*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 194565 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #420 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 09:14:10 πμ »
στρατιωτικός που μου έχει τυχει μπαμπας, μια χαρά ήταν ο άνθρωπος, ποτέ δεν μας ενόχλησε, με την μαμά είχα να κάνω πάντα. Αλλά οι εκπαιδευτικοί, θα συμφωνήσω, είναι οι χειρότεροι.. ξερόλες.. αφού τα ξέρεις όλα χρυσέ μου, γιατί δεν κάνεις εσύ στο παιδάκι και πληρώνεις εμένα να το ανέχομαι;;  ;D ;D ;D

κι εγώ ακόμα ψόφια πράγματα, δεν ξέρω τι θα γίνει φέτος, αν δεν έρθει και αναπλήρωση, δεν με παίρνουν για δουλειά και πουθενά αλλού, αισθάνομαι αόρατη!! Λες και έχω ψεκαστεί με άζαξ και δεν με βλέπει κανείς... :( :( :(
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:07 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #421 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 10:28:25 μμ »
Σε 2 αδέλφια, A και C Senior, πόσα να ζητήσω;; Η οικογένεια φαίνεται να έχει οικονομικό πρόβλημα και ψάχνουν για πιο οικονομικό ιδιαίτερο. Εάν το κλείσω -που χλωμό το βλέπω γιατί με βρίσκουν ακριβή- θα κάνω 2x1ωρα στη μικρή και 2x1,5ωρες στη μεγάλη. Ειλικρινά δεν ξέρω πόσα να ζητήσω, γιατί δε θα'θελα κιόλας να το απορρίψω..

Αποσυνδεδεμένος νανα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #422 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 11:23:33 μμ »
δηλαδη ποσα τουε ειπες και σε θεωρουν ακριβη?εγω πιστευω κατω απο 12 ευρω δεν πρεπει να πεσεις για το μικρο και 14 για το μεγαλο...αλλα αν εχουν οικονομικο προβλημα και με αυτο δε θα ναι ευχαριστημενοι..

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #423 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 11:28:37 μμ »
πιστευω πως σε μερικους γονεις δυστυχως το πανω απο 10 ευρω ειναι πολυ ακριβο .....
προτιμουν το 8 ευρω (το ξερω ειναι ξεφτιλα αλλα δυστυχως τα οικονομικα τους δεν τους επιτρεπουν να ειναι γαλαντομοι...) :-\
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:07 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #424 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 11:37:54 μμ »
Πήγα να της πω 10 για τη μικρή και 12 ευρώ/ώρα για τη μεγάλη, που το θεωρώ κι αυτό πολύ χαμηλό. Κανονικά 10 ευρώ παίρνω σε junior τάξεις! Αλλά της φάνηκαν πολλά και άρχισε να μου λέει πως ενώ είναι πολύ ευχαριστημένη από την προηγούμενη θα τη σταματήσουν λόγω του οικονομικού, και πως να της κάνω καλύτερη τιμή γιατί είναι 2 αδέλφια και θα με συστήσει και σε άλλους. Πολύ marketing το έπαιξε η μαμά.. Εγώ τι να κάνω; Φέτος τα ιδιαίτερα είναι είδος προς εξαφάνιση.. δεν ξέρω αν με "παίρνει" να το χάσω. 

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #425 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 09:50:49 πμ »
Αντιγόνη βάζεις κάτω τις ανάγκες σου, βλέπεις και αν σε συμφέρει (να μη χρειάζεται να βάζεις από την τσέπη σου και να σου μένει και κάτι) και ανάλογα πράττεις. Κι εγώ είχα ίδια πρόταση από μαμά πέρσι, δέχτηκα να κατεβάσω τις τιμές μου και το αποτέλεσμα ήταν μόνο 1 νέο παιδάκι. Το έκανα, είδα ότι δε βγαίνω και δεν το ξανακάνω. Ίσως όμως η μαμά αυτή να σου φέρει και άλλα παιδάκια, αυτό κανείς δε μπορεί να το ξέρει. Οπότε βλέποντας και κάνοντας. Έχω πέσει σε τόσες περιπτώσεις, που θα μπορούσα να γράψω βιβλίο  ;D

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #426 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 09:53:13 πμ »
το πρόβλημα, κατ εμέ, με κάτι τέτοιους είναι ότι θα σε συστήσει όντως σε άλλους, αλλά σε τι τιμές;; γιατί αν σε συστήσει με τις τιμές τις δικές της, θα ανοίξεις ξαφνικά έναν κύκλο στον οποίο θα δουλεύεις για λιγότερο από 10 ευρώ, γιατί αυτά διαδίδονται. Η πρωτη κουβέντα που θα πει για να σε προτείνει είναι ότι έχω βρει και φθηνή και καλή κοπέλα.. και μετά άντε να ξεφύγεις από αυτές τις τιμές.. απο την άλλη, αν όπως λες δεν σε παίρνει, τι να πω.. αξίζει όμως για τις ώρες που θα χάσεις να παίρνεις τόσα; αν κλείσεις το πρόγραμμα σου και δεν έχεις μετά ώρες; δεν ξέρω, τι να πω, ό,τι σε φωτίσει ο Θεός! :-\

γιατί απλώς δεν τα πάει σε φροντιστήριο αφού δεν έχει λεφτά;; δεν μπορώ να καταλάβω τους γονείς...  >:( >:( >:(
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #427 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 02:27:05 μμ »
planety Νομίζω πως η συγκεκριμένη θέλει να τη βγάλει με ιδιαίτερο πιο φθηνά από φροντιστήριο, καθώς είμαι σίγουρη πως και το φροντιστήριο ακριβό θα της φαινόταν! Και όταν άρχισα να της λέω πως δεν μπορώ να κατεβάσω κι άλλο τις τιμές, αλλά εάν έβρισκε άλλο ένα παιδάκι για να σχηματιστεί γκρουπάκι θα της έβγαινε πιο φθηνά, μου είπε "κοιτάξτε, στο σπίτι μου μόνο τα παιδιά μου θα κάνουν ιδιαίτερο". Ό,τι να'ναι.  ???

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #428 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 02:39:54 μμ »
Πλεον εχω πειστει οτι οι γονεις στρεφονται στο ιδιαιτερο για το θεωρουν πιο φθηνη λυση ???Οταν ενα φροντιστηριο εχει τη C 100 ευρω και μπορουν να βρουν μια κοπελα να πηγαινει σπιτι τους 2 φορες την εβδομαδα και να παιρνει 10 ευρω/ωρα, θα φυγουν απο το φροντιστηριο ωσπου να πεις κυμινο!Θα σου προτεινα να τα γκρουπαρεις αλλα αφου δε θελει η μαμα...Σκεψου και αποφασισε τι σε συμφερει. Ξερουν οτι τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για μας φετος, δεν ειναι τοσα πολλα τα ιδιαιτερα και μας εχουν πατησει κατω οι γονεις! >:(
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #429 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 02:59:40 μμ »
EmmaB όσο περισσότερο το σκέφτομαι, τόσο περισσότερο κλίνω στο να μη δεχτώ κι ας έχω πολλές ώρες κενές φέτος. Είναι ήδη πολύ καλές οι τιμές που της είπα! Αν μπορεί, έχει καλώς.. αν δεν μπορεί ούτε αυτά να δώσει, τότε νίπτω τας χείρας μου. Ας αποφασίσει εκείνη τι είναι καλύτερο για τα παιδιά της.

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας! Να'στε καλά!  ;D

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #430 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:07:53 μμ »
Οντως ειναι πολυ καλες οι τιμες που της ειπες.Δεν χωραει αμφιβολια γι'αυτο. Τωρα εσυ ξερεις τις αναγκες σου, τις υποχρεωσεις σου, σκεψου και αποφασισε. :) :) :)
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #431 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:40:12 μμ »
πιστευω πως σε μερικους γονεις δυστυχως το πανω απο 10 ευρω ειναι πολυ ακριβο .....
προτιμουν το 8 ευρω (το ξερω ειναι ξεφτιλα αλλα δυστυχως τα οικονομικα τους δεν τους επιτρεπουν να ειναι γαλαντομοι...) :-\

Τοτε ας τα πανε στο φροντιστηριο. Αλλά βλεπεις δε θελουν να ξεβολευτουν για να πηγαινοφερνουν τα παιδια στο φροντιστηριο! Και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο...

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #432 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:46:34 μμ »
planety Νομίζω πως η συγκεκριμένη θέλει να τη βγάλει με ιδιαίτερο πιο φθηνά από φροντιστήριο, καθώς είμαι σίγουρη πως και το φροντιστήριο ακριβό θα της φαινόταν! Και όταν άρχισα να της λέω πως δεν μπορώ να κατεβάσω κι άλλο τις τιμές, αλλά εάν έβρισκε άλλο ένα παιδάκι για να σχηματιστεί γκρουπάκι θα της έβγαινε πιο φθηνά, μου είπε "κοιτάξτε, στο σπίτι μου μόνο τα παιδιά μου θα κάνουν ιδιαίτερο". Ό,τι να'ναι.  ???
.   Μετά το τελευταίο σχόλιο πιστεύω οτι δεν πρέπει να κατεβάσεις τις τιμές σου.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #433 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 05:34:47 μμ »
Μεταφερω ιστορια που συνεβη σε φιλη και ειναι για γελια και για κλαματα.Εκανε περυσι σ'ενα παιδι, πολυ καλος μαθητης και επαιρνε 10 ευρω/ωρα, 2 ωρες/εβδομαδα.Η μαμα ζητησε φετος μειωση της τιμης, η φιλη μου της ειπε οτι δε μπορει να πεσει πιο κατω η τιμη(δε μιλαμε για junior).Γυρναει η μαμα και της λεει οτι θα πρεπε να θεωρει τιμη της που διδασκει ενα τετοιο μαθητη και οσον αφορα την αμοιβη της θα πρεπε ν'αρκεστει στην ικανοποιηση που της προσφερει η προοδος και η φιλομαθεια ενος τετοιου μαθητη.Εν ολιγοις ηθελε η μαμα να του κανει τα μαθηματα η φιλη μου δωρεαν! :o :o :o
Το εχετε ξανακουσει ;???Παρανοησε ο κοσμος;
Εννοειται πως η φιλη μου αρνηθηκε και εφυγε αμεσως.
υ.γ.Η μαμα ειναι εκπαιδευτικος!
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 764
Σύνολο: 775

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.