*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 193538 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #126 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 02:14:29 μμ »
11 ή ακόμα και 9 ευρώ? Συγγνώμη αλλά γιατί δεν πας να δουλέψεις σε κανένα φαστφουντ καλύτερα? Πας, δουλεύεις το ωράριο σου και μετά σπιτάκι σου και ούτε προετοιμασία, ούτε φωτοτυπίες ούτε τίποτα...

@Χριστίνα: Η καθαρίστρια σου είναι λίγο πανάκριβη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:08:35 »

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #127 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 02:25:42 μμ »
Ναι είναι ακριβή αλλά είναι πολύ καλή και κάνει και το σίδερο. Τα ιδιαίτερα να ναι καλά. :)

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #128 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 02:35:52 μμ »
11 ευρω για LOWER???????? Πλάκα κάνεις? Οι τιμές αρχίζουν από 20 ! Άντε επειδή είναι συγγενείς ίσως 18 και πάλι θα μπαίνεις μέσα. Πόσο πολύ θέλει να υποτιμήσει το πτυχίο σου? Να της πεις η τιμή είναι αυτή αλλιώς να τα στείλει φροντιστήριο! Ακούς εκεί. Η καθαρίστρια που μου καθαρίζει το σπίτι θέλει 12 ευρω την ώρα!!!
όσο για απόδειξη άμα θέλει να τις κόψεις και έχεισ τη δυνατότητα πες της 11+23% ΦΠΑ =13.53 αλλίως 11 και να το βουλώσει.
Συγγνώμη είναι λίγα τα 12 ευρώ; Είναι αυτονόητη αυτή η τιμή στην επαρχία. Εξάλλου όλοι οι επαγγελματίες ρίχνουν τις τιμές λόγω κρίσης, τα ιδιαίτερα για κάποιο λόγο θα μείνουν στις προγούμενες τιμές; Αν παραμείνουν, προφανώς θα μειωθεί και η ζήτηση, αφού ο κόσμος πλέον πραγματικά ζορίζεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2010, 02:41:49 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #129 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 02:49:28 μμ »
ρε παιδια , θα σας πω τον πονο μου...
εχω 2 ξαδελφια μου και ξαδελφια μεταξυ τους που τους κανω μαθημα 6 χρονια . καθε χρονο τους κανω αυξηση μισο ευρω και φετος που κανουμε επιπεδο lower τους παιρνω 11 ευρω το καθενα 3 ωρες/εβδ. Με παιρνει τηλ η μαμα τους ενος χθες και μου λεει οτι της ηρθε 3.000 ευρω εφορια και θελει να κανει οικονομιες και τις φαινονται πολλα τα 11 ευρω . (της βγαινει 130 περιπου ο μηνας) Μου λεει οτι αφου αυξησα τις ωρες (σε 3, ενω περυσι καναμε 2,5) δεν επρεπε να αυξησω και την τιμη. Μου ειπε οτι φυσικη και γαλλικα τους παιρνουν 9 ευρω τα 2 παιδια και οτι δεν δινω και αποδειξεις κτλ
Ειλικρινα με εφερε σε πολυ δυσκολη θεση διοτι θεωρω οτι δεν ειναι ακριβη η τιμη! τηλεφωνησα σε 2 συναδελφους και εμαθα τιμες 14-15 ευρω και την πηρα τηλ , λεγοντας οτι δεν ειναι ακριβα και αν θελει να κανουμε 2,5 ωρες αντι 3 για να της ερχεται πιο οικονομικα! μου λεει "προτιμας να μειωσεις τις ωρες παρα να ριξεις την τιμη? λεω ναι, διοτι θελω να πληρωνωμαι για την δουλεια που κανω...."εντωμεταξυ φωτοτυπιες καθε λιγο και λιγακι για τεστ βγαζω εγω και καθε 3 unit ετοιμαζω στο υπολογιστη αναλυτικα βαθμολογια με τα ποσοστα τους.
τι να πω? νοιωθω πολυ αβολα! ειχα ξεκινησει με ενθουσιασμο αυτο το ιδιιατερο καιο  τωρα νοιωθω σαν να μου εκοψαν τα φτερα....

πες της να κανει μια ερωτηση σε φροντιστηριο ποσα θα πληρωνε κ τα ξαναλετε. η τιμη σου ειναι η τιμη που πανω κατω κυμαινονται τα φροντιστηρια σε αυτο το επιπεδο. δεν εκτιμα λοιπον οτι με την ιδια σχεδον τιμη κανει ιδιαιτερο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:08:35 »

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #130 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 05:23:41 μμ »
11 ευρω για LOWER???????? Πλάκα κάνεις? Οι τιμές αρχίζουν από 20 ! Άντε επειδή είναι συγγενείς ίσως 18 και πάλι θα μπαίνεις μέσα. Πόσο πολύ θέλει να υποτιμήσει το πτυχίο σου? Να της πεις η τιμή είναι αυτή αλλιώς να τα στείλει φροντιστήριο! Ακούς εκεί. Η καθαρίστρια που μου καθαρίζει το σπίτι θέλει 12 ευρω την ώρα!!!
όσο για απόδειξη άμα θέλει να τις κόψεις και έχεισ τη δυνατότητα πες της 11+23% ΦΠΑ =13.53 αλλίως 11 και να το βουλώσει.
Συγγνώμη είναι λίγα τα 12 ευρώ; Είναι αυτονόητη αυτή η τιμή στην επαρχία. Εξάλλου όλοι οι επαγγελματίες ρίχνουν τις τιμές λόγω κρίσης, τα ιδιαίτερα για κάποιο λόγο θα μείνουν στις προγούμενες τιμές; Αν παραμείνουν, προφανώς θα μειωθεί και η ζήτηση, αφού ο κόσμος πλέον πραγματικά ζορίζεται.
Εγω στην επαρχια για FCE-ECCE παιρνω 18...Τα 12 ευρω ειναι παρα πολυ λιγα...12 δεν παιρνω ουτε στην a-b junior...
Υποβιβαζουμε τις σπουδες μας και τα πτυχια μας και τα μεταπτυχιακα μας με αυτες τις τιμες...και στο τελος τους παιρνεις φθηνοτερα και εχουν και παραπανο!!!!  Υπαρχουν και συναδελφοι που διδασκουν με Proficiency...οποτε οποιος θελει φθηνοτερα μπορει να βρει... ή αλλιως να στειλει τα παιδια στο φροντιστηριο..αν και τον τελευταιο καιρο ακουω τρελες τιμες και απο αυτους!  Οσο αναφορα τωρα οτι ολοι ριχνουν τις τιμες λογω κρισης...εγω δεν εχω καταλαβει καμμια μειωση...οταν το καταλαβω τοτε θα ριξω σιγουρα και εγω τις τιμες μου..!

Αποσυνδεδεμένος laura!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #131 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 06:53:46 μμ »
Τα 11 ευρώ είναι σίγουρα πολύ λίγα. και εγώ σε επαρχία παίρνω 15 ευρώ από Junior A έως και Lower και για το Lower μου φαίνονται λίγα γιατί έχεις περισσότερη δουλειά κ προετοιμασία...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #132 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 08:08:18 μμ »
να ειστε καλα βρε παιδια για τις απαντησεις!!!
ειχα και ενοχες χθες βραδυ. λεω δεν θα βγαινει πια με τοσα που της παιρνω... :-[

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #133 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 12:55:18 πμ »
11 ευρω για LOWER???????? Πλάκα κάνεις? Οι τιμές αρχίζουν από 20 ! Άντε επειδή είναι συγγενείς ίσως 18 και πάλι θα μπαίνεις μέσα. Πόσο πολύ θέλει να υποτιμήσει το πτυχίο σου? Να της πεις η τιμή είναι αυτή αλλιώς να τα στείλει φροντιστήριο! Ακούς εκεί. Η καθαρίστρια που μου καθαρίζει το σπίτι θέλει 12 ευρω την ώρα!!!
όσο για απόδειξη άμα θέλει να τις κόψεις και έχεισ τη δυνατότητα πες της 11+23% ΦΠΑ =13.53 αλλίως 11 και να το βουλώσει.
Συγγνώμη είναι λίγα τα 12 ευρώ; Είναι αυτονόητη αυτή η τιμή στην επαρχία. Εξάλλου όλοι οι επαγγελματίες ρίχνουν τις τιμές λόγω κρίσης, τα ιδιαίτερα για κάποιο λόγο θα μείνουν στις προγούμενες τιμές; Αν παραμείνουν, προφανώς θα μειωθεί και η ζήτηση, αφού ο κόσμος πλέον πραγματικά ζορίζεται.

Κοίτα να δεις, δεν θα κάνω κουμάντο στην τσέπη κανενός, αλλά δεδομένου ότι σε σχέση με πέρισυ πληρώνω τα πάντα με αύξηση, ένεκα ΦΠΑ και η βενζίνη έχει πάει πάνω από 1.50 δεν βλέπω το λόγο γιατί να κάνω τον Καλό Σαμαρείτη. Η μονη υποχώρηση που έκανα -και χωρίς καμία πίεση από γονείς αλλά με δική μου απόφαση, ήταν  να μη αυξήσω καθόλου τις τιμές μου, απλά τις κράτησα σταθερές αλλά όπως έχω ξαναπεί δεν πρόκειται να δουλέψω για κάτω από 15 ευρώ. 

Υπάρχουν και τα φροντιστήρια για όποιον θέλει, αν και με μια απλή αναγωγή των ωρών κοστίζω πάνω κάτω το ίδο, και φροντίζοντας να κάνω καλά την δουλειά μου δεν μού έχει φύγει παιδί aka η ζήτηση έχει μείνει σταθερή. Ο γονιός δεν πρόκειται να στερήσει σε ΚΣ από το παιδί του το μάθημα για οικονομικούς λόγους αλλά θα βεβαιωθεί ότι το χ ποσό που δαπανά πιάνει τόπο. Από εκεί και πέρα προτιμώ να κάνω  π.χ.  10 ώρες παρά 15 για να βγάλω 150 ευρώ , διασφαλιζοντας έτσι την ποιότητα του μαθήματος μου και φροντίζοντας το κάθε μάθημα να είναι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα του εκάστοτε μαθητή μου.


Υ.Γ. Οφείλω να επισημάνω ότι δεν διδάσκω αγγλικά αλλά γερμανικά, αλλά από εκεί και πέρα θεωρώ ότι δεν έχει διαφορά. Για να μην πω ότι είναι ακόμα χειρότερα για εμάς των γερμανικών, δεδομένου ότι το παιδί -πολύ σωστά- θα κάνει αγγλικά ό,τι και να γίνει ενώ 2η ξένη γλώσσα ίσως και όχι.


Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #134 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 11:04:04 μμ »

Συγγνώμη είναι λίγα τα 12 ευρώ; Είναι αυτονόητη αυτή η τιμή στην επαρχία. Εξάλλου όλοι οι επαγγελματίες ρίχνουν τις τιμές λόγω κρίσης, τα ιδιαίτερα για κάποιο λόγο θα μείνουν στις προγούμενες τιμές; Αν παραμείνουν, προφανώς θα μειωθεί και η ζήτηση, αφού ο κόσμος πλέον πραγματικά ζορίζεται.
[/quote]

Green δεν τις λυπάσαι τις σπουδές που έχεις κάνει??? Εδώ έρχεται η κομμώτρια στο σπίτι και μου παίρνει 10 ευρώ για ένα 20λεπτο ίσιωμα. Για πεντικιούρ μου παίρνουν 20 ευρώ για πολύ λιγότερο από ώρα. Δλδ αυτές είναι πιο έξυπνες από εμάς, που χρειαζόμαστε και προετοιμασία για να αναλάβουμε πτυχία? Μην ξεφτιλίζουμε και μόνοι μας τα πτυχία μας.... Και στο κάτω κάτω πού τους είδες τους επαγγελματίες που έχουν ρίξει τις τιμές? Εγώ μόνο αυξήσεις βλέπω και αποφυγή πληρωμής με την δικαιολογία της κρίσης...... Μην είμαστε και κορόιδα. Μόνοι μας υποτιμάμε τις σπουδές μας, τα πτυχία μας και το μάθημα που κάνουμε, το οποίο όπως πολύ καλά θα ξέρουν οι διορισμένοι στο δημόσιο το έχουν οι πάντες "γραμμένο" (είμαι και ευγενική). Ε, όταν αναλαμβάνουμε και FCE με 11 ευρώ την ώρα, μπράβο μας...

Αποσυνδεδεμένος katgodr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #135 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 10:24:43 μμ »
Αυτό είναι σχετικό, catwoman2. Υπάρχουν και με 8-10 ευρώ. Όπως μια παλιά μου μαθήτρια (φοιτήτρια Ελληνικής Φιλολογίας) κάνει ιδιαίτερα (με το CPE) με 10 ευρώ. Ξέρω και άλλη καθηγήτρια με περισσότερα χρόνια στη δουλειά, φυσικά, που παίρνει 40! :o Εξαρτάται τι ζητάει ο καθένας από τον καθηγητή.  ;)

Και φυσικά και την ευρύτερη περιοχή. Π.χ. στην Αθήνα άλλες τιμές έχουν τα βόρεια προάστια και άλλες τα δυτικά!!

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #136 στις: Οκτώβριος 09, 2010, 02:41:12 μμ »
Για toeic σε ενήλικα (για B2 ή C2) πόσο περίπου κοστίζει η ώρα;
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος zoe281

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #137 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 05:33:57 μμ »
Καλησπέρα συναδελφοι!

Διάβασα όλη την κουβέντα για τα ιδιαίτερα και θέλω και εγώ να πώ την γνώμη μου. Δουλεύω 6 χρόνια με ιδιαίτερα, κυρίως με ενήληκες για πτυχεία, και στην αρχή δούλευα με 10 ευρώ την ώρα. Τώρα όμως το έχω κάνει 20 ευρώ και μου φαίνεται ότι θα το κάνω 30. Γιατί να υποτιμήσω τόσο τον εαυτό μου, όσο και το πτυχείο μου??? Σκεφτείτε μόνο τις ώρες προετοιμασίας και τις ώρες που χάνουμε στο δρόμο. Δεν κατεβάζω τις τιμές επ ουδενί, προτιμώ να μην έχω ιδιαίτερα παρά να τρέχω για ψύχουλα. Αλλά αφού υπαρχουν καθηγήτριες που δουλεύουν για 7 και 10 εθρώ την ώρα (και σήμερα είδα και αγγελία με 3 ευρώ) τι να πώ? Για να μας εκτιμήσουν οι γονείς, πρέπει πρώτα να εκτημήσουμε εμείς τον εαυτό μας! Εξ 'αλλου, για να αποφασίσει να κάνει κάποιος ιδιαίτερα, είναι διατεθημένος να τα σκάσει! Και τελευταίο, μου ζήτησαν να κάνω ιδιαίτερο σε μια οικογενειακή φίλη, με μεγάλο οικονομικό πρόβλημα. Το κοριτσακι είνα α' τζουνιορ και για αυτούς τους λόγους τους ζήτησα 10 ευρώ την ώρα, και αν το πιστεύετε τους φάνηκαν πολλα. Τσακώθηκα λοιπόν μαζί τους, γιατί δεν γίνεται να τα θέλουν όλα δικά τους. ΚΑΙ να πηγαίνω σπίτι τους, ΚΑΙ να γίνεται καλή δουλειά, ΚΑΙ τις ώρες που τους βολεύουν ΚΑΙ να δίνουν ψίχουλα! Πηγαινε σε φροντηστήριο τοτε!! Φυσικά δεν το ανελαβα, αλλα έμαθα εκ των υστερων οτι το ανέλαβε μια συνάδελφος με 7 ευρω την ωρα...... μηπώς λοιπον φταίμε και εμεις που τα θέλουν όλα δικά τους?????

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #138 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 07:54:16 μμ »
Καλησπέρα συναδελφοι!
Διάβασα όλη την κουβέντα για τα ιδιαίτερα και θέλω και εγώ να πώ την γνώμη μου. Δουλεύω 6 χρόνια με ιδιαίτερα, κυρίως με ενήληκες για πτυχεία, και στην αρχή δούλευα με 10 ευρώ την ώρα. Τώρα όμως το έχω κάνει 20 ευρώ και μου φαίνεται ότι θα το κάνω 30. Γιατί να υποτιμήσω τόσο τον εαυτό μου, όσο και το πτυχείο μου??? Σκεφτείτε μόνο τις ώρες προετοιμασίας και τις ώρες που χάνουμε στο δρόμο. Δεν κατεβάζω τις τιμές επ ουδενί, προτιμώ να μην έχω ιδιαίτερα παρά να τρέχω για ψύχουλα. Αλλά αφού υπαρχουν καθηγήτριες που δουλεύουν για 7 και 10 εθρώ την ώρα (και σήμερα είδα και αγγελία με 3 ευρώ) τι να πώ? Για να μας εκτιμήσουν οι γονείς, πρέπει πρώτα να εκτημήσουμε εμείς τον εαυτό μας! Εξ 'αλλου, για να αποφασίσει να κάνει κάποιος ιδιαίτερα, είναι διατεθημένος να τα σκάσει! Και τελευταίο, μου ζήτησαν να κάνω ιδιαίτερο σε μια οικογενειακή φίλη, με μεγάλο οικονομικό πρόβλημα. Το κοριτσακι είνα α' τζουνιορ και για αυτούς τους λόγους τους ζήτησα 10 ευρώ την ώρα, και αν το πιστεύετε τους φάνηκαν πολλα. Τσακώθηκα λοιπόν μαζί τους, γιατί δεν γίνεται να τα θέλουν όλα δικά τους. ΚΑΙ να πηγαίνω σπίτι τους, ΚΑΙ να γίνεται καλή δουλειά, ΚΑΙ τις ώρες που τους βολεύουν ΚΑΙ να δίνουν ψίχουλα! Πηγαινε σε φροντηστήριο τοτε!! Φυσικά δεν το ανελαβα, αλλα έμαθα εκ των υστερων οτι το ανέλαβε μια συνάδελφος με 7 ευρω την ωρα...... μηπώς λοιπον φταίμε και εμεις που τα θέλουν όλα δικά τους?????

3,7,10 ευρώ ζητάνε μόνο φοιτητές

 ;)

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #139 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 10:32:20 μμ »
Δε θέλω να σε στεναχωρήσω stargate μου, αλλά μακάρι να ήταν μόνο οι φοιτητές..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160940
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 574
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.