*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 378323 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1260 στις: Δεκέμβριος 13, 2021, 10:46:27 μμ »
Επί της ουσίας δεν έχω άποψη, θα πω μόνο πως τα πρώτα χρόνια που ξεκίνησε το πρόγραμμα αυτό αλλά και μέχρι πέρυσι-προπερσι γινόταν σφαγή για εισαγωγή (όπως περιγράφεται στο σχόλιο), αλλά στην τελευταία πρόσκληση (πριν από κανένα μήνα) οι θέσεις έκαναν 3-4 μέρες να συμπληρωθούν.
Αυτό είχα δει και εγώ... Ξέρεις αν γίνεται το ίδιο σφαγή και για το επιστήμες της αγωγής του ίδιου πανεπιστημίου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:45:03 »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1261 στις: Δεκέμβριος 25, 2021, 06:47:41 μμ »
Νεώτερη και Σύγχρονη Ελληνική Ιστορία (ΣΕΙ) ΕΑΠ https://www.eap.gr/education/postgraduate/biannual/modern-greek-history/
εμπειρίες και εντυπώσεις; αξιολόγηση εργασίες;

dimi94

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1262 στις: Δεκέμβριος 25, 2021, 09:01:48 μμ »
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Είδα επίσης και το μεταπτυχιακό του ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου, ξέρουμε τίποτα για αυτό; Γενικά της Κύπρου βλέπω ότι όλα ακριβά σε σχέση με τα ελληνικά πανεπιστήμια...
Και λιγότερο απαιτητικά από το αντίστοιχο του ΕΑΠ.
Οι διπλωματικές εργασίες του ΕΑΠ δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με εκείνες των αντίστοιχων εξ αποστάσεως κυπριακών πανεπιστημίων.
Άσε που σε πολλά τμήματα δίνουν απλά τα μαθήματα και δεν εκπονούν καν διατριβή..

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1263 στις: Δεκέμβριος 25, 2021, 10:20:22 μμ »
Αυτό είχα δει και εγώ... Ξέρεις αν γίνεται το ίδιο σφαγή και για το επιστήμες της αγωγής του ίδιου πανεπιστημίου;

Δεν έχω συγκεκριμένη εικόνα για το μεταπτυχιακό αυτό. Ξέρω ότι κάθε φορά συμπληρώνονται οι θέσεις (δηλαδή δεν μένουν θέσεις κενές) αλλά δεν ξέρω αν γίνεται "σφαγή"  ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:45:03 »

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1264 στις: Δεκέμβριος 26, 2021, 12:49:51 πμ »
Καλημέρα! Ενδιαφέρομαι για κάποιο μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή είναι μεταξύ του ΕΑΠ και της Λευκωσίας.. θα ήθελα να ρωτήσω ποίο πιστεύεται ότι είναι πιο ενδιαφέρον για το επάγγελμα της νηπιαγωγού;
Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας -το οποίο τώρα τελειώνω- καλύπτει τα πάντα, από μαθησιακές δυσκολίες μέχρι νοητική και αυτισμό. Επίσης, αν έχεις βαθμό λίαν καλώς -πάνω από 6,5- τα δίδακτρα βγαίνουν γύρω στα 4700, ενώ για βαθμό άριστα ακόμη λιγότερα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2844
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1265 στις: Δεκέμβριος 26, 2021, 04:32:40 πμ »
Επί της ουσίας δεν έχω άποψη, θα πω μόνο πως τα πρώτα χρόνια που ξεκίνησε το πρόγραμμα αυτό αλλά και μέχρι πέρυσι-προπερσι γινόταν σφαγή για εισαγωγή (όπως περιγράφεται στο σχόλιο), αλλά στην τελευταία πρόσκληση (πριν από κανένα μήνα) οι θέσεις έκαναν 3-4 μέρες να συμπληρωθούν.
Οι αιτήσεις γινονται μια φορά τον χρόνο.Η τελευταία πρόσκληση  ήταν πέρυσι το Μάρτιο.Κ οι θέσεις συμπληρώθηκαν μέσα στο πρώτο μισάωρο

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1266 στις: Δεκέμβριος 26, 2021, 11:01:29 πμ »
Οι αιτήσεις γινονται μια φορά τον χρόνο.Η τελευταία πρόσκληση  ήταν πέρυσι το Μάρτιο.Κ οι θέσεις συμπληρώθηκαν μέσα στο πρώτο μισάωρο

Η πιο πρόσφατη πρόσκληση ήταν τον Νοέμβριο 2021, δηλαδή τον προηγούμενο μήνα. Εργάζεται συγγενικό μου πρόσωπο στο ΕΑΠ και το γνωρίζω πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1267 στις: Δεκέμβριος 26, 2021, 11:03:16 πμ »
Οι αιτήσεις γινονται μια φορά τον χρόνο.Η τελευταία πρόσκληση  ήταν πέρυσι το Μάρτιο.Κ οι θέσεις συμπληρώθηκαν μέσα στο πρώτο μισάωρο

Για να μη συζητάμε άσκοπα:

https://www.eap.gr/2021/11/04/prosklisi-eidiki-agwgi-problimata-proforikou-logou-2021/

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2844
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1268 στις: Δεκέμβριος 27, 2021, 04:54:47 μμ »
Η πιο πρόσφατη πρόσκληση ήταν τον Νοέμβριο 2021, δηλαδή τον προηγούμενο μήνα. Εργάζεται συγγενικό μου πρόσωπο στο ΕΑΠ και το γνωρίζω πολύ καλά.

Σωστά.Εχεις δίκιο giorgos76. Προφανώς το μπέρδεψα με το τι γινόταν παλιότερα. Ευχαριστώ για τη διόρθωση!

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1269 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 04:59:09 μμ »
https://www.eap.gr/2022/01/04/%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%ac%cf%84%ce%b1%cf%83%ce%b7-%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%b9%cf%8c%ce%b4%ce%bf%cf%85-%cf%85%cf%80%ce%bf%ce%b2%ce%bf%ce%bb%ce%ae%cf%82-%ce%b1%ce%b9%cf%84%ce%ae%cf%83%ce%b5%cf%89%ce%bd/ Παράταση περιόδου υποβολής αιτήσεων εγγραφής στα Προγράμματα Σπουδών του ΕΑΠ, με έναρξη σπουδών τον Μάρτιο

Αποσυνδεδεμένος paraskaevi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1270 στις: Ιανουάριος 09, 2022, 10:00:41 μμ »
https://www.eap.gr/2022/01/04/%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%ac%cf%84%ce%b1%cf%83%ce%b7-%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%b9%cf%8c%ce%b4%ce%bf%cf%85-%cf%85%cf%80%ce%bf%ce%b2%ce%bf%ce%bb%ce%ae%cf%82-%ce%b1%ce%b9%cf%84%ce%ae%cf%83%ce%b5%cf%89%ce%bd/ Παράταση περιόδου υποβολής αιτήσεων εγγραφής στα Προγράμματα Σπουδών του ΕΑΠ, με έναρξη σπουδών τον Μάρτιο

εχει ξεκινησει καποιος μεταπτυχιακο στο ΕΑΠ? συνδιαζεται με δουλεια η επιλογη μιας θεματικης? ευχαριστω, ψαχνω για μεταπτυχιακο και ειδα για το ΕΑΠ

Αποσυνδεδεμένος paraskaevi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1271 στις: Ιανουάριος 09, 2022, 10:02:47 μμ »
Ναι. Κάνεις την αίτηση στο πρόγραμμα που επιθυμείς και για να έχει ισχύ (η αίτηση) πρέπει να καταβάλεις και το ανάλογο ποσό με βάση τον αριθμό των θεματικών που δήλωσες. Τώρα, αν, τελικά, δεν εγκριθεί, θα σου επιστρέψουν μέσα σε ένα μήνα το ποσό που είχες καταθέσει.
*Προσοχή, αλλαγή εκ των υστέρων στον αριθμό των θεματικών που δηλώθηκαν ΔΕΝ γίνεται, γι' αυτό προσοχή- χρήματα δεν επιστρέφονται.

 
συνδιαζεται με δουλεια για μερικη φοιτηση? ειναι απαιτητικο? διοτι βλεπω τα διδακτρα ειναι κανα 450-500ε αναλογα την ενοτητα που καποιος θα επιλεξει.

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1272 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 07:23:53 μμ »
Η μία θεματική πιστεύω ναι. Με δύο θα είναι ζόρι γιατί έχει εμβδομαδιαίες εργασίες συν τις τελικές εξάμηνες συν γραπτές εξετάσεις και η ύλη δεν είναι μικρή. (Έχω τελειώσει το μεταπτυχιακό Ειδικής πάνω στα προβλήματα λόγου)

Αποσυνδεδεμένος paraskaevi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #1273 στις: Ιανουάριος 10, 2022, 07:28:33 μμ »
Η μία θεματική πιστεύω ναι. Με δύο θα είναι ζόρι γιατί έχει εμβδομαδιαίες εργασίες συν τις τελικές εξάμηνες συν γραπτές εξετάσεις και η ύλη δεν είναι μικρή. (Έχω τελειώσει το μεταπτυχιακό Ειδικής πάνω στα προβλήματα λόγου)

ενδιαφερομαι για την διδακτικη γλωσσας & λογοτεχνιας κ δεν βλεπω να υπαρχει στο πανεπιστημιο..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 253
Σύνολο: 268

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.