*

Ψηφοφορία

ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ:  Πού νομίζετε θα πάνε οι φετεινές ΒΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ?

Θα αυξηθούν.
15 (18.5%)
Θα μείνουν στα ίδια με πέρσι.
17 (21%)
Θα πέσουν.
19 (23.5%)
Θα αυξήθούν μόνο οι περιοχές μεγάλης ζήτησης.
12 (14.8%)
Θα αυξηθούν οι μή ελκυστικές περιοχές.
2 (2.5%)
Στα μεγάλα αστικά κέντρα θα γίνει σφαγή.
16 (19.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 58

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2009  (Αναγνώστηκε 76246 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 11:43:25 μμ »
Συνάδελφοι, να ρωτήσεω κάτι γιατί δεν είμαι σίγουρος:
η ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης μετάθεσης λήγει την Παρασκευή 28/11.
Αν τη στειλω ταχυδρομικά (είμαι σε απόσπαση σε φορέα) με συστημένη επιστολή την Πέμπτη ή και την Παρασκευή θα υπάρξει πρόβλημα; νομίζω όχι, αλλά θα ήθελα να μου το επιβεβαιώσετε.
ευχαριστώ.

Χθες ρώτησα το ίδιο πράγμα κι εγώ, και μου είπαν πως αρκεί η σφραγίδα του ταχυδρομείου να είναι μέχρι την Παρασκευή.
το επιβεβαίωσα και εγώ, ισχύει.
thanks

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:56:15 »

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #183 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 11:28:30 πμ »
Συνάδελφοι, έχω στείλει ταχυδρομικά την αίτηση για μετάθεση στο ΠΥΣΔΕ Κορινθίας.
Υποτίθεται θα μου στείλουν την αίτηση εκτυπωμένη από το νέο σύστημα καταχώρησης.
Ακόμα δεν έχω λάβει τίποτα.
Ξέρει κανείς τι γίνεται;
έλαβε κάποιος σχετική απάντηση;

Αποσυνδεδεμένος alekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #184 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 03:25:53 μμ »
τελικά δε στέλνουν την αίτηση μηχανογραφημένη.Θα πρεπει να σου στειλουν ένα έγγραφο που θα γραφονται αναλυτικά τα μόριά σου.είναι ενυπόγραφο από τον προιστάμενο.και αν έχεις κάποια ένσταση τους το λες.

Αποσυνδεδεμένος my8os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Παντού υπάρχει ένας μύθος
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #185 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 04:58:49 μμ »
Στη Βοιωτία που τους είχα πάρει τηλέφωνο πριν τις διακοπές μου είχαν πει ότι δεν είχαν περάσει ακόμα τις αιτήσεις....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:56:15 »

Αποσυνδεδεμένος alekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #186 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 12:52:20 μμ »
αυτό είναι και θέμα υπαλλήλων.εμένα από Κυκλάδες μου έστειλαν το έντυπο πριν τις γιορτες.Εξαρτάται βέβαια και από το πόση δουλειά έχουν..

Αποσυνδεδεμένος J-PHYS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #187 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 05:11:44 μμ »
alekaki σε ποια περιοχη Κυκλαδων είσαι; εγω είμαι σε άδεια αλλά δεν μου εχουν στειλει τίποτα ακόμα

Αποσυνδεδεμένος alekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #188 στις: Ιανουάριος 12, 2009, 08:53:40 μμ »
Υπάγομαι στο 1ο γραφείο π.ε. στη Ναξο.είμαι με άδεια ανατροφης.είναι πολυ εξυπηρετικοι εκεί οι υπάλληλοι..

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #189 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 08:44:00 πμ »
Υπάγομαι στο 2ο Γραφείο Π.Ε. Ν. ΚΥΚΛΑΔΩΝ  στην Άνδρο είμαι και εγώ με άδεια ανατροφής και μου έστειλαν το έντυπο πρίν τις διακοπές των Χριστουγέννων με φαξ τις υπέγραψα και το ξαναέστειλα σε αυτούς...Είναι πάρα πάρα πάρα πολυ εξυπηρετικοί σε βαθμό που δεν ξέρεις πόσο πολύ να τους ευχαριστήσεις για αυτό...
ΤΕΛΙΚΑ έγκειται στην καλή θέληση και διάθεση των εκάστοτε υπαλλήλων που εργάζονται στα εκάστοτε γραφεία για να εξυπηρετηθεί ο εκπαιδευτικός...Είναι ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ....
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #190 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 01:43:43 μμ »
εμένα ακόμα μου λένε ότι περιμένουν οδηγίες από το Υπουργείο...

Αποσυνδεδεμένος moon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #191 στις: Ιανουάριος 13, 2009, 05:27:44 μμ »
Μπερδεύετε δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα. Το νέο σύστημα του υπουργείου για τις μεταθέσεις είναι ανοιχτό για καταχώρηση προϋπηρεσίας από τον Δεκέμβριο, όμως καταχώρηση αίτησης μετάθεσης μπορείς να κάνεις εδώ και λίγες μόλις μέρες και η προθεσμία είναι τέλος Ιανουαρίου. Σε κάθε Γραφείο/Διεύθυνση όμως, όπως γινόταν και παλιότερα, υπολογίζουν αρχές Δεκεμβρίου τα μόρια του κάθε εκπαιδευτικού και τα ανακοινώσουν για την περίπτωση που κάποιος δεν συμφωνεί με τα μόρια που του υπολόγισαν.

Αποσυνδεδεμένος AnnaO

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #192 στις: Ιανουάριος 14, 2009, 01:54:29 μμ »
Τώρα αποστέλλονται και τα έντυπα για τις εσωτερικές μεταθέσεις (εντός ΠΥΣΠΕ); Γιατί στο σχολείο μας ήρθαν την Παρασκευή μόνο τα έντυπα για τις μεταθέσεις εκτός νομού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2009, 01:57:37 μμ από AnnaO »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #193 στις: Ιανουάριος 15, 2009, 09:40:38 μμ »
Χρονοδιάγραμμα μεταθέσεων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης 2008-2009
 
 
Από το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται το χρονοδιάγραμμα επεξεργασίας των αιτήσεων για μετάθεση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:
 
•   Μέχρι 30/1/2009 θα έχει ολοκληρωθεί η ηλεκτρονική καταχώριση και επεξεργασία των αιτήσεων στην ηλεκτρονική εφαρμογή e-Data Center
•   Στις 2/2/2009 θα ανακοινωθούν στην ιστοσελίδα του Υπ.Ε.Π.Θ. οι πίνακες με τα στοιχεία των αιτουμένων μετάθεση εκπαιδευτικών.
•   Από 2/2/2009 μέχρι 9/2/2009 θα υποβάλλονται ενστάσεις από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς, σε περίπτωση λανθασμένης καταχώρισης στοιχείων.
•   Μέχρι 2/3/2009 θα έχουν ανακοινωθεί οι ειδικές μεταθέσεις (σε Μουσικά, Καλλιτεχνικά, Πειραματικά, Διαπολιτισμικά, ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ) εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
•   Μέχρι 15/3/2009 θα έχουν ανακοινωθεί οι γενικές μεταθέσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από νομό σε νομό.
 
Η επεξεργασία, φέτος για πρώτη φορά, των μεταθέσεων μέσω της εφαρμογής τού συστήματος e-Data Center και της καταχώρισης των στοιχείων όλων των εκπαιδευτικών στη βάση δεδομένων, θα επιτρέψει από την ερχόμενη χρονιά οι μεταθέσεις να ανακοινώνονται ταχύτερα, μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων. Παράλληλα, δίνεται η δυνατότητα στους εκπαιδευτικούς να υποβάλουν την αίτησή τους και ηλεκτρονικά από τον τόπο που διαμένουν, προς αποφυγήν της ταλαιπωρίας που συνεπάγεται η αυτοπρόσωπη υποβολή στον τόπο της οργανικής τους θέσης.
Με την υλοποίηση της εφαρμογής αυτής, τηρώντας αυστηρά τα χρονοδιαγράμματα, γίνεται πράξη η δέσμευση της πολιτικής ηγεσίας του ΥΠΕΠΘ για ακόμη πιο έγκαιρη και ορθολογική διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού με στόχο οι σχολικές μονάδες να είναι πλήρεις σε εκπαιδευτικό προσωπικό κατά την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.


Αποσυνδεδεμένος Kuttke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαίδευση είναι να μεταδίδεις πολιτισμό
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #194 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 12:46:19 πμ »
Τώρα αποστέλλονται και τα έντυπα για τις εσωτερικές μεταθέσεις (εντός ΠΥΣΠΕ); Γιατί στο σχολείο μας ήρθαν την Παρασκευή μόνο τα έντυπα για τις μεταθέσεις εκτός νομού.
Παιδιά, σε μας ήρθε μόνο μία λίστα με το ονόματα όσων ζήτησαν οριστική τοποθέτηση και δίπλα τα μόρια για οριστική τοποθέτηση και βελτίωση. Τα έντυπα μετάθεσης που λέτε, τι είναι;; Χρειάζεται να κάνουμε εμείς κάτι για να καταχωρηθεί η αίτηση μετάθεσής μας στο ηλεκτρονικό συστημα;

Αποσυνδεδεμένος AnnaO

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2009
« Απάντηση #195 στις: Ιανουάριος 17, 2009, 05:19:27 μμ »
Λέγοντας έντυπο μετάθεσης αναφέρομαι στο χαρτί, που συμπληρώσαμε και δηλώναμε περιοχές για την οριστική τοποθέτηση. Οσο για την καταχώρηση της αίτησης, είναι δουλειά του εκάστοτε γραφείου.
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159854
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 666
Σύνολο: 679

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.