*

Ψηφοφορία

ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ:  Πού νομίζετε θα πάνε οι φετεινές ΒΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ?

Θα αυξηθούν.
15 (18.5%)
Θα μείνουν στα ίδια με πέρσι.
17 (21%)
Θα πέσουν.
19 (23.5%)
Θα αυξήθούν μόνο οι περιοχές μεγάλης ζήτησης.
12 (14.8%)
Θα αυξηθούν οι μή ελκυστικές περιοχές.
2 (2.5%)
Στα μεγάλα αστικά κέντρα θα γίνει σφαγή.
16 (19.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 58

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2009  (Αναγνώστηκε 76293 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 09:43:56 μμ »
Και στνήθως στην ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ είναι διαφορετικό από αυτό που ήσουν όλη την χρονιά...........
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:49:10 »

Αποσυνδεδεμένος gng

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 08:47:32 πμ »
Καλημέρα παιδιά. Επειδή βρίσκομαι σε άδεια ανατροφής τέκνου και απέχω λίγο απ΄τα πράγματα θα ήθελα τα φώτα σας για την αίτηση. Στο 10 Β ποιον κωδικό γράφουμε, ποιος είναι ο σχετικός πίνακας (προφανώς δεν πρόκειται για το ΠΕΟ2 ); Εγώ που ανέλαβα υπηρεσία το Σεπτέμβρη του 2007 σε ποια Μισθολογική κλίμακα ανήκω και τι Βαθμό έχω; Κι ένα τελευταίο : ο σύζυγός μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας. Μήπως ξέρετε αν μπορώ να προσκομίσω για τη συνυπηρέτηση  κάποιο άλλο χαρτί εκτός από  βεβαίωση του ασφαλιστικού του ταμείου;

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 09:59:47 πμ »
δηλαδη αν δεν παρω τη μεταθεση θα μεινω στο σχολειο που ειμαι
 τωρα

any αφιέρωσε λίγο χρόνο για να κάνεις μία αναζήτηση στα παλιότερα θέματα του φόρουμ , σχετικά με το τι είναι η οργανική θέση, η προσωρινή τοποθέτηση , το λειτουργικό κενό κτλ κτλ διότι βλέπω πως έχεις αρκετά "κενά" :)
θα σου χρειαστεί να ξέρεις τι σημαίνει ο κάθε ένας από τους παραπάνω όρους και τι ενέργειες πρέπει να κάνεις κατά την διάρκεια της χρονιάς. μην αγχώνεσαι όμως. οι αιτήσεις για μετάθεση είναι μέχρι το τέλος του μηνός.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 02:08:17 μμ »
Στο 10 Β ποιον κωδικό γράφουμε, ποιος είναι ο σχετικός πίνακας (προφανώς δεν πρόκειται για το ΠΕΟ2 );

Ας πει κάποιος. επίσης στη δήλωση για τα σχολεία που έχουμε υπηρετήσει (πεδίο 33), θα αναγράψω όλα τα σχολεία που ήμουν μια συγκεκριμένη χρονιά ή μόνο εκείνο στο οποία ανήκα; Μια χρονιά είμουν σε 3 σχολεία για να συμπληρώνω ώρες, όμως άνηκα σε 1 (σε αυτό που είχα τις πιο πολλές ώρες). Θα δηλώσω και τα 3; Πάντως η βεβαίωση προυπηρεσίας που πήρα όταν έλειξε η σύμβασή μου ως αναπληρωτής, αναφέρει μόνο το σχολείο στο οποίο ανήκα και όχι και τα 3....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:49:10 »

Αποσυνδεδεμένος mana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 02:32:42 μμ »
γεια σας παιδία , επειδή βρίσκομαι σε άδεια κυήσεως, μηπως γνωρίζει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρώ(να κατεβάσω) το εντυπο μεταθέσεων για δευτεροβάθμια εκπαίδευση, εννοω απο καποιο site στο internet.

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 05:56:58 μμ »
http://dide.ker.sch.gr/images/file/meta8eseis/AithshMeta8eshsKenh.pdf

Να έχεις όμως υπόψη σου ότι αυτό είναι η πρόχειρη άιτηση. Η κανονική είναι ένα πολύ μεγάλο δίφυλλο (μεγλύτερο από Α3 μέγεθος) το οποίο όπως μας είπαν θα σταλεί σε κάθε σχολείο από την Δευτεροβάθμια. Μάλιστα το σχετικό έγγραφο που ήρθε στο σχολείο μας έλεγε "γνωρίστε μας πόσα αντίτυπα αιτήσεων χρειάζεστε"

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 05:57:48 μμ »
Η εγκύκλιος των μεταθέσεων βρίσκεται στο site της alfavita. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για το ποια δικαιολογητικά χρειάζονται για οριστική τοποθέτηση. πχ. Χρειάζονται πράξεις ανάληψης από ωρομισθίες, αναπληρώσεις που έκανε κάποιος  πριν το διορισμό;Ρωτάω για το σύζυγο μου που είναι νεοδιορισμένος. Ποια διαδικασία χρειάζεται; Στο έντυπο της αίτησης μετάθεσης τι συμπληρώνει αφού δε θέλει μετάθεση αλλά οριστική τοποθέτηση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιο μας δώσει τα φώτα του! ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος psipsinel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70, όταν παίρνω φόρα...φόρα κατηφόρα...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 07:01:03 μμ »
Η αίτηση μετάθεσης συμπληρώνεται μόνο όταν θέλεις να πάρεις μετάθεση...Το έντυπο για την οριστική τοποθέτηση είναι ανεξάρτητο. Δε χρειάζονται πράξεις ανάληψης...Νομίζω πως χρειάζονται πιστοποιητικά οικογενειακής κατάσταστης και εντοπιότητα αν η οριστική τοποθέτηση αφορά στο μέρος που έχεις εντοπιότητα.

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 07:08:05 μμ »
Leniao,για τα δικαιολογητικα που πρεπει να στειλεις στη ΔΔΕ δε μπορω να σε διαφωτισω, γιατι εξαρταται απο την ΔΔΕ.Παντως αν τα εχει στειλει,οταν διοριστηκε ο συζυγος, συνηθως δεν τα ξαναζητάνε(αφου προκειται για την ιδια ΔΔΕ).Ρωτησε το!
Επιπλέον επειδη ενδιαφερεται μονο για οριστική τοποθετηση και οχι για μεταθεση, θα ακολουθησει τα εξης βήματα:Θα παρει την αιτηση μεταθεσης απο το σχολειο του και θα συμπληρωσει την 1η σελιδα με τα προσωπικα του στοιχεια και την 3η σελιδα με την προυπηρεσια του σε σχολεια.Επιπροσθετα πανω πανω στην πρωτη σελιδα θα γραψει με κοκκινα γραμματα:''ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ". Η αιτηση αυτη δεν πηγαινει στο υπουργειο αλλα παραμενει στη ΔΔΕ για τον Ιουνιο που θα γινουν οι κρισεις του ΠΥΣΔΕ.
Τελος θα ηθελα να συμπληρωσω οτι αν εχει συνυπηρετηση,εντοπιοτητα κ.τ.λ για την περιοχη που ζηταει να παραμεινει,πρεπει να ξαναστειλει νεα χαρτια με φετινη ημερομηνια.
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 08:07:35 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Είσαι αρκετά κατατοπιστικός/ή. Τα μόρια στην τρίτη σελίδα θα τα υπολογίσει ο ίδιος ή θα τα αφήσει κενά; Στη δεύτερη σελίδα δε συμπληρώνει τίποτα έτσι; Ούτε τα πινακάκια για έγγαμος, παιδιά κλπ;

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 08:46:25 μμ »
Αν δεν κανω λαθος(γιατι δεν εχω μπροστα μου την αιτηση) η δευτερη σελιδα εχει μονο τις περιοχες προτιμησης.Στην τριτη σελιδα θα βαλλει τα σχολεια και τις ημερομηνιες εναρξης-ληξης και αν γνωριζει τα μορια μπορει να τα συμπληρωσει.Διαφορετικα θα τα βαλλουν οι υπαλληλοι της ΔΔΕ που θα ασχοληθουν με τις μεταθεσεις-τοποθετησεις.
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 12:23:15 μμ »
Υπόδειγμα συμπληρωμένο της αίτησης θα βρείτε εδώ http://dide.ker.sch.gr/images/file/meta8eseis/AithshMeta8eshsYpodeigma.pdf


Στο 10 Β ποιον κωδικό γράφουμε; Απο που βρήκε τον κωδικό στο υπόδειγμα;

Στη πεδίο 33, θα αναγράψω όλα τα σχολεία που ήμουν μια συγκεκριμένη χρονιά ή μόνο εκείνο στο οποία ανήκα; Μια χρονιά είμουν σε 3 σχολεία για να συμπληρώνω ώρες, όμως άνηκα σε 1 (σε αυτό που είχα τις πιο πολλές ώρες). Θα δηλώσω και τα 3; Πάντως η βεβαίωση προυπηρεσίας που πήρα όταν έλειξε η σύμβασή μου ως αναπληρωτής, αναφέρει μόνο το σχολείο στο οποίο ανήκα και όχι και τα 3....

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 12:58:28 μμ »
killbill, αν μου πεις τι ειδικοτητα εισαι θα σου πω τι βαζεις στο 10Β.Εκει συμπληρωνεις τον κωδικο ομαδοποιημενης ειδικοτητας.
Οσον αφορα το 2ο ερωτημα σου, δεν μπορω να σε διαφωτισω γιατι δεν υπηρξα αναπληρωτρια(μπηκα με ΑΣΕΠ),ουτε ημουν σε πολλα σχολεια ταυτοχρονως.
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 08, 2008, 01:10:31 μμ »
Και πού βρισκουμε τον κωδικο για καθε ειδικοτητα?
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 412
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.