*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 192434 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #532 στις: Ιούνιος 25, 2013, 01:26:48 μμ »
Λογικότατες κ γω τόσα θα ζητούσα αλλά αν επιμείνει κάνε κ τα δυο με 10 την ώρα το καθένα ώστε να τα πιάσεις μαθητές και τα αυξάνεις στο μεγάλο του χρόνου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:02:47 »

Αποσυνδεδεμένος sunrisenat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #533 στις: Ιούλιος 02, 2013, 03:59:58 πμ »
Μια και διαβάζω τώρα τα μηνύματά σας θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω μια κόρη στην τετάρτη δημοτικού τώρα τελείωσε την Α senior και πήγα προχτές να πάρω τους βαθμούς της και να συζητήσω για την καινούρια χρονιά. Μου είπε ο υπεύθυνος ότι του χρόνου στην B senior θα κάνουν 4,5 ώρες την εβδομάδα και τα δίδακτρα θα είναι 680€. Θα συνεχίσουν το β βιβλίο από αυτό που κάνουν ένα τελείως χάλια για μένα βιβλίο (hot shots 1, hamilton house). Μπορείτε να μου πείτε αν έκανα ιδιαίτερο την κόρη μου πόσες ώρες θα έπρεπε να κάνει την εβδομάδα και πόσα θα έδινα την ώρα; Μένω στο κέντρο της Θεσσαλονίκης στο Υπουργείο ευχαριστώ πολύ.


Γεια σας! Διάβασα το μήνυμά σας κι επειδή κι εγώ στη Θεσσαλονίκη εργάζομαι θα ήθελα να σας πω πως  680€ για το επίπεδο αυτό είναι μια αναμενόμενη τιμή. 4,5 ώρες βέβαια ίσως σας ακούγεται πολύ, να θυμάστε όμως ότι στα φροντιστήρια η ώρα υπολογίζεται σε 45'. Η συμβουλή μου είναι να ρωτήσετε πώς θα μοιραστούν οι ώρες διδασκαλίας γιατί σε φροντιστήρια όπου εργάστηκα παρατήρησα ότι  "σπαταλούσαν" αρκετό χρόνο σε διάφορα παιχνίδια στον υπολογιστή ενώ υπήρχαν βασικά κενά στην ύλη.  Το ιδιαίτερο μάθημα είναι 60' και διαμορφώνεται πάντα σύμφωνα με το μαθητή. Σε γενικές γραμμές θεωρώ πως 2,5 ώρες αρκούν. Οι τιμές βεβαίως ποικίλουν. Αν ο καθηγητής δεν έχει έξοδα όπως βενζίνη για παράδειγμα θεωρώ πως 10€ είναι μια πολύ καλή τιμή.

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #534 στις: Ιούλιος 02, 2013, 11:04:08 πμ »
Μια και διαβάζω τώρα τα μηνύματά σας θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω μια κόρη στην τετάρτη δημοτικού τώρα τελείωσε την Α senior και πήγα προχτές να πάρω τους βαθμούς της και να συζητήσω για την καινούρια χρονιά. Μου είπε ο υπεύθυνος ότι του χρόνου στην B senior θα κάνουν 4,5 ώρες την εβδομάδα και τα δίδακτρα θα είναι 680€. Θα συνεχίσουν το β βιβλίο από αυτό που κάνουν ένα τελείως χάλια για μένα βιβλίο (hot shots 1, hamilton house). Μπορείτε να μου πείτε αν έκανα ιδιαίτερο την κόρη μου πόσες ώρες θα έπρεπε να κάνει την εβδομάδα και πόσα θα έδινα την ώρα; Μένω στο κέντρο της Θεσσαλονίκης στο Υπουργείο ευχαριστώ πολύ.


Γεια σας! Διάβασα το μήνυμά σας κι επειδή κι εγώ στη Θεσσαλονίκη εργάζομαι θα ήθελα να σας πω πως  680€ για το επίπεδο αυτό είναι μια αναμενόμενη τιμή. 4,5 ώρες βέβαια ίσως σας ακούγεται πολύ, να θυμάστε όμως ότι στα φροντιστήρια η ώρα υπολογίζεται σε 45'. Η συμβουλή μου είναι να ρωτήσετε πώς θα μοιραστούν οι ώρες διδασκαλίας γιατί σε φροντιστήρια όπου εργάστηκα παρατήρησα ότι  "σπαταλούσαν" αρκετό χρόνο σε διάφορα παιχνίδια στον υπολογιστή ενώ υπήρχαν βασικά κενά στην ύλη.  Το ιδιαίτερο μάθημα είναι 60' και διαμορφώνεται πάντα σύμφωνα με το μαθητή. Σε γενικές γραμμές θεωρώ πως 2,5 ώρες αρκούν. Οι τιμές βεβαίως ποικίλουν. Αν ο καθηγητής δεν έχει έξοδα όπως βενζίνη για παράδειγμα θεωρώ πως 10€ είναι μια πολύ καλή τιμή.

Άσχετο!έχεις την τύχη να δουλεύεις σε φροντιστήριο που κάνει 45λεπτά; Εγώ και εκεί που εργαζόμουν και από φίλες μου όλοι 60 λεπτά την κανουν την ώρα και μόνο μια δύο εξαιρέσεις 50 ή 55 λεπτά για να κάνουν καθηγητές 5 λεπτά διάλειμμα!Μόνο στο δημόσιο δούλευα 45 λεπτά και έχει απίστευτη διαφορά...

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #535 στις: Ιούλιος 02, 2013, 12:27:53 μμ »
Η ώρα στο φροντιστηριο ειναι 59 λεπτα ! ;D
Οσο για τα ιδιαιτερα βοηθουν πολυ τους μαθητες σε προσωπικο επιπεδο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:02:47 »

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #536 στις: Ιούλιος 02, 2013, 02:18:12 μμ »
Η ώρα στο φροντιστηριο ειναι 59 λεπτα ! ;D
Οσο για τα ιδιαιτερα βοηθουν πολυ τους μαθητες σε προσωπικο επιπεδο.

Συμφωνώ απόλυτα! :) Είχα παιδάκια σε ιδιαίτερο που λόγω δυσκολιών ή αργών ρυθμών θα χάνονταν σε τάξη και δεν θα μάθαιναν ευκολα Αγγλικά.

Αποσυνδεδεμένος sunrisenat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #537 στις: Ιούλιος 02, 2013, 03:20:31 μμ »
Εργάστηκα σε φροντιστήριο που το μάθημα ήταν 45' και σε φροντιστήριο που ήταν 50'. Φυσικά κι έχω εμπειρία από φροντιστήριο με μαθήματα 60 λεπτών. Έθιξα το θέμα στο αφεντικό μου αλλά δεν το δέχτηκε και έτσι με εκμεταλλεύτηκε. Την επόμενη χρονιά το μάθημα ήταν 50' αλλά δεν ανανέωσα τη σύμβαση επειδή ήταν απαράδεκτη η κατάσταση εκεί μέσα!

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #538 στις: Ιούλιος 02, 2013, 03:49:35 μμ »
Μια και διαβάζω τώρα τα μηνύματά σας θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω μια κόρη στην τετάρτη δημοτικού τώρα τελείωσε την Α senior και πήγα προχτές να πάρω τους βαθμούς της και να συζητήσω για την καινούρια χρονιά. Μου είπε ο υπεύθυνος ότι του χρόνου στην B senior θα κάνουν 4,5 ώρες την εβδομάδα και τα δίδακτρα θα είναι 680€. Θα συνεχίσουν το β βιβλίο από αυτό που κάνουν ένα τελείως χάλια για μένα βιβλίο (hot shots 1, hamilton house). Μπορείτε να μου πείτε αν έκανα ιδιαίτερο την κόρη μου πόσες ώρες θα έπρεπε να κάνει την εβδομάδα και πόσα θα έδινα την ώρα; Μένω στο κέντρο της Θεσσαλονίκης στο Υπουργείο ευχαριστώ πολύ.


Γεια σας! Διάβασα το μήνυμά σας κι επειδή κι εγώ στη Θεσσαλονίκη εργάζομαι θα ήθελα να σας πω πως  680€ για το επίπεδο αυτό είναι μια αναμενόμενη τιμή. 4,5 ώρες βέβαια ίσως σας ακούγεται πολύ, να θυμάστε όμως ότι στα φροντιστήρια η ώρα υπολογίζεται σε 45'. Η συμβουλή μου είναι να ρωτήσετε πώς θα μοιραστούν οι ώρες διδασκαλίας γιατί σε φροντιστήρια όπου εργάστηκα παρατήρησα ότι  "σπαταλούσαν" αρκετό χρόνο σε διάφορα παιχνίδια στον υπολογιστή ενώ υπήρχαν βασικά κενά στην ύλη.  Το ιδιαίτερο μάθημα είναι 60' και διαμορφώνεται πάντα σύμφωνα με το μαθητή. Σε γενικές γραμμές θεωρώ πως 2,5 ώρες αρκούν. Οι τιμές βεβαίως ποικίλουν. Αν ο καθηγητής δεν έχει έξοδα όπως βενζίνη για παράδειγμα θεωρώ πως 10€ είναι μια πολύ καλή τιμή.

Σ΄ευχαριστώ πολύ
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #539 στις: Ιούλιος 02, 2013, 06:01:55 μμ »
Πάντως τα 680 για κέντρο ξενων γλωσσών και αυτές τις ώρες δεν μου ακούγονται πολλά. Πιθανώς όμως να έρχονται λιγοτερο ή και ίδια με κάποιον καλό καθηγητή σε ιδιαίτερο κ να ναι καλύτερα για το μαθητή,γιατί θα καλύπτει σίγουρα τις ανάγκες του.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #540 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:28:43 μμ »
πως τα βλεπετε φετος; παρατηρω εντονα οτι πλεον οι τιμες, που συζητουν οι γονεις, ειναι τιμες φροντιστηριου. ειδικα φετος οσοι ενδιαφερθηκαν να συνεργαστουμε (ακομα κ οι συστημενοι που προφανως ξερουν που κυμαινονται οι τιμες μου) μου μιλουσαν για ποσο ανα μηνα(οχι ανα ωρα) κ αυτο ηταν οσο θα εδιναν και σε φροντιστηριο. να μην μιλησουμε βεβαια ποσο εβγαινε την ωρα.... δεν εχω δεχτει με τετοιες τιμες αλλα με προβληματιζει εντονα γιατι σιγουρα (καλως-κακως) θα υπαρχουν συναδελφοι πυο θα δεχτουν να δουλεψουν και ετσι μας παιρνει η μπαλα ολους...
αλλα πλεον θελουν τιμες φροντιστηριου ισως κ πιο κατω οταν υπαρχουν αδελφια.  :-\

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #541 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 11:36:21 μμ »
Στην πόλη μου για τη junior τάξη (2 ώρες/εβδομάδα), πληρώνει ο γονιός 40 ευρώ στα περισσότερα φροντιστήρια. Αυτή η τιμή για να υπάρξει σε ιδιαίτερο πρέπει να σχηματισθεί γκρουπάκι. Μόνο αν έχεις 2-3 μαθητές που κάνουν μαζί μπορεί να ισχύσει στο ιδιαίτερο τιμή φροντιστηρίου.
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #542 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 11:49:31 μμ »
Εσείς κάνατε μείωση τιμών ή αφήσατε και φέτος τις ίδιες τιμές στους περσινούς μαθητές; Στα μεγάλα επίπεδα (β2, γ1, γ2)κάνατε αύξηση; Έχω ακούσει πολλά φέτος. 
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος justelene23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #543 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 11:57:12 μμ »
οι τιμες για ιδιαιτερα proficiency που κυμαινονται? Και ποσεσ φορεσ την εβδομαδα για να δωσω μαιο ειναι καλα? ειμαι επιπεδο advance..

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #544 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:10:05 πμ »
Εmma μειωση δεν εχω κανει πουθενα. Αυξηση οχι φετος γιατι δεν τυχαινει να ειναι επιπεδο που κανω αυξηση. Δεν ζηταω καθε χρονο αυξηση αλλα ανα 2-3.
Εχω αλλο θεμα. Ειχα 2 αδελφια οπου φυσικα γινοταν καλυτερη τιμη. Ο μεγαλος πηρε Β2 τον Μαιο και φετος δεν συνεχιζει. Κανονικα δεν μπορω να συνεχισω την μικρη (επιπεδο senior) μονο με την μειωμενη τιμη που ειχα ως 2 αδελφια. Θελω λοιπον να ζητησω αυξηση και δεν βλεπω να την δεχονται....

justelene, η τιμη παιζει απο περιοχη σε περιοχη και ειναι πολλοι παραγοντες που την οριζουν. Αλλη τιμη σε επαρχια, αλλη σε ΒΠ, αλλη σε Δυτικα προαστια κτλπ.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #545 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:14:35 πμ »
Μπορείς να τους πεις ευγενικά ότι αφού φέτος θα κάνεις μάθημα μόνο στο ένα παιδί η τιμή θα είναι διαφορετική. Να φανταστώ ότι οι γονείς δεν έχουν ρωτήσει ακόμα για την τιμή;
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159460
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 250
Σύνολο: 251

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.