*

Αποστολέας Θέμα: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 57215 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος walse

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #308 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:24:11 πμ »
ειρωνικα το έλεγα για τη διαρροή θεματων!!!!!!!!!!!!
ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ Jacqueline μου, πρεπει να ηρεμήσουμε όλοι νομιζω και εγώ μαζι με όλους
Αναφερόμουν στο συγκεκριμενο μηνυμα
Οι "πηγές" που "ξέρουν" τα sos λένε ότι σημαντικά και πιθανά είναι τα θέματα που τρέχουν και είναι σημαντικά γι το νηπιαγωγείο..Με λίγα λόγια όσα έχουμε ξαναπεί για ειδική αγωγή(που εξεκολουθώ να μην έχω υλικο >:(), μετάβαση, παιχνίδι και αξιολόγηση. Όσον αφορά δραστηριότητες άλλαξαν γνώμη και πιστεύουν πως θα πέσει δημιουργία και έκφραση και όχι μαθηματικά. Απλά σας παραθέτω τα τελευταία που έφτασαν στα αυτιά μου, όχι ότι απαραίτητα θα γίνει και κάτι τέτοιο!! Το μόνο που απεύχομαι είναι την ώρα της εξέτασης να μην μαζεύω το σαγόνι μου από το πάτωμα,,, λόγω θεμάτων!! :(

ευχαριστουμε πολυ!! οι πηγες σου μηπως λενε τιποτα και για τη συγκριση που ζηταν συνηθως?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2009, 11:25:43 πμ από walse »
Ε, ναι.......γυρισα!!!!!
it takes two to tango

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:20:59 »

Αποσυνδεδεμένος walse

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #309 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:29:11 πμ »
Και επιπλέον διευκρινησα πως δεν θα καταδεχόμουν να μαθω τέτοιες πληροφορίες γιατι ιδεολογικα διαφωνω και γιατι δεν το θεωρώ σωστό αφου είναι εις βαρος των υπολοιπων 8000 συνυποψηφίων μου!!!
Για εμενα ο ΑΣΕΠ πρέπει να είναι αδιαβλητος και να ξεχωρίζει τους πραγματικα καλύτερους!!

βαζω ξανα το κομματι προς αποφυγη παρεξηγήσεων:
Η ιδεολογική μου διαφωνία εγκειται στο εξής:
ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ(ναι φωναζω)να γνωρίζει κόσμος πως μέχρι χτές θα έβαζαν δραστηριότητα μαθηματικών και δη συνταγή(ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ) αλλα πριν 5 λεπτά μου εστειλαν sms τελικα άλλαξαν γνώμη η δραστηριότητα θα είναι απο δημιουργία και έκφραση??????????????????????????????
ΗΜΑΡΤΟΝ

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2009, 11:34:22 πμ από walse »
Ε, ναι.......γυρισα!!!!!
it takes two to tango

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #310 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:36:56 πμ »
Ok.
Έχεις δίκιο.
και ναι, πρέπει να ηρεμήσουμε.
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #311 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:37:43 πμ »
Λοιπόν τα χω πάρει εντελώς.
1. Ζούμε στην Ελλάδα.. για όσους δεν το χουν πάρει χαμπάρι...και αλλοίμονο να μην υπάρχουν άτομα που θα διοριστούυν απο το παράθυρο και σε αυτό τον ασεπ.Εγω δεν έχω ακούσει κάτι συγκεκριμένο(για να μην αρχίσετε να φωνάζετε)...αλλά συνήθως έτσι γίνεται ...in Greece
2.Τελειώνει η μπαταρία από το laptop μου και έχω ξεχάσει το φορτιστή στο χωριο.!!!
3. τα χω διαβάσει όλα, όχι οτι ταξερω κιολας!!!! και ειπα η αμοιρη να παραλλειψω κανα δυο σημειακια...πχ συμπεριφορισμό.Και μπαινω εδω μεσα και λέτε οτι υπάρχει πιθανότητα να μπει...αααααα...τα νευρα μου.
4Έγκυρες πηγές (σε σχεδόν όλα τα φροντηστηρια όπου εργαζονται καθηγητές που δουλευουν στο υπουργειο) αναφέρουν αυτή τη ρημάδα τη συνταγή ότι θα μπει, τώρα λέτε ότι μετάνοιωσαν....φυσικο είναι.... αφού έχει βουήξει ο κοσμος.
ΤΕΛΟΣ νομίζω οτι θα πεσει κατι με συγκριση ου να απαιτεί συνδυασμό πολλών και κριτική σκέψη, μην ανησυχουμε θα βρουν τρόπο αυτοί να μας σκίσουν...
Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:20:59 »

Αποσυνδεδεμένος walse

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #312 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:43:50 πμ »
 και εδω διαφωνω marstavia(τι επαθα μαλλον είναι αναδρομος ο Ερμής)

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΡΧΗ??????οεο?
Ε, ναι.......γυρισα!!!!!
it takes two to tango

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #313 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:54:57 πμ »
ανεξάρτητη αρχή?
είναι σίγουρο τώρα αυτό?...?...?
πέφτει και μπαταρια μου...
δηλ. τα θέματα διαρέουν από ασεπ και όχι απο υπεπθ....
αυτό είναι τωρα το προβλημα?
εδω θα περασουν οι ΑΡΙΣΤΟΙ  που κανεις δεν θα μπορεσει να αμφισβητησει το γραπτο τους, οι τυχεροι που ετυχε και διαβασν κατι παραπανω απο τους υπολοιπους ...και οι αλλοι

Αποσυνδεδεμένος walse

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #314 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:57:32 πμ »
entelos sigoyro
Ε, ναι.......γυρισα!!!!!
it takes two to tango

Αποσυνδεδεμένος walse

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #315 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 11:58:48 πμ »
συγνωμη για τα greeklish.....ενα λαθος έκανα κυρια
Ε, ναι.......γυρισα!!!!!
it takes two to tango

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #316 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:14:21 μμ »
Κορίτσια, ολοι οσοι έχουν πάει φροντιστήριο (και κυριως σε ενα γνωστό) έχουν απο αυτό κάποια υποτιθέμενα σοσ...Αυτο δεν σημαίνει οτι θα πεσουν κιολας! Κοιτάνε τι "φοριέται" αυτό τον καιρό πχ ειδική και το λένε στους υποψήφιους! Και τι έγινε;; Αυτά μπορεί ο καθένας απο μας να τα σκεφτεί...Δεν πιστεύω οτι κάποιοι γνωρίζουν τα θεματα απο πριν(μην τρελλαθουμε...) Ξερετε πόσα φροντιστηρια δίνουν σοσ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ απο αυτά;;; Τα σοσ απο τα φροντιστηρια ειναι διαφημιστικο τρικ για να βρισκουν πελατες!

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2009, 01:40:31 μμ από vasilikiP »

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #317 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:18:19 μμ »
Κορίτσια, ολοι οσοι έχουν πάει φροντιστήριο (και κυριως σε ενα γνωστό) έχουν απο αυτό κάποια υποτιθέμενα σοσ...Αυτο δεν σημαίνει οτι θα πεσουν κιολας! Κοιτάνε τι "φοριέται" αυτό τον καιρό πχ ειδική και το λένε στους υποψήφιους! Και τι έγινε;; Αυτά μπορεί ο καθένας απο μας να τα σκεφτεί...Δεν πιστεύω οτι κάποιοι γνωρίζουν τα θεματα απο πριν(μην τρελλαθουμε...) Ξερετε πόσα φροντιστηρια δίνουν σοσ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ απο αυτά;;; Τα σοσ απο τα φροντιστηρια ειναι διαφημιστικο τρικ για να βρισκουν πελατες!
εγω φροντιστήριο δε πήγα κ δε ξέρω ..αλλα μπορώ να φανταστώ τι γίνεται .....
όπως ειπώθηκε κ απο μια συνάδελφο , ευχομαι το Σ/κ "να μη πεσει το σαγόνι  μου στο πάτωμα" απο τα θέματα που θα μπούν
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #318 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:19:44 μμ »
εγω φροντιστήριο δε πήγα κ δε ξέρω ..αλλα μπορώ να φανταστώ τι γίνεται .....
όπως ειπώθηκε κ απο μια συνάδελφο , ευχομαι το Σ/κ "να μη πεσει το σαγόνι  μου στο πάτωμα" απο τα θέματα που θα μπούν

Και εγω το ίδο ακριβώς εύχομαι.... :( :(

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #319 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:31:32 μμ »
Καλημερα σε ολες!  :)
Εγω προτεινω να ηρεμησουμε λιγο...γιατι το αγχος του ασεπ μαλλον μας εχει κανει και ασχολουμαστε με θεματα ασχετα και εχουμε ξεχασει το διαβασμα... ;)

Οσο αφορα αυτο που ειπε η Lallexx (δεν το γραψα σωστα τονομα μαλλον αλλα τετοιες ωρες...!  :)) θα επρεπε να την ευχαριστησουμε την κοπελα και οχι να την κολησουμε στον τοιχο! γιατι το μονο που κανει ειναι να προσπαθει να βοηθησει..που στην τελικη δεν εχει και καμια υποχρεωση!
Οι πηγες της προφανως απλα ειναι καποια φροντιστηρια οπως των περισσοτερων μας. Αυτο δεν σημαινει οτι τα θεματα δεν ειναι αδιαβλητα (πραγμα το οποιο δεν το ξερω)!!! Και θα εξηγησω αμεσως το γιατι....εχει ειπωθει οτι ειναι σοσ π.χ. η ειδικη αγωγη, ε φυσικα! δεν χρειαζεται να μας το πει κανενας, αφου βγηκε ο νομος του 2008 λογικο δεν ειναι να ειναι επικαιρο???? απο κει τα παιρνουν κ τα φροντιστηρια και βγαζουν θεματα σοσ. Μετα ειπαν για παιχνιδι...αυτο το ειπαν γιατι σενα συμβουλιο που εγινε καποιος απο τους ¨μεγαλους¨εκανε εισηγηση γι παιχνιδι...αρα υπεθεσαν τα φροντ. οτι παιζει και το παιχνιδι. Ε τωρα οσο αφορα μεταβαση και ολοημερο....ε μα ειναι αυτονοητο ολοκληρος οδηγος βγηκε για ολοημερο και μεταβαση!!!! Και τελος για αξιολογηση...αποτι φαινεται ειναι πολυ "στη μοδα" (συγνωμη για την εκφραση) αφου ολοι μιλανε για νεες μορφες αξιολογησης παρατηρηση portfolio κτλ κτλ.

Αυτο που θελω να πω και να δειξω μαυτα που εγραψα ειναι οτι και οι "πηγες" που ειπε και η Lallexx, οπως μου εχουν πει και μενα απο φροντιστηριο που πηγα (και δεν εχει σημασια αν ειναι μεγαλο ή μικρο φροντιστηριο ολα φροντιστηρια ειναι!) επιλεγουν καποια θεματα που ειναι πιθανα, κοιτανε την επικαιροτητα και βγαζουν συμπεραματα! Τωρα εαν καποιοι εχουν και παραπανω προσβαση και σε θεματα...ή δραστηριοτητες αυτο δεν το ξερω, και αν γινεται κατι τετοιο...τοτε τι να πω.Σηκωνω τα χερια ψηλα. Παντως εαν γινεται αυτο..διερευση θεματων δηλαδη...πιστευω οτι δεν θα γινοταν τοσο απροκαλυπτα... ;) απο τα φοντιστηρια...θα κοιταγαν τα φροντιστηρια να "βγαλουν"κατι απο αυτο και οχι να το διαδιδουν χωρις κερδος...οποτε και να γινεται κατι τετοιο...(που θελω να ελπιζω πως δεν γινεται) δεν θα γινει τοσο απροκαλυπτα και μεσα σε Forum.
Και να συμπληρωσω..γιατι τωρα το ειδα..συμφωνω με τη vasilikh που λεει οτι τα φροντ.παντα βγαζουν σοσ και για διαφημιση αυτο δεν σημαινει οτι τα σοσ πεφτουν κιολας.
Αυτα....καλη επιτυχια σε ολες  :) :) :) και διαβασμαααααααα....λιγες μερες εμειναν.  :-\ :)

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #320 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 01:38:42 μμ »


συμφωνω με το Ρινιώ καλη επιτυχια σε ολες μας !!!!!!!
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος walse

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #321 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 03:19:17 μμ »
Εγω Rinaki δεν τα έβαλα με τη LAalleeXXX και το ειπα δις!
δεν μας ειπε όμως αν αυτές οι"πηγες"είναι το φροντιστήριο που πήγαιναν τα κορίτσια! ή άλλες!
εκει ήταν η διαφωνία μου!
επειδη εγω ξέρω τον εαυτό μου και δεν στάθηκα ποτέ σε σοσ δεν εκανα την παρέμβαση για εμενα, αλλα για όλους όσους επισκεπτονται το Foroum και μας διαβάζουν!

MairyLiscious το έχω και εγώ το εικονιδιακι αυτο! :P
Ε, ναι.......γυρισα!!!!!
it takes two to tango

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 758
Σύνολο: 770

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.