*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες (varia)  (Αναγνώστηκε 283210 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elkal_1981

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση,αλλά...
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #336 στις: Αύγουστος 20, 2010, 10:41:11 πμ »
ξέρει κανείς οι απόφοιτοι ΑΕΙ σε πιο εξάμηνο κατατάσσονται στο παιδαγωγικό βόλου;

Δεν είμαι 100% σίγουρη αλλά τα ατομά που μπήκαν τα 2 τελευταία χρόνια μπήκαν όλα στο 1 εξάμηνο και μάλιστα μια κοπέλα είχε τελειώσει ιστορικό αρχαιολογικό.
Στο Βόλο δεν έχει ακουστεί κάτι για μέσο. Μικρό τμήμα είναι κάτι θα είχε ακουστεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:15:14 »

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #337 στις: Αύγουστος 20, 2010, 12:42:19 μμ »
Γενικά για τις κατατακτήριες, ανεξαρτήτου σχολής,  εγγράφεσαι στο 2ο έτος χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σου έχουν αναγνωριστεί τα μαθήματα του 1ου!.
Το ότι γράφεσαι στο 2ο έτος απλά σου δίνει τη δυνατότητα να δηλώσεις μαθήματα του 2ου έτους με την εισαγωγή στη σχολή σου, γιατί μπορεί εσύ να αναγνωρίσεις 1-2 μαθήματα του 1ου οπότε σου λέει έχεις τη δυνατότητα στη θέση αυτών να πάρεις και από το 2ο έτος

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #338 στις: Αύγουστος 20, 2010, 12:45:56 μμ »
ξέρει κανείς οι απόφοιτοι ΑΕΙ σε πιο εξάμηνο κατατάσσονται στο παιδαγωγικό βόλου;
Στο Βόλο δεν έχει ακουστεί κάτι για μέσο. Μικρό τμήμα είναι κάτι θα είχε ακουστεί.
Εγω πάλι έχω ακούσει...δυστυχώς :( :( :(
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2010, 01:02:23 μμ από vasp »

Αποσυνδεδεμένος alex1977

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 12:30:34 πμ »
εντελώς πληροφοριακά ο τελαυταίος (από τους 4 αποφ.ΑΕΙ) που πήρε πέρυσι 2008-09 το ΠΤΔΕ Αθήνα είχε βαθμό πτυχίου 9.79 κ η πρώτη 10!!!!! :D :D

Mην το δενεις κομπο. γινεται και αλλοωση της βαθμολογιας. μιας γνωστης μου τον βαθμο τον αλλαξαν και μπηκε στο παιδαγωγικο. δικηγορος ειναι. το 7.13 ή 7.14 (ειχε κανει παλαιοτερα τα χαρτια της ως αναπληρωτρια κι εκει το ειδα) της το καναν 9.70. φυσικα δεν ειχε πει οτι θα δινε. τυχαια την ειδα, γιατι επειδη εχω καλο πτυχιο και μπηκα στο σαιτ του παιδαγωγικου για να δω τι παιζει. στην αρχη δε, νομιζα οτι ηταν απλη συνωνυμια. αλλα μετα απο ενα μηνα η θεια της το πε στη μανα μου σε ενα μνημοσυνο οτι η Σοφία μπηκε στο Π.Δημοτ. Εκπ στην Αθήνα. πηγα να δω με νευρα την ανακοινωση στο ιντερνετ με ταονοματα, αλλα ως δια μαγιας ειχαν εξαφανιστει. τα περισυνα αποτελεσματα. (δηλ ειπε εκ των υστερων οταν ειχαν ξεαναρτηθει τα αποτελεσματα ότι μπηκε. δε φανταζοταν οτιηξερα το βαθμο της)του 2009-10.τον περασμενο Φλεβαρη ειχαν βγει. οποτε αφου γινεται αλλοιωση μεχρι κι εκει, φανταζομαι τι γινεται στα υπολοιπα. ελεος...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:15:14 »

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 12:58:51 πμ »
Οποιαδήποτε παραπόιηση δημοσίου εγγραφου διώκεται ποινικά και χάνει την εισαγωγή στη σχολή  ;)
Αν κάποιος πιστεύει ότι έχει γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να το καταγγείλει. ΜΗΝ τα θέλουμε όλα έτοιμα.

Αποσυνδεδεμένος reader

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 09:42:30 πμ »
Γεια σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες φέτος (στα 35 μου!!!) στο τμήμα Φιλολογίας Αθηνών ως πτυχιούχος ΤΕΙ. Έχω δει την εξεταστέα ύλη, ωστόσο δεν έχω διδαχτεί ποτέ κάποιο από αυτά τα μαθήματα (αρχαία, λατινικά, γραμματική συντακτικό, έκθεση κλπ).

http://www.phil.uoa.gr/files/katataxi_a.pdf


Θα προτείνατε να παρακολουθήσω κάποια μαθήματα σε φροντιστήριο;

Σκεπτόμουν να ξεκινήσω διάβασμα μόνος μου, αλλά δεν ξέρω από που να αρχίσω - με ποια σειρά να διαβάσω.

Κάθε βοήθεια σχετικά θα μου ήταν πολύτιμη.

Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 09:53:52 πμ »
Γεια σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες φέτος (στα 35 μου!!!) στο τμήμα Φιλολογίας Αθηνών ως πτυχιούχος ΤΕΙ. Έχω δει την εξεταστέα ύλη, ωστόσο δεν έχω διδαχτεί ποτέ κάποιο από αυτά τα μαθήματα (αρχαία, λατινικά, γραμματική συντακτικό, έκθεση κλπ).

http://www.phil.uoa.gr/files/katataxi_a.pdf


Θα προτείνατε να παρακολουθήσω κάποια μαθήματα σε φροντιστήριο;

Σκεπτόμουν να ξεκινήσω διάβασμα μόνος μου, αλλά δεν ξέρω από που να αρχίσω - με ποια σειρά να διαβάσω.

Κάθε βοήθεια σχετικά θα μου ήταν πολύτιμη.

Ευχαριστώ!!
σιγουρα θα χρειαστει να κανεις φροντιστηριογια να σου δωσει ο καθηγητης μια κατευθυνση και να σου πει καποια βασικα πραγματα.η υλη ειναι η ιδια με τις πανελλαδικες.σε ποια δεσμη ησουν??
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος reader

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #343 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 09:59:27 πμ »
Γεια σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες φέτος (στα 35 μου!!!) στο τμήμα Φιλολογίας Αθηνών ως πτυχιούχος ΤΕΙ. Έχω δει την εξεταστέα ύλη, ωστόσο δεν έχω διδαχτεί ποτέ κάποιο από αυτά τα μαθήματα (αρχαία, λατινικά, γραμματική συντακτικό, έκθεση κλπ).

http://www.phil.uoa.gr/files/katataxi_a.pdf


Θα προτείνατε να παρακολουθήσω κάποια μαθήματα σε φροντιστήριο;

Σκεπτόμουν να ξεκινήσω διάβασμα μόνος μου, αλλά δεν ξέρω από που να αρχίσω - με ποια σειρά να διαβάσω.

Κάθε βοήθεια σχετικά θα μου ήταν πολύτιμη.

Ευχαριστώ!!
σιγουρα θα χρειαστει να κανεις φροντιστηριογια να σου δωσει ο καθηγητης μια κατευθυνση και να σου πει καποια βασικα πραγματα.η υλη ειναι η ιδια με τις πανελλαδικες.σε ποια δεσμη ησουν??
καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν ήμουν σε κάποια δέσμη. Από τεχνικό λύκειο είχα περάσει ΤΕΙ με βαθμό απολυτηρίου (εκείνες τις εποχές αυτό γινόταν). Αλλά η μεγάλη αγάπη παραμένει (=φιλολογία) :)


Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 10:13:05 πμ »
Γεια σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες φέτος (στα 35 μου!!!) στο τμήμα Φιλολογίας Αθηνών ως πτυχιούχος ΤΕΙ. Έχω δει την εξεταστέα ύλη, ωστόσο δεν έχω διδαχτεί ποτέ κάποιο από αυτά τα μαθήματα (αρχαία, λατινικά, γραμματική συντακτικό, έκθεση κλπ).

http://www.phil.uoa.gr/files/katataxi_a.pdf


Θα προτείνατε να παρακολουθήσω κάποια μαθήματα σε φροντιστήριο;

Σκεπτόμουν να ξεκινήσω διάβασμα μόνος μου, αλλά δεν ξέρω από που να αρχίσω - με ποια σειρά να διαβάσω.

Κάθε βοήθεια σχετικά θα μου ήταν πολύτιμη.

Ευχαριστώ!!
σιγουρα θα χρειαστει να κανεις φροντιστηριογια να σου δωσει ο καθηγητης μια κατευθυνση και να σου πει καποια βασικα πραγματα.η υλη ειναι η ιδια με τις πανελλαδικες.σε ποια δεσμη ησουν??
καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν ήμουν σε κάποια δέσμη. Από τεχνικό λύκειο είχα περάσει ΤΕΙ με βαθμό απολυτηρίου (εκείνες τις εποχές αυτό γινόταν). Αλλά η μεγάλη αγάπη παραμένει (=φιλολογία) :)


παντως ειναι δυσκολα γιατι δεν εχεις προηγουμενη σχεση με το αντικειμενο..εχεις διδαχθει αρχαια ελληνικα??
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος reader

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 10:19:25 πμ »
Γεια σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες φέτος (στα 35 μου!!!) στο τμήμα Φιλολογίας Αθηνών ως πτυχιούχος ΤΕΙ. Έχω δει την εξεταστέα ύλη, ωστόσο δεν έχω διδαχτεί ποτέ κάποιο από αυτά τα μαθήματα (αρχαία, λατινικά, γραμματική συντακτικό, έκθεση κλπ).

http://www.phil.uoa.gr/files/katataxi_a.pdf


Θα προτείνατε να παρακολουθήσω κάποια μαθήματα σε φροντιστήριο;

Σκεπτόμουν να ξεκινήσω διάβασμα μόνος μου, αλλά δεν ξέρω από που να αρχίσω - με ποια σειρά να διαβάσω.

Κάθε βοήθεια σχετικά θα μου ήταν πολύτιμη.

Ευχαριστώ!!
σιγουρα θα χρειαστει να κανεις φροντιστηριογια να σου δωσει ο καθηγητης μια κατευθυνση και να σου πει καποια βασικα πραγματα.η υλη ειναι η ιδια με τις πανελλαδικες.σε ποια δεσμη ησουν??
καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν ήμουν σε κάποια δέσμη. Από τεχνικό λύκειο είχα περάσει ΤΕΙ με βαθμό απολυτηρίου (εκείνες τις εποχές αυτό γινόταν). Αλλά η μεγάλη αγάπη παραμένει (=φιλολογία) :)


παντως ειναι δυσκολα γιατι δεν εχεις προηγουμενη σχεση με το αντικειμενο..εχεις διδαχθει αρχαια ελληνικα??
δυστυχώς όχι. Αντιλαμβάνομαι τη δυσκολία, αλλά από την άλλη ξέρω ότι το αγαπάω πολύ. Ευχαριστώ πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 10:21:47 πμ »
εγω θα σου πρότεινα να δβσεις πανελληνιες ...η ανταπόκριση σε πανεπιστημιακό μαθημα θα σου είναι λίγο δύσκολη ...μπράβο σου πάντως που κυνηγάς το όνειρο σου

λάθος μου μολις είδα την ύλη !!!!ξεκίνα με τις μεταφράσεις που είναι αρκετές ,αρχαια και λατινικα και με γραμματική αρχικά απ τα βασικα απλά φαντάζομαι το άγνωστο θα σου είναι παντελώς άγνωστο
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2010, 10:26:31 πμ από Ερση »

Αποσυνδεδεμένος reader

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 10:27:34 πμ »
ευχαριστώ Έρση. Ναι, το έχω σκεφτεί κι αυτό.. Δεν είναι όμως μεγαλύτερη η εξεταστέα ύλη στις πανελλήνιες;

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 10:31:37 πμ »
ναι αλλα εχεις πιο πολυ χρονο ;)
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 10:40:06 πμ »
ναι ειναι οχι απλά μεγαλ΄υτερη απλά τεράστια σε σχεση με τα αρχαία λατινικα που εχεις εσυ απο βιβλία πάντωε για αρχαία άγνωστο ρίξε μια ματια στις εκδόσεις ζητη και τσουρέα που εχουν θεωρία και λυμένα κείμενα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162199
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 446

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.13 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.