*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 384535 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teacherakos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε. 70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #196 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 11:57:31 πμ »
Ξέρει κανείς ποια είναι η ηλεκτρονική διεύθυνση του ανοικτού πανεπιστημίου αθηνών; :)

αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει ανοιχτό πανεπιστήμιο αθηνών

το ελληνικό ανοιχτό πανεπιστήμιο έχει έδρα στην πάτρα και διεύθυνση www.eap.gr

νομίζω ότι το εκπα κάνει κάποια εξ' αποστάσεως μαθήματα αλλά δεν παίρνεις πτυχίο από αυτά ίσως κάποια βεβαίωση
Γηράσκω αεί διδάσκοντας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:51:38 »

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 690
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #197 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 12:15:10 μμ »
Και εγώ έτσι πίστευα μέχρι που άκουσα ότι ένας φίλος μου κάνει προπτυχιακές σπουδές στην Διοίκηση Επιχειρήσεων του Ανοικτού Πανεπιστημίου Αθηνών και ότι είναι πιο εύκολο από το Πανεπιστήμιο Πατρών αυτό της Αθήνας. :)

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #198 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 12:31:50 μμ »
Ανοιχτό Πανεπιστήμο υπάρχει μόνο στην Πάτρα. Συναντήσεις όμως γίνονται και σε άλλες πόλεις. Φυσικά και στην Αθήνα.
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 690
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #199 στις: Δεκέμβριος 27, 2007, 02:54:38 μμ »
Δεν ξέρω τι γίνεται..Και εγώ έτσι ήξερα και μάλιστα τον ξαναρώτησα αλλά έτσι μου είπε  :).Στις συναντήσεις πηγαίνεις σε όποια πόλη θέλεις;Είναι σε Αθήνα Πάτρα και Πειραιά αν δεν κάνω λάθος αλλά κάπου είχα ακούσει ότι είναι ανάλογα με το νομό που βρίσκεσαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:51:38 »

Αποσυνδεδεμένος Shrews

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #200 στις: Δεκέμβριος 28, 2007, 11:16:41 μμ »
Δεν ξέρω τι γίνεται..Και εγώ έτσι ήξερα και μάλιστα τον ξαναρώτησα αλλά έτσι μου είπε  :).Στις συναντήσεις πηγαίνεις σε όποια πόλη θέλεις;Είναι σε Αθήνα Πάτρα και Πειραιά αν δεν κάνω λάθος αλλά κάπου είχα ακούσει ότι είναι ανάλογα με το νομό που βρίσκεσαι.
Καθένας παρακολουθεί τις συναντήσεις ανάλογα με το μέρος που έχει δηλώσει ως τόπο διαμονής! Π.χ για τις συναντήσεις στα μεταπτυχιακά όσοι μένουν στη βόρεια Ελλάδα πηγαίνουν στη Θεσσαλονίκη!

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #201 στις: Ιανουάριος 04, 2008, 02:32:42 μμ »
γενικά ειναι δυσκολο να τελειωσει καποιος ενα μεταπτυχιακο στο ΕΑΠ; το ΠΟΛΥΜΕΣΑ-ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ 'ποσο' σχετικο ειναι με την πληροφορική; εχει και γραπτες εξετάσεις ή μονο εργασιες;

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 690
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #202 στις: Ιανουάριος 04, 2008, 08:59:03 μμ »
Όλα έχουν γραπτές εξετάσεις εκτός από τις εργασίες που πρέπει να παραδώσεις κατα την διάρκεια του έτους... :)

Αποσυνδεδεμένος miltosmpi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #203 στις: Μάρτιος 05, 2008, 06:38:13 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.

Είμαι μαθηματικός (ΠΕ.03) κι έγινα δεκτός στο Μεταπτυχιακό πρόγραμμα του ΕΑΠ "Μεταπτυχιακή Εξειδίκευση στα Πληροφοριακά Συστήματα". Γνωρίζει κάποιος από εσάς αν το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό αναγνωρίζεται μισθολογικά; Υπάρχει κάποια σχετική απόφαση, εγκύκλιος, link ή οτιδήποτε θα μπορούσε να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2008, 03:15:05 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #204 στις: Μάρτιος 06, 2008, 01:40:22 μμ »
καλυτερα να ρωτησεις το ΠΥΣΔΕ που ανηκεις
αυτο ειναι υπευθυνο για την αναγνωριση του

Αποσυνδεδεμένος miltosmpi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #205 στις: Μάρτιος 06, 2008, 04:06:57 μμ »
Αυτό το γνωρίζω. Όμως το ερώτημα είναι, αν υπάρχει προηγούμενο σε κάποιο ΠΥΣΔΕ, αντίστοιχο με τη δική μου περίπτωση. Άλλωστε σήμερα είμαστε στο Α' ΠΥΣΔΕ, αύριο παίρνουμε μετάθεση και είμαστε στο Β' ΠΥΣΔΕ. Ακόμα όμως και στο ίδιο ΠΥΣΔΕ να είμαστε, αλλάζουν τα πρόσωπα.
Ρωτάω δηλαδή αν έχει αναγνωριστεί ή όχι το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό σε ανάλογη/ες περίπτωση/εις.
Πάντως heren σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 06, 2008, 04:08:51 μμ από miltosmpi »

Αποσυνδεδεμένος stef

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #206 στις: Μάρτιος 06, 2008, 04:26:51 μμ »
Τα μτπχ του ΕΑΠ αναγνωρίζονται κανονικά. Γενικά για να αναγνωριστεί ένα μτπχ πρέπει από το πρόγραμμα σπουδών να φαίνεται η συνάφεια με το πτυχίο σου. Μτπχ που δεν είναι συναφή με το πτυχίο διορισμού γενικά δεν αναγνωρίζονται αλλά αυτό εξαρτάται από το ΠΥΣΔΕ. (Τα παιδαγωγικά μτπχ αναγνωρίζονται όλα καθώς ξέρω).

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #207 στις: Μάρτιος 07, 2008, 09:45:50 πμ »
Τι γινεται όταν στελνουν σε κάποιον που κληρωθηκε για μεταπτυχιακο οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ; Δεν αρκει καποιοσ να εχει τελειωσε Τει πληροφορικης; Νομιζω στην  προκυρηξη υπηρχαν οι σχολες πληροφορικης. Και στο κατω κατω αφου γινεσαι καθηγηρης ΠΕ20 γιατι δεν εχεις δικαιωμα να κανεις τα χαρτια σου για μεταπτυχιακο; Αναφερομαι στο μεταπτυχιακο "γραφικες τέχνες -πολυμέσα"

Αποσυνδεδεμένος sakis82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #208 στις: Μάρτιος 31, 2008, 12:33:35 πμ »
Τι γινεται όταν στελνουν σε κάποιον που κληρωθηκε για μεταπτυχιακο οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ; Δεν αρκει καποιοσ να εχει τελειωσε Τει πληροφορικης; Νομιζω στην  προκυρηξη υπηρχαν οι σχολες πληροφορικης. Και στο κατω κατω αφου γινεσαι καθηγηρης ΠΕ20 γιατι δεν εχεις δικαιωμα να κανεις τα χαρτια σου για μεταπτυχιακο; Αναφερομαι στο μεταπτυχιακο "γραφικες τέχνες -πολυμέσα"
απο τη σελίδα του ΕΑΠ:
Γραφικές Τέχνες - Πολυμέσα
Γίνονται δεκτοί: 
α. Απόφοιτοι Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών (ΑΣΚΤ), απόφοιτοι Πανεπιστημίων των  Tμημάτων Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών, MME,  Πληροφορικής, Πληροφορικής του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου, Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ, Εφαρμογών Πληροφορικής και Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής. 
β. Απόφοιτοι Α.Τ.Ε.Ι. Tμημάτων Τεχνολογίας Γραφικών Tεχνών, Γραφιστικής, Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Πολυμέσων, Πληροφορικής, Φωτογραφίας, Πληροφορικής και Επικοινωνιών.

Νομίζω ότι είναι σαφές. Το ότι έχεις ως κοινό δικαίωμα με τους αποφοίτους όλων των τμημάτων ΤΕΙ με κατεύθυνση την Πληροφορική τον διορισμό σου ως ΠΕ20 δεν σημαίνει  ότι έχεις κοινά δικαιώματα παντού. Κι έγω θα ήθελα να μπορώ να επιλεγώ σ'αυτό το πρόγραμμα αλλά τι να κάνουμε...
 

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #209 στις: Μάρτιος 31, 2008, 08:23:03 πμ »
Επιτυχής μεταπτυχιακού ορίζεσαι, όχι επειδή κληρώθηκες, αλλά μόνο αφού ολοκληρωθεί και η κατάθεση των απαιτούμενων δικαιολογητικών π.χ. οι τίτλοι σπουδών. Οι μισοί και παραπάνω που κληρώνονται δεν παρακολουθούν μεταπτυχιακό, εξαιτίας των λόγων που προανέφερα. Γιαυτό άλλωστε είναι οι επιλαχόντες. Μήπως δεν είχες π.χ. Αγγλικά;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 31, 2008, 08:33:05 πμ από marias »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162245
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 584
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.