*

Αποστολέας Θέμα: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 77637 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lalunalu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • "What's going on..." MARVIN GAYE
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #448 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 11:30:16 μμ »
Παιδια δεν την παλευω αλλο...ωρες ωρες νιωθω τοση πιεση που νομιζω οτι θα παθω κανα εγκεφαλικο.Κραμπες στο στομαχι, τσιτιές στο στηθος...θα παθω κριση πανικουυυυ.Αυριο θα ξερουμε, την Τεταρτη θα ξερουμε, στις 32 του μηνος θα ξερουμε...μου ΄χει  'γγίξει στο νου...που  λέμε κι εδω στην κρητη. Ας μη γινει ποτέ! Α στο καλό πια! Τωρα θα πιω ενα ποτηρι απ'το λευκο κρασι μας και θα ταβλιαστω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:46:59 »

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #449 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 11:31:06 μμ »
εγω παντως παιδια πιστευω οτι θα γινουν οι εξετασεις κανονικα. δεν ειναι τοσο δυσκολο να βρεθουν 45 εξεταστικα κεντρα. τι ειναι αυτο περι δοκιμων δεν το καταλαβα που γραφει η αβ. εξαλλου ο ετ (η πλεον εγκυρη εφημεριδα) εγραφε οτι υπουργειο κ ασεπ δηλωνουν ετοιμοι παρ'ολες τις αντιξοοτητες. κ απλα κανει ως σχολιο οτι οι καταληψεις μπορει να αναβαλουν τα σχεδια τους. παντως θελω να αφιερωσω ενα τραγουδακι στον ευρυπιδη απο τον αγαπημενο του πασχαλη που του πετουσε κ γαρυφαλλακια το σαββατο "κανε ο,τι νομιζεις μονο καν'το γρηγορα..."
κ για να μην μεινει παραπονεμενη η παρτενερ του πασχαλη, ελενα θα του αφιερωσω αλλο ενα "η ψυχη αγκαθι στ'ονειρο μου κ η καρδια σου πετρα να χτυπω...δες με πως εχω γινει τι εχει απομεινει ειμαι ενας ανθρωπος μισος (στην περιπτωση μου διπλος), σιωπη κ απουσια μες στο μυαλο θηρια ειμαι ενας ανθρωπος τρελλος....μερες (παραφραση του νυχτες) ηθελα να δωσεις μα δεν ειχες...."
εγω παλι αφιερωνω πετρελη αν και δεν ειμαι φαν αλλα ταιριαζει στην περισταση..
χτυπα κι αλλο, θα τ αντεξω δεν πεθαινω ετσι απλα θα παλεψω..
παντα το σιχαινομουν αυτο το τραγουδι αλλα απο το μεσημερι το εκανα χιτακι.. ;D ;D ;D ;D ;D
ετσι να ευθυμησουμε και λιγο

Αποσυνδεδεμένος epizoitis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #450 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 11:42:29 μμ »
Kαλησπέρα στην παρέα.

Πολύ σωστά τα λέτε Χρυσούλα!!!!!!!!!!!

Θα ήθελα να πω κάτι σχετικώς με τις εξετάσεις. Το θέμα δεν είναι να βρεθούν σχολεία για να πάμε να δώσουμε' αυτό είναι εύκολο.
Όπως ξέρομε τα θεματα έρχονται στα κέντρα με ένα σύστημα μετάδοσης , το VBI. Δεν το έχουν όλα τα σχολεία αυτό και δεν είναι φορητό από όσο γνωρίζω. Φαντάζεστε να δίναμε σε σχολεία που δεν το έχουν? Πόσο λέτε θα περιμέναμε να μας έρθουν τα θέματα? Είμαστε πάρα πολλοί και πολλές οι συνάδελφοι που θα δώσουμε.
Ψυχραιμία αδέρφια και καλή επιτυχία εύχομαι

Καλά να είστε
ΠΕ02

ΓΕΝΟΙΟ ΟΙΟΣ ΕΣΣΙ

Αποσυνδεδεμένος epizoitis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #451 στις: Δεκέμβριος 15, 2008, 11:53:42 μμ »
Αδέρφια εγώ λέω να πιούμε μια ρακή!!!!!Ώρα μας είναι θαρρώ........ ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2008, 12:17:18 πμ από epizoitis »
ΠΕ02

ΓΕΝΟΙΟ ΟΙΟΣ ΕΣΣΙ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:46:59 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #452 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 12:26:37 πμ »
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank15_12_08_2226.php
το έστειλα και εδώ. Φαντάζομαι σε λίγο θα ανέβει
μπράβο Χρυσούλα!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #453 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 12:39:33 πμ »
Δε ρίχνουν και την κυβέρνηση να μη γίνει ποτέ αυτός ο διαγωνισμός της απόλυτης ξεφτίλας!


Ειλικρινά πιστεύετε ότι αν πέσει η κυβέρνηση και έρθει η άλλη που καθιέρωσε το ΑΣΕΠ, δε θα γίνει ο διαγωνισμός αυτός;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #454 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 12:39:49 πμ »
Και ρακί θα πιούμε, και τσίπουρο θα πιούμε και φαρμάκι θα πιούμε. Άντε να δούμε αύριο τι θα γίνει.

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #455 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 12:45:48 πμ »
Δε ρίχνουν και την κυβέρνηση να μη γίνει ποτέ αυτός ο διαγωνισμός της απόλυτης ξεφτίλας!


Ειλικρινά πιστεύετε ότι αν πέσει η κυβέρνηση και έρθει η άλλη που καθιέρωσε το ΑΣΕΠ, δε θα γίνει ο διαγωνισμός αυτός;

ελπιζουμε τουλαχιστον να μην υπαρχει ο εμπαιγμος αυτος κ η υποτιμηση της νοημοσυνης...
επισης κ σε λιγο περισσοτερες θεσεις......

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #456 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 12:48:32 πμ »
Δε ρίχνουν και την κυβέρνηση να μη γίνει ποτέ αυτός ο διαγωνισμός της απόλυτης ξεφτίλας!


Ειλικρινά πιστεύετε ότι αν πέσει η κυβέρνηση και έρθει η άλλη που καθιέρωσε το ΑΣΕΠ, δε θα γίνει ο διαγωνισμός αυτός;
Δεν είπε κάτι τέτοιο η συνάδελφος.Απλά αγανακτεί με την παρούσα κυβέρνηση που έχει χάσει τον έλεγχο σε όλους τους τομείς.
Ο διαγωνισμός θα γίνει όποια κυβέρνηση και αν υπάρχει

Αποσυνδεδεμένος aziuol

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VENCEREMOS !!!
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #457 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:10:02 πμ »
Παράθεση από: aziuol στις Δεκέμβριος 08, 2008, 10:55:56
Απ'οσο ξέρω το Σύνταγμα αναφέρει ότι σε περίπτωση εκλογών παγώνουν όλοι οι διαγωνισμοί, οι προσλήψεις τα πάντα(40 μέρες πριν και 40 μέρες μετά νομίζω). Τώρα το συζητούσα με φίλο μου νομικό. Ετσι μου είπε, τι να πω κι εγώ...Οπότε αν παραιτηθεί ο "κύριος" πρωθυπουργός, bye bye ΑΣΕΠ...προς το παρόν δλδ. Η αλήθεια είναι ότι με αυτά που γινονται εγώ δεν μπορώ να διαβάσω ούτως ή άλλως..
[/quote]
Ασχετο αλλά πριν λίγες μερες εστειλα ενα mail στο ΑΣΕΠ και ρωτησα το παραπάνω σχετικα με τις εκλογες.
Η απαντηση που πηρα ηταν η εξης:
Σε απάντηση του από 11/12/2008 e-mail που μας αποστείλατε, έχομε τη τιμή να σας γνωρίσουμε τα εξής :
Σύμφωνα με το άρθρο 28 του Ν. 2190/1994,  όπως ισχύει, κατά το διάστημα από τη προκήρυξη βουλευτικών εκλογών έως την ορκωμοσία της Κυβέρνησης που προκύπτει κατά το άρθρο 37 του Συντάγματος, απαγορεύεται η έκδοση πράξεων που αφορούν το διορισμό ή τη πρόσληψη προσωπικού.

Εσεις τι καταλαβαινετε απο αυτην την απαντηση. Γινονται ή όχι οι διαγωνισμοι σε προεκλογικη περιοδο;
Έτσι απο περιεργεια δηλαδή...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:12:38 πμ από aziuol »
The revolution will not be televised, the revolution will be live...

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #458 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 04:13:02 πμ »
τα καταφέρανε πάλι..πόσο ακόμα σπάσιμο νεύρων;
κουράγιο σε όλους..

Αποσυνδεδεμένος prf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #459 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 04:35:26 πμ »
     Αν και ΠΕ03 πάντα διαβάζω με ενδιαφέρον τις συζητήσεις σας συνάδελφοι Φιλόλογοι. Πόσο μάλλον όταν αφορούν κοίνα μας ζητήματα όπως ο επικείμενος διαγωνίσμος.
     Όσον αφορά το παρόν θέμα τωρα.
     Είναι απαράδεκτο να ανακοινώνεται η ημερομηνία ΓΡΑΠΤΟΥ διαγωνισμού μόλις έναν μήνα πριν την διεξαγωγή του. Τέτοιο χρονικό περιθώριο δίνεται σε διαγωνισμούς μορίων και όχι σε γραπτούς.
     Είναι εγκληματικό να αλλάζεται η ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού. Δημιουργεί σύγχιση, πανικό και δικαιολογημένο εκνευρισμό.
     Οι καταλήψεις στα σχολεία είναι, κατά την γνώμη μου, σωστές. Είναι ο μοναδικός τρόπος που έχουν τα παιδιά να αντιδράσουν τραβώντας ταυτόχρονα την προσοχή της κοινωνίας. Άλλιως κανείς δεν πρόκειται να ασχοληθεί, με τα προβλήματα και τις διεκδικήσεις τους. Και δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι τα παιδία έχουν ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ, ακόμα και όταν εμείς αργούμε να το καταλάβουμε.
     Οι καταλήψεις όμως έχουν να κάνουν με την εκπαιδευτική διαδικασία, και μόνο με αυτήν. Γίνονται στους χώρους εκπαίδευσης, τα σχολεία, γιατί μόνο έτσι μπορεί να γίνει. Τα σχολεία όμως, σαν κτίρια χρησιμοποιούνται, καλώς ή κακώς, κακώς κατά την γνώμη μου, και για άλλους σκοπούς και εκδηλώσεις. Και ένας από αυτούς είναι και οι διαγωνισμοί που διεξάγονται από τον ΑΣΕΠ. Οπώς και σαν εκλογικά τμήματα όπως όλοι ξέρουμε. Το να χρησιμοποιούν τις καταλήψεις των μαθητών σαν άλλοθι είναι τραγικό. Δηλαδή αν είχαμε εκλογές το επόμενο Σ/Κ τι θα μας λέγαν, "αναβάλλονται λόγω καταλήψεων". Αν είναι ποτέ δυνατόν!!!.
     Ο γραπτός διαγωνισμός στις 20-21 Δεκεμβρίου ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ να γίνει.
     Είναι ανεπίτρεπτο, ανήθικο και κατάπτυστο να προσπαθούν να αποδυναμώσουν την μαθητική κινητοποίηση βάζοντας απέναντι στα παιδιά τους αυριανούς δασκάλους τους.
     Όλα τα άλλα λέγονται εκ του πονηρού για να δημιουργούν κλίμα.
Η διδασκαλία είναι σίγουρα ένα σημαντικό κομμάτι της εκπαίδευσης. Ο ρόλος μας, όμως, είναι περισσότερο σύνθετος.

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #460 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 07:39:59 πμ »
Καλημέρα τι θα γίνει όλοι ξενυχτάτε σε αυτό το forum ???  ;D
Λοιπόν αν είναι γίνει 20 με 21 χωρίς να έχουν τεστάρει τις προηγούμενες μέρες αν όλα δουλεύουν καλά και γίνει το μπάχαλο της καθυστέρησης ή της ανοργανωσιάς (εδώ το κάνανε στους μουσικούς με φυσιολογικές υποτίθεται συνθήκες) και ακούσω μετά στο ίδιο forum "απαράδεκτες οι διαδιακασίες ...μας σπάσανε τα νεύρα αίσχος και διάφορα άλλα με το μοναδικό υστερικό τρόπο που ιδιαίτερα οι φιλολόγοι συγγνώμη φιλολογίνες ξέρουν ε τότε οχι πέρα απο τις μουτζες θα πετάξω και παπούτσια όπως έκανε ο Ιρακινος δημοσιογράφος να αγιάσει το πόδι και το χέρι του.

Και όχι δεν υποστηρίζω το αδέκαστο και οργναωμένο ΑΣΕΠ και ΥΠΕΘ

Αποσυνδεδεμένος runner

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #461 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 07:59:15 πμ »
ας  παρει καποιος  το ΑΣΕΠ  να  ρωτησει  αν  εχουν  νεο.τηλ: 213 13 19 100

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 737
Σύνολο: 737

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.