*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 227755 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #476 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:29:01 μμ »
θα ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι. ο σύζυγός μου ειναι στη διάθεση Γ΄περιοχής νομού εδώ και 6 χρονια . στις τοποθετήσεις μέτρησαν μόρια εντοποιότητας και συνυπηρέτησης κάτι που δε γινόταν εως τώρα. ενώ ήταν πρώτος σε μόρια έμεινε απ΄έξω γιατί δεν έχει ούτε εντοποιότητα ούτε συνυπηρέτηση αφού εγώ ειμαι σε άλλο πυσπε.  δεν ειναι άδικο να μην μπορείς να πάρεις θέση γιατί απλά είσαι "ξένος"; και το άλλο : τώρα θα μπει στη διαδικασία τοποθέτησης μαζί με τους αποσπασμένους από άλλο πυσπε. αυτό θα πρέπει να γίνεται έτσι ή αφού υπάρχει εκπ/κός στη διάθεση θα πρέπει αυτός να πάρει τη θέση (θα προκύψει κενό από αποσπάσεις εντός πυσπε στη Γ περιοχή) και να μη μπει μαζί με τους αποσπασμένους; αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:44:37 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #477 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:39:41 μμ »
                                                    bitch υπηρετεις στο Ξηρομερο?

 ;D ;D ;D
ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ - η μαμά μου είναι από εκει κοντά και ξέρω πως ο Λιθοσφαιριστής καπου εκεί πέρα επισης βρίσκεται (είχαμε κάνει καποτε μια κουβέντα για Φυτείες/ κατούνα και την εχθρότητα μεταξύ των δύο χωριών και νομίζω το είχε αναφέρει κι εκεινος...)....
Δόξα τω Θεώ...εκεί δεν υπηρέτησα ποτέ.!!! ;D ;D ;D ;D
η πρωτη κουβεντα που μας ειπε συναδελφος απο αθηνα οταν φτασαμε ξηρομερο ηταν:αυτα που ξερατε να τα ξεχασετε!εδω ειναι ξηρομερο!κ διαπιστωσαμε οτι δε λεει χαμαρες!

ντιπ χαμάρες δεν έλεγε!! Πράγματι εκεί είναι άλλη γλώσσα, άλλη χώρα, άλλος κόσμος και άλλη εποχή.... τουλάχιστον φύγατε από κει ή ακόμα παλεύετε;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #478 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:52:00 μμ »
κατά πρώτον οι τοποθετήσεις ακολουθούν τη λογική των μεταθέσεων οπότε η εντοπιότητα και η συνυπηρέτηση υπολογιζονται. Άρα δεν είναι αν μη τι άλλο παράνομο το σκέλος αυτό.
Ωστόσο παράνομο είναι να κρίνεται μαζί με τους αποσπασμένους απο άλλα πυσπε. Η νομοθεσία είναι συγκεκριμένη και αναφέρει ότι οι όντες στη διάθεση λογίζονται ως υπεράριθμοι του πυσπε και άρα τοποθετούνται κατά προτεραιότητα σε σχέση με άλλους - αποσπασμένους πχ. .

αν δεν ακολουθηθεί αυτή η διαδικασία ο σύζυγός σου καλό είναι να υποβάλλει ένσταση κατά της διαδικασίας ( με τη σχετική κοινοποίηση σε περιφέρεια και  υπουργειο βέβαια ) . Αν βρει και άλλους που θίγονται να κάνουν ομαδικά το ίδιο τα αποτελέσματα σαφώς θα είναι καλύτερα.

το νομικό πλαίσιο βρίσκεται στο πδ 50/96.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #479 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:53:54 μμ »
κατά πρώτον οι τοποθετήσεις ακολουθούν τη λογική των μεταθέσεων οπότε η εντοπιότητα και η συνυπηρέτηση υπολογιζονται. Άρα δεν είναι αν μη τι άλλο παράνομο το σκέλος αυτό.
Ωστόσο παράνομο είναι να κρίνεται μαζί με τους αποσπασμένους απο άλλα πυσπε. Η νομοθεσία είναι συγκεκριμένη και αναφέρει ότι οι όντες στη διάθεση λογίζονται ως υπεράριθμοι του πυσπε και άρα τοποθετούνται κατά προτεραιότητα σε σχέση με άλλους - αποσπασμένους πχ. .

αν δεν ακολουθηθεί αυτή η διαδικασία ο σύζυγός σου καλό είναι να υποβάλλει ένσταση κατά της διαδικασίας ( με τη σχετική κοινοποίηση σε περιφέρεια και  υπουργειο βέβαια ) . Αν βρει και άλλους που θίγονται να κάνουν ομαδικά το ίδιο τα αποτελέσματα σαφώς θα είναι καλύτερα.

το νομικό πλαίσιο βρίσκεται στο πδ 50/96.
Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! θα το ψάξω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:44:37 »

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #480 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 08:10:24 μμ »
κατά πρώτον οι τοποθετήσεις ακολουθούν τη λογική των μεταθέσεων οπότε η εντοπιότητα και η συνυπηρέτηση υπολογιζονται. Άρα δεν είναι αν μη τι άλλο παράνομο το σκέλος αυτό.
Ωστόσο παράνομο είναι να κρίνεται μαζί με τους αποσπασμένους απο άλλα πυσπε. Η νομοθεσία είναι συγκεκριμένη και αναφέρει ότι οι όντες στη διάθεση λογίζονται ως υπεράριθμοι του πυσπε και άρα τοποθετούνται κατά προτεραιότητα σε σχέση με άλλους - αποσπασμένους πχ. .

αν δεν ακολουθηθεί αυτή η διαδικασία ο σύζυγός σου καλό είναι να υποβάλλει ένσταση κατά της διαδικασίας ( με τη σχετική κοινοποίηση σε περιφέρεια και  υπουργειο βέβαια ) . Αν βρει και άλλους που θίγονται να κάνουν ομαδικά το ίδιο τα αποτελέσματα σαφώς θα είναι καλύτερα.

το νομικό πλαίσιο βρίσκεται στο πδ 50/96.
Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! θα το ψάξω
δεν βγάζω άκρη. νομίζω ότι δεν αναφέρει ακριβώς για εκπ/κούς που είναι στη διάθεση.  δεν εχει πάρει οργανική σε κάποιο σχολειο της περιοχής γιατι δεν υπαρχει κενό. ειναι στη διάθεση εκτο χρονο τωρα από τότε που πηρε τη μετάθεση

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #481 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 08:19:02 μμ »
κοίτα κυρίως το  αρ. 15. Αναφέρεται σε μεταθέσεις εντός της ίδιας περιοχής μεταθεσης - καθώς και σε αυτούς που υπέβαλαν αίτηση οριστικής τοποθέτησης (άρα είναι στη διάθεση)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #482 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 08:23:43 μμ »
κοίτα κυρίως το  αρ. 15. Αναφέρεται σε μεταθέσεις εντός της ίδιας περιοχής μεταθεσης - καθώς και σε αυτούς που υπέβαλαν αίτηση οριστικής τοποθέτησης (άρα είναι στη διάθεση)
ελπίζω να βρούμε ακρη. πάντως θα το προσπαθήσουμε. ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #483 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 08:25:18 μμ »
φυσικά και θα βρείτε. Θα σου στείλω π.μ. με τα ακριβή σημεία του πδ που θα σας βοηθήσουν...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #484 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 08:59:50 μμ »
Δ
                                                    bitch υπηρετεις στο Ξηρομερο?

 ;D ;D ;D
ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ - η μαμά μου είναι από εκει κοντά και ξέρω πως ο Λιθοσφαιριστής καπου εκεί πέρα επισης βρίσκεται (είχαμε κάνει καποτε μια κουβέντα για Φυτείες/ κατούνα και την εχθρότητα μεταξύ των δύο χωριών και νομίζω το είχε αναφέρει κι εκεινος...)....
Δόξα τω Θεώ...εκεί δεν υπηρέτησα ποτέ.!!! ;D ;D ;D ;D
η πρωτη κουβεντα που μας ειπε συναδελφος απο αθηνα οταν φτασαμε ξηρομερο ηταν:αυτα που ξερατε να τα ξεχασετε!εδω ειναι ξηρομερο!κ διαπιστωσαμε οτι δε λεει χαμαρες!

ντιπ χαμάρες δεν έλεγε!! Πράγματι εκεί είναι άλλη γλώσσα, άλλη χώρα, άλλος κόσμος και άλλη εποχή.... τουλάχιστον φύγατε από κει ή ακόμα παλεύετε;
με εφαγε η κακουργα η αννα με την τριετια κ θελω αλλα δυο χρονια για να ξεκολλησω απο δω!αχ και βαχ!

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #485 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:06:21 μμ »
κατά πρώτον οι τοποθετήσεις ακολουθούν τη λογική των μεταθέσεων οπότε η εντοπιότητα και η συνυπηρέτηση υπολογιζονται. Άρα δεν είναι αν μη τι άλλο παράνομο το σκέλος αυτό.
Ωστόσο παράνομο είναι να κρίνεται μαζί με τους αποσπασμένους απο άλλα πυσπε. Η νομοθεσία είναι συγκεκριμένη και αναφέρει ότι οι όντες στη διάθεση λογίζονται ως υπεράριθμοι του πυσπε και άρα τοποθετούνται κατά προτεραιότητα σε σχέση με άλλους - αποσπασμένους πχ. .

αν δεν ακολουθηθεί αυτή η διαδικασία ο σύζυγός σου καλό είναι να υποβάλλει ένσταση κατά της διαδικασίας ( με τη σχετική κοινοποίηση σε περιφέρεια και  υπουργειο βέβαια ) . Αν βρει και άλλους που θίγονται να κάνουν ομαδικά το ίδιο τα αποτελέσματα σαφώς θα είναι καλύτερα.

το νομικό πλαίσιο βρίσκεται στο πδ 50/96.

Σήμερα που μίλησα με το υπουργειο για να μάθω ποιοι τελικά προηγούνται, μου είπαν ότι εγώ δεν είμαι στη διάθεση (διορίστηκα το 2010) και όταν ρώτησα τι είμαστε μου απάντησε ότι είμαστε νεοδιόρισοι του 2010 !!!! ???  Και όταν ξαναρώτησα αν τελικά προηγούμαστε από τους αποσπασμένους μου απάντησαν ότι αυτό το αποφασίζει το κάθε ΠΥΣΠΕ και να ρωτήσω το γραφείο μου!!! ??? ??? 

Εβγαλα το συμπέρασμα λοιπον οτι διοριστηκα σε λαθος νομό, μιας και στο δικό μου νομό αποφασίζουν διαφορετικά από πολλούς άλλους που έχω ακουσει ότι οι περσινοι νεοδιόριστοι εχουν ηδη τοποθετηθει στα περσινά τους σχολεία!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #486 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:19:17 μμ »
max  στην περίπτωση αυτή, τώρα που μπαινουμε και επικαιροποιούμε τα στοιχεία της απογραφής μας πρέπει στις λοιπές δεξιότητες να αναφερεις α. ότι μιλάς ξηρομερίτικα και β. ότι κατάφερες και επιβίωσες απο κει πέρα....Το Ξηρόμερο είναι το εκπ/κό survivor λέμε.... 8) 8) 8)

penny_ct ενώ οι νεοδιόριστοι του 2010 τίθεστε στη διάθεση του πυσπε όμως είστε....λιγότερο στη διάθεση απο τους πιο παλιούς "διαθεσίτες" .... αλλά σε κάθε περίπτωση βρε κορίτσι οι αποσπασμένοι απο άλλα πυσπε προηγούνται ΜΟΝΟ από τους φετινούς νεοδιόριστους...Γιατί σας βάζουν στο ίδιο τσουβάλι, δεν μπορώ να καταλάβω.... πρωτοβάθμιοι γαρ.... ( με το συμπάθειο κιόλας αλλά τα πλέον κουφά τα ακούμε απο τις πρωτοβάθμιες....) Κουράγιο!!! :-* :-*
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #487 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:33:25 μμ »
penny_ct ενώ οι νεοδιόριστοι του 2010 τίθεστε στη διάθεση του πυσπε όμως είστε....λιγότερο στη διάθεση απο τους πιο παλιούς "διαθεσίτες" ....

Ας υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει λειτουργικό κενό στο σχολείο πρώτης τοποθέτησης.
Αν διεκδικούν κάποιο άλλο λειτουργικό κενό ένας παλιός διαθεσίτης και ένας του 2010 (με περισσότερα μόρια από τον παλιό), ποιος προηγείται;

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #488 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:41:15 μμ »
Bρε Bitch δεν έρχεσαι στο δικό μας γραφείο μπας κι έχουμε έναν άνθρωπο να συνεννοηθούμε??!!!!   Κουράγιο κάνω εδω και καιρό! Αυριο είναι Πέμπτη και αν είμαστε τυχεροι θα μαθουμε που θα παμε το απογευμα και Παρακευη στο σχολειο...διαφορετικα τη Δευτερα στον Αγιασμο!!!  Αν ειναι δυνατον...τελευταια στιγμη!!!

Ελπίζω μονο μη μας βαλουν στο ίδιο τσουβαλι και με τους αναπληρωτές...!!! ::)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #489 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:47:05 μμ »
penny_ct ενώ οι νεοδιόριστοι του 2010 τίθεστε στη διάθεση του πυσπε όμως είστε....λιγότερο στη διάθεση απο τους πιο παλιούς "διαθεσίτες" ....

Ας υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει λειτουργικό κενό στο σχολείο πρώτης τοποθέτησης.
Αν διεκδικούν κάποιο άλλο λειτουργικό κενό ένας παλιός διαθεσίτης και ένας του 2010 (με περισσότερα μόρια από τον παλιό), ποιος προηγείται;

αυτός με τα περισσότερα μόρια... το έγραψα και μες το καλοκαίρι - ήσουν ίσως σε διακοπές - η απάντηση που πήραμε απ΄το υπουργείο ήταν πως για φέτος και κατά παρέκκλιση  οι νεοδιόριστοι του 2010 και οι υπόλοιποι στη διάθεση συνεξετάζονται και άρα προηγούνται όσοι έχουν περισσότερα μόρια - ανεξάρτητα αν είναι νέοι ή παλιοι. ( πρόκειται για τη γνωστή διπλή ανάγνωση των αρ 4 και 9 _)

jpenny _ct  είμαι ξανθιά αλλά όχι ΤΟΣΟ ξανθιά που να ρθω στην πρωτοβάθμια...α πα πααααα - δεν υπάρχουν οι άνθρωποι!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160805
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 384
Σύνολο: 391

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.