*

Αποστολέας Θέμα: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 56754 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #350 στις: Φεβρουάριος 04, 2009, 11:16:51 μμ »
join the club  με τη διαφορα οτι εμενα δεν με νοιαζει νιωθω πολυ καλα γιατι κερδισα για μενα πραγματα μεσα απο αυτο το διαβασμα ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:47:17 »

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #351 στις: Φεβρουάριος 04, 2009, 11:18:54 μμ »
Maryliscious θα συμφωνήσω. Μπορεί τώρα να αισθάνεστε οι χαζές και οι αδικημένες της φάσης, σίγουρα όμως όλα αυτά που διαβάσατε θα πιάσουν τόπο. Θα το δείτε στις τάξεις σας σύντομα. Στ' αλήθεια. Εκ πείρας.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #352 στις: Φεβρουάριος 04, 2009, 11:24:10 μμ »
έπιασαν τοπο και στον ασεπ γιατι μας βοηθησαν να νιωθουμε δυνατες και να αντιμετωπισουμε ηρεμα τα θεματα ετσι πιστευω να σαι καλα ριτακι μακαρι να τα δουμε το σεπτεμβρη  ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #353 στις: Φεβρουάριος 04, 2009, 11:36:30 μμ »
Έχετε απόλυτο δικιο και χαίρομαι που διάβασα γιατι κερδισα από αυτό αλλα ίσως έτσι που έγιναν τα πράγματα και θα στριμωχτουμε οι 3000 στο 80% εγώ και εσυ και ο άλλος που ασχολήθηκε θα μείνει απ΄έξω και θα είναι και ο χάζος που αφιέρωσε πολύτιμο χρόνο. Εννοείται πως όλοι έχουν τελειώσει μια σχολή και είναι συνάδελφοι και για μας δεν γίνεται ο άλλος περισσότερο νηπιαγωγος απ την κρίση του Ασεπ!! όΜΩς είναι αυτό το ύφος που αντιλήφθηκα του μισογελου που μου έλεγε "Καλά έκανες χαζή και διαβαζες εγώ συνεχισα κανονικά την ζωη μου και ενδέχεται να σε περάσω κιολας"και απ την άλλη να αναρωτιούνται αν θα διοριστούν τι θα κάνουν στην τάξη!! Ουφ εντάξει ξεθύμανα σορρυ,ειμαι και καινουργια,αν και παρακολουθώ πάνω από ένα χρόνο,ίσως ήταν η ανάγκη μου να αισθανθώ ότι με καταλαβαίνουν κι άλλοι... ;D
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:47:17 »

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #354 στις: Φεβρουάριος 04, 2009, 11:47:51 μμ »
Πες τα κορίτσι μου να ξεθυμάνεις. Ούτως ή άλλως λίγο πολύ όλοι με τον ίδιο τρόπο σκεπτόμαστε. Όμως στις διαδικασίες που εξ ορισμου΄είναι άδικες γιατί διακρίνουν ανθρώπους το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις όσα περισσότερο μπορείς και να κλείσεις τα αυτιά σου σε αυτούς που θεωρούν τους εαυτούς τους καλύτερους γιατι... κάτι. Εσένα θα ρωτάνε στο τέλος.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #355 στις: Φεβρουάριος 04, 2009, 11:48:58 μμ »
βγαλτα απο μεσα σου αλλα μην νομιζεις οτι ειναι ευκολο καποιος που ασχοληθηκε μια εβδομαδα να χει γραψει το ιδιο καλα
θα δεις και τον ιουνη δεν θα εχουν πιασει 3000 το 80 % γιατι πολυ απλα θα χει καει κοσμος και κοσμακης
εμενα κατι μου λεει οτι 4000 θα χουν κοπει με κατω απο 50 και πραγματικα το απευχομαι γιατι ειναι στεναχωρο αλλα ετσι οπως ηταν τα θεματα με 2 ισοδυναμα  :-\ :-\
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #356 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 12:03:29 πμ »
Υπάρχει πιθανότητα να συμβεί αυτό? Και ο διαβασμένος της εβδομάδας είχε δια βάσει για το ΔΕΠΠΣ και κουτσα στραβά να κανει μια δραστηριότητα θα ήξερε αρκει να έκανε μια υποτυπώδη δομη. Αυτό που ίσως ξεχωρίσει τους περισσότερο διαβασμένους θα είναι οτι πιο γρήγορα γράφανε και ΄λογικά πιο ολοκληρωμένα στην Β θεματικη γιατι ο χρόνος ηταν υπερπολυτιμος,εκει θα φανεί η διαφορά ίσως πιστευω... Ένα σκεφτομαι συνεχως...Ότι πρέπει να διακυρρητουμε την έννοια της βιωματικής εκπ/σης και εμείς οι ταλαίπωρες είμαστε οι περισσότερες νηπιαγωγοί του βιβλίου πια...Πρέπει να απαιτήσουν και οι "κυρίες"  βιωματική εκπ/ση!!! ;D
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #357 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 12:22:02 πμ »
++φωνω  ;D ;D αλλα ενα ειδος οχι ακριβως βιωματικης αλλα περιπου βιωσα απο οταν εγινα μελος εδω μεσω αλληλεπιδρασεων δεν ξερω αν με πιανεις  ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #358 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 12:42:14 πμ »
ένα ξέρω πως είναι αλλιώς να ξες πως κάποιος σε καταλαβαίνει και περνάει τα ίδια,γι αυτό και είμαστε μεγάλη παρέα...Χαίρομαι που "αλληλεπιδράσαμε"...!

[moveδιορισμός για όλους...ΟΛΕ![/move]
Μου εμεινε απ΄τον Παοκ φαινεται...
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #359 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 12:49:32 πμ »
α οχι ολυμπιακαρα παρακαλω ;D ;D

κοιτα με σενα δεν αλληλεπιδρασαμε προ ασεπ γιατι τωρα μπηκες οπως και πολλες αλλες κοπελες αφου βλεπω ονοματα και νιωθω'' ξενη'' που θα παει θα συνηθισω ;D ;D ;D αλλα ειναι ωραιο να υπαρχει αυτη η αλληλεπιδραση εσεις μας βλεπατε που αλληλεπιδρουσαμε
στα κρυφα ;D ;D ;D εισασταν μουλωχτες :P πλακα κανω ετσι ? ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος aggeliki22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - Π60
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #360 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 01:11:18 πμ »
Εγώ πάντως αισθανόμουν κάπως έτσι! Οτι δηλαδή σας παρακολουθώ στα μουλωχτά,αλλά λόγω της σύνδεσής μου (και της "κατάληψης" του υπολογιστή τις περισσότερες ώρες της μέρας) δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς. Τώρα που αποκαταστάθηκε η σύνδεση τουλάχιστον, θα επανορθώσω!!  ;)  :-*
it's better to die upon your feet than to live upon your knees

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #361 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 01:12:53 πμ »
 ;D ;D
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #362 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 09:18:50 πμ »
Ε, όχι ρε κορίτσια αυτό δε μποορώ να το δεχτώ. Νιώθω ότι θα με κόψουνε σίγουρα τη 2η μέρα (άλλοι μου λένε πώς όχι), αλλά παρόλο που διάβασα τόσο πολύ και ξέρω περισσότερα, δε φάνηκε. Δεν είναι κρίμα? Να έρχονται οι χειρότερες από τη σχολή μου και να γράφουν καλύτερα ενώ και τότε ήμουν από τις καλύτερες? Δεν είναι ότι δεν ήξερα αλλα΄δεν πρόλαβα όσα θα ήθελα, κι επειδή έιμαι τελειομανής δεν ξέρω τι  έκανα. Καλά να διαβάζεις για σένα αλλά εγώ δε μπορώ να το δεχτώ!Δε διάβασα 3 μήνες άλλά πολύ περισσότερο κι έχασα πολλά πράγματα από τη ζωή μου.  Απλά δε μπορώ να δεχτώ τέτοια αποτυχία από εμένα. 
Αυτή είναι μια αποτυχία που με έχει σημαδέψει! Να ξέρεις και να μη φανεί? Με νευρίασαν τα θέματα, η φιλοσοφία τους και ο ΑΣΕΠ. Ήταν θέματα παπαγαλίας, λοιπόν. Η΄ακόμη χειρότερα τα πήγαν καλύτερα αυτές που άρχισαν να γράφουν ότι ξέρουν και δεν ξέρουν για το ΔΕΠΠΣ για να είναι μέσα. Ε, δεν είναι έτσι. Πού είναι η κριτική σκέψη?  Πολύ λυπάμαι.. επίσης, λυπάμει που ενώ πρέπει να ξέρουμε τόσα, όταν διορίζονται τούς κάνουν σεμινάρια-επιμορφώσεις σα να παραδέχονται ότι δεν ξέρουν. δεν είναι τραγικό? Πολύ λυπάμαι που είμαι νηπιαγωγός..

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: SOS Θέματα για ΑΣΕΠ - ΠΕ60
« Απάντηση #363 στις: Φεβρουάριος 05, 2009, 11:35:34 πμ »
νομιζω οτι σου βγηκε ολοι η ψυχολογικη κουραση και εχεις πικραθει αλλα θα σου περασει γιατι καταρχας δεν ξερεις τα αποτελεσματα ποιος ειπε οτι οποις εγραψε οτι ηξερε και δεν ηξερε για το δεππς ειναι σωστος...νομιζω εισαι απλα στενοχωρημενη αν σκεφτεις λιγο  θα δεις οτι δεν ειναι ετσι  ;) ;) καλα αποτελεσματα!
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 742
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 748

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.