*

Αποστολέας Θέμα: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 77650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος amalfi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 228
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #644 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:53:06 μμ »
Παράθεση
Τελικά το μήνυμα μου έγινε αφορμή για αυτογνωσία. Θετικό αυτό...

 ;D

αν κοιταξεις πιο προσεκτικα θα δεις οτι ειναι "ειρωνικα" τα μηνυματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:25:59 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #645 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:53:30 μμ »
Τελικά το μήνυμα μου έγινε αφορμή για αυτογνωσία. Θετικό αυτό...
εσύ πότε θα προσπαθήσεις την αυτογνωσία σου

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #646 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:54:20 μμ »
Μπράβο βρε αυτό προσπαθούσαμε να καταλάβεις ποιό είναι το κεντρικό θέμα της συζήτησης..


Αποσυνδεδεμένος dora2008

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • .."μην κλέβεις κλέφτη, μην κλέβεις κλέφτη.."
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #647 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:55:06 μμ »
Τελικά το μήνυμα μου έγινε αφορμή για αυτογνωσία. Θετικό αυτό...
όχι τίποτε άλλο, αλλά θα αρχίσω να πιστεύω στα iq tests...
τρεις λαλούν κι οι υπόλοιποι χορεύουν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:25:59 »

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #648 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:55:47 μμ »
Παιδιά όλοι είμαστε μαλάκες μάλλον....τι να πω...Τι λόγια είναι αυτά από εκπαιδευτικούς?ό,τι δεν μας βρίσκει σύμφωνους είναι μαλακία?Όσοι ζητάμε καλύτερους όρους κ συνθήκες  στις καθημερινές μας συνδιαλλαγές με την εξουσία  κ να έχουμε εμπιστοσύνη στο κράτος που ζούμε ,είμαστε μαλάκες?Σίγουρα υπάρχουν κ μαθητές που κάνουν αλόγιστα κ χωρίς αιτήματα καταλήψεις ,ο ρόλος μας  όμως είναι να τους μιλάμε,όχι να λέμε ότι απλά είναι 100 μαλάκες.Συνάδελφοι ηρεμία,όλοι είμαστε αγχωμένοι σαυτήν τη φάση κ λέμε αστοχίες.....

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #649 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:56:07 μμ »
Shide, τόση ώρα προσπαθώ να συγκρατηθώ και να μην μπω στο τρυπάκι, όπως σωστά αναφέρθηκε, αλλά εσύ δεν παίζεσαι με τίποτα!!! Σταμάτα να ρίχνεις λάδι στη φωτιά!!! Όλοι είμαστε απέναντί σου, δεν το βλέπεις; Γιατί θέλεις να μετατρέψεις το φόρουμ σε αρένα; Μου θυμίζεις τη στρατηγική των άθλιων που μας κυβερνάνε, του αποπροσανατολισμού...
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #650 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:56:16 μμ »
Και μετα απο όλα αυτά θα πάρουμε μια βαθιά εισπνοή και να αρχίσουμε την εσωτερικη μας επανάσταση ....αυτο θα πουμε και στους μαθητές να κάνουν ..γιόγκα και αυτογνωσία...

Αποσυνδεδεμένος lostin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #651 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:56:24 μμ »
Αν δε βγεί ανακοίνωση μέχρι τις 3, τότε αύριο το πρωΐ. Αυτά από ΑΣΕΠ. Το υπουργείο πιέζει πολύ να γίνει κανονικά ο διαγωνισμός και γίνεται εγγυητής για την ομαλή διεξαγωγή του. Ε, αφού εγγυάται το υπουργείο... Τουλάχιστον να ξέρω σε ποιον να πετάξω τα γιαούρτια.

Αποσυνδεδεμένος souvlitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ-60
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #652 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 01:57:13 μμ »
Τελικά το μήνυμα μου έγινε αφορμή για αυτογνωσία. Θετικό αυτό...
όχι τίποτε άλλο, αλλά θα αρχίσω να πιστεύω στα iq tests...


 ;D ;D ;D ;D ;D
+++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #653 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:00:07 μμ »
Τελικά το μήνυμα μου έγινε αφορμή για αυτογνωσία. Θετικό αυτό...
όχι τίποτε άλλο, αλλά θα αρχίσω να πιστεύω στα iq tests...


 ;D ;D ;D ;D ;D
+++++++++++++++++++++++++++++++



++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος shide

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #654 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:01:51 μμ »
Καλά συνάδελφοι τόση υποκρισία δεν την περίμενα...Πού ζείτε; Εκτός αν εσείς είστε από τους καθηγητές που χαϊδεύουν αυτιά μαθητών ή που τους φοβούνται...ακόμη χειρότερο. Δεν είπα καλοί και ευαίσθητοι μου άνθρωποι ότι μπροστά τους τούς αποκαλώ έτσι αλλά κάποιοι είναι, τί να κάνουμε, να κλείσουμε τα μάτια??? Αλλά τί περιμένεις από μια χώρα που μας κυβερνούν οι άσχετοι, που από τα πανεπιστήμια βγαίνουν οι μέτριοι και στα σχολεία πλέον κυριαρχεί η ρεμούλα, η ασχετοσύνη και η αγραμματοσύνη εξαιτίας μας? Αν εγώ κάνω μάθημα ανθρωπιστές μου εκπαιδευτικοί και στην τάξη μπαίνει άσχετος από άλλη τάξη με τη διάθεση να χειροδικήσει με σιδηρογροθιά εναντίον συμμαθητή του....τότε τί κάνουμε? Λέμε: Σε παρακαλώ αγνό και τίμιο μου τέκνο πέρασε αργά αργά έξω από την τάξη και μη θορυβείς σε παρακαλώ. Στο διαλειμμα γλυκούλι θα συζητήσουμε για τα βαθύτερα αίτια της όχι καλής συμπεριφοράς σου καμάρι μου.....ΑΥΤΟΣ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #655 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:03:12 μμ »
Ε! όχι ρε παιδιά και να μην αντιδράσουμε για το "μαλάκες". Έλεος δηλαδή!!!! τι ακρότητες είναι αυτές. Τι να πούμε δηλαδή καλά έκανες αγαπητέ συνάδελφε και χαρακτήρισες έτσι τα παιδιά;
Εγώ προσωπικά όλα αυτά τα χρόνια θεωρούσα ότι οι καταλήψεις είναι απλά ένας λόγος για να χάσουν τα παιδιά μάθημα. και ωσ ένα βαθμό ήταν. Οι ίδιοι το διακωμωδούσαν και μου έλεγαν μάλιστα "Κυρία αυτή τη φορά κάνουμε κατάληψη, γιατί οι τυρόπιτες στο κυλικείο είναι τετράγωνες και όχι στρόγγυλες"
Αυτή τη φορά όμως ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ. Πώσ να το κάνουμε δηλαδή. κι εγώ προσωπικά είμαι ανεπιφύλακτα μαζί τους. και για να μη βιαστεί κανείς να μου πει τα διάφορα που ακούω ότι δήθεν δεν με νοιάζει, γιατί δεν έχω να θυσιάσω τίποτα ή τα λέω αυτά εκ του ασφαλούς να σας πώ (αν και είμαι σύγουρη ότι πολλοί από εδώ μέσα βιώνουν ίδιες ή παρόμοιες καταστάσεις) ότι εδώ και τρεις εβδομάδες έχω αφήσει τα μωρά μου στη μητέρα μου και τα βλέπω κάθε Σαββατοκύριακο και αν, για να μπορέσω να διαβάσω και να κάνω και τη δουλειά μου παράλληλα.
Με τίποτα όμωσ και ούτε μια φορά δε σκέφτηκα την πάρτη μου μέσα σε αυτή τη ζάλη.
Τι να πω αγαπητέ συνάδελφε....αυτή η απαξίωσή σου απλά με ανατρίχιασε, περισσότερο ίσως από τις χθεσινές δηλώσεις του Κούγια.
Και για να απαντήσω και στην άλλη σου ερώτηση, ασφαλώασ και ΠΟΤΕ δε σκέφτηκα να χαρακτηρίσω τους μαθητές μαλάκες είτε γιατί μου δημιούργησαν πρόβλημα μέσα στο μάθημα, είτε γιατί δεν έμαθαν κάτι....

Ίσως τελικά η ελπίδα του βολέματος να είναι πιο επικίνδυνη από το ίδιο το βόλεμα...

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #656 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:06:17 μμ »
Καλά συνάδελφοι τόση υποκρισία δεν την περίμενα...Πού ζείτε; Εκτός αν εσείς είστε από τους καθηγητές που χαϊδεύουν αυτιά μαθητών ή που τους φοβούνται...ακόμη χειρότερο. Δεν είπα καλοί και ευαίσθητοι μου άνθρωποι ότι μπροστά τους τούς αποκαλώ έτσι αλλά κάποιοι είναι, τί να κάνουμε, να κλείσουμε τα μάτια??? Αλλά τί περιμένεις από μια χώρα που μας κυβερνούν οι άσχετοι, που από τα πανεπιστήμια βγαίνουν οι μέτριοι και στα σχολεία πλέον κυριαρχεί η ρεμούλα, η ασχετοσύνη και η αγραμματοσύνη εξαιτίας μας? Αν εγώ κάνω μάθημα ανθρωπιστές μου εκπαιδευτικοί και στην τάξη μπαίνει άσχετος από άλλη τάξη με τη διάθεση να χειροδικήσει με σιδηρογροθιά εναντίον συμμαθητή του....τότε τί κάνουμε? Λέμε: Σε παρακαλώ αγνό και τίμιο μου τέκνο πέρασε αργά αργά έξω από την τάξη και μη θορυβείς σε παρακαλώ. Στο διαλειμμα γλυκούλι θα συζητήσουμε για τα βαθύτερα αίτια της όχι καλής συμπεριφοράς σου καμάρι μου.....ΑΥΤΟΣ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?
είσαι ελεεινός....

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καταλήψεις και Διαγωνισμός ΑΣΕΠ
« Απάντηση #657 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 02:07:33 μμ »
Όσοι δεν έχουν κάτι να πουν επί της ουσιας καλύτερα να απέχουν της συζήτησης!Οι περισσότεροι περιμένουμε οτιδήποτε νεότερο και γινόμαστε αποδέκτες λογομαχιων και αισχρολογίας!Σας παρακαλώ να σεβαστείτε την αγωνία μας!
ΠΕ02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 751
Σύνολο: 763

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.144 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.