*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..  (Αναγνώστηκε 28292 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 04:12:25 μμ »
ναι αυτα τα γνωριζω γιαυτο και ανεφερα πως ξερω οτι δε θα υπαρχει προβλημα.το προβλημα ειναι δικο μου.γιατι αφου εβαλα ως τοπο εξετασης τον νομο θεσσαλονικης φοβαμαι μηπως με στειλουν πχ σε καμια ασπροβαλτα ή χαλκιδονα που και αυτα νομος θεσσαλονικης θεωρουνται.ενω αν εγραφα τη διευθυνση μου στη θεσσαλονικη ισως με εβαζαν στο πλησιεστερο εξεταστικο αυτης.τι να κανω εκτων υστερων?αξιζει να κανω αιτηση αντικαταστασης?ή δε λαμβανουν υποψιν τη διευθυνση κατοικιας μας για το σχολειο εξετασης?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος aldevaran

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • RESIST - EXIST
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 04:19:04 μμ »
Γνωμη μου ειναι οτι το πιθανοτερο,χωρις να εχω αμεση εμπειρια βεβαια, ειναι να εξεταστεις σε εξετ.κεντρο της Θεσ/κης .
Θα θελα να βοηθησω περισσοτερο αλλα δυστυχως δε γνωριζω κατι σχετικα..


Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 04:29:07 μμ »
Τωρα που το λες προσπαθω να θυμηθω γιατι ειχα δωσει σε κεντρικο σχολειο της πολης κ οχι καπου εξω κ αν θυμαμαι καλα οι καταστασεις με τα ονοματα ηταν με αλφαβητικη σειρα των υποψηφιων του νομου.
παντως αφου σε απασχολει παρε καλυτερα τηλ. στις πληροφοριες του ΑΣΕΠ να σου πουν εγκυρα.
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 04:38:54 μμ »
ναι αυτα τα γνωριζω γιαυτο και ανεφερα πως ξερω οτι δε θα υπαρχει προβλημα.το προβλημα ειναι δικο μου.γιατι αφου εβαλα ως τοπο εξετασης τον νομο θεσσαλονικης φοβαμαι μηπως με στειλουν πχ σε καμια ασπροβαλτα ή χαλκιδονα που και αυτα νομος θεσσαλονικης θεωρουνται.ενω αν εγραφα τη διευθυνση μου στη θεσσαλονικη ισως με εβαζαν στο πλησιεστερο εξεταστικο αυτης.τι να κανω εκτων υστερων?αξιζει να κανω αιτηση αντικαταστασης?ή δε λαμβανουν υποψιν τη διευθυνση κατοικιας μας για το σχολειο εξετασης?

Το εξεταστικό κέντρο που θα πας δεν έχει καμία σχέση με τον τόπο κατοικίας κανενός. Ορίζονται τα σχολεία που θα λειτουργήσουν ως εξεταστικά κέντρα και οι υποψήφιοι μοιράζονται σε αυτά ανάλογα με την ειδικότητα στην οποία διαγωνίζονται και με αλφαβητική σειρά. Είναι κάτι καθαρά τυχαίο και συμπτωματικό σε ποιο σχολείο θα δώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2008, 04:41:03 μμ από olgalia »
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 04:54:04 μμ »
ωραια τοτε!!δε παω για αιτηση αντικαταστασης!ευχαριστω πολυ ολους..!!

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 05:50:02 μμ »
εκανα την αιτηση 27/10 και ο προισταμενος στη δευτερ/θμια εβγαζε τη φωτοτυπια της χειρογραφης αιτησης απο το φακελο γιατι δε χρειαζοταν οπως ελεγε. το ιδιο εκαναν και σε αλλες δευτ/θμιες οπως εμαθα απο συναδελφους. χτες λοιπον στη δ αθηνας αρχισαν να ζητουν και τη φωτοτυπια της χειρογραφης και καποιοι αρχισαν να κανουν διορθωτικες. πηρα τηλ. τον ασεπ και μου ειπαν οτι κακως εβγαζαν τη φωτοτυπια, αλλα οτι δε χρειαζεται διορθωτικη θα τη φωτοτυπισουν εκεινοι.

Αποσυνδεδεμένος fusalida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • ο χρόνος είναι γρήγορος ίσκιος πουλιών
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 06:30:42 μμ »
παιδιά εγώ σήμερα κατέθεσα την αίτηση και έκανα τα εξής:
στον φάκελο έβαλα: -αντίγραφο της υπεύθυνης δλδ
                             -φωτοτυπία ταυτότητας, πτυχιου και πιστοποιητικό
                             -την χειρόγραφη αίτηση και την ηλεκτρονική.
τα πέντε πρώτα τα αρίθμισα στην δεξιά πάνω γωνία.
έγραψα κανονικά τα στοιχεία στον φάκελο που ζήταγαν και αυτό ήταν.
ελπίζω να μην έκανα κάτι λάθος γιατί ο καθένας έλεγε αλλα και όταν ρώταγες κάποιον άλλο υπάλληλο στο τέλος σου έλεγαν δεν ξέρω :-\
                                                             

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 09:58:03 μμ »
εγω θα τα καταθεσω αυριο τελικα(καλα η αναβλητικοτητα μου ορια δεν εχει τελοσπαντων :-[)
μεσα στο φακελο θα βαλω 
-αντιγραφο χειρογραφης
-πρωτοτυπο χειρογραφης
-αντιγραφο ηλεκτρονικης
-αντιγραφα πτυχιου, ταυτοτητας,πισοποιητικου
-παραβολο βεβαιως βεβαιως
ο,τι δηλ γραφει η προκυρηξη
επισης στην αιτηση θα γραψω και τον αριθμο παραβολου.τι κι αν γραφει αυτο στις οδηγιες απο πισω;;βλεπω πως σε καποιες δ/βαθμιες το γραφουν.καλυτερα να υπαρχει και να περισσευει παρα να λειπει και καποιος γραφειοκρατης να το θεωρηση απαραιτητο
και θα αριθμησω και τα συννημενα
αυτα..και ας χτυπιουνται οι υπαλληλοι πως κατι απο αυτα δε χρειαζεται. αλλωστε στην προκυρηξη αναφερεται πως αιτηση και συνημενα ειναι αποκλειστικη ευθυνη του υποψηφιου..πολυ που σκοτιστηκαν οι υπαλληλοι! 8) :-X

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #120 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 10:11:55 μμ »
καλησπερα!!
εχω μια απορια, παρακαλω βοηθηστε!
εχω κανει ενα μεταπτυχιακο στη δυσλεξια και δεν ξερω σε ποιο πεδιο της αιτησης να το βαλω: α)στην ειδκοτητα του κλαδου ή β) στη διδακτικη της ειδικοτητας του κλαδου/παιδαγωγικά;
σε ποιο απο τα δυο;
η δδε μου ειπε σημερα οτι δεν ξερει που πρεπει να το γραψω αλλα μετα μου ειπε με ελαφροτητα "γραψτο στο πρωτο μωρε, το ιδιο ειναι!"
της εξηγησα οτι τα μορια ειναι διαφορετικα σε καθε περιπτωση και η απαντηση της ηταν οτι "ειναι δικη σας ευθυνη η συμπληρωση της αιτησης"!!!
αν δεν ξερει αυτή πως συμπληρωνεται, πρεπει να ξερω εγω?? ??? ??? ???
επισης, ο χρονος προυπηρεσιας, οσον αφορα τον μηνα, αλλαζει στισ 30 η 31 μερες?
δηλ πχ: 8μ,29μερες+3μ,13μερες κανει 12 μηνεσ και 12 μερεσ ή 12 μηνεσ και 11 μερεσ??
ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος iridax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #121 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 10:13:52 μμ »
Γεια σας έχω κάνει ένα λάθος και θέλω τη γνώμη σας.Εκεί που λέει κλάδος.Έβαλα μονο ΠΕ02 και όχι ΠΕΟ200.Με το που κατάλαβα τι έκανα πήγα τρομαγμένη στην δευτεροβάθμια και τους το είπα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και εφόσον είναι μηδενικά μπορεί να παραληφθουν.Αλλά εγώ δεν εμπιστεύομαι αυτούς εκεί.Σε αυτήν την περίπτωση τι μπορώ να κάνω.Να κάνω αίτηση αντικατάστησης  ή μπορούν να μου ανοίξουν το φάκελλο για να συμπληρώσω τα 2 μηδενικά.Και εμένα δεν μου έβαλαν μέσα το αντίγραφο της αίτησης.Ένας χαμός δλδ.Μπορεί να μου πει κάποιος??

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #122 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 10:27:34 μμ »
Αν εννοείς ότι έγραψες ΠΕ 02 εκεί που λέει ολογράφως δεν υπάρχει πρόβλημα.Και εγώ το ίδιο έγραψα.Και στον προηγούμενο ΑΣΕΠ το ίδιο έγραψα και δεν απορρίφθηκα

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #123 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 10:36:10 μμ »
εγω θα τα καταθεσω αυριο τελικα(καλα η αναβλητικοτητα μου ορια δεν εχει τελοσπαντων :-[)
μεσα στο φακελο θα βαλω 
-αντιγραφο χειρογραφης
-πρωτοτυπο χειρογραφης
-αντιγραφο ηλεκτρονικης
-αντιγραφα πτυχιου, ταυτοτητας,πισοποιητικου
-παραβολο βεβαιως βεβαιως
ο,τι δηλ γραφει η προκυρηξη
επισης στην αιτηση θα γραψω και τον αριθμο παραβολου.τι κι αν γραφει αυτο στις οδηγιες απο πισω;;βλεπω πως σε καποιες δ/βαθμιες το γραφουν.καλυτερα να υπαρχει και να περισσευει παρα να λειπει και καποιος γραφειοκρατης να το θεωρηση απαραιτητο
και θα αριθμησω και τα συννημενα
αυτα..και ας χτυπιουνται οι υπαλληλοι πως κατι απο αυτα δε χρειαζεται. αλλωστε στην προκυρηξη αναφερεται πως αιτηση και συνημενα ειναι αποκλειστικη ευθυνη του υποψηφιου..πολυ που σκοτιστηκαν οι υπαλληλοι! 8) :-X


Θα συμφωνήσω με τον/την συνάδελφο. Τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο και δεν ειναι να εμπιστευόμαστε τη δευτεροβάθμια. Σκεφτείτε άλλωστε πως στο παρελθόν τη στέλναμε μόνοι μας την αίτηση και ήμασταν οι ίδιοι υπεύθυνοι. Καλύτερα τοτε, γιατί τώρα μας μπερδεύουν περισσότερο.
Να ρωτήσω τους συναδέλφους που προσκόμισαν βεβαιωσεις προϋπηρεσίας, τις αριθμούμε και αυτές ξεχωριστά (π.χ αν έχουμε δύο) και την υπεύθυνη δήλωση προϋπηρεσίας χωριστά; Η σειρά της αρίθμησης των συνημμένων έχει σχεση με το πώς αναγράφονται στην προκήρυξη ή όπως θα τα τοποθετήσουμε στον φάκελο. Έλεος βρε παιδιά, γιατί να μας απασχολούν τέτοια πράγματα, ενώ έχουμε σοβαρότερα; Πόσο ακόμη θα μας ευτελίζουν;
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #124 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 10:44:56 μμ »
καλησπερα!!
εχω μια απορια, παρακαλω βοηθηστε!
εχω κανει ενα μεταπτυχιακο στη δυσλεξια και δεν ξερω σε ποιο πεδιο της αιτησης να το βαλω: α)στην ειδκοτητα του κλαδου ή β) στη διδακτικη της ειδικοτητας του κλαδου/παιδαγωγικά;
σε ποιο απο τα δυο;
η δδε μου ειπε σημερα οτι δεν ξερει που πρεπει να το γραψω αλλα μετα μου ειπε με ελαφροτητα "γραψτο στο πρωτο μωρε, το ιδιο ειναι!"
της εξηγησα οτι τα μορια ειναι διαφορετικα σε καθε περιπτωση και η απαντηση της ηταν οτι "ειναι δικη σας ευθυνη η συμπληρωση της αιτησης"!!!
αν δεν ξερει αυτή πως συμπληρωνεται, πρεπει να ξερω εγω?? ??? ??? ???
επισης, ο χρονος προυπηρεσιας, οσον αφορα τον μηνα, αλλαζει στισ 30 η 31 μερες?
δηλ πχ: 8μ,29μερες+3μ,13μερες κανει 12 μηνεσ και 12 μερεσ ή 12 μηνεσ και 11 μερεσ??
ευχαριστω!

Οι μαθησιακες δυσκολιες εντασσονται στο μεταπτυχιακο στα παιδαγωγικα α) γιατι μπορουν να το κανουν ολες οι ειδικοτητες αφου αναφερεται σε παιδαγωγικες διαδικασιες και Β) δεν ανηκει στο γνωστικο αντικειμενο π.χ. ενος φιλολογου ή ενος μαθηματικου.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #125 στις: Νοέμβριος 04, 2008, 10:48:55 μμ »
καλησπερα!!
εχω μια απορια, παρακαλω βοηθηστε!
εχω κανει ενα μεταπτυχιακο στη δυσλεξια και δεν ξερω σε ποιο πεδιο της αιτησης να το βαλω: α)στην ειδκοτητα του κλαδου ή β) στη διδακτικη της ειδικοτητας του κλαδου/παιδαγωγικά;
σε ποιο απο τα δυο;
η δδε μου ειπε σημερα οτι δεν ξερει που πρεπει να το γραψω αλλα μετα μου ειπε με ελαφροτητα "γραψτο στο πρωτο μωρε, το ιδιο ειναι!"
της εξηγησα οτι τα μορια ειναι διαφορετικα σε καθε περιπτωση και η απαντηση της ηταν οτι "ειναι δικη σας ευθυνη η συμπληρωση της αιτησης"!!!
αν δεν ξερει αυτή πως συμπληρωνεται, πρεπει να ξερω εγω?? ??? ??? ???
επισης, ο χρονος προυπηρεσιας, οσον αφορα τον μηνα, αλλαζει στισ 30 η 31 μερες?
δηλ πχ: 8μ,29μερες+3μ,13μερες κανει 12 μηνεσ και 12 μερεσ ή 12 μηνεσ και 11 μερεσ??
ευχαριστω!

Οι μαθησιακες δυσκολιες εντασσονται στο μεταπτυχιακο στα παιδαγωγικα α) γιατι μπορουν να το κανουν ολες οι ειδικοτητες αφου αναφερεται σε παιδαγωγικες διαδικασιες και Β) δεν ανηκει στο γνωστικο αντικειμενο π.χ. ενος φιλολογου ή ενος μαθηματικου.
μην ειμαστε σιγουροι για το β σκελος της απαντησης σου.ειμαι φιλολογος και στο τμημα μου ειχαμε μεταπτυχιακο για την ειδικη αγωγη-μαθησιακες δυσκολιες οπου μπορει να ακουγεται παραδοξο αλλα συμμετειχαν και 2 αποφοιτοι του μαθηματικου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162187
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 727

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.