*

Αποστολέας Θέμα: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής  (Αναγνώστηκε 62584 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pnigmenos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #294 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 03:03:41 μμ »
πληρωθηκε κανεισ ωρομισθιος ειδικης 2009 - 10 απο ανατολικη θεσσαλονικη τα υπολοιπα που χρωστανε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:03:01 »

Αποσυνδεδεμένος tou.fas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #295 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 03:06:48 μμ »
Πάντως περιφέρια πελοποννήσου χρωστούν τον Ιούνιο.

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #296 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 01:38:48 μμ »
Σας φέρνω νέα...Μόλις τηλ στην Ε.Α., αλλά δε γωρίζουν ακόμη. Ακούστε όμως κάτι καινούριο: τηλεφώνησα και στη δευτεροβάθμια της περιφέρειας, που έκανα αίτηση ως ωρομίσθια, τους έκανα την ίδια ερώτηση, μου είπαν πως έχουν κάποια κενάκια ακόμη-και μετά τη β΄φάση δηλαδή- και ΠΡΟΣΟΧΗ στην απάντηση, που μου έδωσαν...εμείς δώσαμε τα κενά στο Υπουργείο, αλλά δε μας έδωσαν πιστώσεις φέτος και ούτε θα μας δώσουν, δηλ δεν έχουμε δικαίωμα να καλέσουμε μόνοι μας ωρομίσθιους, όπως άλλες χρονιές. Πλέον είναι αρμοδιότητα του Υπουργείου... Και για να είμαι απόλυτα σίγουρη γι αυτό που άκουσα, την ξαναρώτησα: Δηλαδή, δε θα καλέσετε εσείς τηλεφωνικώς τους ωρομίσθιους, όπως άλλες χρονιές; Η απάντηση ήταν κατηγορηματική: Το Υπουργείο θα σας καλέσει, αν και εφόσον... Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό; Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφόρηση!!!!
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #297 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 04:11:21 μμ »
Σας φέρνω νέα...Μόλις τηλ στην Ε.Α., αλλά δε γωρίζουν ακόμη. Ακούστε όμως κάτι καινούριο: τηλεφώνησα και στη δευτεροβάθμια της περιφέρειας, που έκανα αίτηση ως ωρομίσθια, τους έκανα την ίδια ερώτηση, μου είπαν πως έχουν κάποια κενάκια ακόμη-και μετά τη β΄φάση δηλαδή- και ΠΡΟΣΟΧΗ στην απάντηση, που μου έδωσαν...εμείς δώσαμε τα κενά στο Υπουργείο, αλλά δε μας έδωσαν πιστώσεις φέτος και ούτε θα μας δώσουν, δηλ δεν έχουμε δικαίωμα να καλέσουμε μόνοι μας ωρομίσθιους, όπως άλλες χρονιές. Πλέον είναι αρμοδιότητα του Υπουργείου... Και για να είμαι απόλυτα σίγουρη γι αυτό που άκουσα, την ξαναρώτησα: Δηλαδή, δε θα καλέσετε εσείς τηλεφωνικώς τους ωρομίσθιους, όπως άλλες χρονιές; Η απάντηση ήταν κατηγορηματική: Το Υπουργείο θα σας καλέσει, αν και εφόσον... Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό; Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφόρηση!!!!
Και στον νομό που είμαι εγώ μείναν κενά...και όχι κενάκια...κενά! Αλλά προφανώς δεν δώσαν πιστώσεις για ωρομισθίους γιατί δεν θέλουν ωρομισθίους φέτος...ίσως καλέσουν ΑΜΩ που τους καλεί απευθείας το Υπουργείο και γι αυτό σου έδωσαν αυτήν την απάντηση....τι να πω...;
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:03:01 »

Αποσυνδεδεμένος anta16

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #298 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 04:18:36 μμ »
για  ποιο νομο λες;


Αποσυνδεδεμένος Tao of love

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #299 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 04:37:28 μμ »
Σας φέρνω νέα...Μόλις τηλ στην Ε.Α., αλλά δε γωρίζουν ακόμη. Ακούστε όμως κάτι καινούριο: τηλεφώνησα και στη δευτεροβάθμια της περιφέρειας, που έκανα αίτηση ως ωρομίσθια, τους έκανα την ίδια ερώτηση, μου είπαν πως έχουν κάποια κενάκια ακόμη-και μετά τη β΄φάση δηλαδή- και ΠΡΟΣΟΧΗ στην απάντηση, που μου έδωσαν...εμείς δώσαμε τα κενά στο Υπουργείο, αλλά δε μας έδωσαν πιστώσεις φέτος και ούτε θα μας δώσουν, δηλ δεν έχουμε δικαίωμα να καλέσουμε μόνοι μας ωρομίσθιους, όπως άλλες χρονιές. Πλέον είναι αρμοδιότητα του Υπουργείου... Και για να είμαι απόλυτα σίγουρη γι αυτό που άκουσα, την ξαναρώτησα: Δηλαδή, δε θα καλέσετε εσείς τηλεφωνικώς τους ωρομίσθιους, όπως άλλες χρονιές; Η απάντηση ήταν κατηγορηματική: Το Υπουργείο θα σας καλέσει, αν και εφόσον... Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό; Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφόρηση!!!!
Και στον νομό που είμαι εγώ μείναν κενά...και όχι κενάκια...κενά! Αλλά προφανώς δεν δώσαν πιστώσεις για ωρομισθίους γιατί δεν θέλουν ωρομισθίους φέτος...ίσως καλέσουν ΑΜΩ που τους καλεί απευθείας το Υπουργείο και γι αυτό σου έδωσαν αυτήν την απάντηση....τι να πω...;

Η προϋπηρεσία ωρομισθίων, εάν τυχόν καλέσουν φέτος από δευτεροβάθμια, θα προσμετρηθεί; Κ γενικά οι φετινές προϋπηρεσίες θα μπουν στους πίνακες; ή θα προσμετρηθούν μετά την επιτυχία στον ασεπ που θα γίνει το 2011;Στους επόμενους πίνακες θα είναι η σειρά μας όπως η φετινή; 

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #300 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 10:20:40 μμ »
για  ποιο νομο λες;



Για τον νομό Λασιθίου. ;)
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #301 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 10:33:54 μμ »
Σας φέρνω νέα...Μόλις τηλ στην Ε.Α., αλλά δε γωρίζουν ακόμη. Ακούστε όμως κάτι καινούριο: τηλεφώνησα και στη δευτεροβάθμια της περιφέρειας, που έκανα αίτηση ως ωρομίσθια, τους έκανα την ίδια ερώτηση, μου είπαν πως έχουν κάποια κενάκια ακόμη-και μετά τη β΄φάση δηλαδή- και ΠΡΟΣΟΧΗ στην απάντηση, που μου έδωσαν...εμείς δώσαμε τα κενά στο Υπουργείο, αλλά δε μας έδωσαν πιστώσεις φέτος και ούτε θα μας δώσουν, δηλ δεν έχουμε δικαίωμα να καλέσουμε μόνοι μας ωρομίσθιους, όπως άλλες χρονιές. Πλέον είναι αρμοδιότητα του Υπουργείου... Και για να είμαι απόλυτα σίγουρη γι αυτό που άκουσα, την ξαναρώτησα: Δηλαδή, δε θα καλέσετε εσείς τηλεφωνικώς τους ωρομίσθιους, όπως άλλες χρονιές; Η απάντηση ήταν κατηγορηματική: Το Υπουργείο θα σας καλέσει, αν και εφόσον... Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό; Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφόρηση!!!!



ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ θα μετρήσει η προϋπηρεσία και φέτος!(έχει ανακοινωθεί επίσημα)
Και στον νομό που είμαι εγώ μείναν κενά...και όχι κενάκια...κενά! Αλλά προφανώς δεν δώσαν πιστώσεις για ωρομισθίους γιατί δεν θέλουν ωρομισθίους φέτος...ίσως καλέσουν ΑΜΩ που τους καλεί απευθείας το Υπουργείο και γι αυτό σου έδωσαν αυτήν την απάντηση....τι να πω...;

Η προϋπηρεσία ωρομισθίων, εάν τυχόν καλέσουν φέτος από δευτεροβάθμια, θα προσμετρηθεί; Κ γενικά οι φετινές προϋπηρεσίες θα μπουν στους πίνακες; ή θα προσμετρηθούν μετά την επιτυχία στον ασεπ που θα γίνει το 2011;Στους επόμενους πίνακες θα είναι η σειρά μας όπως η φετινή; 

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #302 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 11:43:16 πμ »
Πήρα πριν από λίγο τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα προσπαθήσουν να καλύψουν τα κενά με αναπληρωτές με πλήρες ή μειωμένο ωράριο, χωρίς να αποκλείσει όμως το ενδεχόμενο να πάρουν αργότερα ωρομίσθιους. Η προϋπηρεσία θα προσμετρηθεί στους πίνακες αλλά μόνο στους πίνακες που αφορούν τις δομές της ειδική αγωγής. Οι πίνακες της γενικής έχουν κλειδώσει και δεν προστεθεί άλλη προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος Λεωνιδας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #303 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 12:14:12 μμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΕΝΑ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ? ΠΡΟΣΕΛΑΒΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ?

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #304 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 12:23:21 μμ »

Συνάδελφε καλημέρα και καλωσήρθες στο PDE.
Θα σε παρακαλέσω να μη χρησιμοποιείς κεφαλαίους χαρακτήρες.

Ευχαριστώ.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #305 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 12:31:33 μμ »
Υπομονή...αυτο που κάνουμε πάντα δλδ... :-\

Αποσυνδεδεμένος μελιτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #306 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 03:07:14 μμ »
μαλλον θα εχουμε εξελιξεις απο οτι καταλαβαινω,,εχετε μιλησει με ΄Βθμιες??

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Ωρoμίσθιοι Ειδικής Αγωγής
« Απάντηση #307 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 06:17:05 μμ »
Επειδή αναφέρουμε ό,τι μαθαίνουμε σε άλλο θέμα, αυτό των Φιλολόγων με τίτλο Γ' Φάση Ειδικής, σε αυτό το θέμα καλύτερα να λέμε ό,τι σχετίζεται καθαρά με την ωρομισθία της ειδικής αγωγής σε όλους τους κλάδους. Εγώ επικοινώνησα σήμερα, μου είπαν και από Υπουργείο και από Δευτεροβάθμια πως σύντομα θα καλέσουν, Μου τα είπαν μπερδεμένα βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα... Εδώ ας ανακοινώνουμε καθαρά τι συμβαίνει με την ωρομισθία και όποιος κληθεί, να το παραθέτει αμέσως, αναφέροντας περιοχή, τμήμα, ώρες κτλ..αν και πάνω από 4ωρο δε θα είναι...
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159902
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.