*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ασέπ ?  (Αναγνώστηκε 130003 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #126 στις: Απρίλιος 20, 2010, 11:10:14 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:12:31 »

Αποσυνδεδεμένος julie9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #127 στις: Απρίλιος 20, 2010, 11:23:07 μμ »
δεν ειπε ποτε κανενασ ξεκαθαρα οτι δεν θα γινει ουτε οτι θα γινει.αν γινει ισωσ γινει με τον παλιο τροπο.οποοισ δεν θελει να δωσει τα 20 Ε η θεωρει οτι παιζουν με τισ ψυχεσ μασ μπορει απλα να απεχει.10 ατομα να παρουν ειναι κερδοσ για μασ.δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα.τεσπα.υπομονη και ελπιζω συντομα να εχουμε μια σιγουρη απαντηση.
Λυπαμαι αλλα δεν καταλαβαινω το κερδος οταν δινουν 7500 για 10 ή 100 θεσεις.Τελικα το κερδος απο το ασεπ ειναι της εκαστοτε κυβερνησης και των υψηλα ισταμενων και ποτε της μεγαλης μαζας του λαου.Αυτοι κερδιζουν χρηματα για τα ταμεια τους,καθως και αποδοχη απο την κοινωνια,ενω παιρνουν bonus  αξιοπιστιας&αξιοκρατιας.Το επαναλαμβανω μας πετανε ψιχουλα και τρεχουμε.Εδω  και αιωνες ραγιαδες ειμαστε καλα να παθουμε.
Στον κλαδο μας ηδη υπαρχουν αναγκες και παιρνουν 700 μονιμους και 1700 αναπλ.Αυτη ειναι κοροιδια και εκμεταλλευση.

Τωρα με την οικονομικη κριση θα μειωθουν κι αλλο οι μονιμοι και θα αυξηθουν οι αναπληρωτες.Οι αναπληρωτες δεν θα θεμελιωνουν δικαιωμα διορισμου μεσω προυπηρεσιας(καταργηση 60-40) αλλα θα κερδιζουν λιγα μορια για τον επομενο ασεπ,τα οποια θα ειναι 2 μορια για καθε 6μηνο.Ο ασεπ χωρις  συγκκριμενο αριθμο θεσεων θα ειναι παρωδια,δεν καταλαβαινω και εγω γιατι δεν  το καταλαβαινουν καποιοι.Προσωπικα ευχομαι να γινει για να καταλαβουν ολοι ποσο κοροιδια ειναι να διαγωνιζεσαι για ελαχιστες θεσεις.

Y.Γ1 την Πεμπτη η Διαμαντ καταθετει στη Βουλη το νομοσχεδιο.
Υ.Γ2 Ακομη και να μην εχουμε αρνητικες επιτωσεις ως κλαδος δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να προβληματιζομαστε με τα τεκταινομενα γιατι και μονιμοι να γινουμε το νεο νομοσχεδιο μας παει δεκαετιες πισω.

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #128 στις: Απρίλιος 21, 2010, 09:26:19 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #129 στις: Απρίλιος 21, 2010, 01:32:48 μμ »
Είδατε την ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου του υπουργείου; Δεν αναιρεί την άποψη της εφημερίδας ότι θα μετατεθεί ο διαγωνισμός για ένα χρόνο, ενώ αναιρεί τα υπόλοιπα θέματα (ωράριο εκπαιδευτικό κλπ). Άρα μήπως έχουν δίκαιο όσοι λένε ότι θα αναβληθεί ο ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:12:31 »

Αποσυνδεδεμένος irini123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #130 στις: Απρίλιος 21, 2010, 01:54:47 μμ »
Πραγματικά δεν ξέρω αν θα πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε με την όλη κατάσταση!!! Διαβάζω χθες το βράδυ στο alfavita, σε ένα αρθρο εφημερίδας οτι τελικά θα γίνει ασέπ...  Ξυπνάω σήμερα το πρωί και το πρώτο πράγμα που διαβάζω είναι οτι τελικά θα αναβληθεί για έναν χρόνο.... Είμαι σίγουρη πως όλο το βράδυ ξενύχτησαν συζητώντας αυτο το θέμα!!!!!!!!!!   ΜΩΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ???? Ας πάρουν μια ριμάδα απόφαση και ας την ανακοινώσουν... Μας έχουν ζαλίσει τόσο καιρό

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #131 στις: Απρίλιος 21, 2010, 02:24:47 μμ »
Πραγματικά δεν ξέρω αν θα πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε με την όλη κατάσταση!!! Διαβάζω χθες το βράδυ στο alfavita, σε ένα αρθρο εφημερίδας οτι τελικά θα γίνει ασέπ...  Ξυπνάω σήμερα το πρωί και το πρώτο πράγμα που διαβάζω είναι οτι τελικά θα αναβληθεί για έναν χρόνο.... Είμαι σίγουρη πως όλο το βράδυ ξενύχτησαν συζητώντας αυτο το θέμα!!!!!!!!!!   ΜΩΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ???? Ας πάρουν μια ριμάδα απόφαση και ας την ανακοινώσουν... Μας έχουν ζαλίσει τόσο καιρό

Απλά μας "επεξεργάζονται" με μέθοδο "καινοτόμο"  :D

Μήπως να αρχίσουμε να "μαδάμε" μαργαρίτες ...."θα γίνει ΑΣΕΠ" ..."δεν θα γίνει ΑΣΕΠ" ..... ;D
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #132 στις: Απρίλιος 21, 2010, 10:26:16 μμ »
Πραγματικά δεν ξέρω αν θα πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε με την όλη κατάσταση!!! Διαβάζω χθες το βράδυ στο alfavita, σε ένα αρθρο εφημερίδας οτι τελικά θα γίνει ασέπ...  Ξυπνάω σήμερα το πρωί και το πρώτο πράγμα που διαβάζω είναι οτι τελικά θα αναβληθεί για έναν χρόνο.... Είμαι σίγουρη πως όλο το βράδυ ξενύχτησαν συζητώντας αυτο το θέμα!!!!!!!!!!   ΜΩΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ???? Ας πάρουν μια ριμάδα απόφαση και ας την ανακοινώσουν... Μας έχουν ζαλίσει τόσο καιρό

Απλά μας "επεξεργάζονται" με μέθοδο "καινοτόμο"  :D

Μήπως να αρχίσουμε να "μαδάμε" μαργαρίτες ...."θα γίνει ΑΣΕΠ" ..."δεν θα γίνει ΑΣΕΠ" ..... ;D

είναι το αγαπημένο μου λουλούδι, λες άμα την μαδίσω να πιάσει? Στην τελική "μ'αγαπάει και περισσεύει κ ένα" ;)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #133 στις: Απρίλιος 21, 2010, 10:36:29 μμ »
Πραγματικά δεν ξέρω αν θα πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε με την όλη κατάσταση!!! Διαβάζω χθες το βράδυ στο alfavita, σε ένα αρθρο εφημερίδας οτι τελικά θα γίνει ασέπ...  Ξυπνάω σήμερα το πρωί και το πρώτο πράγμα που διαβάζω είναι οτι τελικά θα αναβληθεί για έναν χρόνο.... Είμαι σίγουρη πως όλο το βράδυ ξενύχτησαν συζητώντας αυτο το θέμα!!!!!!!!!!   ΜΩΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ???? Ας πάρουν μια ριμάδα απόφαση και ας την ανακοινώσουν... Μας έχουν ζαλίσει τόσο καιρό

Απλά μας "επεξεργάζονται" με μέθοδο "καινοτόμο"  :D

Μήπως να αρχίσουμε να "μαδάμε" μαργαρίτες ...."θα γίνει ΑΣΕΠ" ..."δεν θα γίνει ΑΣΕΠ" ..... ;D

είναι το αγαπημένο μου λουλούδι, λες άμα την μαδίσω να πιάσει? Στην τελική "μ'αγαπάει και περισσεύει κ ένα" ;)

Ορίστε λοιπόν.....



 :)

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #134 στις: Απρίλιος 21, 2010, 11:02:04 μμ »
ΑΣΕΠ δεν γινεται γιατί:

- Δεν θα κανουν προσλήψεις!!!!!!!!!

Τοοοοοοσο απλό!!!!

Οπότε για ποιο λογο να το κανει? Άλλωστε εάν θελει υπαρχουν επιτυχόντες προηγούμενων ΑΣΕΠ που μπορει να προσλάβει.
 Η δικαιολογία είναι ότι υπάρχει το μεταβατικό στάδιο και η ανάγκη βελτίωσης του αντικειμενου των εξετάσεων.


Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #135 στις: Απρίλιος 22, 2010, 10:13:52 πμ »
Πραγματικά δεν ξέρω αν θα πρέπει να γελάμε ή να κλαίμε με την όλη κατάσταση!!! Διαβάζω χθες το βράδυ στο alfavita, σε ένα αρθρο εφημερίδας οτι τελικά θα γίνει ασέπ...  Ξυπνάω σήμερα το πρωί και το πρώτο πράγμα που διαβάζω είναι οτι τελικά θα αναβληθεί για έναν χρόνο.... Είμαι σίγουρη πως όλο το βράδυ ξενύχτησαν συζητώντας αυτο το θέμα!!!!!!!!!!   ΜΩΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ???? Ας πάρουν μια ριμάδα απόφαση και ας την ανακοινώσουν... Μας έχουν ζαλίσει τόσο καιρό

Απλά μας "επεξεργάζονται" με μέθοδο "καινοτόμο"  :D

Μήπως να αρχίσουμε να "μαδάμε" μαργαρίτες ...."θα γίνει ΑΣΕΠ" ..."δεν θα γίνει ΑΣΕΠ" ..... ;D

είναι το αγαπημένο μου λουλούδι, λες άμα την μαδίσω να πιάσει? Στην τελική "μ'αγαπάει και περισσεύει κ ένα" ;)

Ορίστε λοιπόν.....



 :)



Ωωωω!! Ευχαριστώ πολύ domenica μου έφτιαξες την μέρα!!! Να σαι καλά!! ;D

Αποσυνδεδεμένος sedix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευση ?? ποια εκπαιδευση ?
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #136 στις: Απρίλιος 25, 2010, 11:10:49 πμ »
Προς αναβολή ο διαγωνισμός ΑΣΕΠ
για τους εκπαιδευτικούς




http://www.ekathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_100081_25/04/2010_398906

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #137 στις: Απρίλιος 25, 2010, 11:17:34 πμ »
Προς αναβολή ο διαγωνισμός ΑΣΕΠ
για τους εκπαιδευτικούς




http://www.ekathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_100081_25/04/2010_398906

Ο Χ. Κάτσικας το είχε αφήσει να εννοηθεί λίγες μέρες πρίν...:

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4570388
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #138 στις: Απρίλιος 25, 2010, 12:38:44 μμ »
εδω υπαρχει περιπτωση να μην απορροφησει φετος όλους τους διοριστεους του προηγουμενου τι συζητας?
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #139 στις: Απρίλιος 25, 2010, 12:43:52 μμ »
μας έχουν μπερδέψει πάρα πολύ πάντως τα δημοσιεύματα, όπως κάθε φορά. πριν από λίγο διαφήμιση για το αυριανό φύλλο των νέων έγραφε: "στα σκαριά ο διαγωνισμός των εκπαιδευτικών".

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 317
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.