*

Ψηφοφορία

ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ:  Πού νομίζετε θα πάνε οι φετεινές ΒΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ?

Θα αυξηθούν.
15 (18.5%)
Θα μείνουν στα ίδια με πέρσι.
17 (21%)
Θα πέσουν.
19 (23.5%)
Θα αυξήθούν μόνο οι περιοχές μεγάλης ζήτησης.
12 (14.8%)
Θα αυξηθούν οι μή ελκυστικές περιοχές.
2 (2.5%)
Στα μεγάλα αστικά κέντρα θα γίνει σφαγή.
16 (19.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 58

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2009  (Αναγνώστηκε 76279 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 08:13:02 μμ »
Sophie, πήγαινε αύριο στο γραφείο σου και κάνε τα ακόλουθα με τη σειρά που αναφέρονται:
1. ρίξε ένα ξεχ.... να ξεθυμάνεις κιόλας και πες τους να ψάξουν τα σχετικά πιστοποιητικά στο φάκελό σου. Αν δεν τα βρουν,
2. υπόβαλε κανονικά την αίτησή σου μαζί με μια υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομίσεις τα σχετικά εν ευθέτω χρόνω (ψψψττττ πριν τη λήξη της προθεσμίας)
3. δες αν μπορείς να τα στείλεις συστημένα κι αν όχι
4.ριξτους άλλο ένα ξεχ.... και θύμισέ τους την αυτεπάγγελτη αναζήτηση πιστοποιητικών (αν και μεταξύ μας δεν ξέρω αν ίσχύει στην περίπτωσή μας οπότε επιφυλάσσομαι)
5. αν δεν πιάσει τίποτε από όλα αυτά μάζεψε τα χαρτάκια σου και πήγαινε άλλη μια μέρα μόνο γι' αυτά που θα χρωστάς.

Takitos μπορείς να μη ζητήσεις τοποθέτηση τώρα και να το ρισκάρεις να τοποθετηθείς στο ίδιο σχολείο αφού καλυφθούν οι οργανικές από τις νέες μεταθέσεις και τους υπόλοιπους της διάθεσης. ΌΜΩΣ:
  • κινδυνεύεις από αναγκαστική τοποθέτηση σε περίπτωση που περισέψουν οργανικές (οπότε μπορεί να σου δώσουν κάτι που δεν θέλεις)
  • μήπως να πιάσεις καμιά καλή οργανική αν έχεις τα μόρια και να ζητήσεις μετά εσωτερική απόσπαση, λέμε τώρα;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:28:18 »

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 08:15:13 μμ »
Η προϋπηρεσία των εκπ/κών σε παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου ή Νομικών Προσώπων Ιδιωτικού Δικαίου μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα ,εφόσον αυτό αποδεικνύεται από την ιδρυτική τους πράξη ή το καταστατικό ίδρυσής τους, λαμβάνεται υπόψη μόνο για μονάδες συνολικής υπηρεσίας.Δίνει δηλαδή 2 μόρια για κάθε χρόνο υπηρεσίας. Δεν δίνει όμως μόρια σχολείου.
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος AnnaO

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 08:19:36 μμ »
Δηλαδή οι 30 μήνες προϋπηρεσία, που έχω, θα μου δώσουν 5 μονάδες μετάθεσης;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος any

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 08:30:53 μμ »
Η προϋπηρεσία των εκπ/κών σε παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου ή Νομικών Προσώπων Ιδιωτικού Δικαίου μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα ,εφόσον αυτό αποδεικνύεται από την ιδρυτική τους πράξη ή το καταστατικό ίδρυσής τους, λαμβάνεται υπόψη μόνο για μονάδες συνολικής υπηρεσίας.Δίνει δηλαδή 2 μόρια για κάθε χρόνο υπηρεσίας. Δεν δίνει όμως μόρια σχολείου.
[/quot

καλησπερα πηγα στο γραφειο για τη μεταθεση μου εδωσαν κατι φυλλαδες να συμπληρωσω και μετα μα καταθεσω την αιτηση.φανταζομαι το ιδιο ειπαν και σε αλλους.ειναι λιγο μπερδεψουρα αυτο με τα μορια μας
 η ετσι μου φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:28:18 »

Αποσυνδεδεμένος takitos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 08:44:24 μμ »
καλη οργανικη με τα μορια που εχω αποκλειεται....αν δεν εχω κανει καθολου αιτηση ουτε τωρα ουτε ποτε για οργανικη μπορουν να μου δωσουν απο μονοι τους?...η θα μεινω κατευθειαν στην διαθεση...?....ευχαριστω για την απαντηση

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 08:48:48 μμ »
Εξαρτάται από το τι θα περισσέψει. Αν μείνουν οργανικές χωρίς να καλυφθούν μπορούν να σου κάνουν αναγκαστική τοποθέτηση όπου θέλουν, ανεξάρτητα από το αν έκανες αίτηση τοποθέτησης και να μη μπορείς να πεις και κουβέντα. (μπορείς να ζητήσεις απόσπαση εντός βέβαια)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 09:00:38 μμ »
Sophie, πήγαινε αύριο στο γραφείο σου και κάνε τα ακόλουθα με τη σειρά που αναφέρονται:
1. ρίξε ένα ξεχ.... να ξεθυμάνεις κιόλας και πες τους να ψάξουν τα σχετικά πιστοποιητικά στο φάκελό σου. Αν δεν τα βρουν,
2. υπόβαλε κανονικά την αίτησή σου μαζί με μια υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομίσεις τα σχετικά εν ευθέτω χρόνω (ψψψττττ πριν τη λήξη της προθεσμίας)
3. δες αν μπορείς να τα στείλεις συστημένα κι αν όχι
4.ριξτους άλλο ένα ξεχ.... και θύμισέ τους την αυτεπάγγελτη αναζήτηση πιστοποιητικών (αν και μεταξύ μας δεν ξέρω αν ίσχύει στην περίπτωσή μας οπότε επιφυλάσσομαι)
5. αν δεν πιάσει τίποτε από όλα αυτά μάζεψε τα χαρτάκια σου και πήγαινε άλλη μια μέρα μόνο γι' αυτά που θα χρωστάς.

Έχω πάθει τέτοια συμφορά πρόσφατα με το συγκεκριμένο γραφείο (το οποίο είναι και το γραφείο που θέλω να πάρω οργανική) που...το 1 και το 4 απορρίπτονται!!!!! ;D ;D ;D (φοβάμαι και να πατήσω το ποδαράκι μου αύριο... :P)
Τα υπόλοιπα...συζητιούνται... 8)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος annouka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 10:10:14 μμ »
Παιδια καλησπέρα!
Ειμαι νεοδιοριστη νηπιαγωγος, θα κανω τα χαρτια μου για μεταθεση, αλλα διαβασα κατι που λετε για οριστικη τοποθετηση.
Πρωτη φορα το ακουω,μπορει καποιος να μου πει τι είναι ή να μου υποδειξει καποια διευθυνση στο διαδικτυο για να διαβασω μηπως με αφορα?
πρεπει να κανω και τα δυο για να ερθω εκει που θελω?

Ευχαριστω πολυ!!!

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 11, 2008, 10:34:17 μμ »
γεια σας..μηπως γνωριζεται γιατι για τις μεταθεσεις σε καποιους νομους δεν εχει μορια διπλα?

Αποσυνδεδεμένος herjohn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 11:43:36 πμ »
Συνάδελφοι μια ερώτηση. Είμαι νεοδιόριστη αλλά έω πάρει απόσπαση.Πρέπει να κάνω τα χαρτιά μου για οριστική τοποθέτηση ή αυτό θα γίνει του χρόνου όταν θα υπηρετώ την οργανική μου θέση;

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 11:54:58 πμ »
Δηλαδή οι 30 μήνες προϋπηρεσία, που έχω, θα μου δώσουν 5 μονάδες μετάθεσης;
Σωστά!! :)
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 12:01:07 μμ »
Είμαι στη διάθεση (μετά από μετάθεση) και, αφού είχα καταθέσει πιστοποιητικά εντοπιότητας, συνυπηρέτησης, οικογενειακής κατάστασης κλπ πέρισυ που έκανα την αίτηση μετάθεσης, τα ξανακατέθεσα τον Ιούνιο στη νέα μου διεύθυνση για την οριστική τοποθέτηση (την οποία δεν πήρα τελικά). Όλα αυτά είναι στον φάκελό μου. Πρέπει να τους τα δώσω για τρίτη φορά??? ::)

Σοφάκι μου καλημέρα. Το πιστοποιητικό εντοποιότητας, ναι, πρέπει να καταθέσεις εκ νέου για να ειναι σίγουροι ότι δεν έχεις αλλάξει δήμο στο διάστημα που μεσολάβησε. Το ίδιο και για την συνυπηρέτηση (αν και δεν ξέρω που δουλεύει ο σύζυγος, αλλά να μη ξέρουν και αυτοί ότι σίογυρα δουλεύει στον ίδιο δήμο???). Το μόνο που μου φαίνεται κομματάκι ...κουλό, είναι το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Αν δεν έχει αλάξει η οικογενειακή σου κατάσταση θα μπορούσες να καταθέσεις το ίδιο. Αλλά ξέρεις τί; Επειδή παίζουν στη μέση κάτι διαζύγια,επιμέλεια τέκνων κτλ που διαμορφώνουν ανάλογα και τα μόριά σου, τότε μπορεί ένας "ψείρας" συνάδελφος να ζητήσει και αυτά. Και κατά τη γνώμη μου, στις μεγάλες ΔιΠΕ και Γραφεία καλά κάνουν και τα ζητάνε, γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που δεν δηλώνουν αλλαγή επιμέλειας τέκνων, διαζύγια κτλ, χρησιμοποίησαν  πιστοποιητικά συζύγων/τεκνων που δεν είχαν καμία δικαιοδοσία να το κάνουν και μετά έγινε το μπάχαλο...

Παρόλα αυτά, εγώ που είμαι σε μικρό γραφείο δεν ζητάω νέο χαρτί οικογενειακής κατάστασης, γιατί ξέρω αν χωρισε κανείς ή όχι...:)

Τα άλλα όμως χαρτιά, ναι. Δυστυχώς. Είναι λίγο τρέξιμο, αλλά..πρέπει. Όπως διασφαλίζουν τη δική σου ...χμμ....φερεγγυότητα΄, έτσι διασφαλίζουν και πολλών άλλων που δυνητικά θα μπορούσαν να δηλώσουν ό,τι να'ναι και να σου "φάνε" τη θέση. :)

Υ.Γ. Μη το έχετε το χ.....τόσο εύκολο βρε παιδιά. Και εμείς στα γραφεία τη δουλειά μας προσπαθούμε να κάνουμε... :-[ Να χ.... ευχαρίστως αυτούς που δεν εξυπηρετούν, και εγώ μαζί σας, αλλά όχι και όλους...  ;D
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 12:07:01 μμ »
Όποιος/α δυσκολεύεται στον υπολογισμό των μορίων του ,ας μου στείλει το e-mail του να του στείλω ένα προγραμματάκι που υπολογίζει τα μόρια ακριβώς και πολύ εύκολα.
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 12, 2008, 12:11:41 μμ »
Τελικά κατάφερα να κάνω επισύναψη!!! :) :)
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159873
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.