*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1544924 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος frosw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3080 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:35:06 μμ »
Άμα δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό πάει το βουνό στο Μωάμεθ και δεν εννοώ να έρθει ο σύζυγος στο νησί...
Απλά πάρε ανάποδα την αλληλουχία γεγονότων
Εμείς οι αποθηκἀριοι το λέμε αλγόριθμο

Μωρέ το ξέρω, απλά... δεν θέλω να φέρω το μωράκι μας στον κόσμο μόνο και μόνο για να πάρω την άδεια. Μετά την άδεια ανατροφής, τι; Οι παππούδες δεν θα μπορούν να κρατάνε το μωρό σε περίπτωση που χρειαστεί να ξαναγυρίσω στο νησί. Οπότε ήθελα να μπορέσω να πάρω την πολυπόθητη μετάθεση και κατόπιν να μπούμε στη διαδικασία "πάνες, ζιπουνάκια,μπιμπερό"... Αχ βαχ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:55:49 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3081 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:43:31 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2014, 12:30:20 πμ από schmeichel3 »

Αποσυνδεδεμένος sofia25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3082 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:03:20 μμ »
Γειά σας θα ήθελα να ρωτήσω αν σε περίπτωση που ένας εκπαιδευτικός κάνει αίτηση για μετάθεση εντός πυσπε και  βγούνε τα κενά στα σχολεία και δεν τον βολεύουν  με αποτέλεσμα να θέλει να παραμείνει στην οργανική του υπάρχει περίπτωση κάποιος με περισσότερα μόρια από αυτόν και θέλει το σχολείο να το πάρει και ο εκπαιδευτικός να βρεθεί στη διάθεση ή να τοποθετηθεί σε άλλο σχολείο; ρωτάω γιατί σε σχετική συζήτηση με συνάδελφο μου είπε πως αφού ζητάς μετάθεση άρα ανοίγει η θέση σου και μπορεί κάποιος με περισσότερα μόρια απο σένα να το πάρει. γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό; θέλω να κάνω αίτηση για μετάθεση αλλά φοβάμαι μήπως βρεθώ κάπου χειρότερα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3083 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:06:10 μμ »
Γειά σας θα ήθελα να ρωτήσω αν σε περίπτωση που ένας εκπαιδευτικός κάνει αίτηση για μετάθεση εντός πυσπε και  βγούνε τα κενά στα σχολεία και δεν τον βολεύουν  με αποτέλεσμα να θέλει να παραμείνει στην οργανική του υπάρχει περίπτωση κάποιος με περισσότερα μόρια από αυτόν και θέλει το σχολείο να το πάρει και ο εκπαιδευτικός να βρεθεί στη διάθεση ή να τοποθετηθεί σε άλλο σχολείο; ρωτάω γιατί σε σχετική συζήτηση με συνάδελφο μου είπε πως αφού ζητάς μετάθεση άρα ανοίγει η θέση σου και μπορεί κάποιος με περισσότερα μόρια απο σένα να το πάρει. γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό; θέλω να κάνω αίτηση για μετάθεση αλλά φοβάμαι μήπως βρεθώ κάπου χειρότερα.

Καταρχήν δεν υπάρχει μετάθεση εντός Νομού.
Υπάρχει βελτίωση και είναι εθελοντική.Κοινώς αν δεν σου αρέσει άλλο κενό κάθεσαι στο δικό σου.
Ο συνάδελφος σου να ξαναδεί την διαδικασία των βελτιώσεων αν εννοεί βελτιώσεις (κάτι έχει πάρει λάθος...).
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2014, 10:09:53 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:55:49 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3084 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:44:10 μμ »
Καταρχήν δεν υπάρχει μετάθεση εντός Νομού.

Eισαι σιγουρος;  ;D
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3085 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:45:40 μμ »
Eισαι σιγουρος;  ;D

Δεν πάω καλά σήμερα...η κοπέλα έγραψε για ΠΥΣΠΕ (ή καλύτερα περιοχή μετάθεσης για να συνεννοηθούμε ότι λέμε το ίδιο) εγώ ήθελα να απαντήσω για περιοχή μετάθεσης και έγραψα Νομό....
Εμ καλά απαντάς...    ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Κάτσε να το πάρω και εγώ αλλιώς ει ωπ ει ωπ....οκ....  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2014, 10:51:00 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος sofia25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3086 στις: Απρίλιος 29, 2014, 11:29:58 μμ »
Δεν πάω καλά σήμερα...η κοπέλα έγραψε για ΠΥΣΠΕ (ή καλύτερα περιοχή μετάθεσης για να συνεννοηθούμε ότι λέμε το ίδιο) εγώ ήθελα να απαντήσω για περιοχή μετάθεσης και έγραψα Νομό....
Εμ καλά απαντάς...    ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Κάτσε να το πάρω και εγώ αλλιώς ει ωπ ει ωπ....οκ....  ;D

έχεις δίκιο βελτίωση θέσης εννοώ εγώ το έγραψα λάθος  ::).Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου  :).

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3087 στις: Απρίλιος 29, 2014, 11:33:42 μμ »
To παραπάνω είναι απόδειξη ότι από δύο λάθη μπορεί να προκύψει κάτι σωστό....  ;D ;D ;D ;D

ΥΓ. Μπα σε καλό μου βραδυάτικα θα βγάλω και θεωρήματα....  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος apuleius

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
  • Όλα μένουν ίδια αν δεν τ' αγαπάς.....
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3088 στις: Απρίλιος 29, 2014, 11:37:09 μμ »
Πήρα οργανική σε ένα σχολείο τον περασμένο Αύγουστο αλλά λόγω απίθανων καταστάσεων (που δεν είναι της παρούσης να εκθέσω) κρίθηκα λειτουργικά υπεράριθμος και η υπηρεσία αναγκαστικά με έστειλε σε ένα άλλο σχολείο για να κάνω το ωράριό μου. Εφόσον δεν υπηρέτησα την φρέσκια οργανική μου, έχω δικαίωμα να κάνω αίτηση για βελτίωση ή όχι; Μήπως επειδή δεν ήταν δική μου υπαιτιότητα η μη υπηρέτηση της οργανικής μου, θεωρείται ότι την υπηρέτησα στο σχολείο όπου με διέθεσε το ΠΥΣΔΕ;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3089 στις: Απρίλιος 29, 2014, 11:41:10 μμ »
Πήρα οργανική σε ένα σχολείο τον περασμένο Αύγουστο αλλά λόγω απίθανων καταστάσεων (που δεν είναι της παρούσης να εκθέσω) κρίθηκα λειτουργικά υπεράριθμος και η υπηρεσία αναγκαστικά με έστειλε σε ένα άλλο σχολείο για να κάνω το ωράριό μου. Εφόσον δεν υπηρέτησα την φρέσκια οργανική μου, έχω δικαίωμα να κάνω αίτηση για βελτίωση ή όχι; Μήπως επειδή δεν ήταν δική μου υπαιτιότητα η μη υπηρέτηση της οργανικής μου, θεωρείται ότι την υπηρέτησα στο σχολείο όπου με διέθεσε το ΠΥΣΔΕ;

Όπως λες η υπηρεσία σε έστειλε γιατί σε έκρινε λειτουργικά υπεράριθμο.
Εσύ τώρα παίζεις σε δύο κατηγορίες...μπορείς να ζητήσεις βελτίωση και περιμένεις και μήπως κριθείς οργανικα υπεράριθμος (μην το αναλύσουμε περισσότερο) για να διεκδικήσεις οργανική (με καλύτερες συνθήκες υπό προυποθέσεις από τους άλλου που είναι στην διάθεση ΠΥΣΔΕ ή ζητάνε βελτίωση χωρίς να είναι υπεράριθμοι).

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3090 στις: Απρίλιος 29, 2014, 11:51:36 μμ »
έχεις δίκιο βελτίωση θέσης εννοώ εγώ το έγραψα λάθος  ::).Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου  :).

Μια χαρα το εγραψες, η λεγομενη βελτιωση θεσης αποτελει μεταθεση απο σχολειο σε σχολειο της ιδιας περιοχης μεταθεσης.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος apuleius

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
  • Όλα μένουν ίδια αν δεν τ' αγαπάς.....
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3091 στις: Απρίλιος 29, 2014, 11:55:22 μμ »
Όπως λες η υπηρεσία σε έστειλε γιατί σε έκρινε λειτουργικά υπεράριθμο.
Εσύ τώρα παίζεις σε δύο κατηγορίες...μπορείς να ζητήσεις βελτίωση και περιμένεις και μήπως κριθείς οργανικα υπεράριθμος (μην το αναλύσουμε περισσότερο) για να διεκδικήσεις οργανική (με καλύτερες συνθήκες υπό προυποθέσεις από τους άλλου που είναι στην διάθεση ΠΥΣΔΕ ή ζητάνε βελτίωση χωρίς να είναι υπεράριθμοι).

Έστω ότι δεν κρίνομαι οργανικά υπεράριθμος (επειδή π.χ. αυξάνονται τα τμήματα του σχολείου). Έχω ή δεν έχω το δικαίωμα να ζητήσω βελτίωση εφόσον δεν έχω υπηρετήσει την οργανική μου λόγω λειτουργικής υπεραριθμίας; Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3092 στις: Απρίλιος 30, 2014, 12:18:06 πμ »
Έστω ότι δεν κρίνομαι οργανικά υπεράριθμος (επειδή π.χ. αυξάνονται τα τμήματα του σχολείου). Έχω ή δεν έχω το δικαίωμα να ζητήσω βελτίωση εφόσον δεν έχω υπηρετήσει την οργανική μου λόγω λειτουργικής υπεραριθμίας; Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως.

Κανονικα, εφοσον ως λειτουργικα υπεραριθμος διατεθηκες σε αλλο σχολειο για συμπληρωση ωραριου, πρεπει να θεωρηθει οτι ο χρονος υπηρετησης στη θεση αυτη θεμελιωνει δικαιωμα μεταθεσης και συνεπως μπορεις να υποβαλεις αιτηση βελτιωσης θεσης. Κοιταξε και βασει ποιων διαταξεων εληφθη η αποφαση τοποθέτησής / διάθεσής σου. 
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #3093 στις: Απρίλιος 30, 2014, 08:08:21 πμ »
Παιδί που είναι να γεννηθεί μέσα στο καλοκαίρι δε πιάνεται στα μόρια Ε; Είναι μέχρι Μάιο νομίζω; Τι βλακειακι αυτη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.