*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 514055 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2352 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 03:34:32 μμ »
Εγώ κάτι δεν έχω καταλάβει. Έχουν δημοσιευθεί αποσπάσεις εκπαιδευτικών ΔΕ από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:41:43 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2353 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 03:45:17 μμ »
ΟΠΟΙΟΣ  ΑΠΟΣΠΑΣΤΕΙ  ΑΠΟ  ΠΥΣΔΕ   ΣΕ  ΠΥΣΠΕ  ΘΑ  ΚΑΝΕΙ  21  ΩΡΕΣ!ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ  ΤΟΥ.
Πρωτη φορα το ακουω αυτο. Εγω παντα εκανα το ωραριο μου συμφωνα με τα χρονια υπηρεσιας.
Αν ισχυει αυτο πρεπει να δουμε εγγραφως που το προβλεπει η διαδιακασια

wow - hold your horses!!  Να ξεκαθαρίσουμε κάτι:
πέρισυ έκανες το ωράριό σου της β/θμιας γιατί πήγες εκεί με ολική διάθεση ή για συμπλήρωση ωραρίου και για τις ανάγκες της υπηρεσίας. Τώρα έχεις κάνει αίτηση να πας, οπότε ισχύει το ωράριο της βαθμίδας στην οποία αποσπάσθηκες ( 24 ώρες) - αλλά για να το φέρουν πιο ήρεμα λένε 21 ώρες -που είναι το ανώτερο υποχρεωτικό της β/θμιας.....
πάντως, οσονούπω αναμένονται αλλαγές στο υποχρεωτικό ωράριο όλων - παραπάνω δεν μπορώ να πω....

Εγώ κάτι δεν έχω καταλάβει. Έχουν δημοσιευθεί αποσπάσεις εκπαιδευτικών ΔΕ από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ???

αυτό συνέβη γιατί στις αιτήσεις απόσπασης, έδωσε δικαίωμα σε συγκεκριμένες ειδικότητες ( αγγλικών - γυμναστές πχ.) να δηλώσουν και απόσπαση στην α/θμια εκπ/ση... Γι'αυτό και θα δεις ότι μόνο συγκεκριμένες ειδικότητες πήραν απόσπαση απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ.  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2354 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 03:53:01 μμ »
ΟΚ....αλλά πού είναι αυτες οι αποσπάσεις?

Αποσυνδεδεμένος katiastayros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε παλι τα ιδια
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2355 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 04:07:20 μμ »
ευχαριστώ ΤΑΣ, γιατί στη διεύθυνση πρωτοβάθμιας μου είπαν 25
Θα καλοπεράσεις στην Πρωτοβάθμια ! Μην μασάς και να ελεγχεις οτι σου λενε...Καλό κουράγιο ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:41:43 »

Αποσυνδεδεμένος @G

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
  • so and so ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2356 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 04:16:40 μμ »
ΟΚ....αλλά πού είναι αυτες οι αποσπάσεις?

Είναι στους πινακες αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ. Αν προξέξεις θα δεις ότι στις εδικότητες
ΠΕ11,ΠΕΟ6, ... ,στη στήλη με τη θεση απόσπασης σε ορισμένους αναφέρει:Α/θμια.

Αποσυνδεδεμένος matlab88

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2357 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 05:04:33 μμ »
Ρε παιδιά τι γίνεται με τα ΚΕΔΔΥ; Πότε επιτέλους θα τα βγάλουν; Κάνα νέο;

Αποσυνδεδεμένος Elena_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ....για ότι δεν έκανες.... καλά να πάθεις!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2358 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 05:34:31 μμ »
Δε νομίζω να ανοίξει το σύστημα για τις αποσπάσεις... απ' όσο θυμάμαι δεν έχει ξαναγίνει... απλά διαβιβάζουμε τα έγγραφα στο Υπουργείο. 55 επανεξετάσεις σε δύο μέρες... Φαντάσου πόσες θα είναι στο σύνολο...

Αποσυνδεδεμένος gallika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2359 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 05:46:53 μμ »
Elena K τις αιτήσεις θεραπείας τις στέλνετε όλες μαζί και μέχρι πότε έχετε διορία? Το ρωτάω γιατι θα πάω Δευτέρα...

Αποσυνδεδεμένος Elena_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ....για ότι δεν έκανες.... καλά να πάθεις!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2360 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 05:53:48 μμ »
Elena K τις αιτήσεις θεραπείας τις στέλνετε όλες μαζί και μέχρι πότε έχετε διορία? Το ρωτάω γιατι θα πάω Δευτέρα...

Εγώ τις μαζεύω κάθε μέρα και τις στέλνω όλες στο Υπουργείο κατά τις 14:00. Πρώτα με fax και μετά ταχυδρομικά. Προθεσμία δεν υπάρχει. Δεν έχουν ανακοινώσει πότε θα συνεδριάσουν ξανά. Οπότε φαντάζομαι ότι δε θα έχεις πρόβλημα για τη Δευτέρα.

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2361 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 06:00:08 μμ »
Elena K τις αιτήσεις θεραπείας τις στέλνετε όλες μαζί και μέχρι πότε έχετε διορία? Το ρωτάω γιατι θα πάω Δευτέρα...

Εγώ τις μαζεύω κάθε μέρα και τις στέλνω όλες στο Υπουργείο κατά τις 14:00. Πρώτα με fax και μετά ταχυδρομικά. Προθεσμία δεν υπάρχει. Δεν έχουν ανακοινώσει πότε θα συνεδριάσουν ξανά. Οπότε φαντάζομαι ότι δε θα έχεις πρόβλημα για τη Δευτέρα.
Eγαζεσαι σε Διευθυνση; Και εγω που πηγα σημερα μου ειπαν οτι το μεσημερι αυτες που θα μαζεψουν θα τις στειλουν. Αυριο τις αλλες κ.ο.κ. Δεν μου ειπε τιποτε για το μεχρι ποτε θα δεχονται. Υπαρχει ή οχι καταληκτικη ημερομηνια;

Αποσυνδεδεμένος Elena_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ....για ότι δεν έκανες.... καλά να πάθεις!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2362 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 06:06:16 μμ »
Elena K τις αιτήσεις θεραπείας τις στέλνετε όλες μαζί και μέχρι πότε έχετε διορία? Το ρωτάω γιατι θα πάω Δευτέρα...

Εγώ τις μαζεύω κάθε μέρα και τις στέλνω όλες στο Υπουργείο κατά τις 14:00. Πρώτα με fax και μετά ταχυδρομικά. Προθεσμία δεν υπάρχει. Δεν έχουν ανακοινώσει πότε θα συνεδριάσουν ξανά. Οπότε φαντάζομαι ότι δε θα έχεις πρόβλημα για τη Δευτέρα.
Eγαζεσαι σε Διευθυνση; Και εγω που πηγα σημερα μου ειπαν οτι το μεσημερι αυτες που θα μαζεψουν θα τις στειλουν. Αυριο τις αλλες κ.ο.κ. Δεν μου ειπε τιποτε για το μεχρι ποτε θα δεχονται. Υπαρχει ή οχι καταληκτικη ημερομηνια;

Ναι. Σε  Διεύθυνση είμαι. Δεν υπάρχει προθεσμία απλά πρέπει να προλάβεις την επόμενη συνεδρίαση. Αίτηση μπορείς να κάνεις όποτε θέλεις (ακόμη και το Μάρτιο που λέει ο λόγος). Η υπηρεσία είναι υποχρεωμένη να τη διαβιβάσει στο Υπουργείο. Το θέμα είναι αν θα εξεταστεί.

Αποσυνδεδεμένος maria_e

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2363 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 06:28:16 μμ »
Για τα ΚΕΔΔΥ οι αιρετοί έχουν μια λίστα... ανυπόγραφη από ότι κατάλαβα, μπορείς να πάρεις να ρωτήσεις.  Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα είναι το γιατί δε βγήκαν πριν τις των ΠΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2364 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 06:39:21 μμ »
Φανταζομαι οτι αν ασχολουνταν πρωτα με τα ΚΕΔΔΥ και τα πειραματικα, οπως, ως ειθισται, δε θα τους επαιρνε ο χρονος να ανακοινωσουν χθες τις γενικες αποσπασεις. Και, οπως καταλαβαινεις, θα γινοταν Ο χαμος. Κι εγω μεχρι να βγουν τα πειραματικα σημερα κοντεψα να σαλταρω
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #2365 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 06:55:53 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους πήραν απόσπαση, καλή υπομονή στους υπόλοιπους.
Γνωρίζει κανένας αν εξετάστηκαν και οι ετεροχρονισμένες αιτήσεις απόσπασης ή θα πάνε στη 2η φάση με τις επανεξετάσεις-θεραπείες?
Ρωτάω γιατί αν είχαν εξεταστεί και οι ετεροχρονισμένες θα είχα πάρει (βάσει των μορίων του τελευταίου), οπότε να γνωρίζω πως θα κινηθώ.
Το μωράκι στην κοιλιά της γυναίκας μου μας εμφανίστηκε στις 11 Ιουλίου  :D :D :D

Αιρετός μου ειπε πως δεν εξεταστηκε καμια ετεροχρονισμένη αιτηση ή διακαιολογητικό.το θέμα όμως είναι,αφου δεν εξεταστηκαν,πώς θα κανουμε αιτηση επανεξέτασης-θεραπειας;θα καταθέσουμε εκ νεου αιτηση για τη β φαση;ξερει κανεις να μας πει;
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160805
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 404

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.