*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες (varia)  (Αναγνώστηκε 283104 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #448 στις: Μάρτιος 24, 2012, 06:41:45 μμ »

Με προβληματίζει ότι σε μια σχολή απ'την οποία αποφοιτούν δάσκαλοι, είναι δυνατό να πρωτεύσει κανείς ανορθόγραφος ων. Τέλος πάντων, τα συγχαρητήριά μου, και εύχομαι τουλάχιστον αποφοιτώντας να καταλάβετε πως δεν είναι δα και κανένα κατόρθωμα. Για το ΠΤΔΕ Πατρών μιλάμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2012, 12:26:32 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:40:09 »

Αποσυνδεδεμένος ALICE365

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έν οίδα ότι ουδέν οίδα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #449 στις: Μάρτιος 26, 2012, 07:02:43 μμ »
Πέρασα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Πάτρας με κατατακτήριες και μάλιστα πρώτος, από 250 άτομα,με μέσο όρο 18.16.


Μπράβο ρε παιχτη...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2012, 12:25:22 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος ALICE365

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έν οίδα ότι ουδέν οίδα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #450 στις: Μάρτιος 26, 2012, 07:05:47 μμ »
Παίδες γνωρίζει κάποιος για θέματα κατατακτήριων εξετάσεων παιδαγωγικού δημοτικής Ιωαννίνων????


Κάποιος που να έχει δώσει ή έστω ασχοληθεί???

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #451 στις: Μάρτιος 26, 2012, 08:36:46 μμ »
panos77 Συγχαρητήρια και από μένα. Ξέρω τη "γεύση" της πρωτιάς και την ικανοποίηση που σου δίνει καθώς έτυχε να τη ζήσω, πάρε όμως  στα σοβαρά τα λόγια των συναδέλφων περί έπαρσης και αυτό γιατί συχνά "οι έσχατοι έσονται πρώτοι"
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:40:09 »

Αποσυνδεδεμένος panos77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #452 στις: Μάρτιος 26, 2012, 10:06:31 μμ »
Φίλε που θές να δώσεις κατατακτήριες στο Παιδαγωγικό Ιωαννίνων θα σου δώσω 3 συμβουλές
1) Διάβασε πολύ εάν διαβάσεις πολύ θα περάσεις.Εγώ διάβασα 5 μήνες από 6-7 ώρες την ημέρα
2)Το να πάνε να δώσουν εξετάσεις 300 άτομα δεν λέει κάτι,διότι οι πιο πολλοί πηγαίνουν αδιάβαστοι.Από εσένα εξαρτώνται όλα!Εγώ πήγα Πάτρα, έδωσαν 250 άτομα εξετάσεις?Και?Διάβασα πολύ και τους πέρασα όλους.Με μέσο όρο 18.16 (19, 16.5 και 19).
3)Σε οποιοδήποτε μάθημα βάλε βιβλιογραφία, δηλαδή υποστήριξε όσα λές με βιβλιογραφική αναφορά, όνομα ερευνητή και έτος δημοσίευσης.Στην Πάτρα το ένα μάθημα προσφερόταν........αλλά οι άλλοι όλοι που μου το έπαιζαν ιστορία που να το αντιληφθούν......για αυτό και κόπηκαν
Για Ιωάννινα μπές στην ιστοσελίδα...μου έκανε εντύπωση το ότι εκεί όλοι κόπηκαν στο μάθημα των Παιδαγωγικών και πέρασαν την Φυσική
Δυστηχώς για Ιωάννινα δεν ξέρω..εάν ήταν για Πάτρα
ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΟΛΥ...ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΣΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΘΗΜΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗ..ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ....ΒΑΛΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.....ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #453 στις: Μάρτιος 26, 2012, 10:14:36 μμ »
Διάβασε κι αυτό, για να διαμορφώσεις άποψη αν αξίζει να ασχοληθείς με το συγκεκριμένο τμήμα: http://www.tovima.gr/relatedarticles/article/?aid=178603.


Αποσυνδεδεμένος panos77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #454 στις: Μάρτιος 26, 2012, 10:15:56 μμ »
Οσο για κάποιους που λένε ότι είμαι αστείος ή ανορθόγραφος απαντώ
Ανορθόγραφος διότι γράφω γρήγορα στον υπολογιστή και βαριέμαι να διορθώνω τα λάθη.....ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΧΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΓΗΚΑ ΠΡΩΤΟΣ....ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΒΓΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ...ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΑΛΛΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ ΝΑ ΧΟΡΕΨΕΤΕ
Οσο για αυτόν που λέει αστείος τι να σου πώ......ξέρω ότι στον καθηγητή που όλοι πήρατε 12 και 11 και οι άλλο κοπήκατε...εγω ΠΗΡΑ 20 διότι κατάλαβα το μάθημα και το διάβασα πολύ.....ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΑΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΟΠΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.....ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ
ΠΤΥΧΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ......ΟΠΟΙΟΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΑΣ ΜΠΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ ΝΑ ΧΟΡΕΨΕΙ........
ΤΟ ΤΙ ΑΞΙΖΩ ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΕ ΠΟΥ?ΔΙΟΤΙ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΕΙΔΑ ΟΛΟΙ 10,11 ΚΑΙ 12.....ΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 3 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ???ΓΙΑΤΙ?ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΗ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ?

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 02:54:13 μμ από panos77 »

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #455 στις: Μάρτιος 26, 2012, 10:22:28 μμ »
Πριν από μερικά χρόνια είχα συζητήσει με 2 καθηγητές του Παιδαγωγικού Ιωαννίνων που γνώριζα προσωπικά για κατατακτήριες και μου είχαν πει οτι οι θέσεις στο συγκεκριμένο τμήμα ήταν "πιασμένες" εκ των προτέρων.Φυσικά τα δεδομένα τότε ήταν άλλα. Μπορεί να έχουν αλλάξει τώρα. Ξέρω άτομα που περνούν με την αξία τους. Καλή επιτυχία στο συνάδελφο
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #456 στις: Μάρτιος 26, 2012, 10:23:15 μμ »
Ο συνάδελφος panos77 εχει δικιο πανω σε αυτο. Οσοι γνωριζουν απο Γνωστική Ψυχολογια, θα πρεπει να ξερουν παρα πολυ καλα πως η διεργασια της μνημης στη γραφή με μολυβι ειναι εντελως διαφορετικη απο ο,τι με το πληκτρολογιο. Αυτο δεν σημαινει πως ειναι ανορθογραφος καποιος, αλλα πολυ απλα πως δεν διορθωνει τα λαθη πριν κανει αποστολή.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #457 στις: Μάρτιος 26, 2012, 11:03:56 μμ »
1. Λάθη στη δακτυλογράφηση κάνουμε όλοι. Όταν όμως συστηματικά γράφεις τη λέξη 'αποτυγχάνω' με 'νχ' σε περισσότερα από ένα μηνύματα αυτό κάτι δείχνει. Είναι στοιχείο ωριμότητας να παραδέχεται κανείς ότι δε γνώριζε κάτι, αλλά τώρα πλέον το γνωρίζει.

2. Ούτε έδωσα ποτέ εξετάσεις στο αστείο αυτό τμήμα, ούτε κόπηκα, και δε θα μπω στη διαδικασία να συγκρίνουμε δημόσια τις ακαδημαϊκές μας πορείες.

3. Σε έχω συγχαρεί για το κατόρθωμά σου, και ειλικρινά σέβομαι το ότι έφτασες όπου έφτασες συμπληρώνοντας με σκληρή εργασία τα πνευματικά σου εφόδια.

4. Θα σημειώσω ωστόσο, με την ιδιότητα του διδάκτορα παιδαγωγικών, ότι κρίνοντας από όσα έχεις ήδη πει για τις απαντήσεις που έδωσες, και από τη γενικότερη ανωριμότητα του λόγου σου, όπως βγαίνει στις εδώ τοποθετήσεις σου, οι απαντήσεις σου απέχουν από το να θεωρηθούν υποδειγματικές.

5. Για το λόγο αυτό, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι στο ΠΤΔΕ Πατρών βαθμολογούν με κριτήρια που εμένα τουλάχιστον μου φαίνονται περίεργα, για να μην πω ανορθολογικά. Και θέτω την παρατήρησή μου αυτή στη διάθεση όλων όσων επιδιώκουν να διαγωνισθούν για θέσεις στο τμήμα αυτό.

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #458 στις: Μάρτιος 26, 2012, 11:08:49 μμ »
οχι και αστείο...
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #459 στις: Μάρτιος 26, 2012, 11:11:46 μμ »
Θα παρακαλούσα η συζήτηση να σταματήσει ΕΔΩ.Σε άλλη περίπτωση το θέμα θα κλειδωθεί και θα διαγραφούν τα μηνύματα.
Ευχαριστώ.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος joalgsoul

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #460 στις: Μάρτιος 27, 2012, 09:28:43 πμ »
Να κλειδωθουν και τα προσωπικα μηνυματα του κατα τα αλλα συναδερφου που μας στελνει και προσωπικα μηνυματα με την αγαπημενη του φραση με την αλεπου και τα κρεμασταρια. Ολοι επρεπε να σωπασουμε στα σχολια του. Χαιρομαι που στο νησι εχουμε και γυμναστες και δασκαλους!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες (varia)
« Απάντηση #461 στις: Μάρτιος 27, 2012, 10:49:39 πμ »
Στα προσωπικά μηνύματα οι διαχειριστές δεν μπορούν να κάνουν κάτι, έχουν όμως τη δυνατότητα τα ίδια τα μέλη να κάνουν "αποκλεισμό-φραγή" σε μέλος που τους ενοχλεί και να το αναφέρουν στους συντονιστές 
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 12:28:42 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 754
Σύνολο: 754

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.