*

Αποστολέας Θέμα: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 77279 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #658 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:07:57 μμ »
λιγο μυαλο να εχει ο ευρυπιδης ο διαγωνισμος πρεπει να αναβληθει.λυκειο που δεν ειχε μεχρι χθες καταληψη την ξεκινησε σημερα. ποιος μπορει να του εγγυηθει οτι τα εξεταστικα κεντρα που θα ορισει δε θα αρχισουν καταληψη αυριο? πεμπτη εχει πανελλαδικο συλλαλητηριο, οι αγροτες κλεινουν το δρομο. καποιοι που ειναι απο επαρχια πώς θα πανε να δωσουν? ας τα σκεφτει λιγο ολα αυτα ο υπουργος κ ας καταλαβει οτι οσο κ αν πληγει το γοητρο του ο διαγωνισμος ειναι ανεφικτο να γινει.  η μονη λυση ειναι τα δημοτικα αλλα λογω υποδομης (δεν το καταλαβαινω αυτο) δε γινεται να δωσουμε. ειμαι απο αυτους που κανονικα θα ηθελε να γινει ο διαγωνισμος γεναρη-φλεβαρη. μετα την αιφνιδιαστικη ανακοινωση της ημερομηνιας εχω ξεσκιστει ενα μηνα τωρα για να βγαλω ο,τι βγαλω κ θελω να γινει τωρα να τελειωνουμε. εδω κ 2 μερες ομως δεν εχω αγγιξει βιβλιο με ολα αυτα που γινονται. κ πολυ φοβαμαι οτι αν γινει τωρα θα υπαρξουν πολλες παρατυπιες κ δε θα εχουμε ομαλη διεξαγωγη για αυτο ας γινει αργοτερα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:36:50 »

Αποσυνδεδεμένος thlemaxos355

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #659 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:09:01 μμ »
για τις καταληψεις μια ειναι η αληθεια...οπου μας εχουν γραμμενουν οι μαθητες μας καθημερινα στο δημοσιο σχολειο εκει γραφουν και την αγωνια χιλιαδων συναδελφων και τωρα...κανουν την καταληψη και το απογευμα τρεχουν στο φροντιστηριο για να καλυψουν τις μαηθησιακες τους αναγκες...σιγα μην τους νοιαζει αν ο καθενας αγωνια για το δικο του αυριο...αν ηταν μαγκες ας απειχαν και απο το απογευματινο τους μαθημα..αλλα δεν τους παιρνει...

Αποσυνδεδεμένος margitan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #660 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:10:25 μμ »
Πάντως παιδιά είναι πια απρόβλεπτο ποιος θα ξεκινήσει καταλήψεις. Λύκειο που είναι και εξεταστικό στον Πειραιά μόλις σήμερα άρχισε κατάληψη!!!!!!!!!! και αφήστε τον Πίδη να κουρεύεται

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #661 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:11:16 μμ »
λιγο μυαλο να εχει ο ευρυπιδης ο διαγωνισμος πρεπει να αναβληθει.λυκειο που δεν ειχε μεχρι χθες καταληψη την ξεκινησε σημερα. ποιος μπορει να του εγγυηθει οτι τα εξεταστικα κεντρα που θα ορισει δε θα αρχισουν καταληψη αυριο? πεμπτη εχει πανελλαδικο συλλαλητηριο, οι αγροτες κλεινουν το δρομο. καποιοι που ειναι απο επαρχια πώς θα πανε να δωσουν? ας τα σκεφτει λιγο ολα αυτα ο υπουργος κ ας καταλαβει οτι οσο κ αν πληγει το γοητρο του ο διαγωνισμος ειναι ανεφικτο να γινει.  η μονη λυση ειναι τα δημοτικα αλλα λογω υποδομης (δεν το καταλαβαινω αυτο) δε γινεται να δωσουμε. ειμαι απο αυτους που κανονικα θα ηθελε να γινει ο διαγωνισμος γεναρη-φλεβαρη. μετα την αιφνιδιαστικη ανακοινωση της ημερομηνιας εχω ξεσκιστει ενα μηνα τωρα για να βγαλω ο,τι βγαλω κ θελω να γινει τωρα να τελειωνουμε. εδω κ 2 μερες ομως δεν εχω αγγιξει βιβλιο με ολα αυτα που γινονται. κ πολυ φοβαμαι οτι αν γινει τωρα θα υπαρξουν πολλες παρατυπιες κ δε θα εχουμε ομαλη διεξαγωγη για αυτο ας γινει αργοτερα
[/quot


Έχεις απόλυτο δίκιο,όπως τα λες είναι τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:36:50 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #662 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:11:27 μμ »
Καλά συνάδελφοι τόση υποκρισία δεν την περίμενα...Πού ζείτε; Εκτός αν εσείς είστε από τους καθηγητές που χαϊδεύουν αυτιά μαθητών ή που τους φοβούνται...ακόμη χειρότερο. Δεν είπα καλοί και ευαίσθητοι μου άνθρωποι ότι μπροστά τους τούς αποκαλώ έτσι αλλά κάποιοι είναι, τί να κάνουμε, να κλείσουμε τα μάτια??? Αλλά τί περιμένεις από μια χώρα που μας κυβερνούν οι άσχετοι, που από τα πανεπιστήμια βγαίνουν οι μέτριοι και στα σχολεία πλέον κυριαρχεί η ρεμούλα, η ασχετοσύνη και η αγραμματοσύνη εξαιτίας μας? Αν εγώ κάνω μάθημα ανθρωπιστές μου εκπαιδευτικοί και στην τάξη μπαίνει άσχετος από άλλη τάξη με τη διάθεση να χειροδικήσει με σιδηρογροθιά εναντίον συμμαθητή του....τότε τί κάνουμε? Λέμε: Σε παρακαλώ αγνό και τίμιο μου τέκνο πέρασε αργά αργά έξω από την τάξη και μη θορυβείς σε παρακαλώ. Στο διαλειμμα γλυκούλι θα συζητήσουμε για τα βαθύτερα αίτια της όχι καλής συμπεριφοράς σου καμάρι μου.....ΑΥΤΟΣ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?

Ε και οι αστυνομικοί τότε τι να κάνουν που έχουν απέναντί τους τόσους αναρχικούς!!!! Καλά θα κάνουν να βγάλουν το περίστροφο.. Έτσι;
Ή να τους πουν έλα εδώ γλυκό μου παιδάκι και άπλωσε τα χεράκια σου να σου βάλουμε τις χειροπέδες.
Τι να σου πω είσαι απλά εκτός τόπου και χρόνου....
Και σε ευχαριστώ, γιατί έλυσες και την απορία μου για το κατάντημα του ελληνικού σχολείου.
Συνάδελφοι, φανταστείτε με τι ανθρώπους θα έχουμε να συνεργαστούμε, αν και όποτε περάσουμε...... Ανατρίχιασα και μόνο στη σκέψη...

om

  • Επισκέπτης
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #663 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:12:16 μμ »
λιγο μυαλο να εχει ο ευρυπιδης ο διαγωνισμος πρεπει να αναβληθει.λυκειο που δεν ειχε μεχρι χθες καταληψη την ξεκινησε σημερα. ποιος μπορει να του εγγυηθει οτι τα εξεταστικα κεντρα που θα ορισει δε θα αρχισουν καταληψη αυριο? πεμπτη εχει πανελλαδικο συλλαλητηριο, οι αγροτες κλεινουν το δρομο. καποιοι που ειναι απο επαρχια πώς θα πανε να δωσουν? ας τα σκεφτει λιγο ολα αυτα ο υπουργος κ ας καταλαβει οτι οσο κ αν πληγει το γοητρο του ο διαγωνισμος ειναι ανεφικτο να γινει.  η μονη λυση ειναι τα δημοτικα αλλα λογω υποδομης (δεν το καταλαβαινω αυτο) δε γινεται να δωσουμε. ειμαι απο αυτους που κανονικα θα ηθελε να γινει ο διαγωνισμος γεναρη-φλεβαρη. μετα την αιφνιδιαστικη ανακοινωση της ημερομηνιας εχω ξεσκιστει ενα μηνα τωρα για να βγαλω ο,τι βγαλω κ θελω να γινει τωρα να τελειωνουμε. εδω κ 2 μερες ομως δεν εχω αγγιξει βιβλιο με ολα αυτα που γινονται. κ πολυ φοβαμαι οτι αν γινει τωρα θα υπαρξουν πολλες παρατυπιες κ δε θα εχουμε ομαλη διεξαγωγη για αυτο ας γινει αργοτερα

Ακριβώς έτσι! Πότε θα τα βρει τα εξεταστικά κέντρα και οι "εγγυήσεις" του ποιες είναι; τα ΜΑΤ ή τα τανκς; Αυτό ποια δεν είναι πολιτική φιλοδοξία είναι πλιάτσικο.

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #664 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:13:20 μμ »
αναβλήθηκε ...δεστε το σάιτ του ασέπ

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #665 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:13:29 μμ »

είσαι ελεεινός....
Πήγαινε δίδαξε πρώτα κάπου αλλού πέρα από τον καθρέφτη σου και τότε μιλάμε.....
[/quote]

δε μπαινω στη διαδικασια να σου απαντησω σε αυτα που ειπες. το μονο που θα σου πω ειναι οτι οσοι δεν ειναι αναπληρωτες ή διορισμενοι δε σημαινει οτι δε διδασκουν κιολας. ξερεις υπαρχουν τα φροντιστηρια, τα ιδιαιτερα, οι ενισχυτικες.
ενταξει καταλαβαινω οτι οι παιδαγωγικες θεωριες ειναι λιγο ουτοπικες κ δε μπορουν να εφαρμοστουν στην πραξη. αλλα τοση διαφορα?
ο εκπαιδευτικος να αποκαλει το μαθητη μαλακα?
απλα ΚΡΙΜΑ

Αποσυνδεδεμένος amalfi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 228
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #666 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:14:27 μμ »
προς shide

εχουν ενδιαφερον αυτα που λες!  (κι ας μη συμφωνω και τοσο)

μην πτοεισαι   :)




Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #667 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:14:41 μμ »
παιδια  ψυχραιμια  ... μια λυση του τυπου ψαχνω τελευταια στιγμη να  βρω εξεταστικα να κανω εξετασεις δεν μου ακουγεται ασφαλες  ... αλλοι  να ειναι  τακτοποιημενοι και ηρεμοι να γραψουν και αλλοι να  εχουν πανικο  .. οπως  εγινε στον 1ο  ασεπ των εκπαιδευτικων που αλλοι μπηκαν και αλλοι εμειναν απεξω  γιατι δεν μπηκαν στην κλουβα να τους μεταφερει με  ασφαλεια μεσα στην αιθουσα...  καποιοι  κερδιζουν  παντα με τον πανικο  .. πρεπει  να υπαρχουν ηρεμες συνθηκες για ολους.  

Αποσυνδεδεμένος vamvaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #668 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:16:49 μμ »
παιδια, παιδια...ακουσα οτι βγηκε ανακοινωση...δεν μπορω να μπω στο ΑΣΕΠ...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #669 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:17:00 μμ »
ΑΝΩΤΑΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ
 
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
 
ΑΝΑΒΟΛΗ ΓΡΑΠΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ
(ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2Π/2008)
 
Λόγω της γενικότερης αναταραχής των τελευταίων ημερών, ιδιαίτερα στο χώρο της Παιδείας, και των αντικειμενικών δυσκολιών που έχουν ανακύψει, η Ολομέλεια του ΑΣΕΠ αποφάσισε την αναβολή της διεξαγωγής του γραπτού διαγωνισμού για την κατάρτιση πινάκων διοριστέων τριών χιλιάδων διακοσίων εξήντα (3260) θέσεων εκπαιδευτικών λειτουργών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που επρόκειτο να διεξαχθεί στις 20 και 21 Δεκεμβρίου 2008.
 
Η νέα ημερομηνία διεξαγωγής του ανωτέρω διαγωνισμού θα γνωστοποιηθεί με νεότερη ανακοίνωση του ΑΣΕΠ, η οποία θα εκδοθεί στις αρχές Ιανουαρίου.

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #670 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 03:00:46 μμ »
Το παρόν θέμα κλειδώθηκε Οριστικά!!!

Είναι απίστευτο το πόσο εύκολα μπορούν κάποιοι να μετατρέψουν τον χώρο του forum σε καφενείο δείχνοντας μια απαράδεκτη έλλειψη σεβασμού προς τα υπόλοιπα μέλη. Όλα τα τελευταία μηνύματα διαγράφηκαν και θα παρακαλέσω τα μέλη που συμμετείχαν σε αυτά να είναι προσεκτικότερα στις εκφράσεις τους.

Δεν υπάρχει νόημα να ανοίξουμε και πάλι το θέμα, αφού ο διαγωνισμός αναβλήθηκε.
Αν κάποιος έχει κάτι σημαντικό να πει ας μου ζητήσει με pm να το ξεκλειδώσω προσωρινά.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161615
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 479
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 459

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.