*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων  (Αναγνώστηκε 102095 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #336 στις: Απρίλιος 19, 2009, 10:36:15 μμ »
ναι αλλα δεν λεει απλα ειδικη αγωγη,αυτο ειναι που με μπερδευει.Λεει ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων.Εγω λοιπον που εχω πιστοποιητικο επιμορφωσης εκπαιδευτων ενηλικων και ειμαι φιλολογος τι τσεκαρω????Ας μου πει καποιος!!


ναι, τώρα κατάλαβα τι λες, όντως δε διαχωρίζει την  ειδική αγωγή από την εκπαίδευση ενηλίκων. Στη θέση σου πάντως θα το τσέκαρα, δεν έχεις να χάσεις τπτ.
 :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:13:20 »

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #337 στις: Απρίλιος 23, 2009, 11:04:56 μμ »
 ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - 23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2009
Κατόπιν αποφάσεως του Γενικού Γραμματέα της Γενικής Γραμματείας Διά Βίου Μάθησης, Καθηγητή κ. Κωνσταντίνου Κουσκούκη, ορίζεται ως νέα καταληκτική ημερομηνία η 25η Μαΐου 2009 για την υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης για όσους υποψηφίους εκπαιδευτές θα ενταχθούν στο Ενιαίο Μητρώο Εκπαιδευτών για το πρώτο εξάμηνο της εκπαιδευτικής περιόδου 2009-2010 (Σεπτέμβριος 2009).

Υπενθυμίζεται ότι:

1. Με σχετικές ανακοινώσεις θα πληροφορείστε από την ιστοσελίδα της Γ.Γ.Δ.Β.Μ.: www.gslll.edu.gr για τις επόμενες ημερομηνίες κατά τις οποίες θα επιτρέπεται η πρόσβαση στις ηλεκτρονικές αιτήσεις (πιθανές ημερομηνίες 15-5-2009, 1-6-2009 και 15-6-2009) έτσι ώστε να γίνονται οι απαραίτητες διορθώσεις.

2. Οποιαδήποτε μεταβολή (π.χ. νέα προϋπηρεσία ή απόκτηση επιπλέον τυπικών προσόντων όπως Πτυχίο, Μεταπτυχιακό κ.ά.) θα υποβάλλεται το μήνα Σεπτέμβριο κάθε έτους, ύστερα από σχετική ανακοίνωση-πρόσκληση στην ιστοσελίδα του Ενιαίου Μητρώου.

Ο φάκελος με τα αντίστοιχα δικαιολογητικά του υποψηφίου θα πρέπει να έχει αποσταλεί έως και την 25η Ιουνίου 2009 στο Γραφείο Διαχείρισης Ενιαίου Μητρώου της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης.

Οι αιτήσεις που έχουν ελεγχθεί και δεν έχουν εκκρεμότητες θα συνεχίσουν να μένουν κλειδωμένες μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία ένταξης ή μη του υποψηφίου στο Ενιαίο Μητρώο των Εκπαιδευτών Ενηλίκων και τα αποτελέσματά της θα δημοσιοποιηθούν στο διαδίκτυο, στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.gslll.edu.gr, με νέα ανακοίνωση.

Για συνέχεια πατήστε  εδώ

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #338 στις: Μάιος 06, 2009, 10:30:53 πμ »
εγω που ειχα αρχικα κανει εγγραφη, πως μπορω να δω τον αριθμο της αιτησης μου που μου χρειαζεται;

Αποσυνδεδεμένος xyz

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • ΠΕ17.11-ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #339 στις: Μάιος 06, 2009, 11:18:22 πμ »
Όταν κάνεις την είσοδό σου πάνω δεξιά λέει το ονοματεπώνυμο σου και απο κάτω αρθμός αίτησης
It's all possible!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:13:20 »

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #340 στις: Μάιος 06, 2009, 12:03:36 μμ »
μπορεις να κανεις post τη σελιδα που παω για να κανω εισοδο;
αυτο δε μπορω να βρω!!!(ασχετος...)

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #341 στις: Μάιος 06, 2009, 12:40:55 μμ »
μπορεις να κανεις post τη σελιδα που παω για να κανω εισοδο;
αυτο δε μπορω να βρω!!!(ασχετος...)
http://www.gsae.edu.gr/index.php/news/37-news/234-2008-11-03-22-22-37

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #342 στις: Μάιος 06, 2009, 12:51:27 μμ »
Πάνω στις διορθώσεις ήθελα να εξακριβώσω κι εγώ κάτι. Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του! Θέλω να συμπληρώσω νέες προϋπηρεσίες ηλεκτρονικά στην αίτησή μου. Σύμφωνα με την ανακοίνωση, θα ξεκλειδωθούν οι αιτήσεις κάποιες συγκεκριμένες ημερομηνίες, οπότε θα μπορέσω να προσθέσω τα νέα στοιχεία. Σε ό,τι αφορά όμως τα δικαιολογητικά, θα μπορέσω να τα στείλω αμέσως μόλις κάνω τις διορθώσεις? Ή πρέπει να περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο για να στείλω τα συμπληρωματικά στοιχεία?

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #343 στις: Μάιος 06, 2009, 12:58:03 μμ »
εγω που ειμαι ακομη πιο ασχετη μπορει καποιος να μου εξηγησει συνοπτικα για ποιον ακριβως λογο γινεται η διαδικασια?και που μπορω να βρω τα απαιτουμενα δικαιολογητικα?ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #344 στις: Μάιος 06, 2009, 01:04:26 μμ »
Πάνω στις διορθώσεις ήθελα να εξακριβώσω κι εγώ κάτι. Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του! Θέλω να συμπληρώσω νέες προϋπηρεσίες ηλεκτρονικά στην αίτησή μου. Σύμφωνα με την ανακοίνωση, θα ξεκλειδωθούν οι αιτήσεις κάποιες συγκεκριμένες ημερομηνίες, οπότε θα μπορέσω να προσθέσω τα νέα στοιχεία. Σε ό,τι αφορά όμως τα δικαιολογητικά, θα μπορέσω να τα στείλω αμέσως μόλις κάνω τις διορθώσεις? Ή πρέπει να περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο για να στείλω τα συμπληρωματικά στοιχεία?

Ρωτας για να ρωτας??? ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ το ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!! Φαινεται ηταν πολυ δυσκολο μετα απο 24 σελιδες με posts να σου λυθει η παραπανω απορια!!

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #345 στις: Μάιος 06, 2009, 01:07:34 μμ »
εγω που ειμαι ακομη πιο ασχετη μπορει καποιος να μου εξηγησει συνοπτικα για ποιον ακριβως λογο γινεται η διαδικασια?και που μπορω να βρω τα απαιτουμενα δικαιολογητικα?ευχαριστω!!!

Για σενα και αν ισχυει το παρακατω σχολιο που εκανα στον stellinio!!!
Eιναι δυνατον να ζητας να σου ξαναγραψουν οσα αναλυτικοτατα γραφτηκαν στις 24 σελιδες posts!!
Και εγκεφαλικα νεκρος πλεον δεν δικαιουται να εχεις αποριες στο θεμα!! Διαβαστε τι εχει γραφτει ηδη!!

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #346 στις: Μάιος 06, 2009, 01:30:31 μμ »
Καλά Arsen μη βαράς! Απλά μην απαντήσεις αν βρίσκεις ανούσιες τις ερωτήσεις των συναδέλφων. Διάβασα πολύ καλά τι έχει ειπωθεί. Απλά ήθελα να βεβαιωθώ. Κι εγώ σ'αγαπώ!

professor

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #347 στις: Μάιος 08, 2009, 05:58:32 μμ »
Δραματικές εξελιξεις βλέπω και παραδόξως τις πληροφορούμαι πεφτοντας ολως τυχαιως σε αυτην τη συζήτηση

διοτι μεχρι τωρα η κατασταση ηταν αρκουντως χυμα..αρκουσε να εχεις το νου σου εδω:

http://www.ideke.edu.gr/ στο λινκ : προκυρηξεις

για να δεις τι παιζει...
τωρα..θελει σεμιναρια για εκπαιδευτες και δε συμμαζευεται...στα ΣΔΕ που ρωτησα προσφατως  κανεις δεν ηξερε τις νεες αλλαγες!

αν και εμενα η απορια μου ειναι:
ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ..υποβαλλουμε οπως μεχρι τωρα; γιατι δεν το συμπεριλαμβανουν οι οδηγιες στον γνωστο φακελο ;

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #348 στις: Μάιος 20, 2009, 10:22:28 πμ »
Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος...Το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) μου γράφει ότι πρέπει να το δηλώσω στις συνολικές ώρες επιμόρφωσης. Πόσες ώρες να δηλώσω; Παίρνω τηλ. και συνεχώς μιλάνε ή τα έχουν κατεβάσει!

professor

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #349 στις: Μάιος 20, 2009, 04:04:44 μμ »
Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος...Το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) μου γράφει ότι πρέπει να το δηλώσω στις συνολικές ώρες επιμόρφωσης. Πόσες ώρες να δηλώσω; Παίρνω τηλ. και συνεχώς μιλάνε ή τα έχουν κατεβάσει!

Εγώ δεν μπηκα ακομη στον κοπο διοτι πιστευω οτι ειναι μάταιος..εχω ανάλογη  εμπειρία απο αλλη υπηρεσια  (ΟΠΑΔ) που εντελώς τυχαία τους βρηκα στο τηλεφωνο οταν ΠΛΕΟΝ είχα ανεβεί Αθηνα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 460

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.