγίδα και υπογραφή και που περιλαμβάνει όλη την προϋπηρεσία ή πρέπει
να επισυνάψουμε τις βεβαιώσεις ανά έτος; Ρωτάω γιατι οι δικές μου βεβαιώσεις γράφουν μόνο τις
ώρες χωρίς αναγωγή σε μήνες και μέρες.

Μια βοήθεια σας παρακαλώ ! Εγω που έχω προϋπηρεσία 3,2 μόρια από πέρυσι ως ωρομίσθιος και 2 μόρια ως αναπληρωτής μέχρι 11/11 που λήγει η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων, συμπληρώνω 5,2 μόρια κι επομένως δεν υποβάλλω προϋπηρεσία γιατί δεν παίρνω κανένα μόριο ;

Βάλε τα χαρτιά σου στον φάκελο και θα πάρεις προσαύξηση 0,5 μονάδες στη βαθμολογία (άμα είσαι επιτυχών). Με 5 μήνες προύπηρεσία παιρνεις 0,5 μονάδες προσαύξηση, διάβασε την προκύρηξη
Ακριβώς έτσι είναι . Αν κοιτάξετε και τους πίνακες επιτυχόντων του ΑΣΕΠ 2007  ,θα δείτε ότι 5 μήνες έδιναν 0,5 μόρια  , 10 μήνες ...1 μόριο κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 09:56:12 μμ »
Εχετε δικιο ! Σας ευχαριστώ πολύ !

Αποσυνδεδεμένος batraxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 05, 2008, 06:21:09 μμ »
Παιδες καλησπερα!Θα ηθελα τη βοθεια σας.Σημερα ετρεχα σε 3 δευτεροβαθμιες..Η απορια μου ειναι η εξής:Eχω 4μήμέρες κ 28 μέρες προυπηρεσια μέχρι 30/6/2008.που σημαίνει οτι για να παρω την προσαυξηση θα πρεπει να συπληρωσω 5μηνο,δηλαδη ακομα 2 μέρες( σε αυτο το σημειο να πω οτι μου ειπαν σε μια δευτεροβαθμια οτι ο μηνας για τουσ αναπληρωτες ειναι 25 μέρες ενω για του ωρομισθιους ειναι 30,είχακ εγω την ιδια απορια-νομιζα οτι ο μηνας ειχε 25).Μεχρι σημερα εχω κανει 8 ώρες σε ενα σχολειο κ 6 σε αλλο..Πως θα μαζεψω τη φετεινη προυπηρεσια?Θα πρεπει να τη παρω απο το σχολειο οπου δουλευω κ μετα να πας στο αντιστοιχο γραφειο να μου την επικυρωσουν?Αξιζει τετοια ταλαιπωρια?Μιλαμε για 2 διαφορετικες ακρες του νομου οπου βρισκονται τα σχολειια κ τα αντιστοιχα γραφει.Χρόνος δεν υπάρχει.Εχω πελαγωσει..Ποσες ώρες είναι η 1 ημέρα?ευχαριστω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:14:10 »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 05, 2008, 10:12:56 μμ »
Παιδες καλησπερα!Θα ηθελα τη βοθεια σας.Σημερα ετρεχα σε 3 δευτεροβαθμιες..Η απορια μου ειναι η εξής:Eχω 4μήμέρες κ 28 μέρες προυπηρεσια μέχρι 30/6/2008.που σημαίνει οτι για να παρω την προσαυξηση θα πρεπει να συπληρωσω 5μηνο,δηλαδη ακομα 2 μέρες( σε αυτο το σημειο να πω οτι μου ειπαν σε μια δευτεροβαθμια οτι ο μηνας για τουσ αναπληρωτες ειναι 25 μέρες ενω για του ωρομισθιους ειναι 30,είχακ εγω την ιδια απορια-νομιζα οτι ο μηνας ειχε 25).Μεχρι σημερα εχω κανει 8 ώρες σε ενα σχολειο κ 6 σε αλλο..Πως θα μαζεψω τη φετεινη προυπηρεσια?Θα πρεπει να τη παρω απο το σχολειο οπου δουλευω κ μετα να πας στο αντιστοιχο γραφειο να μου την επικυρωσουν?Αξιζει τετοια ταλαιπωρια?Μιλαμε για 2 διαφορετικες ακρες του νομου οπου βρισκονται τα σχολειια κ τα αντιστοιχα γραφει.Χρόνος δεν υπάρχει.Εχω πελαγωσει..Ποσες ώρες είναι η 1 ημέρα?ευχαριστω..
επειδη εισαι στο οριο για προσαυξηση, εγω στη θεση σου θα ετρεχα κατευθειαν στις ββαθμιες και αβαθμιες και θα τους ζητουσα τη φετινη προϋπηρεσια. αν τα θυμαμαι καλα 8 ωρες= 1 μερα.
περιμενε να συμπληρωσεις αλλες 2 ωρες και βουρ στις -βαθμιες!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2008, 10:27:46 μμ από fivo »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 05, 2008, 10:23:19 μμ »
Που μπορούμε να βρούμε ή από που μπορούμε να μάθουμε στα σίγουρα πόσες ώρες μας κάνουν μια μέρα;

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 05, 2008, 10:32:12 μμ »
Παιδες καλησπερα!Θα ηθελα τη βοθεια σας.Σημερα ετρεχα σε 3 δευτεροβαθμιες..Η απορια μου ειναι η εξής:Eχω 4μήμέρες κ 28 μέρες προυπηρεσια μέχρι 30/6/2008.που σημαίνει οτι για να παρω την προσαυξηση θα πρεπει να συπληρωσω 5μηνο,δηλαδη ακομα 2 μέρες( σε αυτο το σημειο να πω οτι μου ειπαν σε μια δευτεροβαθμια οτι ο μηνας για τουσ αναπληρωτες ειναι 25 μέρες ενω για του ωρομισθιους ειναι 30,είχακ εγω την ιδια απορια-νομιζα οτι ο μηνας ειχε 25).Μεχρι σημερα εχω κανει 8 ώρες σε ενα σχολειο κ 6 σε αλλο..Πως θα μαζεψω τη φετεινη προυπηρεσια?Θα πρεπει να τη παρω απο το σχολειο οπου δουλευω κ μετα να πας στο αντιστοιχο γραφειο να μου την επικυρωσουν?Αξιζει τετοια ταλαιπωρια?Μιλαμε για 2 διαφορετικες ακρες του νομου οπου βρισκονται τα σχολειια κ τα αντιστοιχα γραφει.Χρόνος δεν υπάρχει.Εχω πελαγωσει..Ποσες ώρες είναι η 1 ημέρα?ευχαριστω..

Βασικά πρέπει να είναι 30 ημέρες για αναπληρωτές και 25 για τους ωρομισθιους.

Όσον αφορα τις 16 ώρες είναι 4 ή 5 ημέρες. 16/87,5=0,18 δηλαδή 0,18*25=4,5 ημερες

Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος batraxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 05, 2008, 10:32:44 μμ »
Φιλε fivo αυτο σου λεω.Οι Βθαμιες δεν εχουν να κανουν με τη φετεινη προυπηρεσια ,εως τωρα.Θα πρεπει να πας στο αντιστοιχο σχολειο κ μετα στο αντιστοιχο γραφειο.ΑΣΕ...το θεμα ειναι..ποσες ωρες μας κανουν μια μερα σιγουρα?,ε?

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 05, 2008, 10:33:33 μμ »
ρωτα τους.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 09:38:40 μμ »
Εμενα τελικα μου εβγαλαν 45 ωρες=11 μερες.
Αρα μαλλον με το 4.

Ασε που δεν εβαλα τελικα καμια βεβαιωση προϋπηρεσιας μεσα, γιατι το συνολο ηταν πολυ λιγο και απο τη Ββαθμια δεν ηθελαν να μου δωσουν βεβαιωση, γιατι ετσι ειναι λεει η προκηρυξη.

Με ενημερωσαν επισης, πως αν ειμαι στους επιτυχοντες, οταν βγει ο πινακας, θα μπορουν να μου μετρησουν οοοολη την προϋπηρεσια που θα εχω μεχρι τοτε; Ισχυει η ηθελαν να με γλυκανουν;

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 09:48:22 μμ »
οχι δεν ισχυει. ο ασεπ μετρα ο,τι εχεις προσκομισει. δεν ειναι διαδραστικος πινακας που ενημερωνεται απο το υπουργειο αυτοματως (τι ονειρευομαι τωρα εγω...! :P)
μαλλον θα εννοουσαν οτι στους πινακες των αναπληρωτων και ωρομισθιων θα σου προστιθενται τα μορια ασεπ + ολοκληρη προϋπηρεσια.ομως η προσαυξηση που ισχυει στον ασεπ μετρα μηπως και μπεις  στους διοριστεους και μονο!

υγ. αλλιως υπολογιζονται τα μορια και οι μερες στην αβαθμια και αλλιως στη ββαθμια.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 07:34:57 πμ »
υγ. αλλιως υπολογιζονται τα μορια και οι μερες στην αβαθμια και αλλιως στη ββαθμια.

Εμενα ο υπολογισμος που προανεφερα ηταν στην πρωτοβαθμια.

Αποσυνδεδεμένος posoakoma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 10:38:04 πμ »
irene.a, εμένα με 72 ώρες στην πρωτοβάθμια βγάλανε 22 μέρες. Ρώτησα πώς βγήκε αυτό και μου είπανε ότι κάνανε πολλαπλασιασμό το 72 χ 0,30 = 21,6. Με αυτή τη λογική εσένα έπρεπε να σου βγάζει 14 μέρες. Τι να πω, η κάθε διεύθυνση τα βγάζει κατά πώς θέλει;
...παρόλα αυτά του ωκεανού ξέρω το μαύρο κύμα...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 10:44:29 πμ »
Καλημέρα. Εμένα μου είπαν για πρωτοβάθμια διαιρούμε το σύνολο των ωρών με το 100. Ο ακέραιος είναι οι μήνες και ο δεκαδικός οι μέρες. Τον δεκαδικό τον πολλαπλασιάζουμε με το 25. Αν οι μέρες είναι πολλές, το διαιρούμε με το 30.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 722
Σύνολο: 735

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.