*

Αποστολέας Θέμα: Βεβαίωση προϋπηρεσίας  (Αναγνώστηκε 19599 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 07:39:55 μμ »
Εγώ θέλω να πώ το εξής...Είτε έχει κάποιος 6 μήνες και 1 μέρα είτε 10 μήνες και 7 μέρες,δεν είναι το ίδιο πράγμα;Δηλαδή η προσαυξησή δεν θα είναι 0,5 μόρια;Αν ισχύει αυτό τότε γιατί γίνεται πανικός για το αν η προυπηρεσία να γραφεί μέχρι 11/11;Δηλαδή εγώ που έχω 7 μήνες μέχρι 30/6/2008 δεν με ενδιαφέρει καθόλου μέχρι πότε να μετρήσει η προυπηρεσία.Έτσι δεν είναι;
Ενδιαφέρει όσους είναι οριακά ΄για να πάρουν προσαύξηση ή όχι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:06:42 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 08:20:24 μμ »
έγω εχω 9,5 μηνες και ισως - ισως φθασω τους 10 με τις φετινες ωρες...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 09:38:45 μμ »
Εγώ θέλω να πώ το εξής...Είτε έχει κάποιος 6 μήνες και 1 μέρα είτε 10 μήνες και 7 μέρες,δεν είναι το ίδιο πράγμα;Δηλαδή η προσαυξησή δεν θα είναι 0,5 μόρια;Αν ισχύει αυτό τότε γιατί γίνεται πανικός για το αν η προυπηρεσία να γραφεί μέχρι 11/11;Δηλαδή εγώ που έχω 7 μήνες μέχρι 30/6/2008 δεν με ενδιαφέρει καθόλου μέχρι πότε να μετρήσει η προυπηρεσία.Έτσι δεν είναι;

walkleon μηπως μπορεις να μου πεις αν η δικια μου η προϋπηρεσια μετραει, αν δεν ειναι κοπος; Επιασα δουλεια αρχες Οκτωβρη, πρωτη φορα δουλευω, κανω 16 ωρες την εβδομαδα. Αξιζει τον κοπο να τρεχω για την προϋπηρεσια η ετσι κι αλλιως δε μετραει στον ΑΣΕΠ για μενα επειδη ειναι λιγη; Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 10:46:57 μμ »
Εγώ θέλω να πώ το εξής...Είτε έχει κάποιος 6 μήνες και 1 μέρα είτε 10 μήνες και 7 μέρες,δεν είναι το ίδιο πράγμα;Δηλαδή η προσαυξησή δεν θα είναι 0,5 μόρια;Αν ισχύει αυτό τότε γιατί γίνεται πανικός για το αν η προυπηρεσία να γραφεί μέχρι 11/11;Δηλαδή εγώ που έχω 7 μήνες μέχρι 30/6/2008 δεν με ενδιαφέρει καθόλου μέχρι πότε να μετρήσει η προυπηρεσία.Έτσι δεν είναι;

walkleon μηπως μπορεις να μου πεις αν η δικια μου η προϋπηρεσια μετραει, αν δεν ειναι κοπος; Επιασα δουλεια αρχες Οκτωβρη, πρωτη φορα δουλευω, κανω 16 ωρες την εβδομαδα. Αξιζει τον κοπο να τρεχω για την προϋπηρεσια η ετσι κι αλλιως δε μετραει στον ΑΣΕΠ για μενα επειδη ειναι λιγη; Ευχαριστω.
Είναι λίγη.Δεν μετράει.Το πολύ να έχεις 1 μήνα προυπηρεσία.Για να μετρήσει πρέπει να έχεις 6 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:06:42 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 23, 2008, 11:05:02 μμ »
 Το είδατε αυτό; Σήμερα βγήκε.

Βαθμός Ασφαλείας:
Να διατηρηθεί μέχρι:
 
Μαρούσι  22  Οκτωβρίου  2008
 
Αριθ. Πρωτ.                 Βαθμ. Προτερ.
Φ.361.1/739/136779/Δ1
                                       ΕΞ. ΕΠΕΙΓΟΝ
 
Προς:
1. Τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης
2. Τα Γραφεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης
΄Εδρες τους
 
Κοιν.:
1. Τις Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
έδρες τους
2. Ε.Α.Ι.Τ.Υ.
3. ΟΠΣΥΔ
4. ΑΣΕΠ
 
ΘΕΜΑ: Δίνονται διευκρινίσεις
 
ΣΧΕΤ.: τα αριθμ. α)133719/Δ2/16-10-2008
                            β) 134335/Δ2/17-10-08 έγγραφά μας
                            γ) 40463/21-10-2008 έγγραφο του ΑΣΕΠ
 
     Σε συνέχεια των ανωτέρω σχετικών, σας γνωρίζουμε τα ακόλουθα: 
 
           Η χειρόγραφη αίτηση που καταθέτει ο υποψήφιος δεν καταστρέφεται αλλά εσωκλείεται στο φάκελό του με τα συνημμένα δικαιολογητικά και ένα αντίγραφο της ηλεκτρονικά καταχωρισμένης αίτησης, όπως περιγράφεται στην παράγραφο 2 του αριθμ. 134335/Δ2 /17-10-08 εγγράφου. Ο υποψήφιος, εφόσον επιθυμεί φωτοαντίγραφο της χειρόγραφης αίτησής του, θα πρέπει να φροντίζει ο ίδιος γι΄ αυτό πριν την κατάθεση της αίτησής του.
Στο φάκελο αποστολής των αιτήσεων και των υποβληθέντων δικαιολογητικών των υποψηφίων προς το ΑΣΕΠ, θα αναγράφονται υποχρεωτικά και ο αριθμός πρωτοκόλλου της αίτησης του υποψηφίου, καθώς και ο αριθμός της προκήρυξης, για την οποία δηλώνει συμμετοχή ο υποψήφιος.
Οι υποψήφιοι, οι οποίοι ανήκουν στην κατηγορία ατόμων με έλλειψη φυσικών-σωματικών δεξιοτήτων και επιθυμούν να εξεταστούν με ειδική εξέταση υποχρεούνται να αναγράφουν στην κεφαλίδα της χειρόγραφης αίτησής τους με κεφαλαία γράμματα την ένδειξη «ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ». Η ένδειξη αυτή καταχωρίζεται ηλεκτρονικά σε αντίστοιχο πεδίο και εμφανίζεται στην ηλεκτρονική εκτύπωση της αίτησης. Οι αιτήσεις αυτές θα αποσταλούν στο ΑΣΕΠ, με ευθύνη των οικείων Διευθύνσεων και Γραφείων Εκπαίδευσης, σε ξεχωριστούς φακέλους, με αντίστοιχη επισήμανση ότι αφορούν στην κατηγορία αυτή, για διευκόλυνση κατά την παραλαβή των αιτήσεων από το ΑΣΕΠ.
Στις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας σε Δημόσια Σχολεία στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα, στο πεδίο «Υπογραφή Διεύθυνσης» προστίθεται «ή Γραφείου Εκπαίδευσης».
Οι υποψήφιοι καταθέτουν την αίτηση συμμετοχής είτε αυτοπροσώπως είτε με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, σε οποιαδήποτε Διεύθυνση ή Γραφείο Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ανεξάρτητα από τη βαθμίδα εκπαίδευσης για την οποία διαγωνίζονται. Επομένως δεν ισχύει η οδηγία από το ΟΠΣΥΔ ότι ο υποψήφιος πρέπει να προσέλθει στο οικείο γραφείο/διεύθυνση της αντίστοιχης βαθμίδας, καθόσον δεν γίνεται ουσιαστικός έλεγχος των δικαιολογητικών κατά κλάδο, όπως αυτό ισχύει για τις αιτήσεις των αναπληρωτών . Κατά τα λοιπά ισχύουν οι οδηγίες του ΟΠΣΥΔ για την καταχώριση.
Οι υποψήφιοι, οι οποίοι για οποιονδήποτε λόγο ζητήσουν αντικατάσταση ή διόρθωση ή συμπλήρωση της αίτησής τους εντός των οριζομένων προθεσμιών, σύμφωνα με τα οριζόμενα στις προκηρύξεις 2Π/2008 και 3Π/2008 στις σελίδες 14581-14582 και 14614 αντίστοιχα, θα πρέπει να υποβάλουν την αίτηση αυτή στην ίδια Διεύθυνση ή Γραφείο, όπου υποβλήθηκε η αρχική αίτηση. Οι δύο αιτήσεις θα αποσταλούν στο ΑΣΕΠ.
Εφιστάται η προσοχή των υποψηφίων στη συμπλήρωση στη χειρόγραφη αίτησή τους του αντίστοιχου πεδίου με τα συνημμένα δικαιολογητικά κατά τη σειρά, που αυτά αναφέρονται στην ηλεκτρονική μορφή της αίτησης, προς διευκόλυνση της διαδικασίας καταχώρισης και παραβολής. Σε περίπτωση περισσοτέρων του ενός μεταπτυχιακού ή διδακτορικού τίτλου, θα αναγράφεται στο αντίστοιχο πεδίο ο συνολικός αριθμός για κάθε κατηγορία από τους τίτλους αυτούς.
Ειδικότερα, εφιστάται η προσοχή σε όσους έχουν επιφορτιστεί με το έργο της καταχώρισης, στην ορθή συμπλήρωση των στοιχείων καθόσον, σε περίπτωση λάθους, δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής μετά την καταχώριση.
Τέλος, εφιστάται η προσοχή στην παραλαβή του παραβόλου, το οποίο θα πρέπει να έχει ήδη συμπληρωθεί από τον υποψήφιο.
Κατόπιν των ανωτέρω, κοινή προσπάθεια όλων μας είναι η ολοκλήρωση της διαδικασίας καταχώρισης των αιτήσεων, διαδικασία η οποία καθιερώνεται για πρώτη φορά, στο πλαίσιο της συνεργασίας του Υπουργείου Παιδείας και του ΑΣΕΠ, για την έγκαιρη διεξαγωγή του διαγωνισμού.
Το Υπουργείο Παιδείας αλλά και το ΑΣΕΠ θα συνδράμουν την προσπάθεια αυτή με κάθε μέσο και αίσθημα ευθύνης.
 
                                                                               Ο  ΓΕΝΙΚΟΣ  ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
 
 
                                                                                        ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΠΛΑΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 09:12:58 πμ »
Εγώ θέλω να πώ το εξής...Είτε έχει κάποιος 6 μήνες και 1 μέρα είτε 10 μήνες και 7 μέρες,δεν είναι το ίδιο πράγμα;Δηλαδή η προσαυξησή δεν θα είναι 0,5 μόρια;Αν ισχύει αυτό τότε γιατί γίνεται πανικός για το αν η προυπηρεσία να γραφεί μέχρι 11/11;Δηλαδή εγώ που έχω 7 μήνες μέχρι 30/6/2008 δεν με ενδιαφέρει καθόλου μέχρι πότε να μετρήσει η προυπηρεσία.Έτσι δεν είναι;

walkleon μηπως μπορεις να μου πεις αν η δικια μου η προϋπηρεσια μετραει, αν δεν ειναι κοπος; Επιασα δουλεια αρχες Οκτωβρη, πρωτη φορα δουλευω, κανω 16 ωρες την εβδομαδα. Αξιζει τον κοπο να τρεχω για την προϋπηρεσια η ετσι κι αλλιως δε μετραει στον ΑΣΕΠ για μενα επειδη ειναι λιγη; Ευχαριστω.
Είναι λίγη.Δεν μετράει.Το πολύ να έχεις 1 μήνα προυπηρεσία.Για να μετρήσει πρέπει να έχεις 6 μήνες.

Ευχαριστω πολυ, τουλαχιστον δεν ειμαι οριακα να στενοχωρηθω!  :) Ευχαριστω και παλι

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 02:56:31 μμ »
συνάδελφοι εγώ πήγα σήμερα το πρωί στη δευτεροβάθμια και υπήρχε ξεχωριστό γραφείο που εξυπηρετούσε μόνο για τη βεβαίωση προυπηρεσίας..εμένα μου δώσαν μια συνολική βεβαίωση προυπηρεσίας, αν και είχα 2 βεβαιαώσεις αφού δούλεψα σε διαφορετικές δευτεροβάθμιες..πρέπει να συμπληρώσω το έντυπο 322? ή απλώς να βάλω τη συνολική προυπηρεσία στο έντυπο 312;
Μόνο για τις παλιότερες προϋπηρεσίες πήρες συνολική βεβαίωση ή για την περσινή

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 24, 2008, 06:27:50 μμ »
συνάδελφοι εγώ πήγα σήμερα το πρωί στη δευτεροβάθμια και υπήρχε ξεχωριστό γραφείο που εξυπηρετούσε μόνο για τη βεβαίωση προυπηρεσίας..εμένα μου δώσαν μια συνολική βεβαίωση προυπηρεσίας, αν και είχα 2 βεβαιαώσεις αφού δούλεψα σε διαφορετικές δευτεροβάθμιες..πρέπει να συμπληρώσω το έντυπο 322? ή απλώς να βάλω τη συνολική προυπηρεσία στο έντυπο 312;
Μόνο για τις παλιότερες προϋπηρεσίες πήρες συνολική βεβαίωση ή για την περσινή
Ήθελα να πω πήρες βεβαίωση και για τη φετινή προϋπηρεσία ;

Αποσυνδεδεμένος glauki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 09:49:44 πμ »
Παιδιά, μια ερώτηση: πόσες μέρες έχει ο μήνας για τη Δευτεροβάθμια; 25, 26; Δεν θυμάμαι
Κι αυτό θα περάσει...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 25, 2008, 12:02:23 μμ »

25 έχει για όλους.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος marmo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 12:27:36 πμ »
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση;Έχοντας 2 μήνες και 29 ημέρες προϋπηρεσία από ωρομισθία και ως αναπληρώτρια από 12 Σεπτεμβρίου (τότε έκανα ανάληψη στο σχολείο), δικαιούμαι το μισό μόριο αν καταθέσω χαρτιά στις 11/11;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 26, 2008, 12:48:32 πμ »

Αν δεν έχεις άλλη προϋπηρεσία δεν συμπληρώνεις 6 μήνες, οπότε δεν δικαιούσαι το μισό μόριο.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 10:55:08 πμ »
Είχα δουλέψει το έτος 2006-2007 στο Περιστέρι και μου είχαν βγάλει βεβαίωση προϋπηρεσίας 2 μήνες και 14 μέρες και τώρα πήρα συνολική βεβαίωση που βγαίνει από το σύστημα και τη βγάζουν μια μέρα παραπάνω .Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βεβαίωση προϋπηρεσίας
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 28, 2008, 11:05:00 πμ »
γιατι τι ψαχνεις? δεν πειραζει το παραπανω...το λιγοτερο ειναι προβλημα
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 643
Σύνολο: 659

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.