*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228260 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 07:54:45 μμ »
αμ λες να μην ξέρω τι χαρακτήρα διαμορφώνουν οι υπηρετούντες στο Ξηρόμερο;  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

όπως λένε κι εκεί οι ντόπιοι
"έτσ' κι κάνου απάν' κι σι πιάσου στα χέριαμ' δε θα μίν μάραθου"  ::) ::) ::) ::) ::)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:35 »

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 08:03:01 μμ »
Aρχισαν τα οργανα...

http://www.pde.gr/index.php?page=3062

Ωραιαααα!!!αρχισε να αποκταει ενδιαφερον το θεμα...σε ποιο νομο ειπαμε θα παμε φετος???

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 08:13:22 μμ »
πάντως, για κάποιες περιπτώσεις αυτή η "διαχείριση πλεονάζοντος προσωπικού" δεν είναι απόσπαση από το παράθυρο; Για παράδειγμα σε μας, υπάρχουν πάνω απο πενήντα υπεράριθμοι πληροφορικοί...πολλοί απο αυτούς θέλουν να πάνε στον όμορο νομό της ίδιας περιφέρειας γιατί μένουν εκεί ....με αυτή τη διαδικασία δεν είναι πιο εύκολο να πάνε;
βέβαια, συμφωνώ, για τους περισσότερους είναι μεγάλο ζόρι.....μήπως να βάζανε και συγκεκριμένα κριτήρια; πχ, αν κάποιος θέλει να πάει, να τον στείλουν κατά προτεραιότητα άσχετα απο τα μόριά του...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 08:24:11 μμ »
πάντως, για κάποιες περιπτώσεις αυτή η "διαχείριση πλεονάζοντος προσωπικού" δεν είναι απόσπαση από το παράθυρο; Για παράδειγμα σε μας, υπάρχουν πάνω απο πενήντα υπεράριθμοι πληροφορικοί...πολλοί απο αυτούς θέλουν να πάνε στον όμορο νομό της ίδιας περιφέρειας γιατί μένουν εκεί ....με αυτή τη διαδικασία δεν είναι πιο εύκολο να πάνε;
βέβαια, συμφωνώ, για τους περισσότερους είναι μεγάλο ζόρι.....μήπως να βάζανε και συγκεκριμένα κριτήρια; πχ, αν κάποιος θέλει να πάει, να τον στείλουν κατά προτεραιότητα άσχετα απο τα μόριά του...

Εγω θελω ομορη "χωρα" γινεται??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:35 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 08:39:21 μμ »
εγώ θέλω χώρα που να μην ακουμπά ούτε με θάλασσα με τη δική μας!! α πα πααααα ....μιζέριααααααααααααααααα
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 09:03:52 μμ »
εγώ θέλω χώρα που να μην ακουμπά ούτε με θάλασσα με τη δική μας!! α πα πααααα ....μιζέριααααααααααααααααα

ΣΤΟ ΣΠΙΤ' ΣΤΟΥ ΚΑΚΟΥΣΑΛΕΣ ΔΕ ΜΑΤΑΞΑΝΑΓΥΡΝΩ ΣΤΑΝΕΣ ΚΑΙ ΒΟΥΒΑΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝ'ΝΕ ΟΛΑ ΡΗΜΑΔΙΟ!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 09:11:32 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 αν και αναφερόμουν στο παλιό μου σχολείο με αυτή την...υπογραφή, ωστόσο κολλάει παντού τελικά ...σαν την κόκακόλα ένα πράγμα.... ;D ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 12:19:32 μμ »
                                                    bitch υπηρετεις στο Ξηρομερο?

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 05:15:57 μμ »
Διοριστικα περσι κ φετος ζητησα αδεια ανατροφης.Οταν πηρα να ρωτησω για την φετινη τοποθετηση,αν παραμενω στο ιδιο σχολειο η με στελνουν σε αλλο,μου ειπαν οτι δεν με τοποθετουν πουθενα γιατι εχω αδεια ανατροφης κ οταν τελειωσει η αδεια θα μου πουν που θα παω.Ισχυει κατι τετοιο?Γιατι μου φαινεται παραλογο να μην τοποθετηθω σε σχολειο.Ξερετε που μπορω να ρωτησω, σε ποιο τμημα του Υπουργειου για να μαθω τι ισχυει τελικα?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 05:39:24 μμ »
                                                    bitch υπηρετεις στο Ξηρομερο?

 ;D ;D ;D
ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ - η μαμά μου είναι από εκει κοντά και ξέρω πως ο Λιθοσφαιριστής καπου εκεί πέρα επισης βρίσκεται (είχαμε κάνει καποτε μια κουβέντα για Φυτείες/ κατούνα και την εχθρότητα μεταξύ των δύο χωριών και νομίζω το είχε αναφέρει κι εκεινος...)....
Δόξα τω Θεώ...εκεί δεν υπηρέτησα ποτέ.!!! ;D ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:16:18 μμ »
"έτσ' κι κάνου απάν' κι σι πιάσου στα χέριαμ' δε θα μίν μάραθου"
Χρειάζεται απόστροφος στο "μιν".
Επίσης το "σι" προφέρεται "shi"...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:21:22 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D κατρήθκα απάνεμ!!!
Το κατέχεις λοιπόν το ιδίωμα!!! Εύγεεεεεεεεεεε
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:26:32 μμ »
Διοριστικα περσι κ φετος ζητησα αδεια ανατροφης.Οταν πηρα να ρωτησω για την φετινη τοποθετηση,αν παραμενω στο ιδιο σχολειο η με στελνουν σε αλλο,μου ειπαν οτι δεν με τοποθετουν πουθενα γιατι εχω αδεια ανατροφης κ οταν τελειωσει η αδεια θα μου πουν που θα παω.Ισχυει κατι τετοιο?Γιατι μου φαινεται παραλογο να μην τοποθετηθω σε σχολειο.Ξερετε που μπορω να ρωτησω, σε ποιο τμημα του Υπουργειου για να μαθω τι ισχυει τελικα?
λογικά παραμένεις προσωρινά στα σχολείο που ήσουν , δηλ σ'αυτο από το οποίο πληρώνεσαι .Που ρώτησες ? Στο ΠΥΣΔΕ ? Τουλάχιστον με έμενα έτσι έγινε .

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:28:16 μμ »
                                                    bitch υπηρετεις στο Ξηρομερο?

 ;D ;D ;D
ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ - η μαμά μου είναι από εκει κοντά και ξέρω πως ο Λιθοσφαιριστής καπου εκεί πέρα επισης βρίσκεται (είχαμε κάνει καποτε μια κουβέντα για Φυτείες/ κατούνα και την εχθρότητα μεταξύ των δύο χωριών και νομίζω το είχε αναφέρει κι εκεινος...)....
Δόξα τω Θεώ...εκεί δεν υπηρέτησα ποτέ.!!! ;D ;D ;D ;D
η πρωτη κουβεντα που μας ειπε συναδελφος απο αθηνα οταν φτασαμε ξηρομερο ηταν:αυτα που ξερατε να τα ξεχασετε!εδω ειναι ξηρομερο!κ διαπιστωσαμε οτι δε λεει χαμαρες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 613
Σύνολο: 626

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.