*

Αποστολέας Θέμα: Έγκυρο παράβολο?  (Αναγνώστηκε 7259 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 03:40:47 μμ »
για τελειως αλλο λογο που επρεπε να καταθέσω παραβολο μου ειπαν οτι δεν χρειαζοταν να το συμπληρωσω αφου ηταν ηδη στο φακελο μου μεσα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:01:07 »

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 03:47:26 μμ »
δηλαδή δεν θα υπάρχει πρόβλημα που εγώ δεν έγραψα καθόλου στοιχεία επάνω? Τι να πω εγώ έκανα τα χαρτιά μου πρώτη φορά και δυσκολεύτηκα πάρα πολύ... στην πρωτοβάθμια που πήγα γινόταν χαμός και κανείς δεν με βοήθησε, όλα τα έκανα μόνη
Δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα....αφου το εβαλες μεσα παει να πει οτι το εχεις αγορασει κιολας! Οποτε αυτοι εχουν παρει τα λεφτα τους!  :P
Τωρα αν θες εσυ να ησυχασεις μπορεις να παρεις ενα τηλ στον ασεπ και να τους πει το "σκηνικο" και να τους ρωτησεις για να σου φυγει το αγχοσ.. :)

marigoula

  • Επισκέπτης
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:37:37 μμ »
ευχαριστώ πολύ κορίτσια, απλά πιστεύω ότι έπρεπε να είχαμε πιο πολύ βοήθεια για να μην αγχωνόμαστε τώρα

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:52:24 μμ »
Όποιος ενήλιξ, πτυχιούχος ανωτάτης ή ανωτέρας σχολής, δεν μπορεί να συγκεντρώσει/ συμπληρώσει ορθά τα δικαιολογητικά όπως περιγράφονται αναλυτικότατα στην προκήρυξη, ΔΕΝ έχει θέση στο σχολείο ως καθηγητής.

Ως μαθητής ίσως...       

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:01:07 »

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 04:59:43 μμ »
Δεν μου αρέσει ο τρόπος σου. Και άλλη φορά στο είπα να αλλάξεις την υπογραφή σου. Προσβάλλεις το

http://clubs.pathfinder.gr/MATHEMATICA/

Μπορείς να λες ότι θέλεις όχι όμως με αυτή την υπογραφή.

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 05:07:29 μμ »
Δεν μου αρέσει ο τρόπος σου. Και άλλη φορά στο είπα να αλλάξεις την υπογραφή σου. Προσβάλλεις το

http://clubs.pathfinder.gr/MATHEMATICA/

Μπορείς να λες ότι θέλεις όχι όμως με αυτή την υπογραφή.

Δεν είναι υπογραφή, σπιρτούλα, παραπομπή σε σύνδεση είναι!!

ΚΑΙ δεν θα μου πεις εσύ το τι θα γράφω, άντε μπράβο...



Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 06:40:51 μμ »
Όποιος ενήλιξ, πτυχιούχος ανωτάτης ή ανωτέρας σχολής, δεν μπορεί να συγκεντρώσει/ συμπληρώσει ορθά τα δικαιολογητικά όπως περιγράφονται αναλυτικότατα στην προκήρυξη, ΔΕΝ έχει θέση στο σχολείο ως καθηγητής.

Ως μαθητής ίσως...       

Περιμενε περιμενε.....γιατι τα πραγματα ναι μεν δεν ειναι τοσο τραγικα στο να συγκεντρωσεις δικαιολογητικα και να στειλεις αιτηση αλλα οταν το κανεις για πρωτη φορα εχεις ενα αγχος παραπνω  :-\....ποσο μαλλον οταν απο καθε 1βαθμια, απο τον ασεπ και απο το υπεπθ σου λενε τελειως διαφορετικα πραγματα!!! εκτος του οτι για το παραβολο δεν ειδα πουθενα μεσα να εχει οδηγιες πως να το συμπληρωσεις (εκτος και μου διεφυγαν)...κι εμενα στην 1βαθμια μου ειπαν τι να γραψω. Και δεν θεωρουνται ολα τοσο αυτονοητα..γιατι στη "αναλυτικοτατη" προκυρηξη οπως λες το δικο μου τμημα δεν υπηρχε καν μεσα!!!! Και οταν τηλεφωνησαμε σε μεγαλους φορεις (ονοματα δεν λεμε!) δεν ηξεραν τι να μας πουν, καποιοι μαλιστα δεν ηξεραν καν οτι υπαρχει τετοιο τμημα!!! Αυτα στα λεω με ολη την καλη μου διαθεση απλα για να μην κρινεις και να μη βγαζεις συμπερασματα τοσο ευκολα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 07:11:07 μμ »
Όποιος ενήλιξ, πτυχιούχος ανωτάτης ή ανωτέρας σχολής, δεν μπορεί να συγκεντρώσει/ συμπληρώσει ορθά τα δικαιολογητικά όπως περιγράφονται αναλυτικότατα στην προκήρυξη, ΔΕΝ έχει θέση στο σχολείο ως καθηγητής.

Ως μαθητής ίσως...       

Περιμενε περιμενε.....γιατι τα πραγματα ναι μεν δεν ειναι τοσο τραγικα στο να συγκεντρωσεις δικαιολογητικα και να στειλεις αιτηση αλλα οταν το κανεις για πρωτη φορα εχεις ενα αγχος παραπνω  :-\....ποσο μαλλον οταν απο καθε 1βαθμια, απο τον ασεπ και απο το υπεπθ σου λενε τελειως διαφορετικα πραγματα!!! εκτος του οτι για το παραβολο δεν ειδα πουθενα μεσα να εχει οδηγιες πως να το συμπληρωσεις (εκτος και μου διεφυγαν)...κι εμενα στην 1βαθμια μου ειπαν τι να γραψω. Και δεν θεωρουνται ολα τοσο αυτονοητα..γιατι στη "αναλυτικοτατη" προκυρηξη οπως λες το δικο μου τμημα δεν υπηρχε καν μεσα!!!! Και οταν τηλεφωνησαμε σε μεγαλους φορεις (ονοματα δεν λεμε!) δεν ηξεραν τι να μας πουν, καποιοι μαλιστα δεν ηξεραν καν οτι υπαρχει τετοιο τμημα!!! Αυτα στα λεω με ολη την καλη μου διαθεση απλα για να μην κρινεις και να μη βγαζεις συμπερασματα τοσο ευκολα.. ;)

Το παράβολο έχει ΤΥΠΩΜΕΝΑ... πάνω του, το τι επακριβώς πρέπει να συμπληρώσεις !!!!  ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

Να πούμε ονόματα, γιατί να μην πούμε;

Αυτό, ίσως εξηγεί πολλά... Για ποιο τμήμα μιλάς;

-------------------------------
ΚΑΛΟ απ' τον vasilis1

Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές. Κανόνισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

 ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 07:39:07 μμ »
Όποιος ενήλιξ, πτυχιούχος ανωτάτης ή ανωτέρας σχολής, δεν μπορεί να συγκεντρώσει/ συμπληρώσει ορθά τα δικαιολογητικά όπως περιγράφονται αναλυτικότατα στην προκήρυξη, ΔΕΝ έχει θέση στο σχολείο ως καθηγητής.

Ως μαθητής ίσως...       


Όποιος καθηγητής δεν μπορεί να συγκρατήσει τον εαυτό του από το να ποστάρει τόσο επιθετικά σε ένα forum, αγνοώντας πλήρως τις αγωνίες των άλλων, μήπως δεν έχει θέση σε σχολείο?

Ως γνωστόν είναι πολύ απλό να κλήσεις το tab ή το παράθυρο αν δεν σου αρέσει κάτι σε κάποιο thread και να το προσπεράσεις. Δεν χρειάζεται να σχολιάζεις τα πάντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2008, 07:42:42 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος Dotore

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Αδιόριστοι Ξυπνήστε!!!
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 07:56:30 μμ »
Όποιος ενήλιξ, πτυχιούχος ανωτάτης ή ανωτέρας σχολής, δεν μπορεί να συγκεντρώσει/ συμπληρώσει ορθά τα δικαιολογητικά όπως περιγράφονται αναλυτικότατα στην προκήρυξη, ΔΕΝ έχει θέση στο σχολείο ως καθηγητής.

Ως μαθητής ίσως...       


Όποιος καθηγητής δεν μπορεί να συγκρατήσει τον εαυτό του από το να ποστάρει τόσο επιθετικά σε ένα forum, αγνοώντας πλήρως τις αγωνίες των άλλων, μήπως δεν έχει θέση σε σχολείο?

Ως γνωστόν είναι πολύ απλό να κλήσεις το tab ή το παράθυρο αν δεν σου αρέσει κάτι σε κάποιο thread και να το προσπεράσεις. Δεν χρειάζεται να σχολιάζεις τα πάντα.

Έχει μαζευτεί απίστευτη σαβούρα στα σχολεία... "εκπαιδευτικοί" με ΠΟΛΥ μεγάλη ανεπάρκεια!!!

Ίσως να φταίει που οι βάσεις, πλέον, των καθηγητικών σχολών έχουν πέσει αρκετά χαμηλά - που κάποιες εποχές που οι σχολές αυτές προσέλκυαν τους άριστους.
Τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 08:36:39 μμ »
Θα παρακαλούσα να μην υπάρχουν εντάσεις στις συζητήσεις μας.
Ο καθένας λέει την άποψή του και θέτει τους προβληματισμούς του.
Νομίζω ότι πρέπει να τους σεβόμαστε είτε συμφωνούμε είτε όχι.
Στην περίπτωση που δε συμφωνούμε, μπορούμε να εκθέσουμε την άποψή μας με ηρεμία και χωρίς να προσβάλλουμε κανέναν.
Αυτό άλλωστε δε διδάσκουμε και στους μαθητές μας;;;
Ευχαριστώ!
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 08:40:28 μμ »
κοιτάξτε, αν παραμερίσω τον "τόνο" του Dotore, που ο καθένας είναι ελεύθερος να κρίνει και να σχολιάσει, στην ουσία των λεγομένων του έχει ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. Στις 100 ερωτήσεις που έχουν διατυπωθεί στο φόρουμ σχετικά με το θέμα μας, οι 95 απαντούνται στην προκύρηξη, και οι υπόλοιπες 5 απαντούνται από την λογική-νοημοσύνη του μέσου ανθρώπου.

Τόσα χρόνια οι αιτήσεις στέλνονται με το ταχυδρομείο χωρίς πρόβλημα, τώρα μπερδευτήκατε?

Αμα διαβάσετε την προκύρηξη θα διαπιστώσετε πως μόνο για 3 λόγους βγαίνει κάποιος offside.
Αμα δεν υπογράψει την αίτηση, αν δεν βάλει παραβολο ή αν χάσει την προθεσμία υποβολής. Ολα τα άλλα προβλήματα είναι κουραφέξαλα

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 09:22:22 μμ »
Ναι, εντάξει, σωστά όλα αυτά- απλά το άγχος που έχεις σε κάνει να αναρωτιέσαι αν έχεις γράψει σωστά ακόμα και το όνομά σου...

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Έγκυρο παράβολο?
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 07, 2008, 09:44:43 μμ »
Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, αλλά μην ξεχνάς οτι δεν είμαστε πια παιδάκια. Ακόμη και κάποιος νέος(α) που τώρα μόλις πήρε πτυχίο, δεν μπορεί να θεωρηθεί άπειρος. Εχει ήδη δώσει άπειρες εξετάσεις, και τέλος πάντων έχει (ή πρέπει να έχει) διαμορφώσει προσωπικότητα ενηλίκου.

Το άγχος είναι ανθρώπινο, όσο δεν μας εμποδίζει να λειτουργούμε λογικά και φυσιολογικά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 666
Σύνολο: 666

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.