*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων  (Αναγνώστηκε 101113 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #168 στις: Δεκέμβριος 18, 2008, 11:53:15 μμ »
Εγω εχω να ρωτησω κατι αλλο.Γνωριζει καποιος σε τι διαφερουν το ΕΚΕΠΙΣ απο το Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτων Ενηλικων?
Εχω μπει στα αντιστοιχα site αλλα δε βγαζω ακρη και δε βρισκω διαφορα.Και επισης μπορει καποιος να κανει αιτηση για ενταξη παραλληλα και στα 2 μητρωα ή υπαρχει περιορισμός?γιατι βλεπω οτι τα κριτηρια ειναι σχεδον τα ιδια και για τα δυο
Μπορει κάποιος να βοηθήσει??
Kαμια ιδέα και για μένα???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:10:03 »

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #169 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 03:09:36 πμ »
Το ΙΔΕΚΕ προσφέρει προγράμματα εκπαίδευσης Ενηλίκων (ΙΔΕΚΕ, ΚΕΕ, ΙΕΚ)
Το ΕΚΕΠΙΣ προσφέρει προγράμμα Συνεχιζόμενης Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΚΕΚ, ΚΕΚ-ΟΑΕΔ).

Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #170 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 10:36:00 πμ »
Το ΙΔΕΚΕ προσφέρει προγράμματα εκπαίδευσης Ενηλίκων (ΙΔΕΚΕ, ΚΕΕ, ΙΕΚ)
Το ΙΕΚ δεν ανήκει στο ΙΔΕΚΕ.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #171 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 10:42:21 πμ »
το ΙΔΕΚΕ  έκανε 100σταωρο πρόγραμμα εκπαιδευσης εκπαιδευτών ενηλίκων πέρισυ το οποίο όμως δεν επανέλαβε φέτος και περίσυ για να κάνεις τα χαρτία σου έπρεπε να ανήκεις στις δομές του...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:10:03 »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #172 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 12:36:47 μμ »
το ΙΔΕΚΕ  έκανε 100σταωρο πρόγραμμα εκπαιδευσης εκπαιδευτών ενηλίκων πέρισυ το οποίο όμως δεν επανέλαβε φέτος και περίσυ για να κάνεις τα χαρτία σου έπρεπε να ανήκεις στις δομές του...
αχαχααααααα, υπεροχο και ανεπαναληπτο ιδεκε. αχαχαχαχαχααααααααααα

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #173 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 06:00:15 μμ »
Το ΙΔΕΚΕ προσφέρει προγράμματα εκπαίδευσης Ενηλίκων (ΙΔΕΚΕ, ΚΕΕ, ΙΕΚ)
Το ΕΚΕΠΙΣ προσφέρει προγράμμα Συνεχιζόμενης Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΚΕΚ, ΚΕΚ-ΟΑΕΔ).


Υπαρχει προβλημα αν κανω αιτηση και για τα 2?
το ΙΔΕΚΕ  έκανε 100σταωρο πρόγραμμα εκπαιδευσης εκπαιδευτών ενηλίκων πέρισυ το οποίο όμως δεν επανέλαβε φέτος και περίσυ για να κάνεις τα χαρτία σου έπρεπε να ανήκεις στις δομές του...
Οταν λες να ανηκεις στις δομες του τι εννοεις?Να εργαζομαι ηδη σε μια απο αυτες?Μονο σε αυτους αναφερεται?

Αποσυνδεδεμένος bourdouvitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #174 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 06:30:44 μμ »
Εγω εχω να ρωτησω κατι αλλο.Γνωριζει καποιος σε τι διαφερουν το ΕΚΕΠΙΣ απο το Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτων Ενηλικων?
Εχω μπει στα αντιστοιχα site αλλα δε βγαζω ακρη και δε βρισκω διαφορα.Και επισης μπορει καποιος να κανει αιτηση για ενταξη παραλληλα και στα 2 μητρωα ή υπαρχει περιορισμός?γιατι βλεπω οτι τα κριτηρια ειναι σχεδον τα ιδια και για τα δυο
Μπορει κάποιος να βοηθήσει??
Kαμια ιδέα και για μένα???

Το ΕΚΕΠΙΣ ανοίκει στο Υπουργείο Εργασίας και οι εκπαιδευτές που είναι πιστοποιημένη από αυτόν τον φορέα δουλεύουν σε προγράμματα αυτού του Υπουργείου
Το ΙΔΕΚΕ είναι του Υπουργείου Παιδείας, οπότε όσοι πιστοποιηθούν μέσω αυτού του μητρώου θα μπορούν να δουλέψουν σε φορείς και προγράμματα που εποπτεύει και διαχειρίζεται αυτό το Υπουργείο

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #175 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 08:57:22 μμ »
bourdouvitsa ευχαριστω παρα πολυ!!!Νομιζω πως τωρα καταλαβα...Δηλαδη εγω που ειμαι φιλολογος λογικα με ενδιαφερουν προγραμματα που εποπτευει το Υπουργειο Παιδειας...ε??Δηλαδη με ενδιαφερει ΟΧΙ ΤΟ ΕΚΕΠΙΣ αλλα το Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτων Ενηλικων?

Αποσυνδεδεμένος blue

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Πού πάμε; Τι κάνουμε;
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #176 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 10:45:55 μμ »
Γεια σας,

κάποιος που έχει τελειώσει ΙΕΚ μπορεί να κάνει αίτηση για το Ενιαίο Μητώο Εκπαιδευτών;

Καλές Γιορτές!

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #177 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 10:53:58 μμ »
Οχι,εκτος και αν εισαι εμπειροτεχνης με πιστοποιητικο εισαγωγικης επιμορφωσης στο τομεα της εκπαιδευσης ενηλικων ή εμπειροτεχνης με διδακτικη εμπειρια τουλαχιστον 100 ωρων στη δια βιου μαθηση
Δες καλυτερα το ΦΕΚ http://www.gsae.edu.gr/attachments/234_FEK_2075%20_7-10-08.pdf
ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 4

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #178 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 11:20:12 μμ »
Για οποιον εχει συμπληρωσει ηλεκτρονικα την αιτηση ξερει μηπως να μου πει στο πεδιο ειδικοτητες τι συμπληρωνουμε?
οταν λεει ομαδα ειδικοτητων γραφουμε αυτο με το οποιο θελουμε να ασχοληθουμε ή αυτο που εχουμε τελειώσει?
τη δευτερη ειδικοτητα τη συμπληρωνουν αυτοι που εχουν δευτερο πτυχιο ή και εγω σα μια ενναλακτικη επιλογη για το με τι θα με ενδιεφερε να ασχοληθω?την ιδια απορια εχω και για το τριτη ειδικοτητα.
Και σχετικα με τα κουτακια "ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων" και "επιμορφωση για εκπαιδευση ευαισθητων κοινωνικα ομαδων"?Εκει αφορα μονο οσους εχουν ας πουμε μεταπτυχιακο σε κατι τετοιο?Για παραδειγμα εγω που κανω μεταπτυχιακο στη διαπολιτισμικη δε μπορω να τσεκαρω το δευτερο κουτακι διοτι δε το εχω παρει ακομη?Θελω να πω για να συμπληρωσεις αυτα τα κουτακια χρειαζεται να προσκομισεις κατι που να το αποδεικνυει?

Αποσυνδεδεμένος KASIANOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #179 στις: Δεκέμβριος 24, 2008, 02:13:13 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ

Διδασκω θεατρικη αγωγη στα ολοημερα δημ σχολεια 4 χρονια(ως εκπαιδευτικος)
εχω 10 χρονια αποδεδειγμενη επαγγελματικη εμπειρια ως επαγγελματιας στην ειδικοτητα μου (θεατρο)
(οχι ως εκπαιδευτικος)
 εχω διδαξει σε  θεατρικο εργαστηρι εννηλικων

ποτε μπορω να κανω αιτηση για το μητρωο?

θα σας παρακαλουσα να με βοηθησετε ειμαι μπερδεμενος

ευχαριστω πολυ
καλα χριστουγεννα!

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #180 στις: Ιανουάριος 03, 2009, 01:31:45 πμ »
Για οποιον εχει συμπληρωσει ηλεκτρονικα την αιτηση ξερει μηπως να μου πει στο πεδιο ειδικοτητες τι συμπληρωνουμε?
οταν λεει ομαδα ειδικοτητων γραφουμε αυτο με το οποιο θελουμε να ασχοληθουμε ή αυτο που εχουμε τελειώσει?
τη δευτερη ειδικοτητα τη συμπληρωνουν αυτοι που εχουν δευτερο πτυχιο ή και εγω σα μια ενναλακτικη επιλογη για το με τι θα με ενδιεφερε να ασχοληθω?την ιδια απορια εχω και για το τριτη ειδικοτητα.
Και σχετικα με τα κουτακια "ειδικη αγωγη και εκπαιδευση ενηλικων" και "επιμορφωση για εκπαιδευση ευαισθητων κοινωνικα ομαδων"?Εκει αφορα μονο οσους εχουν ας πουμε μεταπτυχιακο σε κατι τετοιο?Για παραδειγμα εγω που κανω μεταπτυχιακο στη διαπολιτισμικη δε μπορω να τσεκαρω το δευτερο κουτακι διοτι δε το εχω παρει ακομη?Θελω να πω για να συμπληρωσεις αυτα τα κουτακια χρειαζεται να προσκομισεις κατι που να το αποδεικνυει?
εγώ συμπλήρωσα αυτό που έχω τελειώσει, φυσικά αυτό που θα συμπληρώσεις θα έχει άμεση σχέση στις  ειδικότητες που θα διδάξεις.



Με την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής στο Μητρώο εντός μηνός, καλούνται οι αιτούντες να αποστείλουν τον φάκελο των δικαιολογητικών στη διεύθυνση:


έχει αρχίσει κανείς να στέλνει τα δικαιολογητικά του?

Αποσυνδεδεμένος GRIA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #181 στις: Ιανουάριος 03, 2009, 10:41:02 πμ »
την ίδια απορία έχω κι εγω. Εστειλε κανείς τα δικαιολογητικά; Εγω έκανα την ηλεκτρονική αιτηση για την 1η φάση (εως 5 Δεκεμβρίου) και υποτίθεται ότι μέσα σενα μηνα έπρεπε να στείλουμε και φάκελο με δικαιολογητικά αλλά σύμφωνα με ανακοίνωσή τους κλείδωσαν τα μητρωα στις 15 Δεκεμβρίου και δεν πρόλαβα γιατί ασχολούμαι με το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Οπότε υποθέτω ότι έχουμε περιθωριο μέχρι το επόμενο κλείδωμα,Πηρα ενα τηλ αυτές τις μέρες και συνεχώς μιλούσε ή δεν απαντούσε κανείς. Θα ξαναπροσπαθήσω αν έχει κάποιος πληροφόρηση ευπρόσδεκτη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 508

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.